0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #240 -: Декември 21, 2012, 22:14:09 pm »
Опалаа и аз в тази тема, прехвърлихме годината. Елиа мина на АМ Хумана Джуниър, пие по 120мл вечер с лягането, до кога?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #241 -: Декември 21, 2012, 22:34:12 pm »
Аз след годинката ги минах на мляко, но други си им дават АМ до по-късно. Няма наложителна причина да е на АМ след годинка, но на някои майки им е по-спокойно, че в него има всичко необходимо. Не мисля, че има значение, ако детето ти се храно пълноценно.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #242 -: Декември 22, 2012, 03:16:57 am »
Аз още давам.Само сутрин около 230мл пие.Не мисля, че е проблем.
Макси кисело мляко не понася, а прясно само на палачинки, пробвах в супичка да добавям или от чаша не иска и това е.Но пък заквасена сметана яде с удоволствие, продукти съдържащи извара също.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #243 -: Декември 22, 2012, 07:59:42 am »
Ние вечер сме на АМ, сутрин айрян. Благовест е свикнал май вечер да си пие мляко и си го иска(и то си пие по 180-200мл., т.е.колкото мама отпусне :-) )Не че ми е дерт де


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #244 -: Декември 22, 2012, 08:03:07 am »
Къди, сега ми доде на ум, ти питаш до кога ще е на АМ вместо краве мляко или до кога трябва да пие мляко по принцип. Ако е първото, тоговорила съм ти, ако е второто - аз бих го давала докато го иска. Аз още не съм го спряла :-) - всеки ден пия мляко.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #245 -: Декември 22, 2012, 08:24:29 am »
Момичет на моят синковец, му е сухо зад ушите. Явно известно време не съм проверявала  :oops:, вчера открих раничка зад едното. Мажа с бебешко олио по принцип, но явно не е това решението. Можете ли да ми препоръчате нещо? И още един такъв проблем да споделя. Ноктите на краката му растат така сякаш са извити нагоре, не към месото и са нацепени. Това дали е проблем и да правя ли нещо?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #246 -: Декември 22, 2012, 08:36:21 am »
Момичет на моят синковец, му е сухо зад ушите. Явно известно време не съм проверявала  :oops:, вчера открих раничка зад едното. Мажа с бебешко олио по принцип, но явно не е това решението. Можете ли да ми препоръчате нещо? И още един такъв проблем да споделя. Ноктите на краката му растат така сякаш са извити нагоре, не към месото и са нацепени. Това дали е проблем и да правя ли нещо?
Зз нацепените нокти по-добре си питай доктора. Може да е липса на витамини например.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #247 -: Декември 22, 2012, 10:09:22 am »
Къди, Жорко сутрин след закуска изпива 120 мл АМ и вечер преди заспиване 210 мл. Много го обича  :) Давам и кисело мляко, хапва го с удоволствие, но преди заспиване си иска АМ. На прясното мляко не е фен.

м-и, и на моя син палците на краката са удебелени и нацепени. Говорих с педиатърката - каза, че има липса на витамини. Изписа витамнини Киндер Фит. Давам, за сега няма промяна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #248 -: Декември 22, 2012, 13:29:40 pm »
аз си взех витамини на wellkid, уж много добри, обаче на вкус са ужасни, опитвам се със сок да ги давам и пак не ги пие, само казвам да не се ги купувате.

иначе и на дъщеря ми ноктите, особено на палците й растат нагоре. и като подивяли.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #249 -: Декември 22, 2012, 15:01:46 pm »
Мецани от колко време даваш витамини?
И аз си мисля, че може би е липса на нещо, но тук е ужасно, а и предпразнично, мисля ходенето на лекар да остане за след НГ, питала съм преди, каза ми да не се вглеждам чак толкова, то е от лятото това, отдавах го на ходенето бос.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #250 -: Декември 22, 2012, 15:03:50 pm »
Давам от 1 месец, но не съм много редовна - забравям просто  :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #251 -: Декември 29, 2012, 16:44:51 pm »
Здравейте, д-р Бърди!  Имам нужда от вашия съвет - дъщеря ми (5г. И половина) е със съмнение за астма и не зная дали се прилага правилен подход. Накратко:

Имаше екзема до към 2 г.
На 3 г. След тръгване на ДГ направи 2 бронхита, единият лекуван с Вентолин инхалаторно.
На 4 г. Правеше отити.
На 5 г. Миналата зима: ларинго-трахео-бронхит с много висока Т., след 3 месеца бронхоспазъм с уртикария без Т., след 3 месеца лек ларингит, лятото - полиноза (хрема, сърбежи, конюктивит), есента пак епизод с кашлица и хрема, след 1 месец (сега декември) - пневмония, предшествана от ларингит. При всяко боледуване имаме първо проблем с носа.

