0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #720 -: Януари 20, 2013, 13:14:36 pm »
Ох, аз толкова се панирам като ме стегне нещо където и да било, а о виж каква била работата
Малко дяволче помня те от 2008-ма тебе, така се радвам за теб и за ТЕДИ.
Успех момичета! Дай боже това да е нашата година!
Мойта лекарка не отваря дума за ФМ, ам между 11 и 13 седмица ми казаха, че се вижда евентуално ако има проблем с нухалната гънка за установяване наличието на синдром на ДАун ....Ще взема да ида на своя глава:(
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #721 -: Януари 20, 2013, 13:36:54 pm »
Малко дяволче, теб до сега не са ли те гледали на УЗ? 8O Виждам, че не си в БГ, но където и да си, смятам, че отдавна трябваше да е направено....Как разбират, дали е вътрематочна бременността, има ли плода сърдечна дейност, боб ли хвърлят? И какви са тия глупости, че контракциите /защото това, което описваш ми прилича на контракции, още повече, маркирала си нееднократно зацапване/, могат да се дължат на близнаци?  :lol: Страшно несериозно ми прозвуча, да ме прощаваш!
Мери Попинз ти не си ли правила БХС до сега? Принципно, той се комбинира с ФМ, на която се мери нухалната гънка, а при теб още малко и ще е късно...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #722 -: Януари 20, 2013, 14:59:50 pm »
Бубулина,не съм ходила на БХС,защото четох,че се компрометират резултатите при близнаци. Но ще отида на ФМ тази седмица.Освен това съм и на преглед за регистриране така че и там ще питам....
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #723 -: Януари 20, 2013, 16:03:48 pm »
Малко дяволче, теб до сега не са ли те гледали на УЗ? 8O Виждам, че не си в БГ, но където и да си, смятам, че отдавна трябваше да е направено....Как разбират, дали е вътрематочна бременността, има ли плода сърдечна дейност, боб ли хвърлят? И какви са тия глупости, че контракциите /защото това, което описваш ми прилича на контракции, още повече, маркирала си нееднократно зацапване/, могат да се дължат на близнаци?  :lol: Страшно несериозно ми прозвуча, да ме прощаваш!
Бубулина, наистина е страшно несериозна работа това и аз им се чудя що за спокойствие вадят... В Англия съм, а тук докато не направиш 12 г.с. няма преглед, само се записваш за консултация при акушерка. Още като видях двете чертички се обадих на личния лекар тук и той каза, че е рано за каквото и да е  8O След това като имах зацапване ми казаха, че нищо не могат да направят, природата си знае работа. Тук след първия триместър те приемат за бременна и ако евентуално има някакви проблеми нищо не правят. Вторият път като забременях бях тук, в Англия, и като знам че имам един спонтанен аборт преди това и като имах зацапване много се притесних. Бързо в спешния кабинет, само кръвното ми измериха и ми казаха че щом не е ярка кръв е нормално, викнаха ме на преглед като бях 11г.с. И сега пак като имах зацапване отидох, нямам болки, не е кръв, нормално е, да си чакам часа за акушерка и после за преглед. Едното мина, сега чакам да ми се обадят за прегледа, ще гледат и за синдром на Даун.
Извинявам се че стана малко дълго, но исках да обясня :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #724 -: Януари 20, 2013, 16:10:46 pm »
