0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #280 -: Януари 02, 2013, 23:08:20 pm »
Да, ясно. Този антибиоптик е много широкоспектърен, така е, затова мислят че е вирус.  37.4 не се смята въобще за фебрилитет( температура), над 37.5 се смята ( да не вземе сега някой да каже, че си измислям, за тук говоря какво се смята, не за другаде). Имаш ли някъде записано как се качва - в смисъл на определени часове или е или се променя - казваш вчера сутринта, днес по средата на деня - това на повече от 24 часа ми изглежда, ни винаги ли е така през еднакво време? Ако е, обърни им внимание на лекарите точно на този факт, че има цикличност.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #281 -: Януари 03, 2013, 00:48:38 am »
Да, ясно. Този антибиоптик е много широкоспектърен, така е, затова мислят че е вирус.  37.4 не се смята въобще за фебрилитет( температура), над 37.5 се смята ( да не вземе сега някой да каже, че си измислям, за тук говоря какво се смята, не за другаде). Имаш ли някъде записано как се качва - в смисъл на определени часове или е или се променя - казваш вчера сутринта, днес по средата на деня - това на повече от 24 часа ми изглежда, ни винаги ли е така през еднакво време? Ако е, обърни им внимание на лекарите точно на този факт, че има цикличност.
Тук водят записки от двата дни в които сме под наблюдение. Но е трудно да се каже дали има цикличност, понеже ибупрофена я сваля за около 6-7 часа. На по-малко от 24 часа се качва, сякаш.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #282 -: Януари 03, 2013, 18:53:55 pm »
Кажете ми, моля ви какъв предпазител да взема за витрината на секцията, единична е, че там има доста неща за разтребване  :).
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #283 -: Януари 03, 2013, 22:34:07 pm »
Кажете ми, моля ви какъв предпазител да взема за витрината на секцията, единична е, че там има доста неща за разтребване  :).
Най-добрият вариант да скриеш тези изкушения в шкафове докато отмине този период, където няма да ги вижда и които са обезопасени или да ги вдигнеш на високо, за да не ги вижда.
Въпросът ти е за седмичната тема май.  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #284 -: Януари 04, 2013, 10:41:53 am »
Да, ясно. Този антибиоптик е много широкоспектърен, така е, затова мислят че е вирус.  37.4 не се смята въобще за фебрилитет( температура), над 37.5 се смята ( да не вземе сега някой да каже, че си измислям, за тук говоря какво се смята, не за другаде).

Това са доста опасни свободни интерпретации- всичко над 37 ( и 37 самата) си е т-ра. Няма "нормална" т-ра 37.5, каквото и да говорят и да твърдят някои. Говорим за мерена под мишница.

Всякакви "игрички" с оценката, кое е повишена т-ра, и кое- не е, води до сериозни гафове.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 10:56:09 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #285 -: Януари 04, 2013, 10:43:46 am »
Mini, Bobbie, благодаря за отговорите. Сега втори ден вливат антибиотик (в частна болница отидохме) и правят тестове. Утре очакваме резултатите от посявките, имат повече съмнения за вирусна инфекция, но не знаят от какво... Не направиха посявка на носа и гърлото обаче, защото 1) не й течал носът, и 2) не било зачервено гърлото. Отказаха като настоях...

Веста, а племенникът ти имал ли е някаква рана, та оттам и сепсисът, или може и от друго да е?

Температурата не беше висока през цялото време, което оказа и влияние на решението на джипито да не даде направление от самото начало. Въпреки настояването ми, твърдеше, че трябва поне 3 дни температурата да е над 38.5, за да я прати на педиатър... Е, това стана едва преди няколко дни. Празниците не помогнаха - тук (в Лондон) те пращат в спешното, да те прегледа докторът на повикване, чакане огромно и най-накрая дават един парацетамол и те пращат поживо поздраво. Загубихме още време. Обвинявам себе си - за пръв път ми се случва детето да е толкова болно и се панирах. Трябваше да отстоявам още от самото начало да видим специалист, но тук системата е толкова тромава, и Емма се оправи уж (температурата спадна след първите два дни, за да се качи след още толкова...) Както и да е. Благодаря за съветите отново!

Уроинфекция??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #286 -: Януари 04, 2013, 10:45:53 am »
Mini, Bobbie, благодаря за отговорите. Сега втори ден вливат антибиотик (в частна болница отидохме) и правят тестове. Утре очакваме резултатите от посявките, имат повече съмнения за вирусна инфекция, но не знаят от какво... Не направиха посявка на носа и гърлото обаче, защото 1) не й течал носът, и 2) не било зачервено гърлото. Отказаха като настоях...

