0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #940 -: Февруари 02, 2013, 22:17:46 pm »
Ами,както написах,мисля си,че носът ми се разранява по-малко и е по-малко затъкнат,а мъжо като че поспря да похърква(странното е,че той преди нямаше този отоблем-извеснъж се появи,откакто не спираме изобщо климатика,че се отопляваме с него). И може би ако стигнем 50% ще е още по-добре...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #941 -: Февруари 03, 2013, 10:40:34 am »
Благодаря на всички за топлото посрещане   :) Аз също изкарах много неприятна хрема и не можех да спя по цяла нощ от запушен нос. Климатика го спирах, защото се задушавах, а впоследствие си купихме овлажнител за въздух, който май малко подобрява положението, но се чудя като се роди бебето, доколкото знам не е хубаво да стои в стая с климатик, нали? Знам, че е още рано, но трябва да помислим за вариант следващата зима.

Fresh breeze[/b] - желая ти много щастливи моменти с малката принцеса, нека да е жива и здрава и да расте безгрижно.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #942 -: Февруари 03, 2013, 11:22:25 am »
white_rose, от това,което изчетох в общи линии и по наблюдения над мен си :) ,мисля,че наистина не е добре бебето да е на климатик. Аз имам проблемите с носа не откакто съм бременна,а от преди това и съм почти убедена, че е от климатика.Затова съм решила да не го използвам в детската (понеже тя ще е отделно от нас), а зимата ще използваме парно в нея.На една лекция ми казаха, че лятото за охлаждане е добре да се пусне климатик в съседна стая (Ако има такава в близост), или по време на разходката и бебето да не е там...ама ти ще си проучиш и ще си решиш как да действаш-мнения има всякакви...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #943 -: Февруари 03, 2013, 16:59:53 pm »
Linapoli желая ти бързо възстановяване.
Ivanita напълно те разбирам за лекарствата. До преди месец, вече губех дирята какво пия. То не беше дуфастон, но-шпа, магнерот и т.н. Но сега съм само на магнерот и ферофолгама и горе-долу се справям. Поне знам кое кога се пие :)
Права си за секса. На мен дори и когато ми казаха, че вече няма проблем, ме беше страх и така сме си до днес :oops: И на това ще му дойде времето, само бебчо да е добре :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #944 -: Февруари 03, 2013, 23:06:10 pm »
Здравейте дами,
Как сте ? Как са бебоците ? :) Оздравяха ли болните ?

Аз напоследък доста чета за стволовите клетки и мисля даже да го направя , н о съм на 99 % . Вие мислили ли сте ? И какво ви е мнението ?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #945 -: Февруари 04, 2013, 07:42:31 am »
впоследствие си купихме овлажнител за въздух, който май малко подобрява положението, но се чудя като се роди бебето, доколкото знам не е хубаво да стои в стая с климатик, нали?
Нищо му няма,моите и двете не са живяли без климатик въобще, от секунвата, в която са се родили. Единствено ако е много сух въздуха, може да сложите овлажнителя, за да държи нормална влажността. Би трябвало да е към 50% ( 40-60% е ок).


  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #946 -: Февруари 04, 2013, 11:57:28 am »
Аз ще запазвам- доста е чудих, но в крайна сметка това е окончателното ни решение...вече съм избрала и банка и поне за това съм спокойна,че за другите нещаще се лутам като муха без глава...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #947 -: Февруари 04, 2013, 12:43:02 pm »
Аз ще запазвам- доста е чудих, но в крайна сметка това е окончателното ни решение...вече съм избрала и банка и поне за това съм спокойна,че за другите нещаще се лутам като муха без глава...

Къде избра ? Аз се колебая между Афродита и Малинов
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #948 -: Февруари 04, 2013, 13:29:11 pm »
може ли да споделите цена за запазване???
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #949 -: Февруари 04, 2013, 13:54:11 pm »
Аз нещо изпуснах. Запазване на какво???


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #950 -: Февруари 04, 2013, 13:57:54 pm »
И аз много се замислям за съхраняване на стволови клетки,,но не успях никъде да намеря за лечение с тях в България,пишат само за съхраняване./дано никога не се налага/.
Мarieta 25,замразяване на стволови клетки от кръвта от пъпна връв и клетки от тъкан на пъпна връв е 5200лв./тази банка,коята на мен ми харесва/а за близнаци правят 50 % отстъпка и е 7800лв.ако се плати до 2 месеца от раждането.А ако е 1 или 2 години от раждането има оскъпяване 160 и 350 лв.

