0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #240 -: Декември 07, 2012, 23:47:13 pm »
Оливче, много ти се радвам на лентичката, как се увеличават седмиците  :D
П.С. Извинявайте за спама, но си ми е слабост  :bighug:

mimi26 :bighug:
всеки изминал ден е празник вкъщи, а в неделя ми купуват и безалкохолна бира :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #241 -: Декември 07, 2012, 23:57:47 pm »
Радвам се  :D А твоето раждане ще бъде празник и в къщи, но с алкохолна бира  :lol:
Боги, браво на теб! Устиска до края, а ако знаеш отстрани колко бързо мина времето  :D
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #242 -: Декември 08, 2012, 08:14:37 am »
Боги браво на теб:) Ти за мен си първенец с тези две съкровища, които носиш.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #243 -: Декември 08, 2012, 08:54:46 am »
Благодрая Ви момичета,свързах се с него ,той ми каза да отида в Шумен да ме видят тази седмица и ако още се е скъсила да отида без час да ме погледне,но все пак е 400 км,затова и така се разбрахме.Увеличи ми дозатана Утрогестана сутрин и вечер и дано нещата се разминат
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #244 -: Декември 08, 2012, 09:14:09 am »
Вчера беше и нашия последен преглед при д-р Сигридов.Бебка вече е 2828грама.Плезеше ни се и си криеше едното око закачливо.Живот и здраве,на 26-ти ще се раждаме :D
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #245 -: Декември 08, 2012, 09:17:25 am »
Perlichka браво на вас. Почти време не остана. Пожелавам ти леко раждане :)
emilia_k радвам се, че си се поуспокоила малко. Дано всичко се нареди по най-добрия начин за теб и за бебчо :)
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #246 -: Декември 08, 2012, 10:03:17 am »
Перличка - дойде и вашето време. Браво на вас. Ще стиска палци всичко да мине леко и безпроблемно. С много хубави грацилни размери сте.
Bogi - шампиони сте. Така се надявам и аз да избегна серклажа като теб. Дано!! Но ще слушам - каквото кажат лекарите!!! Май рядко се случа тази случка с близнаци!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #247 -: Декември 08, 2012, 10:25:46 am »
emilia_k, имаш много стиснати палци от мен да избегнете серклажа!
Bogi, колко сте големи вече, нищо чудно че ти тежат, те само бебетата са 6500гр. Още малко остана, ти си герой!
Perlichka, бебка е със страхотни размери и е май и се играе отсега  :lol:



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #248 -: Декември 08, 2012, 10:33:32 am »
Боги, Перличка, още мъничко!  :D
Олив, и на мен много ми се услажда бирата и се черпя от време на време с по една-две глътки от на мъжа ми.
Еми, както и Олив ти е писала - почивай повече, това е и моя съвет.
Мира, нищо не се знае за серклажа, може и да не се наложи, дано, но както си казала - лекарите ще преценят най-добре.

На всички останали - лека бременност!  :D

Аз вчера вечерта се бях притеснила от едни тъпи болки около пъпа и малко по-нагоре. Явно бебчо е бил притиснал някой нерв или нещо друго, знам ли. Сега съм добре и ще ходим да направим едни последни дребни покупки.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #249 -: Декември 08, 2012, 10:39:47 am »
Мире, може и да не се наложи серклажа, за което се надявам. Моя приятелка е бременна в 25 седмица с близнаци и за сега всичко при нея е ок и няма нужда от серклаж. То лекарите най-добре ще преценят. Дано се разминеш :)
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #250 -: Декември 08, 2012, 11:24:32 am »
Нашия младеж малко дебеличък върви. По тоя повод било добре да изследваме за гестационен диабет. Забравих обаче да попитам къде се ходи за това и изобщо какво се прави. Само запомних че е добре да е до 28 седмица.
Някой минал през това ако може да помогне  :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #251 -: Декември 08, 2012, 16:04:07 pm »
Попчо, първо се обадих на д-р Бояджиева да се разберем кога да отида.
Изследването се прави в МД, манипулационната на 4 етаж. Като влезеш от централния вход, вървиш само направо, минаваш охраната и вляво са асансьорите.
Трябва да спреш да се храниш и да пиеш течности от 20.00 ч. на предния ден. Купуваш си от аптеката глюкоза на прах - пакет от 75 гр. и малка минерална или трапезна вода; вземат ти кръв на гладно и засичаш в колко часа е станало това; разтварят глюкозата в около 300 мл вода; трябва да я изпиеш за около 5 мин.; точно 1 час след първото вземане на кръв, се обаждаш да ти вземат втори път; след още 1 час ти вземат кръв за трети последен път. Докато чакаш да минат трите вземания на кръв не се храниш. Те и там ще ти дадат едно листче с инструкции. Към 12.30 - 13.00 ч. резултатите ти са готови; отиваш пред кабинет 9 на същия етаж и чакаш д-р Бояджиева да ти разчете резултатите.
Успех! И при нас бебчо вървеше едър, но всичко на изследването излезе нормално.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #252 -: Декември 08, 2012, 16:14:29 pm »
Аз днес ходих да питам и д-р Михова ме изпрати точно при д-р Бояджиева.
Ще и се обадя тия дни, че няма време.
А кръв от пръста ли вземат или от вената?
Или мога да се спазаря, че изпитвам ужас да ми вземат от пръста  :oops:
Младежа всъщност е 1100грама, на мен ми звучи добре, ама в комбинация с възрастта ми било добре да не пропускаме изследване.
Голям бонус е тая моя възраст.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #253 -: Декември 08, 2012, 16:25:40 pm »
От вената, попчо.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #254 -: Декември 09, 2012, 16:27:44 pm »
Да се отчета на бързичко, вчера в 15.35 се роди нашият син Ийвън 3600кг.,51см. Много сме щастливи,дълго мина раждането но всичко е наред. Успех на всички очакващи мами и не се притеснявайте, заслужава си всяка една болка и дългото чакане.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #255 -: Декември 09, 2012, 17:18:56 pm »
Честито, Милена! Да ви е жив и здрав малкия Ийвън!  :D
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #256 -: Декември 09, 2012, 18:29:14 pm »
Да ти е жив и здрав малкия юнак, Милена! А на теб бързо възстановяване!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #257 -: Декември 09, 2012, 19:12:32 pm »
 Добре дошъл на бял свят на малкия Ийвън! Честита радост, Милена ! Да ви е жив и здрав, да ви носи много радост !
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #258 -: Декември 09, 2012, 19:46:07 pm »
Милена, честита рожбичка. Да ви е жив и здрав, и много да ви радва :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #259 -: Декември 09, 2012, 20:16:21 pm »
Ех, Миленче, Честито!!!! Кога бяхме вчера във форума и чакахме двете чертички, и ето ни сега вече бебчетата плачат  :P . Да ти е честит прекрасният и голям син!!! Браво!!! Лека почивка сега!  :youwoman: :bori_023: :bighug: :cheerleader:  :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: