0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #400 -: Януари 17, 2013, 09:39:48 am »
 StefiZ, не ме обиждаш. Винаги съм била благодарна, когато по пътя си съм срещала хора, които са ми казвали истината, дори и да боли. Предпочитам да е така, отколкото заобиколена от хора, които говорят само това, което искам и ми е приятно да чувам. Осъзнавам, че моите страхове са пагубни за децата ми. Боря се, повярвай ми опитвам се да се боря.
Доста мнения и съвети получих, и съм ви благодарна за което.
Спирам, че прекалено място заех в темата.
Усмихнат и спокоен ден на всички ви.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #401 -: Януари 17, 2013, 10:42:59 am »
Темата е всеки от нас, който е изпадал в трудна ситуация и има нужда от помощ, за да се справи. Не си заело прекалено много място, но имаш нужда да се оттелиш, защото сме прекалили с мнгото и донякъде различи съвети, твоя воля. Сигурна съм, че ще ни напишеш, за да се похвалиш, когато проблемът се реши напълно или поне има някакъв напредък, който ще те накара да се успокоиш. Успокой се! Казва ти то човек, който заради нощните напикавания на 5 годишното дете се тревожеше, че ще подължи да се напикава до пубертета. Сега, само една година по-късно щем ми е смешно, хем е яд за бъзсънните нощи, които прекарах и нервите, които изхабих. Детето ми не се напикава вече дори някоя вечер да се заинати и да откаже да отиде до тоалетна преди лягане - имам напредък и в това отношение, вече като каже преди лягане не ми се пишка, доверявам се на преценката му и не настоявам,
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #402 -: Януари 18, 2013, 13:12:36 pm »
Здравейте на всички! Отдавна не съм писала в темата, но сега за съжаление, имам нужда от компетентна помощ.
Докторе, синът ми се разболя от скарлатина, пи 10 дни Зинат, но на контролната посявка се изолират отново S. piogenes-оскъдно. Днес го водих при личната, нося антибиограмата, но според нея детето е в много добро общо състояние, нормално било да ги има тези бактерии, изписа му Изопарокс и имуностимулант, че даже и бележка за градина от понеделник му даде. Нямало нищо притеснително според нея, но аз съм притеснена от това последващо лечение. Не че ми е най-любимо да пие АБ след АБ, но все пак скралатина е това. Аз също се заразих, лекувах се по антбиограма с Аугментин и контролната посявка ми е чиста. Всички близки контакти пуснаха гърлен секрет - всички са чисти.
Вие какво мислите, докторе?   

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #403 -: Януари 18, 2013, 14:16:35 pm »
Ох,видях си вчерашния пост с многобройните печатни грешки, за които се извинявам. Искам само да коригирам една, която е станала и смислова - искала съм да кажа на Тан "ако мислиши, че имаш нужда да се оттеглиш...", а не ", "но имаш нужда да се оттеглиш". Извинявам се, не искам да бъда разбрана погрешно от Тан и от останалите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #404 -: Януари 18, 2013, 14:27:20 pm »
Здравейте на всички! Отдавна не съм писала в темата, но сега за съжаление, имам нужда от компетентна помощ.
Докторе, синът ми се разболя от скарлатина, пи 10 дни Зинат, но на контролната посявка се изолират отново S. piogenes-оскъдно. Днес го водих при личната, нося антибиограмата, но според нея детето е в много добро общо състояние, нормално било да ги има тези бактерии, изписа му Изопарокс и имуностимулант, че даже и бележка за градина от понеделник му даде. Нямало нищо притеснително според нея, но аз съм притеснена от това последващо лечение. Не че ми е най-любимо да пие АБ след АБ, но все пак скралатина е това. Аз също се заразих, лекувах се по антбиограма с Аугментин и контролната посявка ми е чиста. Всички близки контакти пуснаха гърлен секрет - всички са чисти.
Вие какво мислите, докторе?   

Ще е нужен отново курс с Аугментин.
Стрептококите не винаги са чувствителни на "Зинат", и за това той не е пръв избор в тези случаи. Простете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #405 -: Януари 18, 2013, 14:31:10 pm »
Благодаря Ви за включването, докторе.
Ами изписаха му Зинат, защото в началото на декември беше пил Аугментин, заради една кашлица. А и всичко се случи на 31.12 в късния следобед...  Удачно ли е сега след месец и половина да е пак Аугментин? Иначе- да, по антибиограма бактерията реагира на пеницилин.
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 14:36:42 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #406 -: Януари 18, 2013, 14:37:05 pm »
Да, удачно е.
Може би ще трябва да поогледате, в близкото на детето ( у дома) обкръжение, да не би някой да е Стреп (+).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #407 -: Януари 18, 2013, 14:43:30 pm »
Да, всички най-близки контакти дадоха гърлен секрет сега в сряда и нито един не е носител.

