0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #820 -: Януари 27, 2013, 13:51:13 pm »
lusiq,и аз имах засилено течение.Микробиологиите бяха чисти.Д-р Сигридов ми каза,че е от бременността.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #821 -: Януари 27, 2013, 14:37:08 pm »
Здравейте на всички :) Имам един въпрос и моля момичета, които вече са минали през това да ми отговорят. Бременна съм в 12 седмица, и в сряда съм на изследване за Синдром на Даун, кръв, урина, фетална морфология. Трябва ли да съм гладна и жадна заради изследванията на кръвта? Благодаря :)


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #822 -: Януари 27, 2013, 14:39:15 pm »
На мен ми се появи бяло течение преди около три седмици,микробиологията е чиста.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #823 -: Януари 27, 2013, 14:39:43 pm »
Благодаря, че се включихте с инфо за неупогена.
Адашче, честито братче на Йоанка.  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #824 -: Януари 27, 2013, 15:22:35 pm »
Здравейте на всички :) Имам един въпрос и моля момичета, които вече са минали през това да ми отговорят. Бременна съм в 12 седмица, и в сряда съм на изследване за Синдром на Даун, кръв, урина, фетална морфология. Трябва ли да съм гладна и жадна заради изследванията на кръвта? Благодаря :)
Не, не трябва да си гладна и жадна. Може да си хапваш спокойно :-)


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #825 -: Януари 27, 2013, 17:30:25 pm »
Мен за кръв и урина винаги са ме карали да съм гладна и жадна. :( Голяма мъка,особено с урината...
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #826 -: Януари 27, 2013, 17:55:08 pm »
Само пълна кръвна картина трябва да е на гладно.

Тесория, откакто си бременна, взимали ли са ти кръв за ПКК?

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #827 -: Януари 27, 2013, 18:50:08 pm »
А да,моите винаги са били ПКК, затова са били на гладно.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #828 -: Януари 27, 2013, 19:27:02 pm »
afroditka, не еправила БХС, защото е с близнаци, затова се обърка  :bighug: За БХС не е нужно взимането на кръв да е на гладно и жадно.



*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #829 -: Януари 27, 2013, 19:29:53 pm »
За ПКК трябва да си гладен и жаден, изследванията на урина се правят желателно с ПЪРВА урина /не става ясно, девойката само за БХС ли пита или ще и правят и други изследвания/.
Колкото до засиленото течение /без цвят и мирис!/, аз имах изключително обилно и моята док каза, че било напълно нормално. Естествено, пускахме редовно микробиология и винаги беше чиста.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #830 -: Януари 27, 2013, 19:42:32 pm »
Мен ме викат гладна и жадна преди изследвания на кръв ,урина.За БХС незнам не съм правила.За ФМ не са искали да съм гладна и жадна.При мен и без да съм приемала лекарства ме искат.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #831 -: Януари 27, 2013, 19:52:24 pm »
И моята лекарка ми беше казала, че обилните течения са нормални по време на бременност, стига да не са съпроводени със сърбеж и парене. Но когато лежах в Майчин дом микробиология ми взимаше сина на великия професор Чернев. Беше се взел насериозно и се държеше отвратително с мен, не съм си обръщала внимание и как можело да имам такова обилно течение и как със сигурност щяло да излезе нещо. Държеше се с мен все едно съм на изпит и 5 пъти ме попита до какво водели теченията при бременни. Ако имах студентска книжка сигурно двойка щеше да ми пише  :lol: След като не успях да му отговоря каза, че водели до пукане на околоплодния мехур. Е след 4 дни притеснения ми излезе микробиологията и познайте - беше чиста. Идеше ми да отида да му я завра в лицето и аз да го поизпитам малко  и да го върна на материала да си дочете :lol:
Стана дълго, извинявам се!!!



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #832 -: Януари 27, 2013, 20:39:23 pm »
И моята лекарка ми беше казала, че обилните течения са нормални по време на бременност, стига да не са съпроводени със сърбеж и парене. Но когато лежах в Майчин дом микробиология ми взимаше сина на великия професор Чернев. Беше се взел насериозно и се държеше отвратително с мен, не съм си обръщала внимание и как можело да имам такова обилно течение и как със сигурност щяло да излезе нещо. Държеше се с мен все едно съм на изпит и 5 пъти ме попита до какво водели теченията при бременни. Ако имах студентска книжка сигурно двойка щеше да ми пише  :lol: След като не успях да му отговоря каза, че водели до пукане на околоплодния мехур. Е след 4 дни притеснения ми излезе микробиологията и познайте - беше чиста. Идеше ми да отида да му я завра в лицето и аз да го поизпитам малко  и да го върна на материала да си дочете :lol:
Стана дълго, извинявам се!!!

Явно много си е бил повярвал този ...........

И аз съм с течение , но е нормално при всеки да има. Аз даже по принцип нямам , но от 2 месеца се появи . Но няма страшно според мен, при бременните е нормалко да се образуват гъбички и течения
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #833 -: Януари 27, 2013, 21:28:31 pm »
Здравейте,
аз да се похваля, че ходих на ранне скрининг и всичко с бебетата е наред, дори доктора видя един мъж, даже двама май, ама за втория не беше сигурен!
Сега се боря с хрема и гърло.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #834 -: Януари 27, 2013, 22:04:11 pm »
Бубката, БХС не се прави на близнаци, защото резултатите са недостоверни.

При наличие на течение при бременни трябва да се пусне микробиология. Пък дано да излезе, че няма нищо за лекуване!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #835 -: Януари 27, 2013, 22:43:26 pm »
Бубката, БХС не се прави на близнаци, защото резултатите са недостоверни.

При наличие на течение при бременни трябва да се пусне микробиология. Пък дано да излезе, че няма нищо за лекуване!
Подкрепям!  :D Наистина, при бременните лесно се образуват гъбички, но това не значи, че трябва да се самолекуваме или, да ги оставяме просто така. Гъбичните инфекции могат да бъдат опасни, за това една проста микробиология, може да ни спести излишни нерви и притеснения най-малкото...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #836 -: Януари 27, 2013, 23:19:11 pm »
Подкрепям с две ръце пускането на микробиология при течение по време на бременност. Аз само се оплаках от отношението на лекаря. Имам две микробиологии в рамките на месец заради това течение и все чисти!



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #837 -: Януари 28, 2013, 08:18:22 am »
Бубката, БХС не се прави на близнаци, защото резултатите са недостоверни.

При наличие на течение при бременни трябва да се пусне микробиология. Пък дано да излезе, че няма нищо за лекуване!
Знам мила.Просто пояснявах че не знам дали БХС се прави на гладно и жадно или не.
Аз засега нямам течения,но и цитонамазка никой не ми е пускал.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #838 -: Януари 28, 2013, 09:00:04 am »
Здравейте,имам час за д-р Михова и за първи път ще посетя новата болница Надежда.Какъв е реда ,като в старата ли отиваш на регистратурата и оттам те упътват или?Ако някоя от вас е ходила моля нека сподели опит
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #839 -: Януари 28, 2013, 10:13:53 am »
При мен пък никакви по-обилни течения нямаше, както и каквито и да е други симптоми, но на микробиологията излезе бактерия, която продължавам да лекувам, тъй като се оказа много упорита. Така, че момичета редовно си пускайте микробиология през бременността, че никога не се знае. За БХС не е необходимо да си гладен и жаден, там се изследвам хормони, които нямат отношение към храната. Ние вчера подготвихме леглото за бебето, купих почти всичко, имам да изпера още някои неща и може да се каже, че сме почти готови. Имам седмица още.
<br />[link=http: