0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #180 -: Декември 06, 2012, 22:04:52 pm »
Моето лично мнение за вит.Д е, че недостатъка му е повсеместен и аз лично през зимата давам. От години го следя понеже си имам личен интерес към него и има много окуражителни данни за приемането му. Непрекъснато увеличават препоръчителните дози. Беше 200 единици, стана 400,сега за деца над годинка дават по 800,а скоро канадците казаха за държави като тяхната през зимата да е 1000. Аз вярвам, че понеже е имуномодулатор,може да се окаже, че е един от огромните неразпознати проблеми на века ни и мисля, че има връзка с този бум на болести свързани с имунната система в последният век или поне с някои от тях. Това естествено си е мое лично мнение, но при всяко положение препоръките са поне зимата да се взима.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #181 -: Декември 07, 2012, 09:26:36 am »
Силванчето ми чете мислите. :-) И аз си мислех тези дни дали да давам вит.Д през зимата. Лятото бях спряла да давам по едно време, ама сега.. Сигурно ще звънна на личната да я питам.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #182 -: Декември 07, 2012, 12:43:19 pm »
После пиши какво ти е казала!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #183 -: Декември 07, 2012, 13:25:41 pm »
Аз мисля, че трябва да е индивидуално даването на вит. Д, предполагам оценка на педиатъра би помогнала.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #184 -: Декември 07, 2012, 13:28:32 pm »

На сестра ми едното момченце, на 2 г. са, пие по много вода, към 2-2.5 л. на ден, лекарката е казала, че е много и коремчето е подуто, да направят изследвания, но не е искала да каже повече за какво се притеснява, докато не види изследвания.

Има ли тук деца на тази възраст, които пият над 2 л. на ден и правили ли са изследвания?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #185 -: Декември 07, 2012, 14:22:51 pm »
silvanchence,мила изписахме няколко страници по този повод пиенето на вода,но не помня в началото на темата или в края на предната,ако ти остане време погледни.

Да споделя,че след прием на АБ преди вече 3-4 седмици,личната пусна АБ-грама на Марти и гърлен секрет и пак се изолира MORAXELLA СATARRHALIS,хем е приемал правилния АБ.(тогава приема беше на сляпо Панцеф).
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #186 -: Декември 07, 2012, 14:30:28 pm »
silvanchence,мила изписахме няколко страници по този повод пиенето на вода,но не помня в началото на темата или в края на предната,ако ти остане време погледни.

Да споделя,че след прием на АБ преди вече 3-4 седмици,личната пусна АБ-грама на Марти и гърлен секрет и пак се изолира MORAXELLA СATARRHALIS,хем е приемал правилния АБ.(тогава приема беше на сляпо Панцеф).

Изследвайте се всички вкъщи, най-вероятно някой от вас е носител.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #187 -: Декември 08, 2012, 11:52:15 am »
Докторе, вече незная какво да направя. Имали проблем или не? Ето, АБ ни свършва, а тя продължава да се напишкава. Не като първоначално, тогава беше цялаат мокра, гащи, панталони, потник, блуза, толкова мокра. А сега почти постоянно гащичките и са мокре, стиска се, не иска да ходи. Пишка на няколко струйки. Като количество май пишка по-малко - ок.50-60мл., средно ок. 5-7 пъти на ден. Памперса го махнахме м.април, за няколко дни, без проблем и седмица след това и нощния. От тогаав до сега винаги се е контролирала и била суха. Затова сега това състояние прави много силно впечатление. Нейната педиатърка е на мнение, че при положение стерилнаат урина е чиста,  и при тези два АБ изпити я оставям така и наблюдавам, за ад видим да не би това да е някакъв психологичен момент. Но аз се пак ес притеснявам. Опитах се да запазя час при доц. Балев, но е в Лондон и не се знае кога ще преглежда. В Бургас детски уролог няма. Във варна се опитах да запазя час при доц. Хинев - уролог, но не детски, ще преглежда след Нова година. За четвъртък сме запазили час при др. Цонев - ехограф.
Докторе, дали не пресилвам пак нещата. Какво да направя? А тя е толкова чувствителна и всеки преглед преживява много силно и емоционално. Да наблюдавам само както казва нашата педиатърка иил да тръгваме по прегледи?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #188 -: Декември 08, 2012, 11:55:24 am »
Тан от нещо гинекологично ли се притесняваш, че при Балев? Потърси детски гинеколог ако е така.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #189 -: Декември 08, 2012, 12:40:35 pm »
 м-и, не, не мисля че е гинекологично. Започна да се напикава, при пълен контрол преди това. По скоро си мисля за нещо на пикочните пътища. А може и да е някакъв период. Може наистина да е имало някаква инфекция, която е отминала, но поради прекаленото акцентиране и от наша страна върху проблема, а и ми се струва че и в градината е имало повишаване на тон, си мисля възможно ли е сега да се стиска и съответно изпуска в гащите, и това нежелание да ходи да пишка да се дължи на това. Или наистина има проблем?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #190 -: Декември 08, 2012, 15:59:32 pm »
От много майки съм чувала,че първата зима след махането на памперса,много от децата го връщат пак.Дали от това че е студено или нещо друго,не зная.Не зная и дали е вярно,но моята дъшеря също имаше период  от около седмица,в която се изпускаше по малко и явно като усети че се мокри и казва вече и се доизпишква в гърнето.Сега пак се случва от време на време,но много рядко.Дано всичко при вас е наред
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #191 -: Декември 08, 2012, 18:30:21 pm »
Тан, потърси в Бургас детски нефролог. Ако няма ще ти дам координати във Варна на д-р Близнакова (дано не греша името), преглежда по ЗК в "Св.Марина" със записани часове, преглежда и на частно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #192 -: Декември 08, 2012, 18:39:00 pm »
Благодаря ви момичета, за мнението и съветите.
mimi26, в Бургас няма детски нито нефролог, нито уролог. Преверих вече. За Близнакова чух, но тя е нефролог, а мисля поне засега сме може би за уролог. А и честно казано не чух много добри отзиви за нея. Била доста груба и не винаги реагира адекватно.
Страхувам се да не би пак да пресилвам нещата и да създавам излишен стрес, както много пъти до сега. Но пък и е видно, че тези напишквания не са съвсем в реда на нещата. Другото, което си мисля дали е възможно просто да е в период, в който не и се казва. Защото в повечето случаи въобще не казва , че и се пишка. Дори като се намокри. Аз проверявам, мокра е, отиваме до тоалетна, преобличам и така.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #193 -: Декември 09, 2012, 10:14:54 am »
Д-р Бърди, послушах Ви и в началото на седмицата ваксинирахме Алекс с Ваксигрип за деца. Понеже й е за първа година, трябва да има още един прием, нали така? На листовката пише месец след първата.