Много кофти в тази Англия.Нашите кръстници са там от години,тя забременя ,но както малкото дяволче разказава нищо не правят.Отиде в 12 седмица и и казаха,че плода е спрял развитието си на 6 г.с.И така си стои с плода вътре,няма кървене ,зацапване и си мисли,че е бременна.След това не и насочват аборт,ами и казават,че само ще го изхвърли.Така една седмица адски болки,посещение в спешното,естетсвено мерене на кръвно и че природата си знае работата.Никакви лекарства за да и помогнат да изхвърли плода.След 1 седмица и назначават преглед и махах остатъка от плода с вакум.Нямало нужда да се пази,можело и другия месец да забременее.Много ми беше странно и май наистина боб трябва да хвълряш и да се молиш да е вътрематочна бремненността и всичко да е наред.Дано Дяволче при теб всичко да е ОК и да се похвалиш само с хубави новини.Аз да се оплача,яко ме гони безсънието и съм цяла вечер в тоалетната,а през деня съм труп.Хубав ден и приятна неделя!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #725 -: Януари 20, 2013, 16:21:08 pm »
Така е Еми, наистина са страшно безотговорни в това отношение. Остава ми само да се надявам и моля всичко да е наред, че иначе не знам... Тръпна в очакване на прегледа да видя бебчето и сърчицето, че да си поема спокойно въздух :) Радвам се, че нищо не ме боли, чувствам се добре, гаденето и повръщането отминаха, само от време на време ми прилошава от някоя миризма, но това нищо не е :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #726 -: Януари 20, 2013, 17:32:49 pm »
Бубулина,не съм ходила на БХС,защото четох,че се компрометират резултатите при близнаци. Но ще отида на ФМ тази седмица.Освен това съм и на преглед за регистриране така че и там ще питам....
Прощавай миличка, аз не видях, че си бременна с близнаци  :oops: /желая ти спокойна и успешна бременност, и раждане най-близо до термин/. Да, чувала съм, че нещата са по-различни при многоплодна бременност /за БХС става въпрос/, но дали така стои въпроса и с нухалната транслуценция? :ask: Все пак, ако серумния резултат се компрометира от обща плацента, да речем, нали нухалните гънки са различни за всяко бебе?
malkoto_dqvolche потресена съм, казвам ти честно! 8O Хайде, да речем, че в общия случай са прави и наистина природата си знае работата.../макар, че не виждам какво природно има в това, 2 месеца да носиш мъртъв плод  8O/, но ти си имала предходна обремененост. Аз също преди тази си бременност имах един късен спонтанен аборт и много добре разбирам какво преживяваш!! Също, ако това те успокоява, зацапвах на 2-3 пъти в началото /кафеникаво!!!/, но след всяко бягах на преглед, не знам, как бих оцеляла в неведение иначе??! Егати развитата държава, сигурно и ще те пратят да раждаш вкъщи, щото е природно... 8O Желая ти от все сърце, всичко да е наред с теб и бебчето/та ти, да изживееш що годе /колкото е възможно/ спокойна бременност и лятото да прегръщаш дългочаканото си съкровище/а  :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #727 -: Януари 20, 2013, 17:53:43 pm »
Бубулина, благодаря ти от все сърце миличка  :bighug:
Развита държава да, но обслужването им е под всякаква критика. А имат и техника, и ресурси, и знания... Преди да забременея бях болна, месец и половина хрема и кашлица, температура 38.5-39 и ми казаха парацетамол, той помага за всичко  8O няма антибиотици, няма нищо... 
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #728 -: Януари 20, 2013, 18:06:29 pm »
И аз знам ужасни неща за чужбина,вярно,че трябва да има естествен подбор,но не разбирам защо е необходимо толкова страдание.Но най-вероятно те не са с такъв отрицателен прираст като нас или може би така се държат с чужденците...не знам. Дори след инвитро не правят повече усилия,което е тъжно и жалко:(
