0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #200 -: Декември 09, 2012, 22:43:02 pm »
Съветвам те да се свържеш с лекар, който да прегледа детето!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #201 -: Декември 11, 2012, 22:55:51 pm »
Малко предистория:
През юли Виктор направи отит - с висока температура и гной в ушите. Лекувахме 10 дни с Медоклав и капки за уши Унифлокс.
В средата на октомври отново силно зачервени уши, този път без гной, без температура. Назначен антибиотик Панцеф за 10 дни, капки за уши Гаразон.

И сега, месец и половина след последния антиботик, отново зачервени уши, пак без гной и температура, но предвид лошото състояние през юли, личната се презастрахова и веднага изписва Сумамед и капки Тобрадекс в носа и ушите. Въздържах се от предписаното до прегледа ни при специалист УНГ. Продължих да капя в ушите капки Гаразон.
Днес при прегледа взехме носен секрет, като резултатите ще са готови чак във вторник. Дотогава, вместо Гаразон лекарят ми изписа капки Отипакс (4х2) и впръскване с Олинт в нослето. За антибиотика беше доста колеблив, понеже работата била на кантар - лявото ухо силно зачервено, дясното по-скоро розово, но тъй като от вторник сигурно ще се наложи да пием някакъв антибиотик все пак, не беше твърдо убеден, че трябва да започвам Сумамед.

От направените посявки в носа се изолира Стрептокок пнеумоние. Антибиограмата показа чувствителност към пеницилин, еритромецин, цефуроксим, цефтриаксон, левофлоксацин и клиндамицин (последните две не съм сигурна дали изписвам правилно) и резистентност към тетрациклин.
Лекуващият не предписа втори антибиотик, понеже Сумамед-а, който пихме спадал към групата антибиотици, подходящи за лечението. Изписа само капки Унифлокс за в нослето (3х3). При прегледа ушите вече бяха спокойни и не зачервени.

Днес, седмица по-късно, синът ми отново се оплака от болка в ухото. На прегледа при личната се вижда, че ушите пак са червени - изписа ни Унифлокс за в ушите - 3х2. Няма хрема, няма кашлица.

Ясно е, че не правим нещата както трябва.
Къде бъркам? И какво пропускаме?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #202 -: Декември 12, 2012, 09:36:27 am »
Ние вчера минахме на ехограф в клиника Темелков, но при д-р Кеновска. Каза, че бъбреците са с нормални размери до 71-72мм, надл.р-р с нормален дренаж. Пикочният мехур също без дефекти. Там се изпишка и след това пак и видя мехура. Имаше останало 0,5 см3 урина в мехура, но каза че е много малко като количество, не било притеснително.
Там ни консултира и др Янева - педиатър. Говореше ми, че развивала негативизъм, искала да се върне към бебешкия период, да я слагам по час на гърне и ако ходи да давам награди и пр., с което ама никак не мога да се съглася.
А тя продължава така да мокри леко гащичките и да пишка на няколко струйки с напъване. Какво пропускам пак или отново създавам проблем?
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 09:39:05 am от tan »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #203 -: Декември 12, 2012, 09:45:31 am »
Тан, различните методи не са грешни, просто са различни. Можеш да ги преразгледаш и да изпробваш някой преди да си решила, че нещо не правиш както трябва или да търсиш проблем.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #204 -: Декември 12, 2012, 14:08:49 pm »

