0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #340 -: Декември 14, 2012, 14:35:58 pm »
Вчера научихме, че ще си имаме момченце  :bori_001: , плановете за фибички и лестичета по косата отпадат  :D а бе живичко :hug2: и здравичко да в , пък другото е без значение

Сформираме футболния отбор :-)
Краси

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #341 -: Декември 14, 2012, 14:59:30 pm »
Силве, elle, Гане, Bobbie, Имел благодаря ви за съветите и споделения опит за кърменето.

И нещо друго да питам - гладите ли задължително дрешките на бебето?
Естествено сега всичко е изпрано със специален прах и прилежно изгладено, но не съм сигурна, че ще успявам с времето, когато бебето се появи :oops: Ще си я гледаме съвсем сами с мъжа ми, баби няма да имаме наоколо :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #342 -: Декември 14, 2012, 15:02:34 pm »
Силве, elle, Гане, Bobbie, Имел благодаря ви за съветите и споделения опит за кърменето.

И нещо друго да питам - гладите ли задължително дрешките на бебето?
Естествено сега всичко е изпрано със специален прах и прилежно изгладено, но не съм сигурна, че ще успявам с времето, когато бебето се появи :oops: Ще си я гледаме съвсем сами с мъжа ми, баби няма да имаме наоколо :wink:
Оливче, може да ме сметнеш за луда, но аз все още гладя всичко на децата :) Нещо не мога да ги прибера намачкани по шкафовете и да гладя в последния момент преди обличане. И ние сме сами от първия ден, без баби наоколо, гладя като заспят :)  В началото ще имаш повече време, около годинката ще ти е по-трудно.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #343 -: Декември 14, 2012, 16:06:04 pm »
аз много мразя да гладя  :oops: гладих сина си по-малко от месец след раждането. роден е юли и съхнеше всичко на слънце, ако това има значение.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #344 -: Декември 14, 2012, 16:20:12 pm »
Честито Лилия. Да расте обичана малката принцеса и много, много да радва мама и тати:)
Честити сини гащи на мама _RESPECT_. Красунка и аз ще се запиша във футболния отбор, обаче, бебчо сигурно ще е вратар - какъвто е кротък мъника май няма да ставаме нападатели:)
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #345 -: Декември 14, 2012, 16:23:19 pm »
И аз гладя почти всичко. Или поне това, което изглежда измачкано, но не се старая много. Мисля като Мими и действам почти по същия начин. Макар че ми писва чат пат и сега нещо ютията само тече, и хич не ми е кеф, ама ще караме още с нея. :(


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #346 -: Декември 14, 2012, 16:59:55 pm »
Не гладя. Имам сушилня - суша детските дрехи на висока температура, а и излизат меки и без гънки.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #347 -: Декември 14, 2012, 17:23:17 pm »
Ами каквото е писано , футболист , футболист :D :D :D
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #348 -: Декември 14, 2012, 17:50:15 pm »
_RESPECT_, Честити сини гащи и добре дошла в мъжкия отбор. Нашия татко е решил, че ще го прави боксьорче мъника :fighting: , каза, че на футболистите им били криви краката  :lol:



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #349 -: Декември 14, 2012, 18:03:26 pm »
... Нашия татко е решил, че ще го прави боксьорче мъника :fighting: , каза, че на футболистите им били криви краката  :lol:

а на боксьорите - носовете :lol:

Ще се наместваме някак като се появи дребосъчето, ако има време - ще гладя, ако не - ще се купува сушилня :lol: а как се справяш ти, Мими, незнам. Да не би да имаш повече часове в денонощието?! :wink:

Аз сигурно прекалявам вече с подробностите и ако бях на 26 вместо на 36 щеше да ми е по-лесно :? Ама кое ви се струва по-малкото зло - да боядисаме стените или да сложим тапети? :lol: питам заради изпаренията от химикалите е евентуалния ефект от тях в/у малката, цената и времето нямат значение.
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 18:07:10 pm от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #350 -: Декември 14, 2012, 19:00:00 pm »
Оли, аз гладих само първия път, след това понеже ми се налагаше да цедя, нещо не можах да си направя графика и гладенето естествено остана на заден план. Даже и сега, понеже често минава всичко през сушилнята, гладя само, когато ще обличаме нещо :oops: Иначе за боядисването и тапетите - според мен както ще ти е най-хуаво на теб. Ние влязохме в чисто нов, току що ремонтиран апартамент, миришеше даже на боя и не съм слагала тапети, заради наемодателя. Но аз лично предпочитам тапети :oops: По-уютно ми е на мен лично.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #351 -: Декември 14, 2012, 22:41:28 pm »

Ще се наместваме някак като се появи дребосъчето, ако има време - ще гладя, ако не - ще се купува сушилня :lol: а как се справяш ти, Мими, незнам. Да не би да имаш повече часове в денонощието?! :wink:

Аз сигурно прекалявам вече с подробностите и ако бях на 26 вместо на 36 щеше да ми е по-лесно :? Ама кое ви се струва по-малкото зло - да боядисаме стените или да сложим тапети? :lol: питам заради изпаренията от химикалите е евентуалния ефект от тях в/у малката, цената и времето нямат значение.

