0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #260 -: Декември 30, 2012, 11:49:08 am »
 ivanita, на мен това ми прилича на контактен дерматит. Малката ми дъщеря като бебе, зимата винаги кожата и ставаше много суха, и често се появяваха подобни зачервявания. В момента, в който започнех да овлажнявам кожата, се успокояваха и изчезваха. По съвет на д-р Бърди, ползвахма крема на А-дерма.

Много съм доволна. Препоръчвам ти го. Малко е по-скъпичък, но си заслужава.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #261 -: Декември 30, 2012, 12:21:13 pm »
И аз съм с две ръце, и два крака за А - derma exomega!  :D






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #262 -: Декември 30, 2012, 15:38:27 pm »
Благодаря за съветите момичета. Ще пробвам и дано има резултат.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #263 -: Декември 30, 2012, 20:50:06 pm »
Какво давате за повръщане?

Преди малко малкия повърна на фонтан.
От сутринта има три памперса с разстройство, а сега четвъртия много странно, хем е твърдо, пък примесено с жилки  зелено разстройство, досега не съм виждала такава смес  :shock: .

Припомнете ми, моля ви, какво беше за разстройство, хидрасек, сухари, солети и бисквити и мляко ал110, и много вода, ако иска.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #264 -: Декември 30, 2012, 22:17:16 pm »
Ами аз се консултирам с педиатъра, то верно, че са празници, ама разстройството може да си има по-сериозна причина. Трябва да гледаш да не се обезводни и сухари, варен картоф, изкиснато сирене, ориз.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #265 -: Декември 30, 2012, 22:32:54 pm »
Иванита, на Жорко бузките са същите. Мажа с Еxomega на А-Дерма и минава. Много съм доволна. Да, скъпичък е, но е много ефикасен.

Силванче, обаждай се на педиатъра и се консултирай с него. Ако детето продължава да повръща и да има разстройство, отивайте в педиатриата. Задължително гледай да пие течности и да не се обезводнява.

Можеш да даваш хидрасек и да замениш АМ с Хумана(лечебна) за диария. Даваш Хуманата вместо АМ, има упътване на кутията. М-и ти е писала какви други храни да даваш, но се съмнявам, че дете с разстройство ще иска да яде. Моето момче, когато има разстройство първите 2 дни отказва храна и пие само лечебна Хумана.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #266 -: Декември 31, 2012, 17:41:39 pm »
Какво давате за повръщане?

Слагам свещички вомитосхил, но не помагат особено!

Мога ли да сложа вомакур на малкия, на годинка и два е?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #267 -: Декември 31, 2012, 18:20:59 pm »
Слагам свещички вомитосхил, но не помагат особено!

Мога ли да сложа вомакур на малкия, на годинка и два е?

В каква доза и колко често можете да приемате Vomacur® 40?

Малки деца (6-15 kg телесно тегло): 1 супозитория Vomacur® 40 един до два пъти дневно (съответства на 40-80 mg дименхидринат дневно)
Деца (15-25 kg телесно тегло): 1 супозитория Vomacur® 40 2-3 пъти дневно (съответства на 80-120 mg дименхидринат дневно).
Подрастващи (над 25 kg телесно тегло): 1 супозитория Vomacur® 40 2-4 пъти дневно (съответства на 80-160 mg дименхидринат дневно).
За възрастни са подходящи форми с по-висока концентрация на активната съставка.

Аз съм давала на Алекс като беше на две години (11кг.) Звънни на педиатъра за всеки случай.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #268 -: Януари 01, 2013, 16:49:03 pm »
Честита Нова Година! Да са ни здрави дечицата през новата година!

Др Бърди, момичета, моля за съвет. От няколко дни (8-9) Емма е с висока температура, варираща между 37 и 40 градуса (тази сутрин 40.3). Джипито я преглежда няколко пъти - не намери отговор защо. Няма симптоми на настинка, пикочна или ушна инфекция, нито обрив. Не е повръщала, нито с разстройство. Яде добре, пие течности.

Ходихме и на педиатър в болница. Направиха тестове - кръвни и урина, както и рентген на гръдния кош. Нищо не излезе (освен леко петно на единия бял дроб). Сега чакаме кръвни посявки (не съм сигурна дали е това терминът), но докторът не очаква да е бактериална инфекция, въз основа на първоначалните кръвни тестове.

За всеки случай вляха антибиотик днес (ако все пак утре дадели резултат посявките).

Въпросът ми е - на какво може още да е симптом продължителната температура. Някаква вирусна инфекция? Пропускаме ли нещо? Какво може още да се направи... Не изглежда нормална тази продължителна температура...

Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #269 -: Януари 02, 2013, 06:42:51 am »
Въпросът ми е - на какво може още да е симптом продължителната температура. Някаква вирусна инфекция? Пропускаме ли нещо? Какво може още да се направи... Не изглежда нормална тази продължителна температура...

Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост.
Може да е бактериална или вирусна инфекция. 8-9 дена ми се струва доста дълго да е с температура до 40 градуса. Не си ли ходила като е започнала на лекар или чак сега е скoчила до толкова?

Ивана имаше така над 40, когато за първи път се разболя и точно като вас и ние ходихме болница. В крайна сметка направиха всички изследвания, които и на вас и се оказа ( чрез отхвърляне на всичко друго), че е било от ушна инфекция. Когато в болницата  прегледаха ушите казаха, че не били силно възпалени, не им се вярвало да е от тях, ама след като всичко друго беше отрицателно, включитлено и кръвната култура и казаха, че явно силно реагирала като за първи път. Обаче нас ни сложиха на антибиотик, не само едно вливане и да чакаме.

При вас какво казаха за ушите? И какво значи, че има петно на белият дроб?

Спадна ли температурата от антибиотика? Ако да, аз бих настоявала за антибиотик независимо от резултатите от кръвната култура.
« Последна редакция: Януари 02, 2013, 07:37:30 am от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #270 -: Януари 02, 2013, 07:35:04 am »
Първото боледуване на Преслава беше точно на 1 година- аденовирусна инфекция, започна с конюктивит, след това висока Т
и тъй като аз съм много страхлив родител, на втория ден с температура въпреки вирусният прозиход на заболяването започнах Аб, температурата продължи още два дни /Аб беше аугментин, който се разгръща 48-72 часа след първи прием/
но толкова дни Т- никога не съм държала без да вземат медикаменти, за мен след 3-4 ден е безумно да се държи детето
за съжаление предполагам стечението на обстоятелствата около края на годината е предизвикало това забавяне
петното на дробчето може да е от лекото помръдване, или прокашляне в момента на снимката, според мен- и при Стефания се е случвало, когато беше по-малка и не можехме да контролираме докрай подвижността й
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #271 -: Януари 02, 2013, 14:26:46 pm »
tan, сега прочетох за проблема при вас. Аз като голям човек имах такъв проблем и то на два пъти - установи се стеснена уретра, но я диагностицираха със цветна снимка. С пълна упойка тогава ми я разширяваха. Наложи се и втори път след няколко години, но от тогава (вече около 7-8 г.) нямам проблем. Дано намерите адекватно разрешение.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #272 -: Януари 02, 2013, 15:43:14 pm »
Ваци преди няколко години и моят племенник беше така много дни с температура /без други симптоми/ без да могат да кажат от какво / беше вече в болница/. Какво ли не му изследваха включително и сърце и бъбреци и каквото се сетиш. След около седмица някой се сети да го изследват за сепсис - оказа се точно това - криптогенен сепсис. И с правилния силен антибиотик още с първата инжекция температурата спадна и след 2-3 дни вече беше ок. Пожелавам ти междувременно да сте открили проблема.  :crossfingers:


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #273 -: Януари 02, 2013, 17:33:32 pm »

Честита нова години на всички!
Да помоля и аз за съвет, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно...
Извинявам се предварително, че ще съм малко подробна.
1-ви ден - еднократно повръщане, сутрин, след ставане, още едно преди обяд.
2-ри ден - повръщане сутрин, след закуска отново. По съвет на педиатърката /по телефона/ - натриев цитрат. Вечерта изхождане - кашаво.
3-ти ден - отново повръщане сутринта, след закуска отново. Преглед при педиатър /не личната/ - "добре си е детето". Изписа РЕ-КОМФОРТ. Към 16ч. отново повръщане, няколко пъти при пръцкане от дупето му изтича направо течно. Вечерта изхождане - като вода.
Давала съм само варен ориз, печен картоф, солетки. Течности на малки глътки, често.
4- ти ден - повръщане при събуждане, детето е като парцал. През спешното - в болница. Приеха го с диагноза "gastroenterocilitis acuta".
Напр. изсл. Отхвърлиха хепатит. Ще напиша и резултатите:
СУЕ -15 mm, HB -137; Er -4.87, Leuc-7.3; Ht -0.4; Tr -396; Gra -64.8%, Ly-25.0%;Mo -10.2%, K-4.4; nA -143; кр. билирубин - 7.3/дир.-2.20; АСАТ -28u/l; АЛАТ -20u/l; Амилаза 29u/l; pH-7.32; BE 5.7ммол/л. Фекални проби /-/ отр.
Урина -алб.-/опал/, зах/-/. к.тела /+/, бил./-/, уробил./л.ув./,сед -2-3 Leuc, крист.пик.к-на.
Следват вливания - Ser.glucosae - 4 банки, Sol.glucozae 5%-2 банки. Даваха му да дъвче биогая 2 пъти на ден.
На 5-тия ден вечерта отново се изака -започна течно, после стана кашаво.
Вчера/ 6-ти ден/ повърна веднъж в 11, но определено не беше много.
Тази сутрин ни изписаха. След което, пак към 11 отново повърна - 2 пъти.
Водих го при нашата педиатърка, според нея да изчакаме ден, два, и ако продължи - отново по болници...
Да допълня само, че температура не е вдигал, както и никакви болки в коремчето не е имал.
Благодаря на всички, които ме "изчетоха".



