0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #960 -: Февруари 04, 2013, 16:53:20 pm »
Аа, разбрах за какво запазване става въпрос. Дано на никой не се наложи да ги ползва.
За съжаление не можем си позволим такава услуга- не можахме за първото, пък сега още по-малко  :( :( :(  Да се надяваме, че няма да имаме нужда.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #961 -: Февруари 04, 2013, 16:57:53 pm »
furiqta Стискаме ти палци всичко да е ок. Сигридов още в началото ми каза, че от две неща разбирал :) от уискита и от серклажи, така че.. За кога го планирахте?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #962 -: Февруари 04, 2013, 17:09:50 pm »
furiqta, супер беше, да. размечтах се кога ще дойде момента на моите бебета да са там :D
За серклажа, наистина не се тревожи- щом Сигридов казва, че трябва, значи трябва и всичко ще е наред :wink:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #963 -: Февруари 04, 2013, 17:16:02 pm »
Ами той иска да е в 19г.с, но май ще се наложи по-рано, даже този петък/13г.с/, ама ще ме прегледа и тогава ще реши какво да прави. Сега ще пия антибиотик и свещички ще слагам.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #964 -: Февруари 04, 2013, 17:20:11 pm »
furiqta, супер беше, да. размечтах се кога ще дойде момента на моите бебета да са там :D
За серклажа, наистина не се тревожи- щом Сигридов казва, че трябва, значи трябва и всичко ще е наред :wink:
И аз си мечтая да стигна до там...:)))
Аз въобще не се съмнявам, че трябва. Просто ми е притеснено до тогава дали ще бъде наред всичко и след това де.  :balk_144:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #965 -: Февруари 04, 2013, 17:25:14 pm »
Аз от известно време чета и се чудя, дали е редно...ОБаче много ми се иска да напиша някои съвети, особено към момичетата, на които скоро им предстои раждане. Както и, когато родих, много ми се искаше, някой да се бе сетил да ми ги напише и на мен тия неща. Списъците за в родилното няма да ги тълкувам, за след това ми е повече мисълта:
1. Ще забравите всичките си теории, планове и идеи, когато гушнете 3,5кг парче мръвка, което мирише на всичко, което сте искали на този свят, гледа разфокусирано и се дере така, че може да събере квартала... :lol: :wink: Съветите също.
2. Купете си най-малката кутия  АМ /адаптирано мляко/, която намерите. ВСИЧКИ ИСКАМЕда кърмим, но НЕ всички успяваме. А да търсите тепърва мляко, до като бебето се дере, вие сте изтощена от раждане и емоции е изключително неприятно и натоварващо. По-добре да изхвърлите, от колкото да нямате!
3. Забравете одеалата! Купете си спални чувалчета /за зимните бебета и то, не ватирани, колкото и да ви убеждават, а памучни, вие надали ще спите на 10С/, а летните може и само по дрешки да спят. Така или иначе, първия път като видите безценното си отроче завито през глава, ще отърчите да купувате. Подсещат ме и, че може от самото начало да свикнете бебето и ИЗОБЩО да не се завива /освен, ако по някаква причина не можете да поддържате оптималната за него температура  до 23С/. Можете също да го завивате с лека, памучна пелена /не плътни одеала/.
4. Не си давайте парите за аспиратори за нос. Никога няма да ги ползвате. СПрей "Стеримар" /за бебета/, ще ви трябва обаче.
5. Бебето трябва да спи на твърдаповърхност и без възглавница.
6. Оптималната температура на стаята, в която стои доносеното бебе е до 23С, а когато спи- 2-3С по-ниска /след 3-я месец, към 18С/.За недоносеното 1-2 градуса по-висока. Претоплянето е много опасно!
7. Проветрявайте редовно! На бебето му трябва МНОГО кислород
8. Заредете се с памперси!
9. Никакви играчки не ви трябват поне до 3-4 месец
10.Обиколници /за леглата с решетки/, също е вероятно никога да не ви потрябват
Не претендирам да съм изчерпателна, камо ли меродавна. Просто ми се иска, ако мога да помогна. И, ако има нещо, питайте  :D
« Последна редакция: Февруари 04, 2013, 17:45:00 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #966 -: Февруари 04, 2013, 19:46:58 pm »
Бубулина, много благодаря за съветите! Аз от няколко дни съм се замислила какво да подготвям за бебето, въпреки че още ми е малко раничко. И макар че вече съм изгледала едно бебе, т.е. съм минала по този път, почти нищо не помня, това беше преди 6 години :). Но няма да забравя как още първия ден в къщи по спешност посетих най-близката аптека...за помпа за кърма. И аз си мислех, че ще кърмя поне няколко месеца, но се оказа, че кърмата ми не е достатъчна или пък дъщеря ми беше от по-мързеливите, не знам....в крайна сметка това се оказа най-ползваното нещо и съответно смених три помпи за 2 месеца  8O Когато и третата се счупи, реших, че просто няма смисъл и преминахме към спиране на кърмата. Силно се надявам, че този път ще бъде по-различно, но знае ли човек :)