Не е от възрастта, уверявам те  :lol:. Когато родих Тони, прах като луда на ръка, гладих всичко до среднощ, , ежедневно почиствах всеки см от стаята му... и други глупости, но да не ти давам идеи  :lol:. А бях на 24 /и също се доях денонощно, защото само така се хранехме в първите 42 дни/.
На 32 /33 вече/ съм най - добра приятелка със сушилнята, а ютията ползвам само тогава, когато се налага.
Колкото до боядисването, май се продаваха някакви по- тинтири - минтири бои /безвредни, имам предвид  :D/.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #352 -: Декември 14, 2012, 23:09:48 pm »
...някакви по- тинтири - минтири бои /безвредни, имам предвид  :D/.

 :lol: точно тинтири/митири са, защото четох статии, че всъщност при боите на водна основа, които би трябвало да са по-безвредни, се наблюдава по-висок процент заболявания от астма при децата :?
май ще отложим ремонта за след 6/7 месеца, дребосъчето като поотрасне малко, засега едно яко чистене(пу, не от мен :lol:) и ще сменим настилките само.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #353 -: Декември 15, 2012, 08:41:01 am »
ollivia щом е за спалня може да сложите и тапети. Честно казано, аз повече ги харесвам именно за спалнята-придават ми повече уют. Ние правихме ремонт на спалнята преди две години и тогава си сложихме тапети, така че за сега проблема ми е решен. Относно мазилките и боите не съм много на ясно. Но и варианта ремонт след 6-7 месеца също е вариант :)
  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #354 -: Декември 15, 2012, 08:49:40 am »
Ама кое ви се струва по-малкото зло - да боядисаме стените или да сложим тапети? :lol: питам заради изпаренията от химикалите е евентуалния ефект от тях в/у малката, цената и времето нямат значение.
Боядисването с латекс, но трябва да ти е идеално гладка стената. За по-малко от ден изчезва миризмата. Тапетите се лепят, не знам какво има в лепилото, понеже аз тапети никога не съм слагала,но е лепило.   

П.П. Учудена съм как на толкова хора им харесват тапети, аз лично въобще не харесвам, освен за акцент някъде.


  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #355 -: Декември 15, 2012, 09:37:01 am »
Оливче, аз бих сложила тапети (така и направих всъщност), но по-раничко, за да се измиришат и изветрят всякакви лепила. А ако вземеш и миещи се, ще ти е лесна и поддръжката после, ако малката реши да се прави на художник  :lol:
Много от боите, които са на водна основа цапат при допир, за да не излиза боя, отново се слага лепипо, така че лепило все има. Латекса запечатва стената и не може да диша, вероятноста за конденз е голяма.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #356 -: Декември 15, 2012, 09:38:54 am »
И аз съм за латекс. Става бързо (освен ако не трябва да се шпаклова), миризмата изчезва най-много за 1 ден, а и има толкова сладки цветове, чисти се лесно дори и надраскано. Нашата детска стая е в зелено (нещо като в лентичката на elle) и аз много се кефя на цвета. Чакам с нетърпение да я обзаведем, избрала съм вече абажурите - в същия цвят като стената :)
За гладенето - дрешките на дъщеря ми ги гладих до 3-4 години, дори и чорапите  :oops: После продължих да гладя само бельото и постепенно гладенето отиде на заден план. Този път изобщо не смятам да гладя всички дрехи, само най-най-необходимото.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #357 -: Декември 15, 2012, 09:51:20 am »
даам, всеки си казва каквото си му харесва. Оливче, просто си сложи това, което на теб ти харесва, имаш достатъчно време да изветрее.  Аз не бих чакала за ремонта, че ако ти се падне като нашето първо бебе, няма да имаш време и да ремонтираш. Аз съм доволна,че свършихме всичко, точно преди да родя, въпреки че мъжът ми ми обясняваше как можело и по-нататък.
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 09:53:09 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #358 -: Декември 15, 2012, 10:21:20 am »
даам, всеки си казва каквото си му харесва. Оливче, просто си сложи това, което на теб ти харесва, имаш достатъчно време да изветрее.  Аз не бих чакала за ремонта, че ако ти се падне като нашето първо бебе, няма да имаш време и да ремонтираш. Аз съм доволна,че свършихме всичко, точно преди да родя, въпреки че мъжът ми ми обясняваше как можело и по-нататък.
Подкрепям!


*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #359 -: Декември 15, 2012, 12:22:32 pm »
Благодаря ви за пожеланията момичета,нека всички изпитат тази радост,ние го заслужаваме!