0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #880 -: Януари 30, 2013, 12:29:16 pm »
От фраксипарин нищо не разбирам, но за мамите с главоболие съм споменавала, че на мен ми е помагало вземането ан топъл душ, течащ върху главата ми продължително време.

Момичета, моята настинка много се засили :( Вече имам непрекъснато течащ или запушен  нос, кихам, кашлям, боли ме гърлото и болката преминава към едното ухо, имам температура и много киселини, дори от водата. Притеснявам се, че с всички лекарства, които взимам ще навредя на бебо. Пия Стодал (хомеопатичен) за кашлицата, Стрепсилс за гърлото, Парацетамакс за температурата, Инфлуцид (хомеопатично) за настинката, Виброцил капки за течащия нос, Талцид за киселините. И към всичко това вземам и но шпа и магнерич  8O Като ходеща аптека съм :( Знаете ли нещо ефикасно от народната медицина, с което да изключа поне някое от тези лекарства? Пробвах разтвор от вода с хималайска сол за запушения нос, не действа... Моля помагайте  :(


Забравих нещо, което много ми помогна  декември, бях с кашлица и гъло, даже ходих на лекар уши нос гърло , той ми изписа Салвигол за пръскане, на билкова основа е  4 пръскания сутрин обед и веер и  пиех от цвеклото и се оправих много бързо. Дано да ти помогне
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #881 -: Януари 30, 2013, 14:21:27 pm »
От фраксипарин нищо не разбирам, но за мамите с главоболие съм споменавала, че на мен ми е помагало вземането ан топъл душ, течащ върху главата ми продължително време.

Момичета, моята настинка много се засили :( Вече имам непрекъснато течащ или запушен  нос, кихам, кашлям, боли ме гърлото и болката преминава към едното ухо, имам температура и много киселини, дори от водата. Притеснявам се, че с всички лекарства, които взимам ще навредя на бебо. Пия Стодал (хомеопатичен) за кашлицата, Стрепсилс за гърлото, Парацетамакс за температурата, Инфлуцид (хомеопатично) за настинката, Виброцил капки за течащия нос, Талцид за киселините. И към всичко това вземам и но шпа и магнерич  8O Като ходеща аптека съм :( Знаете ли нещо ефикасно от народната медицина, с което да изключа поне някое от тези лекарства? Пробвах разтвор от вода с хималайска сол за запушения нос, не действа... Моля помагайте  :(

Linapoli дано бързо да се оправиш. Преди седмица и аз бях много болна, но поне нямах температура, и бях на същите лекарства като теб. Само дето вместо Стрепсил, док. ми беше изписала Трахизан.

Аз много се притеснявах от Виброцила за носа и за това, за да не прекалявам с него (използвах го само веднъж вечер преди лягане) си правех инхалации с лайка и солен разтвор за носа (сама си го правех).

За гърлото опитах с компреси от ракия - напоявам памук с ракия и компреса го връзвам на врата. Мисля, че малко ме облекчаваше.
Всеки ден, по три пъти, си правих следния разтвор: една чаена лъжичка ракия и една чаена лъжичка мед се разбъркват и се изпиват наведнъж. Много ми помагаше за раздразненото гърло.

П.П. Предполагам, че си ходила на лекар. Аз бях болна три седмици. След първата помислих, че съм се оправила, като тогава бях само на чай, но втората много се влоших и веднага на лекар. Важното беше, че гърдите ми бяха чисти и с малко повече търпение се оправих.
« Последна редакция: Януари 30, 2013, 14:23:12 pm от - zuzeto- »
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #882 -: Януари 30, 2013, 16:23:47 pm »
Linapoli,на мен много ми помага фреш от лимони ,смесен с 1 портокал,за да не ти е толкова кисело и мед.Също ми помагат инхалации с лайка и 1ч.л сода.
Аз откакто съм забременяла съм със запушен нос,особено рано сутрин и използвам морска вода.Пробвах всякаква хомеопатия,но на мен не ми дейста.