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #967 -: Февруари 04, 2013, 19:49:20 pm »
Бубулина, много благодаря за съветите! Аз от няколко дни съм се замислила какво да подготвям за бебето, въпреки че още ми е малко раничко. И макар че вече съм изгледала едно бебе, т.е. съм минала по този път, почти нищо не помня, това беше преди 6 години :). Но няма да забравя как още първия ден в къщи по спешност посетих най-близката аптека...за помпа за кърма. И аз си мислех, че ще кърмя поне няколко месеца, но се оказа, че кърмата ми не е достатъчна или пък дъщеря ми беше от по-мързеливите, не знам....в крайна сметка това се оказа най-ползваното нещо и съответно смених три помпи за 2 месеца  8O Когато и третата се счупи, реших, че просто няма смисъл и преминахме към спиране на кърмата. Силно се надявам, че този път ще бъде по-различно, но знае ли човек :)
Да, чудесно се сети за помпа! :D При мен беше същото, та на бегом се купуваше! Успешно кърмене ти желая този път!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #968 -: Февруари 04, 2013, 20:06:45 pm »
Заговорихте за стволовите клетки, и ние сме решили да замразяваме. И понеже ще раждам в Надежда единствения избор всъщност е тяхната банка, изрично попитах дали може да ползваме друга банка, засега нямат договори с други.
Правят отстъпка 500лв, ако се ражда там.
Не съм съвсем сигурна дали могат да се ползват все пак тия стволови клетки, но ако не ги запазим ще живея с чувството, че съм спестила от нещо много важно.

Дадоха ми списък за болницата, гледам, че пише за изписването еднократна пелена, това дали се явява нещото, което наричаме памперс  :ask:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #969 -: Февруари 04, 2013, 20:09:02 pm »
Заговорихте за стволовите клетки, и ние сме решили да замразяваме. И понеже ще раждам в Надежда единствения избор всъщност е тяхната банка, изрично попитах дали може да ползваме друга банка, засега нямат договори с други.
Правят отстъпка 500лв, ако се ражда там.
Не съм съвсем сигурна дали могат да се ползват все пак тия стволови клетки, но ако не ги запазим ще живея с чувството, че съм спестила от нещо много важно.

Дадоха ми списък за болницата, гледам, че пише за изписването еднократна пелена, това дали се явява нещото, което наричаме памперс  :ask:
същото  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #970 -: Февруари 04, 2013, 20:13:20 pm »
3. Забравете одеалата! Купете си спални чувалчета /за зимните бебета и то, не ватирани, колкото и да ви убеждават, а памучни, вие надали ще спите на 10С/, а летните може и само по дрешки да спят. Така или иначе, първия път като видите безценното си отроче завито през глава, ще отърчите да купувате. Подсещат ме и, че може от самото начало да свикнете бебето и ИЗОБЩО да не се завива /освен, ако по някаква причина не можете да поддържате оптималната за него температура  до 23С/. Можете също да го завивате с лека, памучна пелена /не плътни одеала/.
4. Не си давайте парите за аспиратори за нос. Никога няма да ги ползвате. СПрей "Стеримар" /за бебета/, ще ви трябва обаче.
10.Обиколници /за леглата с решетки/, също е вероятно никога да не ви потрябват
по т.3 - Доколкото знам чувалчета могат да се ползват след двумесечна възраст, преди това е опасно.
по т.4 - Има майки, които пък са изключително доволни от аспираторите за нос. За 3 месеца може да не ти се е налагало да ползваш, но това не означава, че е излишна покупка.
по т.10 - същото като т.4 - когато започне да швъка детето и да висят крака, ръце през решетките са си много полезни. Отделно предпазват от удари в дървените табли (доста бебета и малки деца си блъскат главите в таблите без да искат). За мен това си беше една от най-успешните и полезни покупки, все още си ги ползвам. Само трябва обиколниците да гледате да са тънки и с връзки, а не пухени и декоративни - без никакво закрепване.
Колкото майки, толкова и мнения - никой не може да каже категорично нещо дали е полезно или не само, защото не е ползвано от определен човек. Ако имате близки или познати с малки деца, прекарайте известно време с тях, да видите как протича един ден с малко дете - доста неща ще видите, за които няма как да прочетете или няма да се сетите въобще да питате.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #971 -: Февруари 04, 2013, 20:20:19 pm »
Да, на мен също ми беше полезен аспиратора за нос- даже след като с обикновения не свърших нищо, си купих бейби вак и се родих. Въпреки че внася малко стрес на детето. :oops:
И да - помпата за кърма - изплати си парите многократно  и мама направи много хубави бицепси :D


