0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #140 -: Декември 02, 2012, 12:58:18 pm »
Момичета, аз пак като черна станция, но нека не обобщаваме отново как в Бг педиатрите освен да раздават АБ за сополи друго не знаят. Нашата педиатърка и д-р Масларски при които водя моите деца не раздават АБ с лека ръка. Деси е на 6.2г. и е пила 2 пъти АБ през живота си, Елена е на 3.9г. и е пила веднъж, не е като да не боледуват.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #141 -: Декември 02, 2012, 14:44:03 pm »
От сутринта до сега е кашлял 2-3 пъти и вече кашля някак си как да кажа може би по влажно все едно се мъчи да отхрачи.
Сиа права си може би е чул нещо човека.
Утре ще го водя при техния педиатър и ще докладвам,следя постоянно за Т или други симптоми,но като цяло общото му състояние е типично за него щураво :P.

А за изследванията само аз пусках тогава и нямах нищо.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #142 -: Декември 02, 2012, 15:06:17 pm »
Аз не исках да прозвучи като обобщение на лекарите, но с такова впечатление оставам от тук и от моето обкръжение. На една позната детето от лятото е изпило сигурно 3-4 АБ, пък да е било чак толкова болно не е било.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #143 -: Декември 02, 2012, 17:50:06 pm »
И аз съм се чудела това за АБ като ви чета. osi_10
Доколкото аз разбирам от постингите тук, които съм чела, (а мисля и статия някъде) антибиотиците лекуват бактериите, а не вирусите. Защо тогава ги изписват за всякакви вируси, температури, сополи и т.н. За кашлица не е ли по-удачно някакъв сироп? Не съм лекар, може наистина да се изписват и за вируси, ама не става ли някакво противоречие?
Дано не ми се налага, но при сополи и кашлица аз бих му пуснала носен и гърлен секрет и тогава бих предприела лечение.
Не ги изписват за вируси. Просто, когато е болни няколко дена предполагат, че е хванало вторична бактериална инфекция и затова ги изписват, за да се подсигурят, да не е бактериална, пък да са оставили болно детето. Някои лекари също правят тест наречен ЦРП , за да им каже дали е бактериална или не инфекцията, но той въобще не показва със сигурност. Единствентоо сигурно при него е, че е активирана имунната система. Затова някои лекари не го правят.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #144 -: Декември 03, 2012, 12:57:13 pm »
Докторе, аз само да кажа, ние днес пускахме пак обикновена и стерилна урина.
Обикновената:
Специфично тегло - 1025
рН - 6
белтък - (-)
захар - (-)
кетонни тела - (-)
билирубин - (-)
уробилиноген - неув.
нитрити - (-)
кръв (-)
седимент - ед.левкоцити, ед. еритроцити на поле

Продължаваме да пием Аугментин.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #145 -: Декември 03, 2012, 13:42:12 pm »
Добре.
Давайте течности на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #146 -: Декември 03, 2012, 15:23:36 pm »
вода, вода :lol:

извинявам се за спама, но трябваше да си кажа, че то българската майка си умира да дава сокчета, че видиш ли били полезни, имало витамини в тях.... :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #147 -: Декември 03, 2012, 15:25:00 pm »
Освен вода и леки билкови чайчета - лайка, шипка, липа...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #148 -: Декември 03, 2012, 18:37:49 pm »
Докторе , здравейте! Отдавна не съм писала. Горе - долу справям се с научени от Вас съвети.
Само че в момента съм в лек конфликт с личния лекар на детето ми. Фактите:
От 29.12.2012г. детето кашля, първоначално кашлицата е суха, постопенно в дните стана влажна. Секрет от носа - бистър, говори "на нос". Температура няма.
В същия ден преглед при лекаря: обострена трета сливица (как я видя без съответния УНГ преглед незнам), задна хрема и оттам кашлица. Лечение: стеримар промивки, витамини Саностол, сироп Тусавит 3х 5 мл.
Към днешна дата - 04.12.2012г. обаче състоянието на детето си е същото, кашлицата стана "къртеща", няма секрет от носа, но пак има "говорене на нос".
Обаждам се на личната за да предупредя, че ще заведа детето на преглед утре и намеквам за МБ на носен секрет / снимка на бял дроб. Отговори ми се , че много съм обичала да се бърка  носа на детето ми, не съм ли виждала какво е времето. Това обостряне и кашлица и говоренето на нос било от от промяната на климата, първия сняг и промяната в налягането.
Въпроси:
1. Според Вас нормална ли е кашлица с такава продължителност и трябва ли да се предприемат изследвания и какви?
2. Права ли съм да искам МБ на носен секрет, евентуално консултация с УНГ препоръчителна ли е?
3. Може ли гореописаното  "да е от времето" ?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #149 -: Декември 03, 2012, 18:50:03 pm »
1. 29/11/2012 имате пред вид? не 29/12/2012?  Може да има такава кашлица- това са 5 дена... .
2. Няма нужда от носен секрет на този етап.
3. Не е "от времето".