Относно БХС-то, не се прави за за близнаци- това е изследването на кръвта, което се провежда в Майчин дом,а нухалната гънка си се гледа на самата ФМ,където се преглежда и гръбнак,това,което е формираното от органите и т.н.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #729 -: Януари 20, 2013, 19:46:55 pm »
МАлко дяволче, пожелавам ти от все сърце късмет и спокойствие и здраво бебче - ние с теб вървим почти заедно...
Афродита,Бубулина тази седмица ще се опитам екстремно да си запиша час макар и не при някой от най-често спряганите имена- в Темелков при д-р Цонев ще се пробвам, че по има часове за него, а моя приятелка която е медицинско лице каза, че той е много добър образен диагностик. Стискайте палци!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #730 -: Януари 20, 2013, 21:31:20 pm »
При мен също не правиха БХС защото са близнаци ,но към 11-12 седмица мериха нухалните гънки на бебетата.
Малко дяволче стискам палци всичко да е ок и да са желаните близнаци.
На мен никой не ми е казал че като са близнаци може да имам болки и че са нормални.Само за контракциите ми казаха че до 10 за близнаци били ок.
Момичета някой да е имал болки в краката или схващане.Схващането на крака не е в областа на прасеца а в областта на бедрото.Мен ми изписаха Диаспорал ама нещо не виждам да има резултат.
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #731 -: Януари 21, 2013, 08:46:29 am »
Здравейте момичета, искам да ви попитам нещо дали ви се е случвало, защото съм страшно притеснена :( Преди 2 седмици разбрах, че ще ставам маминка. Закъснява ми вече с 11 дни. Всичко до тук добре, ама преди 1 седмица отивам до тоалетна и виждам кафеникаво течение приличащо на боза. Звъннах на доктора, който ме преглежда и ми каза да изтичам да си взема утрогестан и нош па и да започна приема. Е купих ги, изпих по  2 още вечерта и на другия ден нищо ми нямаше. Лежа вече 6-ти ден. 3-4 дена всичко беше наред до оня ден. Пак същото течение и болки ниско в областта на яйчниците. Утре съм на лекар, но вече ще се побъркам. Толкова ме е страх да не се случи нещо с бебчо. Първа бременност ми е и така искам това бебче. Кажете имали ли сте такива проблеми?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #732 -: Януари 21, 2013, 09:29:23 am »
lusiq Аз лично не съм имала никакви прокървявания до сега, но както четеш и по-горе - явно си е доста често срещано явление. Стискам ти палци нещата да са добре, но това само доктора ще може да ти каже. До тогава спокойно лежане и каквото ти е казал доки. Успех!!
Момичета я разкажете моля, какво е това БХС? Разбрах, че е кръвно изследване, но за какво?  :oops:
И да се оплача - май олепих някакъв грип.. драматично ми е...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #733 -: Януари 21, 2013, 09:51:58 am »
Здравей Лусия!Успокой се на всяка втора от нас и се е случвали това,което описващ,че е станало при теб.Само,че дано аз така да съм разбрала си пила само веднъж но-шпа и Утрогестан.Тези лекарства се приемат не само веднъж ,а 2 или 3 на ден по 2 напчета.Ако кървенето ти е спряло утрогестна се слага вагинално за по-добро усвояване,ако имаш зацапване е през устата,дневната доза,която може да приемеш е 6 хапчета на ден.Аз приемах тези лекарства до 4 месец,прокървих два пъти в началото и аз като теб бях много уплашена.Най-вече много почивка и лежане и приемане на лекарствата,не чакай до утре ако не ги пиеш,а веднага си приеми лекарствата.Това е моят съвет към теб.Успех!