*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #274 -: Януари 02, 2013, 19:57:57 pm »
неда, не съм лекар, но тук упорито говорят за тежък стомашно-чревен вирус, който се проявява точно с повръщане и разстройство. дано мине скоро, пиши пак как сте
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #275 -: Януари 02, 2013, 21:32:26 pm »
Mini, Bobbie, благодаря за отговорите. Сега втори ден вливат антибиотик (в частна болница отидохме) и правят тестове. Утре очакваме резултатите от посявките, имат повече съмнения за вирусна инфекция, но не знаят от какво... Не направиха посявка на носа и гърлото обаче, защото 1) не й течал носът, и 2) не било зачервено гърлото. Отказаха като настоях...

Веста, а племенникът ти имал ли е някаква рана, та оттам и сепсисът, или може и от друго да е?

Температурата не беше висока през цялото време, което оказа и влияние на решението на джипито да не даде направление от самото начало. Въпреки настояването ми, твърдеше, че трябва поне 3 дни температурата да е над 38.5, за да я прати на педиатър... Е, това стана едва преди няколко дни. Празниците не помогнаха - тук (в Лондон) те пращат в спешното, да те прегледа докторът на повикване, чакане огромно и най-накрая дават един парацетамол и те пращат поживо поздраво. Загубихме още време. Обвинявам себе си - за пръв път ми се случва детето да е толкова болно и се панирах. Трябваше да отстоявам още от самото начало да видим специалист, но тук системата е толкова тромава, и Емма се оправи уж (температурата спадна след първите два дни, за да се качи след още толкова...) Както и да е. Благодаря за съветите отново!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #276 -: Януари 02, 2013, 22:02:21 pm »

Само да ви попитам още нещо...
Кога говорим, че детето има разстройство? Има ли значение честотата на изхожданията?
В нашият случай - изхождания през ден, по един път, воднисти - разстройство ли е?



*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #277 -: Януари 02, 2013, 22:26:18 pm »
Ваци преди няколко години и моят племенник беше така много дни с температура /без други симптоми/ без да могат да кажат от какво / беше вече в болница/. Какво ли не му изследваха включително и сърце и бъбреци и каквото се сетиш. След около седмица някой се сети да го изследват за сепсис - оказа се точно това - криптогенен сепсис. И с правилния силен антибиотик още с първата инжекция температурата спадна и след 2-3 дни вече беше ок. Пожелавам ти междувременно да сте открили проблема.  :crossfingers:
Сепсис е системна инфекция, доста сериизоно състояние и там има и инфекция на кръвта. На тях са им направили кръвна култура вече и за всеки случай след нея са им дали антибиотик, ако не дай боже излезне положителна. Сега чакат резултатите.

Vacci,  така и не разбрах дали е паднала температурата от антибиотика? Щом имат съмнение за вирусна предполагам, че не сте напълно без темепратура, така ли да го разбирам?
« Последна редакция: Януари 02, 2013, 22:30:48 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #278 -: Януари 02, 2013, 22:45:44 pm »
Vacci,  така и не разбрах дали е паднала температурата от антибиотика? Щом имат съмнение за вирусна предполагам, че не сте напълно без темепратура, така ли да го разбирам?
Боби, продължава да има температура без да има тренд, втори ден с антибиотик (вливат го веднъж дневно, cefriaxone, доста широк спектър на действие, от това което чета), но продължава да има поне веднъж на ден 39. Днес беше по средата на деня, вчера - рано сутринта. Сега (8 вечерта) е с 37.4 което е ниска, според критериите тук. Спряха да дават парацетамол, минаха на ибупрофен направо.
Чудя се дали не подминават нещо.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #279 -: Януари 02, 2013, 22:58:03 pm »
Ваци Боби ти е отговорила за сепсиса. Казаха, че е от неизлекувани настинки. Но странното е , че всеки ден му взимаха кръв за изследвания, а установиха сепсиса около седмица след влизането в болница.