Оценката, какво е това, зависи от прегледа, и какво се чува. Тоест- от къде точно е кашлицата.
Може да дадете АЦЦ кидс за 1-2 дена, очаквайки подобрение.
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 18:58:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #150 -: Декември 03, 2012, 18:58:59 pm »
Да, 29.11 - вървя с месец напред , защото ми се иска да е Коледа.
Благодаря за отговора!
Господ здраве да Ви дава и да Ви пази!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #151 -: Декември 04, 2012, 08:35:12 am »
да се отчета,снощи го водих при педиатърката,гърлото му от едната старана много леко зачервено и това е само.Не е кашлял от вчера,но каза да и си пие сиропа докато станат 5 дни и даде направление днес да му пуснем гърлен секрет.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #152 -: Декември 04, 2012, 20:24:13 pm »
Д-р Бърди,
Синът ми е на 13 месеца и вече има 13 зъба.
На 8 месеца вече имаше 8 зъба - 4 горни и 4 долни резци.
Около 12-тия месец поникнаха наведнъж 4-те кучешки зъба.
Последните две седмици проби горен кътник.

Чела съм, че зъбоникненето протича различно при всяко дете, но съм изненадана от моето акулче. Детето се храни отлично, приема като добавки флуор и витамини А, D и C, а зъбките изглеждат добре.
Има ли според Вас повод за консултация със зъболекар?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #153 -: Декември 04, 2012, 21:06:12 pm »
Не, защо?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #154 -: Декември 04, 2012, 21:32:09 pm »
Доктор Бърди, да се отчета. Сутринта детето беше спастично (по мое мнение и мнение на бабата). Заведох го при друг педиатър на частен прием. Жената се оказа с "точно ухо" - за първи път се чу шума на сърцето без детето да е фебрилно, което всъщност е вродена фалшива хорда.
Обективно състояние по амбулаторен лист: гърло - лека хиперемия на тонзилитите и фарингс, дишане - изострено вез.  ( разчитам го като везикуларно) дишане, дискретен бронхоспазъм.
Лекарства: сумамед форте 1х5.5 мл, Биобаланс - 1 саше дн., Вентолин сироп 3 х5 мл, Ксизал 2х9 капки, Бронховаксон 1 саше ( с това последното знам, че няма да се съгласите). Антибиотика е съобразен с това, че детето не го е пило и евентуално не е резистентно към  него.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #155 -: Декември 04, 2012, 22:52:07 pm »
като сте заговорили за зъби - моята девойка е на 18 месеца с общо 6 (четири горе и два долу). чудя се дали да се тревожа, има ли нужда от даване на витамини - макар, че тя плодове и сирене обича и си хапва, но аз не давам нищо допълнително? четох примерни таблици за зъбите и по тях закъсняваме, та въпросът е доколко това е причина за тревога?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #156 -: Декември 04, 2012, 22:56:56 pm »
като сте заговорили за зъби - моята девойка е на 18 месеца с общо 6 (четири горе и два долу). чудя се дали да се тревожа, има ли нужда от даване на витамини - макар, че тя плодове и сирене обича и си хапва, но аз не давам нищо допълнително? четох примерни таблици за зъбите и по тях закъсняваме, та въпросът е доколко това е причина за тревога?
Vit D статус?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #157 -: Декември 04, 2012, 22:58:15 pm »
Доктор Бърди, да се отчета. Сутринта детето беше спастично (по мое мнение и мнение на бабата). Заведох го при друг педиатър на частен прием. Жената се оказа с "точно ухо" - за първи път се чу шума на сърцето без детето да е фебрилно, което всъщност е вродена фалшива хорда.
Обективно състояние по амбулаторен лист: гърло - лека хиперемия на тонзилитите и фарингс, дишане - изострено вез.  ( разчитам го като везикуларно) дишане, дискретен бронхоспазъм.
Лекарства: сумамед форте 1х5.5 мл, Биобаланс - 1 саше дн., Вентолин сироп 3 х5 мл, Ксизал 2х9 капки, Бронховаксон 1 саше ( с това последното знам, че няма да се съгласите). Антибиотика е съобразен с това, че детето не го е пило и евентуално не е резистентно към  него.


Направете УЗ и оставете настрана "хордите", фалшиви, или- не.
Само АБ е достатъчен. Няма нужда от "подкрепа", с още 3, 4 ненужни неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #158 -: Декември 04, 2012, 23:01:51 pm »
д-р Бърди, не ни направиха изследването последния път като ходих, защото трябвало да се взема кръв от вената за вит Д. сега като се приберем ще я водя в друга лаборатория, където си вземали от пръста. на ръст расте, няма причина да смятаме, че има проблем с това. но тук не се правят рутинни изследвания, та трябва да ги правим в бг. когато съм питала ми се отговаря - тя  е много бяла, ако излиза сравнително често навън не би трябвало да има проблем, освен това яде млечни продукти и се кърми на поискване. та с една дума не зная, но не давам допълнително вит Д.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #159 -: Декември 04, 2012, 23:04:30 pm »
Имайте пред вид... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.