0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #760 -: Януари 24, 2013, 10:05:26 am »
Еха... би било страхотно изживяване. Дано и на мен да ми покажат. А за пола не съм се и надявала, че може да се каже толкова рано :) пък било то и 75% вече нямам търпение. И без това, след преглед се успокоявам само за 2-3 дни и после пак започват едни съмнения дали всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #761 -: Януари 24, 2013, 10:25:06 am »
Спокойно, всичко ще е наред. Бъди по-уверена.  :) Полът може и да не ти го кажат толкова рано, но пък ще го разбереш по-нататък. Важното е и ти, и бебето да сте добре.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #762 -: Януари 24, 2013, 12:39:06 pm »
момичета помагайте ,

имам огромен проблем, не мога да ходя до тоалетната. Пия мляко и мед, ям плодове, ноооо нищо .  И главата постоянно ме боли , ще полудея  :(
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #763 -: Януари 24, 2013, 13:11:33 pm »
момичета помагайте ,

имам огромен проблем, не мога да ходя до тоалетната. Пия мляко и мед, ям плодове, ноооо нищо .  И главата постоянно ме боли , ще полудея  :(
При мен сините сливи помагат безотказно  :D Можеш да комбинираш и с малко овесени трици сутрин. За главоболието - на мен ми помага кафето.
Аз вече съм в предстартова треска - не ме свърта на едно място, вечер само се въртя и не мога да заспа... Почти всичко за бебчето вече е готово, чакаме само кошарката да ни донесат и да я сглобим. Имам още малко за пране и гладене, но си ги разпределям равномерно за да имам с какво да се занимавам през деня   :)
Нямам търпение вече да гушна малкото човече!
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #764 -: Януари 24, 2013, 13:13:03 pm »
Възможно е главоболието ти също да се дължи на този проблем, ако не си ходила до тоалетната повече от 2-3 дни. Препоръчвам ти да си хапнеш зряло киви, може и да си накиснеш малко сушени сини сливи във вода и след това да ги хапнеш. Печени червени чушки също са добър вариант. Иначе - чаша топла вода на гладно на мен най-много ми е помагала. Интересното е, че откакто съм бременна аз по-скоро съм в другата крайност.  :ask:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #765 -: Януари 24, 2013, 13:18:12 pm »
Възможно е главоболието ти също да се дължи на този проблем, ако не си ходила до тоалетната повече от 2-3 дни. Препоръчвам ти да си хапнеш зряло киви, може и да си накиснеш малко сушени сини сливи във вода и след това да ги хапнеш. Печени червени чушки също са добър вариант. Иначе - чаша топла вода на гладно на мен най-много ми е помагала. Интересното е, че откакто съм бременна аз по-скоро съм в другата крайност.  :ask:

оо блазе ти, аз съм  много трудна 1-2 пъти в седмица. :( сега ще пробвам киви и сливи във вода дано да помогне
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #766 -: Януари 24, 2013, 13:18:30 pm »
На мен пола ми го казаха на ФМ в 13та седмица - момче и си остана такъв досега :)
tsvetinapavlova, за запек препоръчвам две меки кивита сутрин на гладно, на мен много ми помага. Аз съм със запек от години и само това ме разхлабва. Иначе на мен лекарката, следяща бременността ми ми предписа сиропче Фрутилакс, на основата на круши и сини сливи е, дори като го пиеш усещаш власинките от плодовете. Действа страхотно. За главоболието можеш да взимаш Парацетамакс, но на мен рядко ми е помагал. В началото на бремеността ми помагаше взимането на топъл душ, течащата гореща вода върху главата ми облечкаваше болката.
rositka13, то не е останало много до най-чаканата среща! Леко раждане ти желая! Коя болница си избрала?



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #767 -: Януари 24, 2013, 13:21:22 pm »
Ако друго не помогне, мисля, че можеш да пробваш с Дуфалак, Фрутилакс или свещичките Ева Кю.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #768 -: Януари 24, 2013, 13:21:45 pm »
момичета помагайте ,

имам огромен проблем, не мога да ходя до тоалетната. Пия мляко и мед, ям плодове, ноооо нищо .  И главата постоянно ме боли , ще полудея  :(
При мен сините сливи помагат безотказно  :D Можеш да комбинираш и с малко овесени трици сутрин. За главоболието - на мен ми помага кафето.
Аз вече съм в предстартова треска - не ме свърта на едно място, вечер само се въртя и не мога да заспа... Почти всичко за бебчето вече е готово, чакаме само кошарката да ни донесат и да я сглобим. Имам още малко за пране и гладене, но си ги разпределям равномерно за да имам с какво да се занимавам през деня   :)
Нямам търпение вече да гушна малкото човече!