Веста, а племенникът ти имал ли е някаква рана, та оттам и сепсисът, или може и от друго да е?

Температурата не беше висока през цялото време, което оказа и влияние на решението на джипито да не даде направление от самото начало.

Въпреки настояването ми, твърдеше, че трябва поне 3 дни температурата да е над 38.5, за да я прати на педиатър...

Е, това стана едва преди няколко дни. Празниците не помогнаха - тук (в Лондон) те пращат в спешното, да те прегледа докторът на повикване, чакане огромно и най-накрая дават един парацетамол и те пращат поживо поздраво. Загубихме още време. Обвинявам себе си - за пръв път ми се случва детето да е толкова болно и се панирах. Трябваше да отстоявам още от самото начало да видим специалист, но тук системата е толкова тромава, и Емма се оправи уж (температурата спадна след първите два дни, за да се качи след още толкова...) Както и да е. Благодаря за съветите отново!


Което ОЩЕ повече доказва значението и нуждата, ВСЯКА т-ра над 37 ( и 37 самото), да се оценяват сериозно, да се смятат за "повишена т-ра" и да се търси сериозно и настойчиво.

Второто  (по ред подчертано с червено) е една от най-наивните "мисли", водеща до груби грешки и големи гафове. 2 дена в Педиатрията са ВЕЧНОСТ. Всяка оценка трябва да става в НАЧАЛОТО, чрез внимателно следене, и в динамика. Всичко останало е наивно.

НЕ ходете при хора, нямащи специалност "Педиатрия". УК системата е система за наивни.
Изберете си добър Педиатър за детето, и го водете само там.
Дори и ако трябва да имате частна застраховка.

Не разполагам с лабораторните данни от изследванията, но помислете за уроинфекция и/или бруцелоза като възможни варианти за толкова дни с т-ра.
Или за Инфекциозна мононуклеоза....  (?)
Или остеомиелит?

Но щом сте в добра клиника, надявам се ще намерят решение.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 10:58:05 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #287 -: Януари 04, 2013, 16:08:33 pm »
Да, ясно. Този антибиоптик е много широкоспектърен, така е, затова мислят че е вирус.  37.4 не се смята въобще за фебрилитет( температура), над 37.5 се смята ( да не вземе сега някой да каже, че си измислям, за тук говоря какво се смята, не за другаде).

Това са доста опасни свободни интерпретации- всичко над 37 ( и 37 самата) си е т-ра. Няма "нормална" т-ра 37.5, каквото и да говорят и да твърдят някои. Говорим за мерена под мишница.

Не мисля, да споря с вас, вие сте лекар, думата ви тук тежи повече.  Не случайно съм написала в скобите, че говоря за тук.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #288 -: Януари 04, 2013, 16:26:36 pm »
д-р Бърди, в понеделник ще пускаме 24 часова урина. Доц. Лилова каза да изследваме белтъка, за да видим има ли или не в действителност белтък. След празниците пускахме обикновени урини в две различни лаборатории. В едната белтък - отр., 2-3 левкоцита, ед.еритроцити; в другата - белтък - опал. „казаха, че има следи от белтък, нито могат да кажат, че няма, нито да кажат че има" и 9-10 левкоцита. Незнам дали има значение, но преди ок. 5-6 дни изкара вирус с Т (2 дни) и лека хрема. От носа сутрин като кихне, все още излиза малко секрет.
Та всъщност, което трябва да направим според доц. Лилова е:
- стерилан урина - пуснахме я днес, ще е готова в понеделник
- 24 часова урина - да видим има ли или не белтък.
На преглед сме на 11.01.
Но от Вас останах с впечатление, че трябва да изследваме не само белтък в 24 часовата урина. Има ли нещо друго, което трябва да изследваме?

