0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #840 -: Януари 28, 2013, 11:58:32 am »
Аз от седмица не слагам Утрогестан и продължавам да имам течение-дори не мога да го определя- воднисто е, не е чак толквоа много и нямам никакви сърбежи, парене, миризми и т.н. Дали е рано за микробиология, защото по време на утрогестана не можеше и сега не знам дали съм го изчистила достатъчно. Така изпуснах първото направление заради него, сега май имам второ чак последния триместър (чак,чак, той не е май толкова далеч вече... но все пак...
meshko106, страхотно, нямам търпение и аз да започна приготовленията, но още се въздържам,а и сега ме чака местене и бебите вече ще си имат стая :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #841 -: Януари 28, 2013, 13:46:19 pm »
Здравейте ,

Да ви попитам  , от началото на бременността не съм качила нито 1 килограм , а напротив днес се оказа, че съм свалила вече 2 килограма. Има ли от какво да се притеснявам  :?
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #842 -: Януари 28, 2013, 14:05:08 pm »
Повръщаш ли? Защото знам, че и при други момичета става така, когато повръщат.
Иначе аз лично си качвам доста стабилно, та не съм много запозната с този проблем.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #843 -: Януари 28, 2013, 14:10:25 pm »
Повръщаш ли? Защото знам, че и при други момичета става така, когато повръщат.
Иначе аз лично си качвам доста стабилно, та не съм много запозната с този проблем.

Ами повръщала съм общо 2 пъти  и то във 2-ри месец. След това не
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #844 -: Януари 28, 2013, 14:20:49 pm »
Здравейте ,

Да ви попитам  , от началото на бременността не съм качила нито 1 килограм , а напротив днес се оказа, че съм свалила вече 2 килограма. Има ли от какво да се притеснявам  :?
Аз започнах да качвам килограми около 20-21 седмица, преди това нямах апетит. :) В края на бременността не можех да ям почти заради отвратителни киселини /дори кръв повръщах!!/ и отново не качвах. Постарай се да осигуриш необходимите протеини за бебето /основно месо/ и не се притеснявай толкова. За всеки случай, обсъди с лекаря си.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #845 -: Януари 28, 2013, 14:26:40 pm »
Здравейте ,

Да ви попитам  , от началото на бременността не съм качила нито 1 килограм , а напротив днес се оказа, че съм свалила вече 2 килограма. Има ли от какво да се притеснявам  :?
Аз започнах да качвам килограми около 20-21 седмица, преди това нямах апетит. :) В края на бременността не можех да ям почти заради отвратителни киселини /дори кръв повръщах!!/ и отново не качвах. Постарай се да осигуриш необходимите протеини за бебето /основно месо/ и не се притеснявай толкова. За всеки случай, обсъди с лекаря си.  :)


Значи да не се притеснявам, ще хапвам месо . Пия и витамини О'мами
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #846 -: Януари 28, 2013, 14:31:17 pm »
Здравейте ,

Да ви попитам  , от началото на бременността не съм качила нито 1 килограм , а напротив днес се оказа, че съм свалила вече 2 килограма. Има ли от какво да се притеснявам  :?
Аз до към петия месец не бях качила абсолютно нищо и също имах притеснения дали всичко е наред, но после като почнах - спиране нямам. В първите месеци на бременността бях изключила абсолютно всякакви нездравословни храни от менюто си, даже малко се бях вманиячила. Сега хапва ли ми се сладичко - не се лишавам:)
Сподели на следващата консултация с гинеколога си и обсъдете на какво може да се дължи.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #847 -: Януари 28, 2013, 14:40:02 pm »
Значи да не се притеснявам, ще хапвам месо . Пия и витамини О'мами
Ами всъщност аз /а и гинеколожката ми/ сме скептични към витамините на таблетки, но няма да ти навредят /единственото, за което трябва да следиш е, количеството вит.А да не надхвърля 10 000 IU на ден!/ Сезона е сложен, но се опитвай да си осигуриш витамини от храните- сурови ядки, спанак, скоро ще дойде времето и на копривата,/ дори да са ти неприятни/, нетлъсто месо, веднъж седмично риба /желателно да избягваш риба тон/, кисело мляко, сезонни плодове и зеленчуци.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #848 -: Януари 28, 2013, 15:01:59 pm »
Значи да не се притеснявам, ще хапвам месо . Пия и витамини О'мами
Ами всъщност аз /а и гинеколожката ми/ сме скептични към витамините на таблетки, но няма да ти навредят /единственото, за което трябва да следиш е, количеството вит.А да не надхвърля 10 000 IU на ден!/ Сезона е сложен, но се опитвай да си осигуриш витамини от храните- сурови ядки, спанак, скоро ще дойде времето и на копривата,/ дори да са ти неприятни/, нетлъсто месо, веднъж седмично риба /желателно да избягваш риба тон/, кисело мляко, сезонни плодове и зеленчуци.  :)