Щастливка , още много малко ти остава . Нормално ли ще раждаш? Охх колко много искам да е Юли и аз като теб да чакам с нетърпение.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #769 -: Януари 24, 2013, 13:25:00 pm »
Ааа, моля, не така.  :D  Първо да дойде май, пък после юли.
Споко, ще дойде и това време.  :D
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #770 -: Януари 24, 2013, 13:26:17 pm »
Tеди - свещичките са много добри , ползвам ги но гледам да не прекалявам с тях ,иначе ще свикна само с тях и край

linapoli - сега почвам кивито , и на мен в 13 на БХС ми казаха момче :)) дано и при мен си остане така :)) таткото полудя от щастие

« Последна редакция: Януари 24, 2013, 13:28:53 pm от tsvetinapavlova »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #771 -: Януари 24, 2013, 13:28:13 pm »
Момичета, кога започнахте да усещате бебчо :)нямам търпение

Теди - Май е близо :)успех
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #772 -: Януари 24, 2013, 13:30:52 pm »
Да, слава богу, все повече наближава. Благодаря ти!
Аз лично започнах да съм сигурна, че усещам бебка в 19 г.с. Но други момичета споделяха, че си усещат мъниците по-рано или малко по-късно. Не го мисли, ще го усетиш и ще бъде супер. Дано и полът ви се запази, щом това искате!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #773 -: Януари 24, 2013, 13:50:04 pm »
-Теди-, ей сега ще дойде май месец, после юни за мен и афродитка (ако изпускам някоя мама с термин юни се извинявам), а после и юли. Няма да го усетим как ще мине времето  :lol:
Аз бебето го усетих за първи път истински в края на 17та седмица. Преди това усещах някакво гъделичкане и не бях съвсем сигурна това бебо ли е или къркорне на червата. От седмица го усещам всеки ден. Няма по-хубаво чувство от това, дори когато ми бие крушета в пикочния мехур  :lol: Но много момичетата усещат бебетата около 20та седмица. Това е според лекарите.
И нашия татко е много щастлив от факта, че чакаме момче, той беше сигурен че ще е момче от самото начало, докато аз се заглеждах по розови легълца и дрешки той ми казваше - "Този цвят на нашия син няма да му отива! Искаш да му се подиграват децата ли?"    :lol:



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #774 -: Януари 24, 2013, 13:55:14 pm »
-Теди-, ей сега ще дойде май месец, после юни за мен и афродитка (ако изпускам някоя мама с термин юни се извинявам), а после и юли. Няма да го усетим как ще мине времето  :lol:
Аз бебето го усетих за първи път истински в края на 17та седмица. Преди това усещах някакво гъделичкане и не бях съвсем сигурна това бебо ли е или къркорне на червата. От седмица го усещам всеки ден. Няма по-хубаво чувство от това, дори когато ми бие крушета в пикочния мехур  :lol: Но много момичетата усещат бебетата около 20та седмица. Това е според лекарите.
И нашия татко е много щастлив от факта, че чакаме момче, той беше сигурен че ще е момче от самото начало, докато аз се заглеждах по розови легълца и дрешки той ми казваше - "Този цвят на нашия син няма да му отива! Искаш да му се подиграват децата ли?"    :lol:


ООО страхотно , колко е хубаво да създадеш нов живот , всички тези вълнения , радосто, трепети , притеснения . Дай боже всеки му
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #775 -: Януари 24, 2013, 14:05:00 pm »
Започнах да усещам бебчо около 18 седмица, беше невероятно усещане и все още е (въпреки, че на моменти е малко болезнено). Сега при всеки ритник коремът ми се ходи насам натам  :D
Пола ми го казаха още в 12 седмица, само аз си го знам, защото таткото държи да се изненада и не съм казала на абсолютно никой - дори на родителите.
За раждането - засега ще раждам нормално, в бургаска болница. До преди месец бях категорично за секцио, но лекарите успяха да ме разубедят. Все пак съм решила да се възползвам от епидуралната упойка  :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #776 -: Януари 24, 2013, 14:11:17 pm »
Ние за пола не сме стигнали до консенсус  :D единият иска момиченце, другият момченце... Безкрайно съм любопитна!!! Въобще не спорете за май и юни, че тея дето сме август... Искам вече да съм на преглед и да видим какви ги върши бебо...
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #777 -: Януари 24, 2013, 14:22:27 pm »
Ооо, и август ще дойде. Като си помисля, че тогава малката ни принцеска ще бъде на около 3 месеца... Ех, размечтах се.  :D
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #778 -: Януари 24, 2013, 14:33:07 pm »
Започнах да усещам бебчо около 18 седмица, беше невероятно усещане и все още е (въпреки, че на моменти е малко болезнено). Сега при всеки ритник коремът ми се ходи насам натам  :D
Пола ми го казаха още в 12 седмица, само аз си го знам, защото таткото държи да се изненада и не съм казала на абсолютно никой - дори на родителите.
За раждането - засега ще раждам нормално, в бургаска болница. До преди месец бях категорично за секцио, но лекарите успяха да ме разубедят. Все пак съм решила да се възползвам от епидуралната упойка  :)

Аз също съм категорично за секцио , попринтсип нямам право на избор , защото съм родена със локсация и при мен секциото е задълвително, но ако имах мисля, че пак секцио бих избрала
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #779 -: Януари 24, 2013, 14:33:34 pm »
И аз започнах да усещам бебчо около 18-та седмица.Сега само ми се дупи и като почне да мърда ми е много смешен корема. :lol:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!