0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #380 -: Януари 15, 2013, 21:46:37 pm »
Подкрепям!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #381 -: Януари 15, 2013, 23:19:53 pm »

В работна седмица, в работно време.
След 6 часа и през уикенда няма достъп. Трябва да се ходи до тн спешен център или спешно отделение.


И в Германия, и в Германияе така.
Педиатъра си има установено работно време /масово до 17 макс. 18ч/. Извън това и уикенда - дежурни и спешни кабинети/клиники.

Което е напълно нормално. Какво се очаква от педиатъра, да е 24ч нон стоп на повикване???. Лекарите и педиатрите в частност също са хора. Също имат право на почивка и личен живот, нали?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #382 -: Януари 15, 2013, 23:23:45 pm »
албена, с изключение на частните педиатри и клиники, които са достъпни и след работно време :wink:, но да, всички сме хора и за да си на работа, не със семейството си трябва да има достатъчно добра причина.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #383 -: Януари 15, 2013, 23:26:49 pm »
Тук педиатрите и личните лекари като че ли се опитват да ги накарат да работят 24ч или да се "абонират" към спешен център. Може би е начин от парите за техните пациенти да се дава на тия центрове. Нашия педиатър ме насочи към такъв център, където не чакам, но не винаги има педиатър на смяна, което не е коректно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #384 -: Януари 16, 2013, 01:06:17 am »
м-и не знам ти къде живееш, но ако си в софия, аз ходя в полимед, винаги има дежурен педиатър, друг е въпросът, че единият със сигурност не е читав, със сигурност по въпроса за хранене на новородено, но пък ако е спешно....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #385 -: Януари 16, 2013, 05:08:45 am »
Аз в София ходя във Вита. Там и педиатър винаги има.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #386 -: Януари 16, 2013, 09:46:56 am »
Ангина? Инфекциозна мононуклеоза?
Не знам, докторе, вчера пак я водих на преглед, няма нищо...гърди и гърло чисти, жизнена, храни се. Днес пуснахме изследване на кръв и урина, да видим какво ще покажат резултатите.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #387 -: Януари 16, 2013, 15:05:33 pm »
тан, а защо не върнеш памперса, особено щом казваш, че това зачестява следобед. пак си търси причината, но докато се намери или това състояние отшуми спонтанно, поне детето ще може да си живее спокойно? аз така бих направила. очевидно не обръщат внимание на записките ти, значи и тази причина да следиш за всяко напишкване отпада. нормално е деца да се връщат към памперсите след период, в който са ги махнали.
Подкрепям!

Докторе, Елена, не мисля че това е вариант. Все пак е на 3,6 г. и да връщам памперс едва ли е удачно. А и преди да тръгнем за София се замислих дали не е добре по време на пътуването да сложим памрес, че с това постоянно мокрене и преобличане, но още докато й споненах и реакцията беше: "неее, не искам, не съм бебе".
А във връзка с това забелязвам нещо, и вече започвам да си мисля дали няма наслагване на проблеми. В смисъл да е започнало като инфекция или и аз незнам какво и след тоа да се е насложил и психологически фактор. Защото: първо има разлика в начина на напишкване. Започна като буквално напишкване, намокряне цялата, всичко което има го изпишква и не може да спре. А сега е само подмокряне и останалото количество го стиска. И в началото бяха само единчини случаи на ден, а сега преди всяко ходене. И спря да казва, усеща се явно, защото се стиска, но не казва, а си стои така. А като ходихме до София, по пътя си каза два пъти и в болницата докато чакахме си каза два пъти. У дома не казва или са единични случаи да казва. И си мисля, дали от прекаленото акцентиране в началото, по всички лекари като ходихме, всичко се обсъждаше и говореше пред нея, в градината като се е напишкала пак е имало натякване сега се стиска подсъзнателно. И дали това стискане не утежнява допълнително проблема.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #388 -: Януари 16, 2013, 15:21:52 pm »
Тан, като мислиш, че е на психологична основа, защо не пробваш и ти така да я накараш да се отпусне да си казва. Това, което се сещам като вариант дай примерно витаминчета или нещо от сорта и кажи, че това е вълшебно хапченце, което ще и помогне и ще спре да се напишква. Дори и един път да има, в който да не се е намокрия, я подкрепи - примерно: Видя ли, че е вълшебно, помага и всичко ще е наред. Може би, така ще се почувства по-сигурно детето, че няма да направи "беля" и ще се отпусне.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #389 -: Януари 16, 2013, 15:28:56 pm »
това ми напомня, че преслава също се изтърва пнякога, понякога се увлича в игрите и не може да стигне навреме, дори се напишква, но не съм си го слагала, не съм я водила никъде
самата тя по пример на майка си си слага ежедневна превръзка :) за да не се напишква
казвам й- ами да ти сложа памперс, не- тя не била бебе, за това ходела с превръзки :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #390 -: Януари 16, 2013, 16:11:30 pm »
тан, напълно съм съгласна, че вероятно вече има и такава причина - целият фокус върху пишкането й не може да я остави безучастна. не смятам, че го прави нарочно, за да "привлича внимание" или другите неща, в които често обвиняват децата. според мен най-работещата стратегия би била "да се забрави" за това и толкоз. проблем е, че не можеш да разчиташ на градината да се държат човешки, но докато си е вкъщи просто не обръщаш внимание на това, не питаш, не охкаш или не се мръщиш като се напишка и толкоз. ако пишка по малко, може би идеята на мини за ежедневните превръзки не е никак лоша, но и ти трябва да носиш такава. за разлика от проблемите при забраменяването, при този тип неща принципът "отпусни се" работи. стискам палци.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #391 -: Януари 16, 2013, 16:24:10 pm »
това ми напомня, че преслава също се изтърва пнякога, понякога се увлича в игрите и не може да стигне навреме, дори се напишква, но не съм си го слагала, не съм я водила никъде
самата тя по пример на майка си си слага ежедневна превръзка :) за да не се напишква
казвам й- ами да ти сложа памперс, не- тя не била бебе, за това ходела с превръзки :)


 :lol: :lol: стига бе, верно ли?