[/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #883 -: Януари 30, 2013, 18:18:22 pm »
Здравейте, чета ви, но нямам време да пиша :) Виждам, че много сте с моята болна тема. И аз така от самото начало съм със запушен нос и не мога да се трая просто. И аз ползвам морската вода, но не бих казала, че има някакъв голям ефект. Все пак си е някакво облекчение де...
Бързо оздравяване и се пазете, колкото можете. Май профилактиката си е най-важна. Скриваме се в къщи и чакаме да минат гриповете  :D
Едва ще дочакам 1-ви... Ще се запозная със Сигридов :)
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #884 -: Януари 30, 2013, 18:29:53 pm »
Промивка със физиологичен разтвор на носа ми помогнана мен за един ден
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #885 -: Януари 30, 2013, 18:54:26 pm »
Момичета, много благодаря на всички за бързите отговори! Много се радвам, че ви има  :bighug:
Поръчах веднага цвекло на половинката, всеки момент го чакам да се прибере от работа с него.
Започнах веднага с ракията с меда, подейства ми мигновенно на гърлото, но след час получих много силна криза от кашлицата, нещо ми заседна на гърлото и започнах и да повръщам. Отидох на лекар - уши, нос, гърло. Като ме чу как кашлям каза да спирам сиропа, че той подпомагал отхрачването, това увеличавало кашлицата, за да се изкара секрета навън, но силната кашлица водела до отлепване на плацентата. Предписа ми Спрей за гърло Биопарокс, Таблетки за гърло Фариностим и спрей за нос морска вода Стеримар. Каза, че всичко действало локално и не стигало до бебето изобщо.
Отивам сега да правя фреш от лимони, нямам проблеми с киселото ;) И после една инхалация.



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #886 -: Януари 30, 2013, 19:07:50 pm »
Момичета, много благодаря на всички за бързите отговори! Много се радвам, че ви има  :bighug:
Поръчах веднага цвекло на половинката, всеки момент го чакам да се прибере от работа с него.
Започнах веднага с ракията с меда, подейства ми мигновенно на гърлото, но след час получих много силна криза от кашлицата, нещо ми заседна на гърлото и започнах и да повръщам. Отидох на лекар - уши, нос, гърло. Като ме чу как кашлям каза да спирам сиропа, че той подпомагал отхрачването, това увеличавало кашлицата, за да се изкара секрета навън, но силната кашлица водела до отлепване на плацентата. Предписа ми Спрей за гърло Биопарокс, Таблетки за гърло Фариностим и спрей за нос морска вода Стеримар. Каза, че всичко действало локално и не стигало до бебето изобщо.
Отивам сега да правя фреш от лимони, нямам проблеми с киселото ;) И после една инхалация.


Ох, дано по-скоро се отървеш от тази кашлица, че наистина е неприятно. На мен меда и ракията много ми помагаха в такива моменти - намаля дразненето в гърлото и кашлицата.

Важното е, че си била отново на лекар и ти е дал подходящите лекарства.

Много, много бързо да оздравееш :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #887 -: Януари 30, 2013, 19:35:18 pm »
След направена фетална морфология в 16 г.с. и преди това направен БХС резултатите от който  са добри откриха уголемени легенчета на бъбреците на бебето.Докторката каза ,че това може да е временно ,но трябва да се следи.Аз много се притесних.Има ли някой с подобен проблем и може ли да ми бъдете полезни с повече инфо по темата-опасно ли е до каква степен какви са рисковете?

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #888 -: Януари 30, 2013, 19:36:36 pm »
Здравейте милички, как сте днес?
linapoli като разбрах, че съм бременна ме тръшна и мен грипа с голяма кашлица. От свекито знам бабина рецепта, на мен много ми помага. Измиваш си хубаво една средно голяма ябълка и нарязваш на кубченца заедно със семките, коричката и дръжката. Вземаш на няколко глави лук само външните люспи и тях ги измиваш хубаво. 3-4 ореха ги измиваш и тях и счукваш да станат на дребни парченца и без да махаш черупката, заедно с ябълката и люспите на лука го слагаш да заври,, остави го 10 мин да поври и след това 30 мин го оставяш с капак отгоре да си пусне сока, става невероятен чай, няма вкус на лук :) Слагаш си една лъжичка мед и пиеш по няколко пъти на ден. Можеш да доливаш водичка към продуктите, стига да си пуска бледо червено сокче. Но ако доливаш вода задължително трябва да го сложиш пак да заври :)
Надявам се да ти помогне както на мен  :goodluck: :crossfingers:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #889 -: Януари 30, 2013, 20:28:39 pm »
OPTI аз бях на фраксипарин всеки ден през цялата бременност.Даже сметнах , че мъжа ми ми е сложил около 220 инжекции  :lol:....Д-р Белчева от клиниката, т.к. сме в една клиника ми каза , че трябва да го слагам до 1 месец преди датата на термина.В същото време пиех и Аспирин протект.Най добре с нея да ги уточните нещата как е най-добре в твоя случай.При положение, че ще го слагаш по дълго време трябва на две седмици да си правиш следните три изследвания :Протромбиново време ;Фибриноген ;а РТТ.Не са скъпи , но се оказа че са важни , а аз разбрах за това към края...Но както се казва важен е крайният резултат.Пожелавам ти го от все сърце!

