0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #640 -: Януари 11, 2013, 18:32:23 pm »
Здравейте,мами!Аз съм приготвила боди с дълъг ръкав,гащеризон,шапчица и  дебела пелена изплетени  от баба на една кука.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #641 -: Януари 12, 2013, 09:51:11 am »
И аз да споделя.За изписването според мен наистина няма смисъл да се купува готов комплект,най\добре да си сглобите сами, аз така направих, още повече че излиза по-евтино.В тази връзка ми препоръчаха Детска борса Даная и Ники в Хаджи Димитър и вчера ходихме до нея , там нещата са на изкл.ниски цени(може би защото те там си ги шият), взех си бодита,хавлийки,комплекти чаршафи за кошарката, абе има всичко.
Та за самото изписване съм приготвила:боди с дълъг ръкав,ританки,гащеризонче,поларена шапчица,отгоре поларено гащеризонче с качулка(отказах се от космонавта),пелена тип чувалче и ръкавички.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #642 -: Януари 12, 2013, 11:20:31 am »
izvinete, no niamam kirilica.
momi4eta, pri gubi4ki kakvo vi izpisvat. ginekolojkata mi izpisa ginopaveril, no d-r  sigridov prednia put predpisa drugo, mnogo efikasno. oba4e ne moda da se setia imeto. pomnia samo 4e biaha globuli za 3 dni. klinikata o6te ne raboti, za da mu se obadia.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #643 -: Януари 12, 2013, 12:01:04 pm »
Аз имах гъбички около 26-27 седмица, Гино певарил крем ме облекчи много бързо - след третия ден отшумяха, но го използвах 7 дни. Иначе друго не съм ползвала, за първи път се сблъсвам с такива гадове.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #644 -: Януари 12, 2013, 12:57:04 pm »
Кремка, ако гъбичките са кандида, на мен моята гинеколожка ми изписа Ломексин две глобули - по една през три дни.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #645 -: Януари 12, 2013, 14:07:37 pm »
izvinete, no niamam kirilica.
momi4eta, pri gubi4ki kakvo vi izpisvat. ginekolojkata mi izpisa ginopaveril, no d-r  sigridov prednia put predpisa drugo, mnogo efikasno. oba4e ne moda da se setia imeto. pomnia samo 4e biaha globuli za 3 dni. klinikata o6te ne raboti, za da mu se obadia.
Точно Гино-певарил ми изписа д-р Сигридов лятото за гъбички. Три вечери по една глобула.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #646 -: Януари 12, 2013, 14:48:17 pm »
На мен ми изписаха Флумизин, глобули за 6 дни
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #647 -: Януари 12, 2013, 18:39:55 pm »
И аз имах гъбички (кандида), като моята АГ ми изписа гиназол крем. Крема с апликатор за еднократна употреба. Много бързо отшумяха всички неразположения.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #648 -: Януари 13, 2013, 12:11:41 pm »
Докато четях темичката се сетих за karmen-kosara.Какво ли стана с това момиче?Изчезна от форума.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #649 -: Януари 13, 2013, 21:08:04 pm »
Момичета здравейте и честита ни нова болница "Надежда" на д-р Стаменов.Пожелавам на всички настоящи и бъдещи бременни лек и успешен финал. Днес бях на откриването-останах очарована. НО знаете ли нещо ново за болницата-ще има ли родилно,кои екипи ще работят там,ще работят ли със ЗК ?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #650 -: Януари 13, 2013, 21:44:29 pm »
Родилно отделение ще има,на другото не мога да отговоря.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #651 -: Януари 13, 2013, 22:59:19 pm »
Докато четях темичката се сетих за karmen-kosara.Какво ли стана с това момиче?Изчезна от форума.
и аз все се чудя какво стана там. последно чакаше да ражда и преносваше, ако си спомням.... :ask: Виждам, че декември е попълвала частично календара, но във форума не е влизала от септември...Виждам някакъв имейл в профила и, ако искаш и драсни...Дано е наред всичко там... yahoo_33
« Последна редакция: Януари 13, 2013, 23:01:03 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #652 -: Януари 14, 2013, 00:47:26 am »
Момичета здравейте и честита ни нова болница "Надежда" на д-р Стаменов.Пожелавам на всички настоящи и бъдещи бременни лек и успешен финал. Днес бях на откриването-останах очарована. НО знаете ли нещо ново за болницата-ще има ли родилно,кои екипи ще работят там,ще работят ли със ЗК ?
Честита да ни е новата клиника! :) Аз не успях да отида, защото снощи прокървих и днес цял ден лежах...:(
От тази статия/http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1709857/ се вижда, че ще работят със Здравната каса, а за подробности утре съм на преглед и ще питам, после ще напиша тук, каквото разбера!:)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #653 -: Януари 14, 2013, 04:13:24 am »
мен вече цяла седмица ме мъчи безсъние,вярно че ставам до тоалетната,но се събуждам в 2 и следва само въртене в леглото.аз съм в началото 14 г.с. и това състояние много ме тревожи,какво да правя?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #654 -: Януари 14, 2013, 07:59:59 am »
Нищо не можеш да направиш.Аз бях същата-заспивах,към 2-3 се събуждах и до сутринта се въртях в леглото,спасение няма.Няма нищо тревожно.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #655 -: Януари 14, 2013, 08:25:03 am »
И аз имах един такъв период дето така се въртях и на сутринта към 5,30-6,00 заспивах и после към 6,30 ставах като парцал ца работа.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #656 -: Януари 14, 2013, 09:17:36 am »
И аз съм така :) от 3 часа се въртя всяка нощ и като звънне часовника сутринта ми се доспива зверски... Няма ли някой дето да е решил проблема някак... ще ме уволнят накрая :D Едва се крепя след обяд и то с двете ръце си държа главата (страх ме е да не заспя и да си я ударя в бюрото)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #657 -: Януари 14, 2013, 10:27:59 am »
Здравейте момичета! Това с безсънието наистина е много гадно, но да не ви плаша тези, които сте още в началните месеци...ще става все по-зле  :? Аз не помня кога последно съм спала като хората, а ако ми се удаде възможност да поспя по до късно през деня, после цял ден съм крива. Може би чаша топло мляко преди сън е вариант за по-лесно заспиване. Наслаждавайте се на сегашните часове сън, че като се родят бебоците и това спане ще търсим  :D
Аз още една седмица съм на работа и ще си пускам болнични до края. Вече това напрежение и задръстване по улиците на София ми идва в повече. Знаете ли по колко дни болнични наведнъж дават от ЖК?


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #658 -: Януари 14, 2013, 10:33:18 am »
И аз съм така от много време.
През ноща ставам най-малко пет пъти и ако се въртя в леглото цяла нощ. Събудя ли се в четири - край, няма заспиване. Хубавото е, че не ходя на работа и си дописвам през деня.
Десита, ЖК дава до 30 дни болнични наведнъж и след това може да го удължава.
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #659 -: Януари 14, 2013, 10:48:57 am »
От ЖК първо дават 14 дни,после по 30 дни,но болничния вече се носи на комисия.