0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #160 -: Декември 04, 2012, 23:25:03 pm »
ще пиша пак като имам резултати. мисля и на един зъболекар да я заведа
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #161 -: Декември 04, 2012, 23:39:58 pm »
като сте заговорили за зъби - моята девойка е на 18 месеца с общо 6 (четири горе и два долу). чудя се дали да се тревожа, има ли нужда от даване на витамини - макар, че тя плодове и сирене обича и си хапва, но аз не давам нищо допълнително? четох примерни таблици за зъбите и по тях закъсняваме, та въпросът е доколко това е причина за тревога?
аз пък мислех, че е по-добре да излезнат по-късно.


  
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #162 -: Декември 05, 2012, 08:22:00 am »
Направете УЗ и оставете настрана "хордите", фалшиви, или- не.
Само АБ е достатъчен. Няма нужда от "подкрепа", с още 3, 4 ненужни неща.
Доказано с УЗ - ехокардиография при един от добрите специалисти - детски кардиолози в БГ в ранна бебешка възраст.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #163 -: Декември 05, 2012, 15:43:17 pm »
Д-р Birdie , излезе ни и стерилната урина - отново не се изолира нищо. Днес ни е вече 5-ти ден от приема на Аугментин 312, 3х5мл.
Докторе, вече имам съмнения, че може би се стиска нарочно. Виждам я, че и се пишка, питам я, отговаря - не. И след минута бяга към тоалетната, понякога си казва, но почти винаги гащичките са и мокри, къде само капчица, къде повече. И пишка на пресекулки. Струйка, спира, после пак струйка и пак спира и така на два-три пъти. Дали е от това, че се стиска или по друга причини - незная. Но, макар да не съм сигурна преди да започнат тези напишквания не пишкаше така на няколко пъти.
Опитвам се максимално повече да давам течности. Изпива ок. 600мл. вода на ден, което си е доста повече от обичайното за деня. Днес е изпила ок. 300мл. вода, чаша прясно мляко с какао и ок. две чаши айрян.
« Последна редакция: Декември 05, 2012, 15:54:48 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #164 -: Декември 05, 2012, 17:33:15 pm »
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #165 -: Декември 05, 2012, 17:49:39 pm »
Да питам, кога се дава хексалгин?

Вдигна малкия 38.7 и веднага дадох панадол.Такава Т не може да е от зъби май, така ли е?

Не мога да си обясня от какво е, не сме излизали от три дни, не сме болни с тати, не са ни идвали гости, от какво така изведнъж стана?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #166 -: Декември 05, 2012, 18:37:17 pm »
Да питам, кога се дава хексалгин?

Вдигна малкия 38.7 и веднага дадох панадол.Такава Т не може да е от зъби май, така ли е?

Не мога да си обясня от какво е, не сме излизали от три дни, не сме болни с тати, не са ни идвали гости, от какво така изведнъж стана?

Силве, аз съм давала само веднъж досега на Никол, когато вдигна 39,6 и не успявахме да я свалим по никакъв друг начин. Зависи как вдига температура детето. При нас вдигат постепенно, не изведнъж и затова мога да изчаквам. Има деца обаче, които вдигат много бързо и рязко.

При всички случаи под 39 градуса не мисля, че е правилно да се дава Хексалгин.

А може да вдигне от какво ли не. Мъжа ти нали ходи на работа, среща се с хора. Може вие да не сте болни но дано не е някой вирус. Наблюдавай го.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #167 -: Декември 05, 2012, 19:12:50 pm »
Не съм го оставяла досега да вдига висока, вдигне ли над 38.5 и давам панадол.
Освен вирус, няма от какво да е.

От зъбки сигурно не може толкова да се вдигне?До 37.4 е вдигал досега при зъбоникнене.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #168 -: Декември 05, 2012, 21:11:49 pm »
Не съм го оставяла досега да вдига висока, вдигне ли над 38.5 и давам панадол.
Освен вирус, няма от какво да е.

То понякога да ти кажа не е "до оставяне". Има случаи в които въпреки, че е даден анитипиретик (понякога и два) Т не спада и се налага да се даде Хексалгин.
Дано не ви се случва и дано все пак не е нещо сериозно.
Ако обаче продължи да вдига утре го заведи да го прегледат (не, че и сама няма да го направиш разбира се:) )

Спокойна вечер.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #169 -: Декември 05, 2012, 22:00:41 pm »
Silvanchence, да не те плаша, но ние преди 2-3 седмици изкарахме един вирус с Т. Три дни спадаше с Панадола и Нурофена и после пак се повишаваше. Варираше от 37,9 до 38,7-8. Само един път вдигна над 39 и тогава дадох Хексалгин, нищо че бях дала малко преди това Нурофен. Което май не е правилно, но бях сама и се бях ошашкала.  :( Слава богу Т спадна и нищо не му стана.
Та цялата работа беше за 3 дни- след това си беше бомба  :lol: , а и педиатърката ни каза, че имало такъв вирус- с тридневна Т. Като странична реакция от Т му избиха ситни пъпчици, но и те изчезнаха за 2-3 дни.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #170 -: Декември 06, 2012, 10:10:26 am »
И през нощта малкия вдигна на два пъти Т 38.1, даже втория път малко се стреснах, към 4. имаше 37.7 и дадох панадол, а Т продължи до 38.1 и се зачудих да давам ли хексалгин, но добре, че спадна.