БХС е кръвно излследване ,с което се установява риска от Даун и други синдроми.Прави се преди това Фетална морфология,с която се измерват определени размери на бебето и се взима кръв за изследването.Прави се между 11-13 седмица.
*

    lusiq

  • *
  • 41
  • Ако Господ не ме иска, Дявола дава рушвет за мен!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #734 -: Януари 21, 2013, 11:39:13 am »
Благодаря ви момичета, преди 2 часа говорих с моята АГ и я питах дали още днес мога да ида на преглед. Тя ми обесни, че е много натоварена и да ида утре сутрин. Пия тея хапове от 1 седмица и нещо. Утрогестана 2по2 на ден, нош па 3по1, бусколизин 3по1 и ФК.3-4 дена нямах кафяво зацапване ама от вчера пак имам и ме наболява. Докторката каза да продължавам да ги пия и отделно ми каза да си взема папаверин инжекциики и някой да ми ги бие. Добре че баща ми е доктор и ми е удобно:) Та след малко го чакам да се прибере от кабинета и да ми удари една набързичко. И така утре рано рано тръгвам на път за преглед. Жалко е, че в моя град няма добри АГ и аз ходя в близкия град :( Много съм притеснена и чакам с нетърпение да дойде утре, за да ида и да разбера как стоят нещата. Благодаря Ви отново, успокоявате ме доста :) Стискам палци и при вас всичко да протече нормално и безпроблемно
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #735 -: Януари 21, 2013, 13:30:23 pm »
Лусия, важно е да лежиш. Ясно,че пътят няма да ти се размине, но дотогава задължително лежане и ставане само за тоалетна и ако няма кой да ти дава за ядене. Щом нямаш голям кръвоизлив, не е фатално. Приемай си утрогестана и но-шпато стриктно и това е.Дано на прегледа те успокоят и после пак се връщаш да почиваш.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #736 -: Януари 21, 2013, 13:57:38 pm »
Лусия, спокойно, и аз имах в началото зацапвания и то доста пъти, тъкмо спре и след 6-7 дни пак...бях се побъркала от притеснение (защото преди това имам 3 спонтанни аборта в ранни седмици) :( Пий си лекарствата, опитай се да бъдеш спокойна и ще стискам палци на прегледа да те успокоят.
bubkata, Диаспорала е всъщност магнезий, а магнезият трябва да се натрупа в отганизма, за да настъпи облекчение. При мен болки в краката няма, но започнаха да ми отичат :( А иначе усещам силни болки в таза...ужассс
emilia_k, ние с теб сме заедно :) И аз страдам от безсъние, по цяла нощ или се въртя в леглото, или се разхождам 8O и цял ден съм парцал. От днес съм си вече в къщи и...изненада - не ми спи...луда работа  :o


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #737 -: Януари 21, 2013, 14:01:02 pm »
Desita, и аз съм така- преди да си легна-очите ми се затварят, и като легна-започва едно въртене,настрани не мога да спя,бебетата се изсулват явно и ми притискат нещо и много ме боли (това на която и да е страна),слагам възглавница-не помага, по гръб не ме боли,но пък не мога да заспя и дори да се унеса,при всяко обръщане се събуждам...а преди си спях като пън :(
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #738 -: Януари 21, 2013, 14:04:39 pm »
lusiq, както са казали момичетата - повече лежане. И не се притеснявай - много бременни имат зацапване в началните седмици на бременността. Стискам палци и ще чакаме утре да ни кажеш как си!

malkoto_dqvolche , Знам какво изживяваш  :bighug: Не стига , че си далеч от Родината си, езиковата бариера е проблем, а и здравеопазването им е едно никакво относно бременните. Това с бременността в чужбина и аз съм го изживяла, но в САЩ - проблемна бременност с кървене през цялото време (плода имаше сърдечна дейност в 6та седмица) и с диагноза мисед аборт в 11та седмица - плода не се беше развил от 6та седмица. Т.е. 5 седмици си е седял мъртъв в мен. А ходих да се моля да ме гледат на ултразвук всяка седмица заради кървенето. Никой не ми обръщаше внимание. Последва кюртаж на живо без упойка. След месец и половина прокървих (загубих около 2 литра кръв) и направихме втори кюртаж вече в България. А американския лекар каза, че се било случвало кюртажа да не е успешен  8O Просто нямам думи за здравеопазването в чужбина! Стискам ти много силно палци всичко да е наред!

Момичета, аз нямам проблеми със съня, но ставам по 7-8 пъти на нощ да пишкам, веднага заспивам след това, но в крайна сметка на сутринта се чувствам като парцал от това разхождане по нощите :(



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #739 -: Януари 21, 2013, 14:20:22 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=438&Itemid=36 Ето ви за БХС детайлно. И напомням, че не се прави това изследване в коя да е лаборатория.

Лека и успешна бременност на всички!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!