Докторе, и на всички останали Честита Нова година! Да сте здрави, много успешна и спокойна година!
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 16:30:18 pm от tan »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #289 -: Януари 04, 2013, 19:01:37 pm »
докторе, само да поясня, дори и да имаш частна здравна застраховка джи пи-то трябва да те насочи към педиатър, за да отидеш и това да се покрие от застраховката. обикновено тук не отказват, но хора различни.
иначе когато е по спешност, отделението е специализирано педиатрично и там работят само педиатри, но се чака с часове, също понякога се иска направление и не можеш да отидеш за температура 37. навсякъде препоръката е ако не е висока темп и детето се чувства добре да се изчака 2-3 дни. само пояснявам, не споря.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #290 -: Януари 04, 2013, 19:31:35 pm »
докторе, само да поясня, дори и да имаш частна здравна застраховка джи пи-то трябва да те насочи към педиатър, за да отидеш и това да се покрие от застраховката. обикновено тук не отказват, но хора различни.
иначе когато е по спешност, отделението е специализирано педиатрично и там работят само педиатри, но се чака с часове, също понякога се иска направление и не можеш да отидеш за температура 37. навсякъде препоръката е ако не е висока темп и детето се чувства добре да се изчака 2-3 дни. само пояснявам, не споря.
Сериозно ли говориш, че децата  ходят първо при джи-пи, а нямат тяхни педиатри? Тук обиконовените педиатри са един вид детски джипита, пък вече ако има нужда от специалист педиатъра те праща при него.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #291 -: Януари 04, 2013, 19:55:17 pm »
докторе, само да поясня, дори и да имаш частна здравна застраховка джи пи-то трябва да те насочи към педиатър, за да отидеш и това да се покрие от застраховката. обикновено тук не отказват, но хора различни.
иначе когато е по спешност, отделението е специализирано педиатрично и там работят само педиатри, но се чака с часове, също понякога се иска направление и не можеш да отидеш за температура 37. навсякъде препоръката е ако не е висока темп и детето се чувства добре да се изчака 2-3 дни. само пояснявам, не споря.

Знам че така процедират с т-рата. Но не е коректно и носи големи рискове. Тези техни препоръки са валидни и за други страни- като Германия, например. Но това не е коректно, и е повече "липса на достъп до адекватна помощ".

С частна затраховка нямате проблем да отидете при когото и да е било, стига той да работи с конкретната застраховка. Иначе- поискайте си. Не може хора без специалност Педиатрия да преглеждат деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #292 -: Януари 04, 2013, 20:01:14 pm »
боби, така е ходиш си при джи пи. ние си имаме една докторка, която си я харесваме и тримата ходим при нея. основното ми основание да я харесвам, е че като поискам писмо за насочване ми го дава без проблем, но трябва да се доредя до нея и е малко по-сложно, да не говоря, че за самото писмо се чака ден-два, понякога повече.

иначе имам един педиатър, но той е познат, не мога да отида в неговата частна клиника без направление от моето джи пи и застраховката ми да го покрие, пак ще питам, но аз бях много вбесена, че хем плащаме, хем чакаме направление, но това се прави, за да не можеш да си ходиш за каквото ти скимне и те да плащат.

не знам докторе, аз таман почна да си мисля, че с обикновени настинки мога да се оправям сама и вие туко напишете как темп от 37 е опасна и аз съм пак в изходна позиция по типа "страх и ужас" :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #293 -: Януари 04, 2013, 20:01:41 pm »
докторе, само да поясня, дори и да имаш частна здравна застраховка джи пи-то трябва да те насочи към педиатър, за да отидеш и това да се покрие от застраховката. обикновено тук не отказват, но хора различни.
иначе когато е по спешност, отделението е специализирано педиатрично и там работят само педиатри, но се чака с часове, също понякога се иска направление и не можеш да отидеш за температура 37. навсякъде препоръката е ако не е висока темп и детето се чувства добре да се изчака 2-3 дни. само пояснявам, не споря.
Сериозно ли говориш, че децата  ходят първо при джи-пи, а нямат тяхни педиатри? Тук обиконовените педиатри са един вид детски джипита, пък вече ако има нужда от специалист педиатъра те праща при него.
Няма такова нещо в "добрата, стара Англия".
То затова и техните гафове в общата Пдиатрия са толкова много.
В УК ако сте забелязали, вече го "удариха" на алгоритми във всичко в първичната им Педиатрия- просто защото някой, който никога не е работил Педиатрия, и няма специалност, е почти невъзможно да се ориентира без голяма възможност да сгафи. То за нас, и след толкова години практика, пак е трудно, какво остава за хора без специалност... .

Случвало ми се е по скайп англичани да търсят "съвети" за децата си, оставени с месеци с кашлици и симптоми.


За т-та.
Известно ми е мнението на Америкосите за 37.5 "нормална" и т.н. интерпретации.
Аз лично не споделям това мнение.
Считам за важно, всичко над 37, да му се търси причина. Така и главата ми е по-спокойна, и съвестта ми.
Сега, колко "дълбоко" ще е търсенето, "зависи" от ред обстоятелства.

