0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2012, 12:08:37 pm »
ама как си знаех, че ще се заяде някой без да е прочел като хората  :)
написала съм "колкото дебели пържени картофи" като ориентир за размер, а колкото до пресен кроасан с масло не виждам защо да не е подходяща храна за която и да е възраст - тесто (въглехидрати) плюс яйце (протеини), плюс масло (мазнини). кое му е проблемът?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2012, 13:16:47 pm »
Силванченце, щом проявява интерес към вашата храна, старай се да готвиш така че да е подходяща и за детето.
Не съм запозната как и какви храни си въвела досега, но ми се струва, че на дете на една година му е рано за мусака и пържени филии, още повече след чревна инфекция. Пикантните запържени храни дразнят стомасите на възрастните, пък какво остава за децата.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2012, 14:50:29 pm »
От известно време ме тревожи един проблем - уголемена сливица на 5 годишното ми дете и по-скоро препоръките за махане на сливиците. Не го е преглеждал специалист УНГ, но педиатърката  и най-вече сестра ми, която е лекар, но с друга специалност и с опит от премахнати сливици на двете си деца, препоръчват вадене на сливиците. Ами, не ми се иска! Детето не е боледувало често, поне до сега и като цяло бързо се възстановява от вирусите с локално лечение на гърло, хрема, много рядко - кашлица. Защо да го подлагам да тази манипулация съпровождащия я стрес? Отлагам дори прегледа при УНГ. Някой може ли да ми каже поне как протича този преглед - с какво се прави, с някакъв уред ли? Че като си спомня какав драма бяха първите срещи със зъболекаря...Отправих по-рано въпроси към доктор Бърди най-общо относно ползата от махане на сливици и кога това е наложително, но до сега няма отговор от него. Така че, моля ви, поне майчетата да споделят своя опит.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2012, 15:49:41 pm »
Елена кроасаните поне в България ги правят с маргарин.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2012, 18:58:09 pm »
silvanchence, виждам, че пишеш, че детето плаче когато види лъжицата.
И се сетих, че тук сме го дискутирали, не знам дали с д-р Бърди не беше, но когато и моята Кристина имаше този проблем, макар и на малко по-ранна възраст, купих няколко вида лъжици, детски, коя от коя по-интересни и изхвърлих старите. Разни релефни, много цветни, включително и пластмасова вилица с по-широка основа. Кристина ги хареса и съвсем плавно се справихме с проблема. Купи му две-три, дай му преди да му поднесеш храната да си поиграе с тях. Опитай  :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2012, 00:24:28 am »
м-и хич не ми е хрумнало, че нещо, което се нарича all butter croisant, или вероятно ще се преведе като изцяло маслен кроасан, може да е правено с маргарин. ще питам и ще докладвам  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2012, 07:14:06 am »
ама как си знаех, че ще се заяде някой без да е прочел като хората  :)
написала съм "колкото дебели пържени картофи" като ориентир за размер, а колкото до пресен кроасан с масло не виждам защо да не е подходяща храна за която и да е възраст - тесто (въглехидрати) плюс яйце (протеини), плюс масло (мазнини). кое му е проблемът?
:-) точно това щях да напиша - кроасана е много подходящ дори, точно заради описаното от теб. Въобще не си го слагай присърце :-).

Силванче, я си храни детето с това, което му харесва и каквото ти прецениш и не ни слушай нас тук. То детето един месец кара почти само на мляко, така че дай си му каквото пожелае от вашата храна,все е по-добре от нищо, пък  ако нещо му подразни стомахчето ще се разбере и ще го спреш.


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2012, 09:18:00 am »
Аз давам домашни кроасани с масло,но магазинските сигурно са с маргарин :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2012, 09:48:27 am »
И аз давам кроасани, е не много често, но давам. Но тукашните са много различни от тези в БГ. Първо, че са без пълнеж, аз не бих дала шоколад все още, а в БГ без пълнеж не знам дали съм виждала и второ, че ги правят в пекарните на магазините и трайността им е 5 дни, а не като опакованите, които траят по над месец. Дали са с маграрин или с масло не многа да знам, но смятам, че ако не се прекалява не е болка за умиране. Моето момче яде кроасан с грозде  8O и много му харесва.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2012, 11:50:26 am »
В "Лидъл" в България има кроасани без пълнеж, прясно изпечени и май са с масло. Но и аз давам макар и рядко от тези в опаковките. Помня, че кроасаните и медените питки бяха от първите неща от магазина, които педиатърката "позволи" да включим в менюто за разнообразяване /и улесняване/ на следобедните закуски. Да е било детето на 2-3 години тогава и аз и се доверих, без да се замисля много много. И действително - по добре е от вафли и тям подобни. То вафли въобще и не бих давала, ама пусто, леля му го научи да му носи и така разбра, че съществуват.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2012, 13:41:49 pm »
Ааа ми да си носят роднините бе, то моя г?з затова расте  :D Шкафа е пълен с такива неща, пращам ги с моя мъж на работа, но гризки и той не яде.
Ема на 2-3г. малко са по-големи децата, аз сега мога да ограничавам и насочвам. На нищо купено без етикет не вярвам, а кроасан още не мога да меся.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2012, 14:46:14 pm »
аз не бих имала нищо против да се науча да правя домашни, но казаха, че било много трудно, ако някой знае дурако устойчива рецепта, моля да сподели.

такива с пълнеж аз самата не ям, не заради шоколада, а защото са ми гадни.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2012, 18:44:59 pm »
най-малкото- опаковките на кроасаните се пръскат с алкохол, за да ги "консервира" и удължи трайността им
нормално е като не знаеш какво се предлага тук да коментираш
повярвай, в България кроасан с масло, истинско масло, няма кой да ти продаде
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2012, 00:24:48 am »
ох, омръзна ми да обяснявам и съжалявам, че не мога да си оправя лентичката, че и там да напиша - връщам се в българия през месец. зная какво се предлага и зная къде ядем и обикновено познавам хората, които са приготвили храната. сега разрешавате ли да дам на дъщеря си това, което намеря за добре? съжалявам, ама ми дойде в повече
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #15 -: Ноември 24, 2012, 01:10:45 am »
Ееее то пък бива крайности за това ядене бива... Аз съм ви свикнала вече, но ако средно интелигентен човек с добри хранителни навици и здравословен начин на живот седне да чете тука - ще се обеси. :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #16 -: Ноември 24, 2012, 01:20:00 am »
Порасналото ни бебе вече започна да се тръшка 8O .Някакъв протест за щяло и нещяло съзирам.Не и ли е рано да има мнение?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2012, 01:21:58 am »
Порасналото ни бебе вече започна да се тръшка 8O .Някакъв протест за щяло и нещяло съзирам.Не и ли е рано да има мнение?

цъ... даже е закъсняла  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2012, 02:07:30 am »
кисела, моята казва НЕЙ (защо така не ме питай) и насън, когато се опитам да я завия. прочетох някъде, че средно статистическия родител казва НЕ на всеки 9 мин и нещо. следващите три-четири години това ни чака.  :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2012, 06:22:59 am »
Имам приятелка,която е твърде крайна за храната,не дава нищо купено освен солети.И се започват едни лекции ако аз купя нещо от магазина,като брускети или бисквити на милка напр.Опитвам се да и обясня нещо,но........Тя има домашни яйца,брашно ,месо и т.н Аз каквото и да направя ще е с продукти от магазина които не зная с какъв произход са и с какво качество.Разбира се се старая да взимам определени марки които мисля че са по добри,но гаранция няма.Така че не се вманиачавам толкова.