0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #860 -: Януари 29, 2013, 09:57:52 am »
Момичета, аз съм решила да раждам в Майчин дом София при доц.Маринов. При мен се налага да бъде секцио - с предна и ниско разположена плацента съм. Също така имам и диоптър, който предполага секцио.

Надявам се наистина малчо да наддава добре, защото ми се видя много, че за 10 дни е качил 400 грама. Снощи сравних теглото в интернет по гестационния календар и там излиза, че теглото за тези седмици е ок. Ами аз си знам, че ще е шишкаво бебе  :D
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #861 -: Януари 29, 2013, 10:14:54 am »
Момичета, как се справяте с мигрената? Тази нощ имах ужасна криза със световъртежи и повръщане и след дълго колебание накрая изпих един Парацетамол. Нали само той е разрешен? Пробвах с масажи, но изобщо не ме отпусна, а главоболието е направо влудяващо. Вече трети ден съм като парцал.  :(
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #862 -: Януари 29, 2013, 10:27:50 am »
Здравейте, момичета.  Най-после и аз събрах смелост да се запиша в темичката ви. Вчера с д-р Стаменов чухме сърчицата на двете прекрасни снежинки, които ми върна на 04.12. Много съм щастлива, че вече мога да се присъединя към вас и се надявам, че ще остана тук през всичките 9 месеца :D
Много късмет и на другите момичета, които са чули сърчица тези дни, а  и на онези, които вече се подготвят за голямата среща.  :D

Пропуснала съм  :oops:
Честито и от мен Туци! :)
Лека и безпроблемна бременност!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #863 -: Януари 29, 2013, 11:05:29 am »
Туци, една безлекарствена терапия, която ползвам при главоболие: наплисквам си лицето със студена вода, после с много топла (но не чак да се изгориш) и така редувам 3 пъти. Много е освежаващо. Може да ти повлияе добре.



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #864 -: Януари 29, 2013, 11:10:00 am »
Здравейте момичета! Нямах компютър няколко дни и не съм писала, но пък ви четях редовно (логвах се през телевизора, но то пък от там е такава мъка...)
Честито на новите момичета в темата и на тези, които са разбрали пола :) Някой беше писал, че само тя си знае пола, защото таткото не иска да го знае. Е, и при мен е така...нашият татко толкова го е страх от нови проблеми, че го интересува само бебето да се роди живо и здраво. И аз това искам, разбира се, но сега като ме питат какво ще е бебето, аз мълча и вдигам рамене  :D Само пред дъщеричката ми как ще устоя да опазя тайната не знам, тя всеки ден ме пита и е решила другия път да дойде и сама да попита доктора  :o
А бебето вече толкова силно ме рита, че понякога подскачам и викам  8O
Туци, и аз съм с мигрена от години, но сега положението е още по-зле. Гледам още като усетя и най-малката болка да пия кафе и да полегна на тъмно и тихо, ако не помогне пия парацетамол. Но за съжаление често мигрената се обостря и тогава ми помага течен аналгин. Док каза, че може в краен случай, а и в болница като лежах за болката ми даваха течен аналгин. Оправяй се бързо и дано по-рядко се проявява, че е много неприятно.
Лелее, отплеснах се...


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #865 -: Януари 29, 2013, 12:01:27 pm »
petqst, благодаря ти!  :D

Руми, ще изпробвам твоята безлекарствена стратегия, дано ми помогне. 