Не е нужно да реагирате като ухапана от отровно влечуго, всеки път когато реча да сложа дребен коментар под ваше написано. Приемето  го като МОЕ, лично мнение, и ако не отговаря на Вашето-споделете. Или-игнорирайте, по Ваш избор.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 20:04:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #294 -: Януари 04, 2013, 20:03:01 pm »
боби, така е ходиш си при джи пи. ние си имаме една докторка, която си я харесваме и тримата ходим при нея. основното ми основание да я харесвам, е че като поискам писмо за насочване ми го дава без проблем, но трябва да се доредя до нея и е малко по-сложно, да не говоря, че за самото писмо се чака ден-два, понякога повече.

иначе имам един педиатър, но той е познат, не мога да отида в неговата частна клиника без направление от моето джи пи и застраховката ми да го покрие, пак ще питам, но аз бях много вбесена, че хем плащаме, хем чакаме направление, но това се прави, за да не можеш да си ходиш за каквото ти скимне и те да плащат.

не знам докторе, аз таман почна да си мисля, че с обикновени настинки мога да се оправям сама и вие туко напишете как темп от 37 е опасна и аз съм пак в изходна позиция по типа "страх и ужас" :wink:
Не казвам че 37 е "ужасно".
Казвам че към тези неща трябва да се подхожда с внимание, предпазливост и грижа.
И мисъл.
За да не стават гафове и пропуски.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #295 -: Януари 04, 2013, 20:11:19 pm »
докторе, аз мисля, че с внимание, мисъл и грижа трябва да се отнасяме към всичко и най-вече към децата си. и не подскачам, просто споделям, че ми липсват насоки - например, вие какво казвате - има т детето, наблюдава се, ама от родителя или ходим на лекар, аз ходя на лекар, ако видя, че а) тя е като парцал и ибупрофена не помага; б) темп повече от 3 дни над 37.5 и в) като кашля да й се чуят дробовете да ми е спокойна главата, че съм права в преценката си, че те са чисти (то се чува, но нали не съм доктор). та мисълта ми е, ако вие имате други или допълнителни препоръки, напишете ни ги моля тук, че да знаем какво да правим и какво да си искаме, дори и от "добрата стара англия".
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #296 -: Януари 04, 2013, 20:14:43 pm »
Вижте, липсата на достъп не може да се замени с препоръки от разстояние, просто защото децата трябва да се преглеждат.
Намерете способи и начини да имате бърз достъп до адекватна помощ.
Това според мен е най-важното.
Намерете "вратички"- не може да имате частна здравна застраховка без да имате пряк достъп, особено до лекарите, работещи с конкретната здравна застраховка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #297 -: Януари 04, 2013, 21:55:04 pm »
Аз разбирам думите на доктора по-скоро насочени към НЕдаването на антипиретик до определена граница, защото организма сам щял да се справи
аз например като една страхлива майка, давам нурофен веднага щом прескочат 37 :)
миналата седмица Стефания два дена ми беше с Т, не я заведох на лекар, защото имаше само Т, но си давах антипиретик като качи над 37,5- мина за два дни и всичко е наред
Докторе, Стефания от миналата седмица е с епизодични прояви на запушен нос- за посявка ли е работата :(
киха честичко, дишането й е ок, като тръгне да издухва почти няма секрет, а носа е като задръстен
включихме маслен радиатор за отопление- възможно ли е от него да се изсушава лигавицата и за това да е това състояние
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 21:57:11 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #298 -: Януари 04, 2013, 22:08:23 pm »
По скоро изсушаване на въздуха? но ще се види... ако до седмица нещата продължават пак, ще обсъдим отново.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #299 -: Януари 05, 2013, 16:50:08 pm »
Здравейте и за много години! Живи и здрави да сме всички!

Имам питанка и много ще се радвам ако има кой да ми отговори.
Зная, че грейпфрута и ананаса са токсични при приемането на някой лекарства. Важи ли същото за хомеопатията?
Моята дъщеря толкова много обича грейпфрут, но честичко приема някакви лекарства, пък били те и хомеопатични. Трябва ли  все да я ограничавам?
Например, сега сме на енгистол, цинабсин и клеева тинктура. Ми не смея да и дам любимия плод, веднага ми светва червена лампичка и я спирам.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!