0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #680 -: Януари 15, 2013, 14:00:43 pm »
При мен се появяват,когато има напрежение в корема-т.е. като съм седнала и приведена напред, освен това,ако не пишкам веднага като ми се припишка,веднага също са налице контракции-нямам идея каква е връзката,но е мн.неприятно предвид,че не винаги веднага мога да отида (и че ми се пишка през 10 мин.буквално) :D
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #681 -: Януари 15, 2013, 14:18:12 pm »
При мен се появяват,когато има напрежение в корема-т.е. като съм седнала и приведена напред, освен това,ако не пишкам веднага като ми се припишка,веднага също са налице контракции-нямам идея каква е връзката,но е мн.неприятно предвид,че не винаги веднага мога да отида (и че ми се пишка през 10 мин.буквално) :D
Това за пишкането и при мен е така. Дори една позната акушерка ми каза, че е противопоказно бременни да се сдържат, когато им се допишка. Не съм се задълбочавала и не съм я питала защо :)
  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #682 -: Януари 15, 2013, 14:30:37 pm »
Ние вчера бяхме на запис на тонове. Продължи 45 минути, защото моят бебчо се активизира и през цялото време подритваше, та вероятно затова ни оставиха по-дълго. После ми казаха, че си е много хубав записа и няма проблеми засега. Другата седмица имам пак запис и ултразвук и ще определяме дата за секциото. Трябва да купя още доста неща, все още не съм приготвила дрешките, а времето си напредва...Аз вече съм в болничен, но работя и от вкъщи, та не ми остава време да се излежавам особено. Хубав ден на всички.
Мешко, сякаш вчера видях лентичката ти и се радвах на вашата изненада :)Ти беше около 20та седмица, аз - тъкмо видяла + тест и си виках кога ще стигна и аз 20та седмица... Малко ви остава да сте 2 в 1 :)

Момичета много спокойно говорите за контракциите. Явно аз съм се смахнала съвсем, защото се шашкам от най-малкото напрежение в корема.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #683 -: Януари 15, 2013, 14:42:22 pm »
Здравейте момичета :)
Нямаше ме известно време, защото ме приеха в Майчин дом с бъбречна криза, все още имам болки, но вече ще пазя леглото вкъщи. Предупредиха ме, че най-вероятно ще се повтори, защото матката расте и притиска бъбреците, в които аз имам песъчинки от малка. При притискането те започват да се наместват. Точно за да не ви появят проблеми с бъбреците не е хубаво и да се стискате като ви се припишка дори като не сте бременни, а като е наличие бременност е ужасно противопоказно. Стига се до страхотни възпаления на бъбреците, висока температура и антибиотици. Ако трябва и по сто пъти на ден посещавайте тоалетната!

Успешно раждане на мамите, на които им предстои скоро :)



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #684 -: Януари 15, 2013, 14:54:38 pm »
Бебе и аз в началото много се стрясках от контрациите и май все още така, но тази първоначалната паника е по-малка. Мисля, че вече започнах да различавам контракциите. Сега тези, които имам са до две-три на ден и не са болезнени. АГ-то ми каза, че те са нормални.

Linapoli да се оправяш по-бързо и да не се повтаря. И аз преди месец и нещо лежах в болница заради бъбречна криза. От тогава не съм имала проблем с тях и дано да нямам, защото болката е отвратителна.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #685 -: Януари 15, 2013, 15:51:33 pm »
Момичета аз се чудя дали ще усетя ако имам контракции,защото незнам какво представляват.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #686 -: Януари 15, 2013, 16:46:07 pm »
Ще усетите, споко:) имам предвид, ако се появят (дано не) И аз се чудех като вас, ама като е напънаха, веднага разбрах какво е...
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #687 -: Януари 15, 2013, 17:50:56 pm »
Предполагам,че ще разберем веднага.Аз досега контракции нямам....

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #688 -: Януари 15, 2013, 19:37:31 pm »
Аз пък днес си  пуснах профилактични кръвни изследвания и  CRP ми е 9,7 при референтни от 0-5.Четох,че се повишава при някаква инфекция,но аз нямам никакви оплаквания-нито температура,нито гърло,нито зъб,влагалищния секрет е ок.
И също така тромбоцитите са паднали на 120 при референтни 140-400. :(
Имате ли представа от какво се влиаят тези два показателя?