Иначе детето е здраво. Единственото, което давам е мед с пчелен прашец сутрин. Не знам дали е просто съвпадение, но откакто давам не е боледувала - вече повече от 3 седмици. И ще продължавам.

Поздрави и хубав ден от мен!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #194 -: Декември 09, 2012, 11:03:58 am »
Тан, аз съм водила децата в продължение на почти 2 години при Близнакова. Вярно е, че е малко строга и не губи време в много приказки, но каквото съм попитала е отговаряла. Отделно ми беше дала и личния си телефон, ако има нещо да и се обаждам, да и казвам състоянието на децата. Приемала ни е и извън часовете в Отделението на преглед. Вярно чака се, защото има страшно много деца, но си мисля, че ако не беше добра, нямаше да е така.
Все пак ти си решаваш, ако мога да ти съдействам с нещо, пиши ми.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #195 -: Декември 09, 2012, 18:50:33 pm »
mimi26, благодаря, много благодаря за съпричастието. Може би не е честно от моя страна да говоря така за Близнакова, при положение че нямам лични впечатления. Но подобно впечатление бе оставила у хора, ходили при нея. Сега гледам, че д-р Паунов, уролог преглежда в клика Темелков. Има ли някой отзиви за него? Имаме записан час за д-р Цонев, но той е ехографист. Моника продължава да пишка понякога през 15мин. и все така на няколко струйки и понякога с напъване. Дали е от това, че през повечето време се стиска, незнам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #196 -: Декември 09, 2012, 21:28:37 pm »
mimi26, благодаря, много благодаря за съпричастието. Може би не е честно от моя страна да говоря така за Близнакова, при положение че нямам лични впечатления. Но подобно впечатление бе оставила у хора, ходили при нея. Сега гледам, че д-р Паунов, уролог преглежда в клика Темелков. Има ли някой отзиви за него? Имаме записан час за д-р Цонев, но той е ехографист. Моника продължава да пишка понякога през 15мин. и все така на няколко струйки и понякога с напъване. Дали е от това, че през повечето време се стиска, незнам.
Тан, не знам дали е правилно. Ама що не питаш дали иска памперс и като се поуспокои да го махнете. Може да няма проблем, но то сега се концентрирате върху това и детето може да се притеснява.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #197 -: Декември 09, 2012, 21:59:01 pm »
м-и, не ми се струва много редно да връщаме памперс. Вече направо в чудо се виждам. Ето само за 3-4 часа съм сменила 4 чифта дрехи. И се стои мокра, не казва. Дали играе, гледа филмче или с каквото си се занимава, мокра, и си продължава, без дори да се обади. Абсолютно спряхме да говорим пред нея, никой нищо не казва. Ако я видя мокра, пробличам без нищо да казвам, все едно нищо. Нито забележки, нито въпроси, но променя никаква.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #198 -: Декември 09, 2012, 22:10:45 pm »
Аз не знам дали е правилно, но просто така се изнервяш и предполагам, че усеща детето.
 Моето примерно не иска памперса и ако го следя в повечето случаи я върши работата в гърнето с ентусиазъм, но не иска да каже и това е, има случаи в които се стискадори, но ако му се скарам, че е решил да се покатерва и започва рев и пиш. Също ако готвя или правя нещо друго, което ми ангажира повече вниманието изпускам момента, ми никак не ми е приятно да бърша под, да пера една камара неща и да ги суша в къщи.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #199 -: Декември 09, 2012, 22:34:40 pm »
Здравейте, имам спешен въпрос. Предозирахме много Ксизал, който е предписан заради АБ (пред ангина сме били) и детето се обрина. разбирам че в някои случай изписват на малки деца за всеки случай и антиалергично. Кзизал на капки съм давала в пъти по-голяма доза (не ми се казва даже) защото аптекарката е объркала...!! Аз бях сигурна, че обрива е от АБ и даже му дадох още Ксизал (от което полудявам) но после все пак доста се усъмних в тази дозировка и отидох в същата аптека -аптерката ми призна, че явно е грешка и обрива бил от ксизала, не от АБ. Каза, че не било фатално, само обрив, да го спрем и евентуално да дам друг антиалергичен препарат, който ще помогне и за обрива.
Вие имали ли сте обрив от АБ или от ксизал? Доктора какво ще каже да предприемеме сега.