Там ни консултира и др Янева - педиатър. Говореше ми, че развивала негативизъм, искала да се върне към бебешкия период, да я слагам по час на гърне и ако ходи да давам награди и пр., с което ама никак не мога да се съглася.
А тя продължава така да мокри леко гащичките и да пишка на няколко струйки с напъване. Какво пропускам пак или отново създавам проблем?
Защо не опиташ това, което лекарката ти е казала? Може детето от нещо да е стресирано, те тогва може да се възнат назад, не е нечувано все пак. Защо да не можеш да се съгласиш? Опитай, пък какво ще ти навреди и без това медицински проблем не сте намерили все още.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #205 -: Декември 12, 2012, 14:25:08 pm »
моят съвет е ако не отшуми това да поискаш да се направи една уродинамика, нито е болезнено, нито стресиращо изследването. казвам го предвид това, че споделяш, че струята при уриниране е прекъсната и с напъване. няма проблем с бъбреците, няма задръжка на урина, така че ако изобщо има здравословен проблем то би могъл да е в уретрата.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #206 -: Декември 12, 2012, 16:01:35 pm »
м-и,  Bobbie, не казвам че не е възможно. Що се отнася до човек невъзможни неща няма, но вътрешното ми чувство не клони в тази посока.
StefiZ, от всичко което изчетох, а самата логика сякаш ме води натам, към уретрата. Четох за стеснения, но не би ли трябвало това стеснение да се прояви по-рано, или поне да има някакви периодични симптоми, а не така чист период на безпроблемно уриниране като при нас. А и се питам възможно ли е да има някакво възпаление на уретрата, не от бактериален произход, което да е причина за това. Притесняват ме тези чести и накъсани уринирания. И ако това възпаление не е бактериално, ние лекувахме с АБ, то едва ли би се повлияло. Дали биха помогнали бани със смрадлика, или нещо от рода на цистон?
Лошото е, че тук няма кой да ни направи уродинамика. Нито в Бургас, нито Варна. Дори детски уролог няма. Д-р Маринова в кр. на м. януари ще идва до Бургас, тогава мислим да се запишем при нея на преглед, притесняваме това, че има месец до тогава. Но ако наистина не отшуми ще се наложи може би да идваме до София.
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 16:04:50 pm от tan »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #207 -: Декември 12, 2012, 19:58:25 pm »
tan,аз не знам дали има вирусни въsпаления на уретрата, лично аз не съм чувала, но ако има стеснение в уретрата щеше да има задържане на урина в мехура.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #208 -: Декември 12, 2012, 20:46:53 pm »
Bobbie, и аз незная дали има, но разсъждавам и търся причина. При положение, че 5 дни пихме Зинат и 10 дни Аугментин би трябвало, ако има бактериална инфекция поне да се повлияе, ако не излекува напълно. И ако нарочно се изпуска, то едва ли би нарочно така си накъсвала уринирането. И в началото като започна този проблем просто се напишкваше, направо беше цялата мокра, а сега по-скоро се изпуска и когато се появи това изпускане се появи  и накъсването на струйката. И вече на колко прегледа и лекари ходихме, но за съжаление не мога да кажа дали съм получила професионално мнение и преглед. Сега след нова година пак ще пуснем микробиология, но в друга лаборатория, да не би да се окаже накрая, че и резултатите не са достоверни. Въобще ми настана голяма каша в главата.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #209 -: Декември 12, 2012, 22:10:32 pm »
И в началото като започна този проблем просто се напишкваше, направо беше цялата мокра, а сега по-скоро се изпуска и когато се появи това изпускане се появи  и накъсването на струйката.
Точно това си спомням и аз, че започна с пълно напикаване т.е. не е заповчнало с невъзможността да пишка, а прерастна в това.
Реално това което имаш
- 2 чисти микробиологии + за всеки слуай антибиотици два
- няма проблем с бъбреците
- няма задържане на урина
- няма проблеми други в изследванията на урината.

Преди няколко седмици Ивана ми се напикаваше така и колкото повече се връзвах, толкова повече се напикаваше тя, при положение, че си беше напълно без памперси от около 2 месеца преди това. Стигна се да се напикава изцяло по 5 пъти на ден  и после нещо и стана и пак престана, като престанах да и обръщам внимание една седмица. Сега се напишква пак понякога,но се изпуска, наример снощи, ама общо взето вече е пак на старото. Мисълта ми е, че децата имат такива моменти в развитието си. Вярно вие сте по-големи, но пак се случва. 