Тествана е за поленова алергия - отрицателни кожни тестове. Според алерголога има локален алергичен ринит. Има задна хрема, сливица 1 към 2 степен.

И пулмологът и алергологът не слагат диагноза, по-точно не смятат, че е астма. Предписаха само Сингюлер за 2-3 месеца. Сега, третата седмица от началото на пневмонията има съвсем леки влажни закашляния, предимно сутрин.

Въпросът ми е адекватно ли е лечението със Сингулер? Трябва ли някакви други изследвания за отхвърляне или потвърждаване на диагноза астма? Необходими ли са инхалаторни КС в момента?
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 16:46:59 pm от Medea »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #252 -: Декември 29, 2012, 19:11:45 pm »
Според вас какво е това по бузките на Благовест?Появи се май като застудя времето. Бузките стоят по-червени, грапави са и изглеждат сухи като се вгледаш. Тук таме  има и пъпчици. Личната онзи ден го погледна и каза че кожата му е атопична и да го мажа с такъв крем. Вие какво мислите?
На пръв поглед не личи много, но не можАх да направя по-хубави и ясни снимки.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #253 -: Декември 29, 2012, 19:38:47 pm »
ivanita, и моят син има такива зачервявания и пъпчици и все зимата се появяват. Досега с нищо не съм го мазала. Личната каза, че не е компетентна и да го водя на кожен. Но все пак му изписа адватан, който аз не съм мазала. Откакто е навършил три, четири месеца не съм го мазала с никакви кремове и млека и кожата си му е съвсем наред, с изключение на бузките.
Адаптирано мляко децата пиеха до около 18 месеца, после минаха на прясно краве мляко сутрин и вечер по около 200 мл. С въвеждането на пиене от чаша постепенно спряха.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 19:41:25 pm от *vera »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #254 -: Декември 29, 2012, 23:06:24 pm »
Иванита това по бузките вероятно от студа и вятъра, но с какво се маже не знам  :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #255 -: Декември 29, 2012, 23:10:36 pm »
Има бебешки кремчета за студено време.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #256 -: Декември 29, 2012, 23:52:06 pm »
Иванита, Aquaphor baby върши работа, ако е от студа и вятъра ( Ивана имаше от това), което значи , че и обикновен вазелин( който е много по-евтин, ако нямаш вече купен aquaphor) ще свърши същата работа.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 23:54:54 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #257 -: Декември 30, 2012, 08:37:05 am »
Мен ме съмнява да е от студа, защото има периоди от 1-2 дни, в които не сме излизали и те си стоят. Но нищо не пречи да купя нещо за студено време и да пробвам.
Тук нямаме добър кожен лекар, но ако ми се отвори път към друг град, може и да го водя ако не са минали.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #258 -: Декември 30, 2012, 09:22:18 am »
ivanita,Криси е с такива бузки зимата,мажа с вазелин или Бочко (четири сезона).
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #259 -: Декември 30, 2012, 09:50:31 am »
Мен ме съмнява да е от студа, защото има периоди от 1-2 дни, в които не сме излизали и те си стоят. Но нищо не пречи да купя нещо за студено време и да пробвам.
Тук нямаме добър кожен лекар, но ако ми се отвори път към друг град, може и да го водя ако не са минали.
А ти пробвала ли си с нещо да мажеш и какъв е ефекта? Приятелка мажеше детето си с крем на Рок, но нямам идея точно кой. Мажеше вечер след баня и на другия ден беше по-спокойно. При тях то направо като раничка е било, защото се е случвало да плаче, че щипе след намазване и измиваше, но пак имаше ефект.