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #972 -: Февруари 04, 2013, 22:18:04 pm »
подкрепям за обиколници, много съм доволна и все още ги ползваме  :wink:
за аспиратор направих грешка да купя от най-обикновения, който не вършеше никаква работа, после купих друг,а сега с Бейби Вак се родих  :wink:
и аз съм на мнение да се вземе помпа за кърма задължително.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #973 -: Февруари 04, 2013, 22:46:50 pm »
Електрическа помпа за кърма, бейби вак и обиколници, аз съм им твърд фен. Моето диване ако нямаше обиколници в момента на леглото щеше да има поне 5-6 аркади и цяла нощ да спи с висящи крака, а при настинка без бейби вак не се виждам, обикновените помпи само й разраняваха носа на Дара,друга работа не вършеха. Бебето ми беше зимно, роди се януари, имах бебешки спален чувал, но тя цялата се губеше в него, видя ми се много по опасен от това просто да я завия до под мишниците, откакто поотрасна с удоволствие ползвам чувала, иначе щеше да си спи отвита непрекъснато.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #974 -: Февруари 04, 2013, 23:03:38 pm »
Момичета, ако не четете внимателно в поста на Бубулина са изредени неща, които са ви/или съответно не са ви необходими непосредствено след раждане на бебето, а не оттогава, че до първи клас.  :lol:

В този смисъл - съвсем права е, че при предварителните покупки - ни помпа за сополи, ни обиколници, че и помпа за кърма не са належащи. Помпата за кърма си я набележете предварително и при нужда - купува се за половин час желаната, не са дефицитна стока. Помпа за сополи - също, има хиляди модели, от личен опит - друга освен електрическа нищо не върши. Тези дето "мама смуче" са ефективни при малки бебета, но пък става бавно и детето се стресира много повече отколкото с другата, която просто бръмчи леко, но върши работата в пъти по-бързо и ефективно. При това е годна за ползване и при по-голямо дете вече, в нашия случай - Дани си я ползва собственоръчно и с кеф.
Пък ви пожелавам на всички, децата ви да спят в легалата дето сега така старателно им ги избирате, барабар с обиколниците към тях. От сърце ви го желая, защото при мен още не се е случило...но пък имам хубави обиколници за сметка на това. :lol: И едни 1000лв. на вятъра от много подготовки и престараване...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #975 -: Февруари 04, 2013, 23:13:21 pm »
А матрак ? Какъв трябва да бъде :)
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #976 -: Февруари 04, 2013, 23:19:56 pm »
Лесен за почистване, антибактериални тъкани /то май друго не се и предлага особено за бебета/, твърд. Лично аз взех с мемори пяна, ама така и не е ползван - музеен експонат наред с кошара и обиколници.  :lol:
Възглавница на бебето не е нужна.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #977 -: Февруари 04, 2013, 23:24:21 pm »
Всички неща, които споделяте от опит ще са ми много полезни, благодаря  :bighug:
Мен ме интересува също цената на раждането и болницата, която сте избрали. В много теми прочетох, че освен за избор на екип се дават и пари на ръка на лекаря, което ми идва много като разход вече. Знам, че избора на екип не е задължителен, а точно той не обезсмисля ли даването на пари на ръка? Т.е. бих дала пари за избор на екип ако не давам пари на ръка и мога да разчитам на адекватно присъствие от страна на лекарския екип, който съм избрала. Или бих отишла да раждам без избор и бих си платила на екипа, който е на смяна стига да получа нормално обгрижване. Вие какво мислите?



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #978 -: Февруари 04, 2013, 23:40:19 pm »
при мен кърмата слезе няколко дена след секцио и изведнъж посред нощ гърдите ми станаха като бетон....бебета не бяха при мен и добре, че имах предварително купена помпа която ме спаси на момента........иначе трябваше да вдигам аларма да ми купи някой помпа, което беше абсурдно да стане за половин час  :D


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #979 -: Февруари 04, 2013, 23:41:09 pm »
Всички неща, които споделяте от опит ще са ми много полезни, благодаря  :bighug:
Мен ме интересува също цената на раждането и болницата, която сте избрали. В много теми прочетох, че освен за избор на екип се дават и пари на ръка на лекаря, което ми идва много като разход вече. Знам, че избора на екип не е задължителен, а точно той не обезсмисля ли даването на пари на ръка? Т.е. бих дала пари за избор на екип ако не давам пари на ръка и мога да разчитам на адекватно присъствие от страна на лекарския екип, който съм избрала. Или бих отишла да раждам без избор и бих си платила на екипа, който е на смяна стига да получа нормално обгрижване. Вие какво мислите?
Жбрул, мерси мила  :balk_7: Точно бях взела да се отчайвам.... :lol:
linapoli, според мен, не цената трябва да те интересува а неонатологичното отделение в избраната от теб болница. :wink: :) Виждам, че си от София. В частните болници, цената започва от 1700 /горе долу/ до към 2100лв. /Токуда/. В нея влиза всичко, никакви екипи и пр.не се доплащат. Аз раждах в "Щерев", струваше ми 1995лв. и, ако те устройва, мога да ти обясня всичко по-подробно. Ако не можеш да си позволиш тази цена, насочи се към Майчин дом, където е най-добрата неонатология и раждането е по ЗК. Мисля, никой няма да ти иска пари за избор на екип.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"