0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #360 -: Януари 15, 2013, 10:54:28 am »
Бронхиолитите са вирусни заболявания и АБ не се дава. Освен ако няма доказано инфекция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #361 -: Януари 15, 2013, 11:03:03 am »
Ами изписа антибиотик и на двете тъй като каза,че са родени недоносени и са имали дихателни проблеми при раждането и за 'всеки случай'.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #362 -: Януари 15, 2013, 11:07:15 am »
Няма такива практики за това точно заболяване.
Инхалации с физ разтвор и/или Вентолин, и/или Фликсотайд, и/или орален КС препарат, са лекарствата, даващи се и изписващи се за бронхиолит в детската възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #363 -: Януари 15, 2013, 11:13:46 am »
Доктор Бърди,а учестеното дишане и засилено кашляне след инхалация(с Вентолин 0,2 мл разреден с физиологияен разтвор 2,5 мл.)трябва ли да ме притеснява или това е нормално състояние в случая?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #364 -: Януари 15, 2013, 11:14:53 am »
Зависи как е детето от прегледа, и какво се чува.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #365 -: Януари 15, 2013, 11:18:33 am »
Чуват се леки хрипчета,няма спазми-това е от прегледа вчера на обяд,довечера сме пак на преглед.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #366 -: Януари 15, 2013, 14:58:17 pm »
Здравейте! Искам да попитам на какво може да се дължи температура в рамките на 37.5 до 38.8 градуса без абсолютно никакви други симптоми? Ето и случая: Дъщеря ми е на почти 6 години. В петък вечерта се оплака от болки в главата, премерихме Т - 37.5, след 1 час вече се беше повишила до 38.5, през нощта започна да плаче, болки в главата, корема, гадене - все неразположения причинени от високата Т. Дадох детски парацетамол и се успокои. В събота през целия ден имаше Т до 38.8, но без други симптоми като кашлица, хрема, разстройство... Дадох само веднъж парацетамол. В неделя беше жизнена, Т до 37.5. Днес сутринта Т беше 37.0. Все още не са се появили други оплаквания. Така и не разбрахме каква беше причината за тази температура  8O
Прегледа я педиатър - здрава е. Мислехме, че е варицела, понеже не е карала, но обрив така и не се появи. Гърлото е спокойно. Понеже й пробива едно постоянно зъбче отдолу, си мислех да не е от това, но пък не съм чула при постоянните зъби да се вдига темп. Какво мислите? Ако и днес вдигне Т, какво да правя?
Снощи детето пак беше с 37.5 Т, появи се и дъх от устата. Днес продължава да поддържа между 37.2-37.5 градуса. Довечера сме на преглед.
Д-р Birdie, какво мислите? Възможно ли е да е вирус само с Т без други симптоми и какво мога да давам. Сега давам само инфлуцид.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #367 -: Януари 15, 2013, 15:06:25 pm »
Ангина? Инфекциозна мононуклеоза?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #368 -: Януари 15, 2013, 16:54:25 pm »
Докторе пака аз, простете ми...
Нормално ли е колкото на по-чести интервали пишка - 15-30 мин., толкова урината да става все по бистра, и ако пишка през 15. мин. до прозрачна като вода. Колкото на по дълги интервали пишка, през часове, толкова урината е по-жълта, до сламено жълто, бистро стига най-тъмният оттенък. Такава е рано сутрин до обяд. След обед започва да става все по-бистра и вечерта пак започва да си става жълта. Нормално ли е или от много вглеждане пак започват да ме хващат параноите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #369 -: Януари 15, 2013, 16:55:56 pm »
Не е нормално едно дете да уринира толкова често.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #370 -: Януари 15, 2013, 17:03:01 pm »
Да Докторе, за честота ми е ясно, но нормално ли е според честотата да се променя и цвета на урината. Колкото по-често пишка, по-бистра до водниста. Колкото по-рядко пишка - все по-наситена жълта, до сламено-жълто бистра.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #371 -: Януари 15, 2013, 17:07:10 pm »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #372 -: Януари 15, 2013, 17:17:45 pm »
Благодаря, Докторе!
Три дни преди прегледа в София подробно записвах интервалите и количеството на пишканото. Дори и това дали сама си казва, че и се пишка или съм я видяла мокра. Мислех си, че това е от значение, при положение че преди това не го е правила и доста ще им помогне да се ориентират в настоящото състояние. Никой не обърна дори внимание на това. Доста разочароващо ми подейства това. Сега от вчера се опитвам да описвам количеството на урина за денонощие. Мисля, че и това е от значение.

Благодаря за отговора, Докторе. Поне за цвета да не се тревожа.
Спокойна вечер Ви желая!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #373 -: Януари 15, 2013, 17:29:40 pm »
Тан, ама моля ти се- това е абсолютно логично
виж сама по себе си й не си създавай филми- ти като спиш цяла вечер  и сутрин станеш и отидеш до тоалетна да не би да ти е бистра урината ... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #374 -: Януари 15, 2013, 17:47:29 pm »
 mini, права си че за много неща съм/се вкарвам във филми, опитвам се да се боря с моите дяволчета и не винаги успявам. Но случващото се в момента не е нормално, сигурна съм. Може причината да е банална, но си има причина и се опитвам да стигна до нея. Да не говорим, че едва ли не се опитвам да ме убедят, че напишкване до 5-6 години е нормално. Може да е нормално инцидентно да се изпуснат, да се заиграят и напишкат, да ги домързи да отидат, по време на сън понякога - да, съгласна съм. Но да сменяш по -4-5 чифта бельо дневно и то винаги или поне винаги само в следобедните часове, вече не е норма за мен. Да не говорим, че така вече и е изолирана и съмсем скоор ще започне да страда и от това....

А за логиката, вече два месеца се опитвам да мисля логично и да стигна до някъде... но вече не знам кое е логично и кое не.
mini, всичко това го казвам само с добри мисли, не се заяждам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #375 -: Януари 15, 2013, 18:02:49 pm »
Защо да е "изолирана"??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #376 -: Януари 15, 2013, 18:48:06 pm »
tan,  убедена съм че аз също бих се притеснила, просто си мисля че прекрален много се вглеждаш и търсиш от къде ще излезе проблема :)
ама моята е лесна, аз като имам притеснения се обаждам на Стефка, тя ми ги разсейва и ме връща в правия път и те така :)
убедена съм, че е с добри чувства, аз също се опитвам да те върна долу и да не изпадаш в състояния само от добри чувства
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #377 -: Януари 15, 2013, 19:10:42 pm »

убедена съм, че е с добри чувства, аз също се опитвам да те върна долу и да не изпадаш в състояния само от добри чувства


mini, хубаво е наистина да имаш някой, на когото да вярваш,  който да те сваля на земята. Дърпай ме долу, когато има нужда, няма да ти се разсърдя, дори напротив. :)

Защо да е "изолирана"??

Изолирана е може би наистина малко пресилено. Имах предвид, че от как започна всичко вече не ходи на градина, а всичките и приятелчета ходят и контактите и с други деца са доста ограничени. Вече няколко пъти я водя за по час в детски център, но се налага за час два пъти да сменяме намокрени дрехи. Общо взето си стоим само у дома, защото повече от час няма как да сме навън. Общо взето ежедневието и стана доста еднообразно, опитвам се да и осигурявам занимания, но не винаги имам тази възможност. А и напоследък я виждам как и липсва срещата с деца.
« Последна редакция: Януари 15, 2013, 19:15:02 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #378 -: Януари 15, 2013, 19:16:08 pm »
Разбирам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #379 -: Януари 15, 2013, 21:45:04 pm »
тан, а защо не върнеш памперса, особено щом казваш, че това зачестява следобед. пак си търси причината, но докато се намери или това състояние отшуми спонтанно, поне детето ще може да си живее спокойно? аз така бих направила. очевидно не обръщат внимание на записките ти, значи и тази причина да следиш за всяко напишкване отпада. нормално е деца да се връщат към памперсите след период, в който са ги махнали.