desita_r, и аз си я имам мигрената от години, но сега наистина се обостри драстично. Тъкмо се радвах, че откакто съм бременна не ме е боляло глава, а то какво стана... Дано скоро отмине. 
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #866 -: Януари 29, 2013, 12:19:22 pm »
Туци, а как ти е кръвното?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #867 -: Януари 29, 2013, 12:59:40 pm »
Теди, по принцип съм с ниско кръвно и понякога от там идва главоболието. Но като пийна едно кафе или хапна нещо соленко, бързо се оправям. Сега нищо от тези неща не помага. Имам чувството, че вратът ми се е схванал и че от там идва и мигрената. Може да съм прищипала някой нерв.   
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #868 -: Януари 29, 2013, 13:40:58 pm »
Не съм много наясно, ама един масаж няма ли да помогне поне малко?
Но каквото и да е, дано се оправиш скоро.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #869 -: Януари 29, 2013, 14:40:01 pm »
Да ви кажа, аз скоро имах страшно главоболие и понеже съм с ниско кръвно, изпих 1чаша айран със сол, защото го вдига. Но после си премерих кръвното и се оказа, че е високо, което е много вредно за бременни. Съветът ми е да не се предприемат мерки по вдигане или сваляне на кръвното, преди да бъде премерено. ;)
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #870 -: Януари 29, 2013, 15:22:26 pm »
Мери Попинз :bighug:Много  се радвам за теб да знаеш.
Леко бременеене на всички момичета.Леко раждане на които скоро им предстои.
Много мило ми става винаги когато вляза тук,споменииииии..
Благодаря ти,rouzi-anna, и аз много се радвам, че съм тук. Има още момичета от 2008, които чакам да се присъединят за да се успокоя...
Туци - аз пийвам малко кафенце или кОла и си лягам да поспя ако имам тази възможност. Парацетамол също си позволявам по време на мигренна криза.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #871 -: Януари 29, 2013, 15:42:28 pm »
Здравейте, мацки! Как сте днес? Ритат ли бебоците  :balk_602: Искам да Ви питам има ли сред вас мами на фраксипарин? по каква схема го прилагате?До коя седмица ще си го биете? Как го понасяте?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #872 -: Януари 29, 2013, 17:42:01 pm »
OPTI, аз при предишната ми бременност си биех фраксипарин (за съжаление свърши неблагоприятно :( ) Слагах го 3-4 месеца всеки ден и като изключим синините от време на време ми понасяше добре. Сега съм само на Аспирин протект.
Ти ме подсещаш, че имам останали 4 инжекции Фраксипарин 0.4 мл. Ако на някоя от вас ще свършат работа, подарявам ги. Срока им на годност е 11/2014, съхранявам ги в хладилник. Освен това ми е останала и една опаковка Дуфастон (без 4 таблетки). От София съм :) Ще се радвам да помогна, все пак цената им си е доста височка.


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #873 -: Януари 29, 2013, 18:11:41 pm »
OPTI, аз при предишната ми бременност си биех фраксипарин (за съжаление свърши неблагоприятно :( )
Съжалявам. И аз имам една неуспешна бременност преди 5г., завършила в 24г.с заради гадната тромбофилия. тогава, обаче незнаехме за нея и нямах терапия.Този път надявам се всичко да мине ОК и бебчо да се роди жив и здрав.
Фраксито също го слагам всеки ден/вече 2м/ Нямам синини/все още/, но започнаха да се образуват втвърдявания и понякога адски ме сърбят. Иначе го понасям добре. Навремето  доц.Конова ми предписа терапия - фраксипарин до 7дни преди термин, което означава още 7м, незнам дали ще ми остане здраво място до тогава... :ask: Но в името на нашите деца ще търпим, какво да се прави.

p.s: За инжекциите, ако никой друг не ги поиска бих ги взела. Но не съм от София. на 8.02 ще съм на преглед в клиниката на Владимиров и после на БХС в Майчин дом. а другият вариант е по пощата за моя сметка.За да не спамим темата, пиши ми на лични, ако решиш
« Последна редакция: Януари 29, 2013, 18:13:17 pm от OPTI »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #874 -: Януари 29, 2013, 18:32:17 pm »
tsvetinapavlova, не се притеснявай, аз например някъде до 6-7 месец и двата пъти бях с 10 килограма по-малко, отколкото като забременях. Лекарката се притесняваше и си мислеше, че лъжа, че не повръщам :D Обаче след това си понаваксах и до края бях толкова, колкото забременях. Бебето си взема всичко от теб. Гледай все пак да се храниш балансирано, за да няма дефицити.