И още нещо - ако ще раждаш секцио задължително е преди това да се срещнеш с анестезиолог.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #890 -: Януари 30, 2013, 21:36:26 pm »
Линаполи,изписали са ти биопарокс?ама може ли?на мен това ми е любимия спрей с антибиотик и доста ми помага...да се оплача след епидемията в офиса и мен почва да ме бори,усещам леко драскане в гърлото и започвам осцилококциум,коризалия и грипхил,ако въпреки всичко тръгне настинката,не знам какво ще правя-двете ми колежки са болни,а следв седмица имаме важно посещение от чужбина и няма кой да седи в офиса:( изобщо не мога и да помисля за болничен...ужас!засега само си стискам палци да удържа.аз вече 2 пъти боледувах сериозно и то в 1 триместър,та не ме е страх толкова,но е адски неприятно!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #891 -: Януари 30, 2013, 21:53:36 pm »
OPTI аз бях на фраксипарин всеки ден през цялата бременност.Даже сметнах , че мъжа ми ми е сложил около 220 инжекции  :lol:....Д-р Белчева от клиниката, т.к. сме в една клиника ми каза , че трябва да го слагам до 1 месец преди датата на термина.В същото време пиех и Аспирин протект.Най добре с нея да ги уточните нещата как е най-добре в твоя случай.При положение, че ще го слагаш по дълго време трябва на две седмици да си правиш следните три изследвания :Протромбиново време ;Фибриноген ;а РТТ.Не са скъпи , но се оказа че са важни , а аз разбрах за това към края...Но както се казва важен е крайният резултат.Пожелавам ти го от все сърце!


Благодаря много за инфото, miraxiПри всички положения ще слушам Белчева и Владимиров. Настроила съм се да си бия фраксито до последно, ако док. реши да ги съкрати - още по-добре. Важното е бебчо да се роди жив и здрав. аз вече пуснах Протромбиново време ;Фибриноген ;а РТТ За сега са в норми. Не знаех че трябва да ги правя на 2седмици, но на 8.02 съм на преглед при Белчева и ще я питам.
Цитат
И още нещо - ако ще раждаш секцио задължително е преди това да се срещнеш с анестезиолог.
Има още доста време до раждането / толкова далееееееееееч е август.../. Но по принцип съм за естествено раждане. На секцио бих се подложила само по медицински показатели.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #892 -: Януари 30, 2013, 21:54:34 pm »
hrisi73  Навремето снаха ми получи същата "диагноза" от д-р Мазнейкова. Всички се притеснихме, а тя най-много. Скоро след това отидохме с нея на други места и изобщо не се потвърди! Единия лекар каза, че е много вероятно да се вижда така и ако бебето не се е било изпишкало :) Сега племенничката ми ще стане на 3 г. и е в прекрасно здраве :) Все пак - повтори изследването ако е възможно и мисля, че и при теб ще се окаже това. Силно стискам палци скоро това притеснение да ти отпадне.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #893 -: Януари 30, 2013, 22:55:28 pm »
hrisi73  Навремето снаха ми получи същата "диагноза" от д-р Мазнейкова. Всички се притеснихме, а тя най-много. Скоро след това отидохме с нея на други места и изобщо не се потвърди! Единия лекар каза, че е много вероятно да се вижда така и ако бебето не се е било изпишкало :) Сега племенничката ми ще стане на 3 г. и е в прекрасно здраве :) Все пак - повтори изследването ако е възможно и мисля, че и при теб ще се окаже това. Силно стискам палци скоро това притеснение да ти отпадне
На Мазнейкова и е навик да вижда това, което останалите не виждат  :x На мен навремето ми "откри" миома на матката, естествено, не се потвърди никъде. Изобщо, ако тази жени ми каже "Добро утро", ще погледна навън дали не се свечерява...Не, че бих отишла отново при нея де...Хриси, повтори феталната, искрено ти пожелавам всичко да е наред с бебето. И аз съм чувала, че явлението може да е временно.
OPTIмиличка, много се радвам за теб! Ние бяхме в една тема, ако помниш, когато забременях, но твоя опит тогава беше неуспешен...Все ви мислех с barklet, тя също е бременна, с близнаци /около 21-ва седмица/, но гледам, че още не се е записала тук. Пожелавам ти спокойна бременност и раждане най-близо до термин..И не се притеснявай, ей го къде е август  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #894 -: Януари 31, 2013, 11:33:10 am »
След направена фетална морфология в 16 г.с. и преди това направен БХС резултатите от който  са добри откриха уголемени легенчета на бъбреците на бебето.Докторката каза ,че това може да е временно ,но трябва да се следи.Аз много се притесних.Има ли някой с подобен проблем и може ли да ми бъдете полезни с повече инфо по темата-опасно ли е до каква степен какви са рисковете?