Да ви питам за хексалгина в такъв случай, ако е дадено температуропонижаващо лекарство, и въпреки това т се качва, може ли в рамките на 1 час да се даде и хексалгин?
Предполагам може, то какво друго да се направи.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #171 -: Декември 06, 2012, 10:22:00 am »
Аз знам, че хексалгина се дава независимо от другите и също така не се спазват часове за него, а максимума за деня, т.е. ако се налага за 2ч 2 пъти, но ако има максимум 4 пъти до толкова.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #172 -: Декември 06, 2012, 10:45:16 am »
Доктор , Бърди, на моето дете се активира АД. Съвсем, съвсем мъничък участък - буквално 2 мм в диаметър, намира се на задната част на бедрото. Стои там вече 2 седмици, мажа с А дерма екзомега, но не изчезва, но и не нараства. И друг път се е появявало "петното" на същото място, но с мазане 2-3 дни с крема изчезваше. Да мацна ли с Фусикорт?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #173 -: Декември 06, 2012, 11:10:57 am »
Аз знам, че хексалгина се дава независимо от другите и също така не се спазват часове за него, а максимума за деня, т.е. ако се налага за 2ч 2 пъти, но ако има максимум 4 пъти до толкова.

И аз така знам.

Силве, не давай Хексалгин при Т под 39 градуса и то само ако се покачва въпреки, че преди това си дала Панадол или Хурофен.

Аз поне не бих дала Хексалгин при Т 38,1. А и са необходими поне 30 мин. за да подейства лекарството, което преди това си дала. През това време може да се покачи още малко Т.
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 11:13:10 am от Lisko »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #174 -: Декември 06, 2012, 11:12:16 am »
Смарайди, е как разбра че е АД като е толкова малко? То точка направо.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #175 -: Декември 06, 2012, 11:23:31 am »
Благодаря за съветите  :D .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #176 -: Декември 06, 2012, 12:56:11 pm »
Знам, знам не излиза за първи път.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #177 -: Декември 06, 2012, 15:51:09 pm »
И през нощта малкия вдигна на два пъти Т 38.1, даже втория път малко се стреснах, към 4. имаше 37.7 и дадох панадол, а Т продължи до 38.1 и се зачудих да давам ли хексалгин, но добре, че спадна.

Прегледа го лекарката, има леко зачервено гърло, вероятно е вирус, и утре пак да го види, засега нищо не предписа.И ми каза да давам панадол и нурофен след 38.5 и организма сам да се преборел.И след ваксинация също ми е казвала да не давам.Трябваше поне да питам тантум верде мога ли да пръскам.
По отношение на ваксините, от два месеца се опитваме и все не става, да направим четвъртия прием за пневмококи, трябва и за морбили, заушка да правим.

Как ви съветват вашите лекари за температурата, когато е вирус и при ваксинациите също?

Та въпроса ми е, ако отложим тези ваксини за пролетта, късно ли е?

И давате ли още витамин Д на децата ви?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #178 -: Декември 06, 2012, 16:40:23 pm »
Тантум верде не се прилага при деца под 30 месеца. Пише го в листовката.
     
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #179 -: Декември 06, 2012, 16:47:46 pm »
силванченце, аз за температура зная следното - под 38 не давам нищо, над 38, ако детето е добре също няма нужда да се дава, ако обаче я виждам, че не й е добре (което е обичайното) давам първо нурофен (действа по-бързо и по-продължително), после ако се наложи панадол.
витамин д, давах много за кратко и после спрях, та сега нищо не давам. ако деттето е на ам, в него има добавено вит д и желязо, дано някоя от майките помни какво е чела на кутията, колко вит д има., за кърмените деца е малко по-сложно, но от това, което аз зная дефицитът на вит д е основно сред хора с по-тъмна кожа, майки и деца, които не излизат достатъчно навън (средно 15 мин на ден или час и нещо на седмица) или излизат с по-голяма част от телата и главите им покрити. според моята логика, дъщеря ми не е отговаря на нито едно от горните описания (светла кожа, излизаме когато времето е подходящо, но за повече от час на седмица, дрехите ги ползваме да ни топлят, не да ни крият) та затова не давам.