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #392 -: Януари 16, 2013, 16:30:22 pm »
да вееее, верно ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #393 -: Януари 16, 2013, 16:40:54 pm »
Е поне ще е подготвена за след няколко години :-)  И убийте ме никога нямаше да ми дойде наум за такава алтернатива  :lol:


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #394 -: Януари 16, 2013, 17:08:07 pm »
Тан, на твое място бих се вслушала в съвета на Мими 26. Дай някакаво витаминче и кажи, че ще помогне на детето да не се напишква. Покажи, че ти си спокойна и уверена, че ще подейства. Ако първите дни напишкването продължава, обясни, че трябва да се пие редовно известно време хапченцето и ще помогне. Може да я предупредиш, че ако не стане след определено време, ще и сложиш отново памперса.
В дните, в които е в къщи, пробвайте да създадете някакъв "режим" на пишкане. Веднага след ставане от сън, после - след закуска, после - преди разходка, преди обяд и т. н. Така може би на детете ще е по-лесно да се приучи да мисли съзнателно дали и кога трябва да отиде до тоалетна. А ти ще я подканяш в определени моменти, които тя знае  и очаква.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #395 -: Януари 16, 2013, 18:21:39 pm »
тан, напълно съм съгласна, че вероятно вече има и такава причина - целият фокус върху пишкането й не може да я остави безучастна. не смятам, че го прави нарочно, за да "привлича внимание" или другите неща, в които често обвиняват децата. според мен най-работещата стратегия би била "да се забрави" за това и толкоз. проблем е, че не можеш да разчиташ на градината да се държат човешки, но докато си е вкъщи просто не обръщаш внимание на това, не питаш, не охкаш или не се мръщиш като се напишка и толкоз. ако пишка по малко, може би идеята на мини за ежедневните превръзки не е никак лоша, но и ти трябва да носиш такава. за разлика от проблемите при забраменяването, при този тип неща принципът "отпусни се" работи. стискам палци.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #396 -: Януари 16, 2013, 20:31:33 pm »
И Ивана се изпуска и то все следобяд. Аз не мисля, че има проблем.

Според мен това с хапчетата е лоша идея. Първо, лекуват се болести, т.е. и казваш, че и има нещо. Второ, така пак насочваш вниманито и към това, все едно е проблем. Трето - какво правим,ако не подейства? Как тогава да забрави. Тя е под микркоп за нещо, което много други деца правят, не се сърди, но ти и дебнеш всяко ходене, как пишка, колко пишка, какъв цвят сутрин, какъв скедобяд... не мислиш ли,че след всички иследвания, които направихте е време да изчакаш малко без да се акцентира на това. Това е идеята на памперса.Извинявам се,ако съм била рязка, не е с лошо намерение.
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 20:43:58 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #397 -: Януари 16, 2013, 20:55:14 pm »
Подкрепям Боби, ами ако хапчетата не "подействат", тогава какво!? Трябва му спокойствие и според мен.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #398 -: Януари 17, 2013, 09:15:41 am »
тан, писала съм ти и друг път, и предварително ще се извиня, защото не искам да те обидя, ни най-малко, но честно ти казвам, прекаляваш и то много. остави детето на мира, не се взирай във всяка капка урина която е изпишкала. ходи да достатъчно прегледи, няма видима физиологична причина за това състояние, приеми за момента, че е състояние, което ще отшуми. детето няма проблем, ти имаш, съжалявам, но е така, стегни се и остави детето на спокойствие и вместо да се го дебнеш ежеминутно му измисли различни занимания, разходки и т.н. И моля те не ми казвай, че няма да я изведеш, защото ще се напишка, сложи 2 чифта резервни дрехи в чантата и тръгвай... Не ти говоря празни приказки, повярвай ми, говоря ти като майка, чието дете наистина има бъбречен проблем и знам какво ми е коствало на мен вече почти 4-ри години проверявайки всеки памперс, и следейки всичко БЕЗ обаче по никакъв начин детето ми разбере за това. В резултат на което имам една безкрайно щастлива, ината, усмихната и доволна от живота принцеса :wink:
Така че, нещата са само в твоите ръце, както се казва, постарай се :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #399 -: Януари 17, 2013, 09:34:17 am »
Предложих го като вариант, защото си мисля, че след толкова ходене по лекари и детето си мисли, че има проблем, затова има нужда от нещо, което ще го убеди, че ще се "излекува". Ако то самото повярва, че това ще му помогне, може да се отпусне и да се върне към предишния си ритъм, а не да си остане със страха дали ще се напишка. Всичко това е вариант, ако Тан е убедена, че вече е на психологично ниво проблема.