И на Емо доцент Балев му диагностицира разширени легенчета , нищо не може да се направи трябва да се следи дали има промяна , на някои се оправят до раждането на други не.Ако е много зле положението чак тогава се налага операция . Наскоро правихме ново изследване на Емо и се оказа че все още е разширено , тряба да се следи по чести изследвания да избягва определени спортове, но иначе не е страшно .(в нашия случай)

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #895 -: Януари 31, 2013, 12:38:32 pm »
Момичета, много благодаря на всички за бързите отговори! Много се радвам, че ви има  :bighug:
Поръчах веднага цвекло на половинката, всеки момент го чакам да се прибере от работа с него.
Започнах веднага с ракията с меда, подейства ми мигновенно на гърлото, но след час получих много силна криза от кашлицата, нещо ми заседна на гърлото и започнах и да повръщам. Отидох на лекар - уши, нос, гърло. Като ме чу как кашлям каза да спирам сиропа, че той подпомагал отхрачването, това увеличавало кашлицата, за да се изкара секрета навън, но силната кашлица водела до отлепване на плацентата. Предписа ми Спрей за гърло Биопарокс, Таблетки за гърло Фариностим и спрей за нос морска вода Стеримар. Каза, че всичко действало локално и не стигало до бебето изобщо.
Отивам сега да правя фреш от лимони, нямам проблеми с киселото ;) И после една инхалация.


Как си днес миличка, надявам се по - добре . Стискам палци скоро да оздравееш .

Да  се похваля днес бях на доктори и малкия е стнал 122 гр . отговаря си на 15 седмица :)))
Докторката ми забрани да излизам 1 месец сред много хора заради грипа :( , само дето аз се притеснявам, че всички в нас кашлят и подсмърчат .
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #896 -: Януари 31, 2013, 12:42:05 pm »
Никоя, аз също ще се запозная с Д-р Сигридов, обаче на 02.02. ;) Да кажеш после как е, мен много ми е притеснено. :(
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #897 -: Януари 31, 2013, 12:43:35 pm »
tsvetinapavlova, много се радвам за теб :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #898 -: Януари 31, 2013, 12:44:20 pm »
tsvetinapavlova браво на вас. Все така да растете :)

linapoli надявам се вече да си по-добре.

В тоя сезон май всички трябва да си стоим в къщи. Сега нали сме и по-податливи и нищо чудно веднага да се заразим с някой грип. Аз каквато съм си и болнава :(
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #899 -: Януари 31, 2013, 12:53:01 pm »
tsvetinapavlova браво на вас. Все така да растете :)

linapoli надявам се вече да си по-добре.

В тоя сезон май всички трябва да си стоим в къщи. Сега нали сме и по-податливи и нищо чудно веднага да се заразим с някой грип. Аз каквато съм си и болнава :(
Благодаря , подобно и на теб :)
Да, мила и аз така мисля, по - добре да си седим в къщи и да пием повече фрешове и чай