Аз така си разсъждавам,че и без това в момента не ти казват да правиш нещо медицински, може пък лекарката да е права, не ти пречи да опиташ.Тя много добре знае, че се притесняваш и имаш някакво очакване всеки път като ходи. Аз бих опитала да я оставя сама да си ходи на гърнето, без да я наблювдавам в момента и ако се напишка сменяш без нищо да казваш. За една седмица не повече и не не говори пред нея с други хора за този проблем да видиш дали ще има разлика. Пък междужременно си търси още информация да не е медицински проблема, ако това не проработи.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #210 -: Декември 13, 2012, 10:00:40 am »
Напълно съгласна с Боби - наблюдавай, но не коментирай пред детето, демострирай спокойствие, за да се успокои и то и ако проблема е поведенчески, скоро ще престане.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #211 -: Декември 13, 2012, 13:29:37 pm »
тан, какво става в градината? още ли я има онази учителка, дето биела децата? много често нещата не са или-или (или само соматични или само емоционални). но напълно разбирам колко е трудно, защото вече (и често с пълно основание) е много трудно да повярваме, че лекарят при който сме отишли е добър и ни е дал адекватна диагноза и лечение. 
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #212 -: Декември 13, 2012, 13:56:20 pm »
Elena B, аз съм я спряла от градина от както започнаха тези напишквания, точно с цел да я наблюдавам и разбера причината. У дома си е, спокойна е, храни се, спи, играе, смее се, въобще не дава вид нещо да я притеснява.
но напълно разбирам колко е трудно, защото вече (и често с пълно основание) е много трудно да повярваме, че лекарят при който сме отишли е добър и ни е дал адекватна диагноза и лечение.  
Да, това са и моите опасание, действително ли няма медицински проблем, както твърдят всички лекари при които ходихме. Реално уролог не я е видял, по причина че тук няма детски специалисти. Ходихме при ехографист във Варна, в клиника Темелков, там я видя и педиатър, както и в Бургас педиатър, и нейната си педиатърка. Разбрах, че в Бургас идва веднъж в месеца уролог и нефролог от София, идвали са в началото на м. декември и сме ги изпуснали. Следващата визита е кр. на януари, ще направим консултация с тях. До тогава ще я наблюдавам и дано няма проблем. Реално тя вече не се напишква, няма такива големи мокрения. Само леко се изпуска, като цяло си казва, но много пъти се стиска. Най ме тревожи това накъсано пишкане, и ходи по често с по-малки количества. А преди този период сякаш ходеше по-рядко, с по-големи количества. Ще видим. Дано се оправи и няма проблем.
Благодаря на всички ви, за мненията, съветите и загрижеността!