[/url]
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #689 -: Януари 15, 2013, 20:33:31 pm »
Предполагам,че ще разберем веднага.Аз досега контракции нямам....
Може да ви се стори странно, ама и аз не знам, или поне си така си мисля. С първата бременност така и не помня да съм усетила. Взех да преносвам, влезнах в клиниката ама и там нищо. Пуснаха ми с-ма та там май усетих, че нещо ме боли корема, ама нямах разкритие, та минахме на план секцио и така и си остана.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #690 -: Януари 16, 2013, 10:13:14 am »
Анжела, и моите изследвания преди време бяха извън всякакви граници, белтък в урината, а Тромбоцитите ми бяха 69, при което лекаря ми само каза "дано е лаб. грешка"  8O Аз естествено много се ошашках и след една седмица си пуснах нови изследвания, където вече всичко беше почти в нормите като за бременни, само белтъка в урината си остана. А тромбоцитите се бяха покачили на 210. През това време допълнително пих само Феро-фолгама. Твоите тромбоцити не са чак толкова ниски, имай предвид, че реф.граници са за "нормални хора", имам предвид небременни  :lol: А всички показатели в кръвната картина се влияят един от друг. Така че не се притеснявай :)
Момичета, понеже за тоя проблем в урината си пуснах микробиология, от там излязоха лактобацили. Док ми каза да слагам едни глобули Гинофилус 14 дни. Някой ползвал ли ги е и има ли ефект от тях?


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #691 -: Януари 16, 2013, 17:29:16 pm »
Десита,мерси за отговора.Дано и при мен излезе лаб.грешка :)
А относно лактобацилите моята докторка казва,че това са полезните бактерии във влагалището и са негова основна среда.Лошо било ако ги няма,защото тогава започват да преобладават лошите аеробни и анаеробни бактерии.А тези свещички за пръв път ги чувам.



[/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #692 -: Януари 16, 2013, 18:14:35 pm »
Здравейте момичета!  Бременна съм в 23г.с, и искам да ви попитам някой използвал ли е при хемороиди  ЦИКАТРИДИНА -10 супозитории??? Понеже в състава си съдържа Алое Вера??? :ask: osi_10
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #693 -: Януари 16, 2013, 20:28:15 pm »
Аз имам страхотен проблем с тях, и на мен ще ми е интересно мнение. Не използвам това,а някакво друго хомеопатично,но ефектът е нулев, на мен и преди с нормалните мазила пак ми е бил нулев,но сега е потресаващо osi_15 Мисля,че алоето не е ок, мкара,че когато питах лекарят ми какво да правя,той ми каза-можеш да ползваш всичко, което досега. Но пък в аптеката,където съм абонирана, ми казаха,че не е така.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #694 -: Януари 17, 2013, 14:19:54 pm »
Момичета,бързам да се похваля,че станах мама за втори път.На 11.01. се роди синът ми Николай.Раждането мина леко и  вече сме си вкъщи.Бебето се роди 3,400кг и 50 см.
Желая на всички бъдещи мами да износят живи и здрави бебенца!
И не забравяите да вярвате,че мечтите рано или късно се сбъдват!Казвам това, с мисълта за много надежда към тези, които все още очакват своето забременяване.Ако някой ми беше казал ,аз че след 7 години ходене по мъките:три ин-витро опита,три инсеминации,един трансфер на замразени и купища изследвания ,ще забременея по съвсем естествен начин ,и ще родя не едно,а две деца, сигурно щях да му се изсмея.Факт  е обаче,че не винаги ние решаваме съдбата си. Желая Ви от сърце всеки да изпита щастието да бъде Мама!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #695 -: Януари 17, 2013, 14:49:04 pm »
Страхотно! Честит син! Да ти е жив и здрав!  :balk_16:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #696 -: Януари 17, 2013, 14:50:42 pm »
Мелани, да бъде жив и здрав малкия Николай и много да ви радва.

Много се радвам, когато прочета, че още едно момиче е сбъднало мечтата си да бъде мама :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #697 -: Януари 17, 2013, 14:55:15 pm »
melani, честитоооо! Да расте жив и здрав малкият Ники и много да ви радва! Повечето тук сме преживели много, за да се радваме на тези малки човечета, които ни правят толкова щастливи. Аз дори и за миг не спрях да вярвам, че мечтата ми за още едно детенце ще се сбъдне някога :)
Анжела, при мен май е нарушен баланса на лактобацилите /или нещо подобно, не разбрах точно/, а тези глобули Гинофилус пише, че са за възстановяване на нормалната флора във влагалището. Дано имат ефект.


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #698 -: Януари 17, 2013, 15:13:27 pm »
Десита, дано бързо го оправиш този баланс и повече да не се разбалансира.  :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #699 -: Януари 17, 2013, 15:14:17 pm »
След 5 стимулирани опита и 2 бременности от тях, 1 ЕЦ, 1 извънматочна бременност съм бременна в 8 г.с с близнаци след ЗЕТ на 3 бластоциста. Винаги мечтата ми е била да се запиша и аз един ден в тази тема, но го правя за първи път. Нека ми е за късмет и този път да стигнем до щастливия край.