Ям много плодове и  зеленчуци ,  но коприва не знам от къде ще си набавя. А кисело мляко много обичам , но сега въобще не го ям . Незнам защо Иначе витамините ги пия 1 месец и 1 почивам .
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #849 -: Януари 28, 2013, 15:52:36 pm »
Здравейте,
аз да се похваля, че ходих на ранне скрининг и всичко с бебетата е наред, дори доктора видя един мъж, даже двама май, ама за втория не беше сигурен!
Сега се боря с хрема и гърло.
ехе колко вълнуващо и честито..би ли ми казала какво е това иследване и къде се прави?и бързо оздравяване :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #850 -: Януари 28, 2013, 17:00:41 pm »
Ям много плодове и  зеленчуци ,  но коприва не знам от къде ще си набавя. А кисело мляко много обичам , но сега въобще не го ям . Незнам защо Иначе витамините ги пия 1 месец и 1 почивам .
Виждам, че си от София, март ще можеш да намериш коприва на Женския пазар или от някоя баба от околностите  :D Ама изобщо не се притеснявай и не си ги поставяй всичките като самоцел, аз просто посочих тези, които на мен ми бяха препоръчани.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #851 -: Януари 28, 2013, 17:25:16 pm »
Здравейте,имам час за д-р Михова и за първи път ще посетя новата болница Надежда.Какъв е реда ,като в старата ли отиваш на регистратурата и оттам те упътват или?Ако някоя от вас е ходила моля нека сподели опит

Обаждаш се на регистратурата, там ти дават едно картонче с името ти и номер, който си по ред при съответния доктор, и ти казват в кой кабинет да отидеш. Само дето номера не ти помага да се ориентираш кога ще ти дойде реда и трябва да питаш момичетата, които чакат, кой номер е вътре.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #852 -: Януари 28, 2013, 18:24:30 pm »
Момичета да се отчета и аз :D
Днес се видях с доктора, при който ще раждам като покрай целия разговор и т.н. откачих и един преглед :)
Моя бебок вече е станал 1,824 кг. Преди 10 дни като бях на контролния преглед бебчо беше 1,400 кг, а само за десетина дни е пораснал с 400 грама.

Важното е, че вече се видях с доктора и се разбрахме как ще процедираме, защото ще раждам в София, а пък съм от провинцията. Е то не е чак толкова сложно, но като направя още нещо във връзка с бебчо ми става толкова хубаво и спокойно. Така все повече се доближавам до срещата с малкото съкровище  :D
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #853 -: Януари 28, 2013, 18:54:42 pm »
zuzeto-  браво, много се радвам за теб :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #854 -: Януари 28, 2013, 19:03:48 pm »
zuzeto, Честито, много бързо е наддал твоя дундъо  :lol: Коя болница в София сте избрали и по какъв начин си решила да раждаш?



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #855 -: Януари 28, 2013, 19:27:23 pm »
Zuzeto, браво за голямото човече!!!
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #856 -: Януари 28, 2013, 19:46:21 pm »
Zuzeto, браво, добре се храните, все така да растете...
 
 :lol:


[161551.gif[/img][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #857 -: Януари 28, 2013, 20:39:30 pm »
tsvetinapavlova, не се притеснявай, аз например някъде до 6-7 месец и двата пъти бях с 10 килограма по-малко, отколкото като забременях. Лекарката се притесняваше и си мислеше, че лъжа, че не повръщам :D Обаче след това си понаваксах и до края бях толкова, колкото забременях. Бебето си взема всичко от теб. Гледай все пак да се храниш балансирано, за да няма дефицити.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #858 -: Януари 28, 2013, 21:00:58 pm »
Здравейте,
аз да се похваля, че ходих на ранне скрининг и всичко с бебетата е наред, дори доктора видя един мъж, даже двама май, ама за втория не беше сигурен!
Сега се боря с хрема и гърло.
ехе колко вълнуващо и честито..би ли ми казала какво е това иследване и къде се прави?и бързо оздравяване :wink:
Ами аз си записах час за ранна фетална морфология- човека каза, че това е ранен скрининг и аз така го повторих.морфология било като се гледат органите, а сега гледа размер на главата, размери на бебето и нухални гънки и ...там каквото си гледа човека.Аз лично се интересувах от синдромите,та покрай тях научих че имаме две момченца за момента :lol:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #859 -: Януари 29, 2013, 09:50:26 am »
Мери Попинз :bighug:Много  се радвам за теб да знаеш.
Леко бременеене на всички момичета.Леко раждане на които скоро им предстои.
Много мило ми става винаги когато вляза тук,споменииииии..