Знам, че не харесвате Аугментин ES, има ли значение кой от другите ще взема?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #408 -: Януари 18, 2013, 17:27:52 pm »
457мг/ 5мл
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #409 -: Януари 18, 2013, 17:34:07 pm »
Здравейте на всички! Отдавна не съм писала в темата, но сега за съжаление, имам нужда от компетентна помощ.
Докторе, синът ми се разболя от скарлатина, пи 10 дни Зинат, но на контролната посявка се изолират отново S. piogenes-оскъдно. Днес го водих при личната, нося антибиограмата, но според нея детето е в много добро общо състояние, нормално било да ги има тези бактерии, изписа му Изопарокс и имуностимулант, че даже и бележка за градина от понеделник му даде. Нямало нищо притеснително според нея, но аз съм притеснена от това последващо лечение. Не че ми е най-любимо да пие АБ след АБ, но все пак скралатина е това. Аз също се заразих, лекувах се по антбиограма с Аугментин и контролната посявка ми е чиста. Всички близки контакти пуснаха гърлен секрет - всички са чисти.
Вие какво мислите, докторе?   

Ще е нужен отново курс с Аугментин.
Стрептококите не винаги са чувствителни на "Зинат", и за това той не е пръв избор в тези случаи. Простете.

Сега така като написахте ми хрумва, че моята Кристина преди Коледа, в началото на декември пи Зинат, но без антибиограма. Не правихме тогава посявки. Болки в ухото и д-р го изписа. А преди това пак си имаше бистра хрема само, без други симптоми. Не бих се учудила още тогава да е имала стрептококи и със Зината да сме позамазали положението и да не са се изчистили.  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #410 -: Януари 18, 2013, 18:03:32 pm »
Зинат-а е добър. Просто за Стрептококи не е пръв избор. Понякога ако Аугментина не "успее" се дава Зинат, Цеклор. Но не е първи избор. Това имах пред вид.
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 18:20:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #411 -: Януари 18, 2013, 18:07:37 pm »
Да, да, разбрах Ви. Просто тогава преди да се стигне до болки в ухото, беше с хрема пак дълго време, а не правихме посявки.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #412 -: Януари 19, 2013, 11:21:49 am »
Tan, нямам претенции да съм чела всичките ти постове, но имам само два въпроса- изследвахте ли детето за глисти и евентуално взет ли е влагалищен секрет?

Понякога това са "подсказки", които могат да са косвено свързани с основния проблем.


И още нещо - освен доц. Лилова, посещавали ли сте и доц. Буева - не искам да предлагам консултации с множество лекари, още повече, че не живеете в София, но просто съм чела мнения, че и тя е много добра.

Искрено ти желая разрешаване на проблема.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #413 -: Януари 19, 2013, 12:59:23 pm »
Здравейте,  д-р Бърди!
На сина ми изписаха Зинат - 4 мл на 12 часа. Обаче след приема получи разстройство. Чух се с неговата педиатърка и тя ми каза, че е нормално за 1 ден да се получи такъв страничен ефект. Да обаче, разстройството продължава, детето не иска да се храни. Веднага започнах да давам лечебна Хумана - пие я  с апетит. Разстройството го овладях , така да се каже. Но вчера късно вечерта се появи обрив по едната бузка на дупето. Днес сутринта има обрив над лявата гърда. Звъня на лекарката да я питам дали не е редно да се смени антибиотика, но не ми вдига.
Ще съм благодарна за вашето мнение.

Освен Зинат синът ми пие Флавамед 3х3 мл; Биозин кидс 5 мл дневно, мултивитамини Киндер фит 5 мл дневно.
Антибиотикът му бе изписан за много зачервено гърло, съпроводено с дълбока кашлица, от която плачеше. Имаше лека температура 37,5 и учестено и трудно дишане.

Предварително Ви благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #414 -: Януари 19, 2013, 13:43:39 pm »
Tan, нямам претенции да съм чела всичките ти постове, но имам само два въпроса- изследвахте ли детето за глисти и евентуално взет ли е влагалищен секрет?

Понякога това са "подсказки", които могат да са косвено свързани с основния проблем.


И още нещо - освен доц. Лилова, посещавали ли сте и доц. Буева - не искам да предлагам консултации с множество лекари, още повече, че не живеете в София, но просто съм чела мнения, че и тя е много добра.