Благодаря, поуспокоих се. Значи е нормално. Аз си хапвам нормално , даже доста
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #875 -: Януари 29, 2013, 21:14:44 pm »
ОПТИ, аз си бия Фраксипарин сега през два дни.До двайсти януари което беше началото на 13 седмица- през ден. ЩЕ го бия двайсе дена преди термин
И мен ме сърби, и синки имам отвреме на време и подутини, но в общи линии понасям го добре!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #876 -: Януари 30, 2013, 11:33:51 am »
Теди, по принцип съм с ниско кръвно и понякога от там идва главоболието. Но като пийна едно кафе или хапна нещо соленко, бързо се оправям. Сега нищо от тези неща не помага. Имам чувството, че вратът ми се е схванал и че от там идва и мигрената. Може да съм прищипала някой нерв.   

Аз също съм с много гадно главоболие, особено вечер. Парацетамола не помага, разбира се. И вчера разбрах , че е от очите. Попринцип съм с нисък диоптер и не си нося очилата, но сега съм го вдигнала и от там ме боли глава. А кръвното попринцип колко трябва да ми е , за да е нормално ?
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #877 -: Януари 30, 2013, 12:09:31 pm »
120/80 е най-добрият вариант.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #878 -: Януари 30, 2013, 12:14:10 pm »
От фраксипарин нищо не разбирам, но за мамите с главоболие съм споменавала, че на мен ми е помагало вземането ан топъл душ, течащ върху главата ми продължително време.

Момичета, моята настинка много се засили :( Вече имам непрекъснато течащ или запушен  нос, кихам, кашлям, боли ме гърлото и болката преминава към едното ухо, имам температура и много киселини, дори от водата. Притеснявам се, че с всички лекарства, които взимам ще навредя на бебо. Пия Стодал (хомеопатичен) за кашлицата, Стрепсилс за гърлото, Парацетамакс за температурата, Инфлуцид (хомеопатично) за настинката, Виброцил капки за течащия нос, Талцид за киселините. И към всичко това вземам и но шпа и магнерич  8O Като ходеща аптека съм :( Знаете ли нещо ефикасно от народната медицина, с което да изключа поне някое от тези лекарства? Пробвах разтвор от вода с хималайска сол за запушения нос, не действа... Моля помагайте  :(



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #879 -: Януари 30, 2013, 12:22:14 pm »
От фраксипарин нищо не разбирам, но за мамите с главоболие съм споменавала, че на мен ми е помагало вземането ан топъл душ, течащ върху главата ми продължително време.

Момичета, моята настинка много се засили :( Вече имам непрекъснато течащ или запушен  нос, кихам, кашлям, боли ме гърлото и болката преминава към едното ухо, имам температура и много киселини, дори от водата. Притеснявам се, че с всички лекарства, които взимам ще навредя на бебо. Пия Стодал (хомеопатичен) за кашлицата, Стрепсилс за гърлото, Парацетамакс за температурата, Инфлуцид (хомеопатично) за настинката, Виброцил капки за течащия нос, Талцид за киселините. И към всичко това вземам и но шпа и магнерич  8O Като ходеща аптека съм :( Знаете ли нещо ефикасно от народната медицина, с което да изключа поне някое от тези лекарства? Пробвах разтвор от вода с хималайска сол за запушения нос, не действа... Моля помагайте  :(


За гърло и кашлица взимам червено цвекло , издълбавам го и слагам 1 л. мед. Слагам в хладилника и то започва да си пуска сок. От сокът Пиеш по 2 л. сутрин;обед ;вечер. Помагало ми е много. Не се притеснявай толкова, всичко ще е наред, най - опасно е първите 3 месеца, а ти си доста по - напред. Една Приятелка беше болна 3 пъти , но всичко с бебока е наред, даже се роди 4.500