Днес сякаш го няма това напъване като пишка, а само пресекулките. Всички лекари казаха, че ако е имало проблем би трябвало да се прояви в доста по-рано. Наблюдавам я, от вчера пак почнахме бани с тетра, но чай не иска да пие, опитвам се дадавам и повечко вода.
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 14:28:12 pm от tan »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #213 -: Декември 13, 2012, 14:30:59 pm »
виж тан, то чак пък трима лекари да поставят една и съща грешна диагноза, ми се струва прекалено дори и за бг стандартите. да бяха казали различни неща, разбирам. но при положение, че са съгласни един с друг, вероятността за грешка е по-малка, но не значи че я няма. мисля, че липсата на физиологичен проблем е добра новина. напълно е вярно това, че колкото по-малко ти се фиксираш върху пишкането й, толкова по-бързо ще мине, но си давам сметка как това е изключително трудно. ако мога да дам съвет би бил - докато имаш доказателства за противното, приеми, че детето ти е добре, отнасяй се с това като с период, който тя ще израсте. виж какво ще стане след месец-два на прегледа и ако нещата продължават ще се търсят други варианти за обяснение.
един начин да мислиш за пишкането на пресекулки е като упражнение в контрол, пишка, спира и така. ясно е, че за момента не уцелва времето и мястото, но само казвам, че е напълно възможно да го прави това не-нарочно и без да има физиологичен проблем. а това е важното, нали, детето да е здраво  :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #214 -: Декември 15, 2012, 09:12:46 am »
Момичета имам няколко питанки,на брат ми момиченцето на 2г.от 5 дена е с диагноза Ларингит поставена от личната с лечение Опамокс,сироп калциев глюконат.така,ама детенце се влошава и вчера я водиха при друг детски доктор и диагнозата потвърдена,но сменени лекарствата Флудитек и урбазон-3 дни.Няма Т след приема на АБ,кашля 3-4 пъти може би не е много,но става все по трудно,снощи е поставена първата инжекция,още не знам как днес.В стаята Т е 20 градуса,веднага купиха някакъв овлажнител за въздух,проветряват постоянно.И това е мислите,че има друго с което може да и помогнат да се оправи по бързо и изобщо лечението правилно ли е,казали са и че след инжекциите,ако не се подобри в болницата.Кога мога да я видя без да има опасност после да го предам на нашите деца.
Може ли това да има нещо свързано с астма,защото сега се сещам,че от страна на мамата има асматици?

Станаха пак 100 въпроса,но ако ми помогнете и с нещо съм полезна на детето ще съм ви много Благодарна както винаги
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #215 -: Декември 15, 2012, 09:25:46 am »
За ларингита помагат инхалации с физиологичен разтвор.

От един ларингит не може да се направи заключение за астма.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #216 -: Декември 15, 2012, 10:14:06 am »
tan, във Варна веднъж месечно идва доц. Буева, тя е детски нефролог.
http://www.lisichkova.com/


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #217 -: Декември 16, 2012, 08:05:55 am »
Д-р Бърди, малко развълнувана и повече спокойна и отдъхнала да споделя, че направихме консултация с детски пулмолог по препоръка в друг град.
http://1dkk.com/ ако на някой се наложи, за тук става въпрос, а лекаря е д-р Маркова- http://1dkk.com/page.php?IDMenu=866
Стефания много разреди обструкциите тази година- само две, като след последната преди около 2 седмици ЛЛ настоя за спирометрия, поради отслабеното дишане по време на спазъма.
След вчерашният преглед диагнозата "АСТМА" при Стефания КАТЕГОРИЧНО се ОТХВЪРЛИ. Беше й проведен спирометричен тест /86%/, както и тест за издишаният азотен окис /23 при норма -5-15/, който е доказал алергична компонента все пак.
д-р Маркова отхвърли всички посочени лечения до момента, като първо недостатъчни дози от изписана терапия, както и неправилни медикаменти. Освен всичко друго детето няма нито един от вторичните белези, проявяващи се при деца с астма- плоскостъпие, увеличена слезка и т.н.
Изключително съм Ви благодарна, че през последните 3 години не пропуснахте нито една молба за помощ от моя страна, че посяхте съмнение за адекватните действия при разболяването на детето от страна на нашите "специалисти' и най-вече за моралната подкрепа тук, в тези теми. Думите не стигат да Ви се отблагодаря, и зная че няма как да Ви върна жеста, но може би за Вас ще е достатъчно да знаете, че благодарение на Вашата компетентна намеса едно дете расте здраво и умихнато. Бъдете здрав и светлина в дома Ви.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #218 -: Декември 16, 2012, 08:37:47 am »
mini това е чудесно!
 Гледах предаване за развитието на хората и там изследваха вероятността болести като астма да се причиняват от прекалена хигиена. Вероятността от астма била по-малка ако децата живеят във ферма, играят в пръста и с животни. Та там започва някакъв експеримент със заразяване с някакъв паразит, нямам представа какви са резултатите.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #219 -: Декември 16, 2012, 09:29:21 am »
мини, прекрасни новини.