Искрено ти желая разрешаване на проблема.

blueeyes, за глисти изследвахме средата на септември, когато тръгна на градина и след това м. октомври отново им правяха стандартните профилактични изследвания от градината за глисти.
Влагалищен секрет  не сме изследвали. Оглеждала съм областта, няма зачервяване, секрет, сърбеж или каквито и да е други индикации за проблем там.
И за двете предположени възможности няма нагледни симптоми, така че не съм мислила повече в тази насока.

Колкото до Буева и двата пъти, когато решихме да ходим до София, звънях и на двете. И двата пъти при Лилова можех да запиша час веднага, а за Буева поне месец по-късно. Това и определяше изборът ми.
Но все повече си мисля, че сме за уролог, а не за нефролог. Ако имаше проблем с бъбреците все при тези три ехографии, които сме правили досега щеше да се види нещо.
Така или иначе за сега съм в позиция на изчакване, по простата причина че вече не зная какво мога да направя друго, освен да наблюдавам и чакам.пък дано скоро ви се похваля, че всичко е отшувяло.
blueeyes, благодаря за загрижеността. :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #415 -: Януари 20, 2013, 10:32:48 am »
Записвам се да следя темата.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #416 -: Януари 23, 2013, 10:05:55 am »
Докторе, пак имам нужда от вашата помощ
скоро не ни се беше налагало, но двете девойки пак са болни= стандартни грипоподобни симптоми, температура, влажна, отхрачваща кашлица, секрет от носа и разбира се неприятния дъх в устата
днес водихме Стефания на преглед, изписаха Цедакс, защото е с хрип, спазъм слава Богу няма, но аз й правя инхалации с вентолин от снощи, защото от вдигането на Т ускорявва дишането, а и кашля доста
изписания антибиотик е http://apteka.framar.bg/30000009/%D1%86%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%81-%D1%81%D1%83%D1%81%D0%BF-36-%D0%BC%D0%B3-%D0%BC%D0%BB-30-%D0%BC%D0%BB-
6 мл на 24 часа
както можете да предположите, не съм сигурна в правилната доза, за това моля да ме насочите как да сметна- детето е на 6 години, 23 кг
мерси предварително
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #417 -: Януари 23, 2013, 10:22:12 am »
Трeта генерация цефалоспорин за обикновени детски грипове? Браво...

Може да ползвате Аугментин или Зинат... или Азитромицин.
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 10:28:52 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #418 -: Януари 23, 2013, 10:30:47 am »
антибиотика се "справял" много добре, щото бил нов ;)
зинат 250 мг, нали


Имаме ли изобщо нужда от АБ, апропо??
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 12:53:14 pm от Birdie »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #419 -: Януари 23, 2013, 11:18:01 am »
Д-р Birdie, нещо не мога да се успокоя, всички ми казват спокойно не мисли повече, детето е добре, но на мен ми е свито.
В понеделник и днес пуснахме по една обикновена урина. Ето резултатите:
 pH (урина) 6
 Относително тегло 1020
 Белтък (- + ) Опалисценция
 Захар ( - ) Отрицателен
 Кетотела ( - ) Отрицателен
 Билирубин ( - ) Отрицателен
 Уробилиноген Неувеличен
 Кръв ( - ) Отрицателен
 Седимент единични левкоцити

  pH (урина) 5
 Относително тегло 1015
 Белтък ( + ) Положителен
 Захар ( - ) Отрицателен
 Кетотела ( - ) Отрицателен
 Билирубин ( - ) Отрицателен
 Уробилиноген Неувеличен
 Кръв ( - ) Отрицателен
 Седимент 2-3 левкоцита , плоски епителни клетки
 
Пишка ок. 7-10 пъти на ден. Като почти преди всяко пишкане има по малко на бельото. Режимът на пишкане е почти един и същ -  като стане сутрин от сън пишка, после пишка чак на обяд (интервал 3-4 часа) и в следобедните часове се почва  пишкане през час- 40мин., понякога и през половин час, тогава има и най-много намокрено бельо. Все така понякога си казва като има пиш, понякога не, и все така продължава видимо да се стиска като усеща че има пиш. Възможно ли е това напишкване да е свързано с този белтък и какво да направя вече за да открия причината. И възможно ли е в нормално урина да има белтък, а в 24 часова да е норма?
Докторе, да продължавам ли да търся или наистина въпреки наличието на този белтък, да се спра вече и просто да изчакам да мине време. А възможно ли е, ако е по-чувствитела и преживява всичко от ежедневието вътрешно в повече да се появява белтък?  
 
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 11:38:59 am от tan »