[/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #951 -: Февруари 04, 2013, 14:05:41 pm »
и аз към нея съм се ориентирала :wink:
запазване на стволови клетки и кръв от пъпна връв.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #952 -: Февруари 04, 2013, 15:00:15 pm »
оооо изобщо не се класирам в тия цени лелелеле това не е човешко 8O 8O 8O
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #953 -: Февруари 04, 2013, 15:58:20 pm »
Много е... И аз се чудя как би се получило, като се сметне, че и раждането май около 1700 лв. чух... А съм сигурна, че е добре да се направи, не само като застраховка за детето, но и за неговите близки.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #954 -: Февруари 04, 2013, 16:06:29 pm »
Момичета, някои от банките за стволови клетки предлагат и схеми за разсрочено плащане. Тази, която аз ползвах - не, но знам че в някои други го има като опция. Поразровете из нета по въпроса.
Ясно, че пак сумата си е крупна, но разхвърлена в един период 3,или 5 години е възможна за плащане все пак, като не може да се извадят накуп тези пари.

Вече не ми е актуална темата по обясними причини, но ако се сетя кои бяха тези банки ще ви постна линкове.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #955 -: Февруари 04, 2013, 16:17:45 pm »
Момичета, някои от банките за стволови клетки предлагат и схеми за разсрочено плащане. Тази, която аз ползвах - не, но знам че в някои други го има като опция. Поразровете из нета по въпроса.
Ясно, че пак сумата си е крупна, но разхвърлена в един период 3,или 5 години е възможна за плащане все пак, като не може да се извадят накуп тези пари.

Вече не ми е актуална темата по обясними причини, но ако се сетя кои бяха тези банки ще ви постна линкове.

Абсолютно съм съгласна , много е скъпо, но ние ще го пуснем на разсрочено и така ще ни е по - лесно. Има 1 случай за излекувани в БГ иначе в други държави доста повече
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #956 -: Февруари 04, 2013, 16:26:33 pm »
Здравейте момичета, аз вече съм по-добре, е не съвсем здрава, но и това ще стане :) Сега мъжът ми е болен (естествено аз го заразих) и е като бебе  :lol: Много са смешни като се разболеят тези големи мъже.

В банка за стволови клетки Булген има опция за разплащане за две години по 250 лева на месец. Излиза 6000лв. Оскъпяването е 600-700 лева. Ако се палти накуп при раждането е около 5300лв. Има и за година, доколкото разбрах май няма оскъпяване, но може и да греша.



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #957 -: Февруари 04, 2013, 16:37:31 pm »
Нашата ще е разсрочена за 10 год. Планът е добър- оскъпяването е 600 лв,но пък по-добре от това да изтеглиш кредит.

Аз сега се върнах от разходката в родилното на Надежда- ест.е много хубаво, направено е с мерак и е новичко и му личи.
Най-готино беше, че ходихме при бебенцата и ни показаха как ги къпят- супер сладки-имаше 2 близначета момченца и едно момиченце (което и изкъпаха пред нас). Мен това ме впечатли най-много,честно казано, аз нали не ъсм виждала бебе на живо, по-малко от 6 мес...после ни подариха и подаръчета :wink:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #958 -: Февруари 04, 2013, 16:39:59 pm »
meshko106, успех от мен, леко и безпроблемно раждане! :)
FreshBreeze, Честита малка госпожица. Жива и здрава да ви е и много да ви радва.
white_rose, добре дошла при нас, лека бременност ти желая! :)
линаполи, радвам се, че си по-добре! :)

Аз да ви се оплача. Прегледа показа, че бебето е добре, но моята шийка е много къса и ще ми правят серклаж. Много се притесних, дано всичко да е наред. :( Стискайте ми палци!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #959 -: Февруари 04, 2013, 16:44:49 pm »
Нашата ще е разсрочена за 10 год. Планът е добър- оскъпяването е 600 лв,но пък по-добре от това да изтеглиш кредит.

Аз сега се върнах от разходката в родилното на Надежда- ест.е много хубаво, направено е с мерак и е новичко и му личи.
Най-готино беше, че ходихме при бебенцата и ни показаха как ги къпят- супер сладки-имаше 2 близначета момченца и едно момиченце (което и изкъпаха пред нас). Мен това ме впечатли най-много,честно казано, аз нали не ъсм виждала бебе на живо, по-малко от 6 мес...после ни подариха и подаръчета :wink:

Ех, сигурно е било страхотно преживяване. :)