0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #620 -: Януари 09, 2013, 15:02:32 pm »
на 4.01 бях на преглед в 7г.с едното ми бебе е 1,10,а другото 0.85,но според доки всичко е перфектно,така че не съм се замисляла дали е проблем след,като нищо неказаха,притесни ме факта,че на снимките на бебета имат различна дата за термин с 4дни разлика,което сестра ми казва:ЕМИ ВСЯКО СИ ИСКА СВОЙ РОЖДЕН ДЕН :lol: :lol:,от което се смяхме много,но според мен се определя от големината на бебето ии това,че едното е по-мъничко затова се е изместил термина :lol: :lol: :lol:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #621 -: Януари 09, 2013, 23:51:37 pm »
Моето бебе също вървеше по-едро. Роди се доста преди термина по преценка на лекаря и беше 4.270. Никой не ми е казвал за гестационен диабет. Това, че върви по-едро и напред не значи гестационен диабет, според мен.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #622 -: Януари 10, 2013, 00:02:32 am »
Мили момичета, много ви благодаря за топлото посрещане!  :bighug:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #623 -: Януари 10, 2013, 10:16:46 am »
Добро утро, момичета! Вчера бях на преглед, всичко е наред, малкото човече е вече 676 гр. и естествено отново с една седмица напред. Док каза, че това е нормално, важното е графиката на статистиката с растежа да е постоянна величина. Бебчето пак е седалищно и в долната част на матката. За нашите притеснения (Теди, zuzeto) Док ме успокои, че няма страшно, нормално било, само трябва да се следи състоянието на шийката. Като се оплаках, че много ме мъчат болките в таза и киселините, отговорът му беше "Това е защотооо....си бременна"  :lol:  :oops:


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #624 -: Януари 10, 2013, 10:33:37 am »
desita_r браво на вас. Все така да растете големи.
Сега се сещам, че моята АГ, отдавна не ми е мерила шийката и май ще трябва да й напомня. Благодаря ти за инфото.
За киселините нямам думи - получавам от всичко, което хапна. Има дни, в които не се издържа, ама няма как :)
  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #625 -: Януари 10, 2013, 11:10:53 am »
изследването да диабета се прави към 24-та седмица.Не само размер на бебето,а и околоплодни води идруги неща гледат,но като цяло се подценява и на малко бременни се прави.При мен и двете бебета вървяха напред,но само с баткото имах гестационен диабет.

Мая,а изследваха ли те,че да знаеш дали си имала.Иначе наистина размера не е единствена индикация.
АЗ първото го родих 1 м. по-рано 4045гр 53 см.
<br />
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #626 -: Януари 10, 2013, 11:18:17 am »
За киселините нямам думи - получавам от всичко, което хапна. Има дни, в които не се издържа, ама няма как :)
zuzeto, това е защото сме бременни :-) Аз вечер преди лягане си пийвам една чаша прясно мляко и като че ли ме облекчава, поне не са така изгарящи гадните киселини. Иначе Док ми изписа Талцид на сашета и ако не помогне, едно друго, което сега не помня. Но още не съм ги пробвала. Аз получавам киселини дори от водата :(


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #627 -: Януари 10, 2013, 11:29:42 am »
Благодаря Ви момичета за отговорите,аз нямам показания за да изследвам гестационен диабет,но за всеки случай искам аз самата да го направя и АГ се съгласи.Околоплодните ми води са в норма,захарта като ми изследват също.плода не върви чак толкова едър,аз досега съм качила 10 кг не са малко,но не и чак толкова.Обаче е хубаво да се направи между 24 и 28 седмица и затова другата седмица ще изпия малко глюкоза:)Ше се изследвам и за токсиплазмоза,общо взето другата седмица е седмица на лабораториите:)Хубав и усмихнат ден на всички ви:)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #628 -: Януари 10, 2013, 13:57:11 pm »
Като се оплаках, че много ме мъчат болките в таза и киселините, отговорът му беше "Това е защотооо....си бременна"  :lol:  :oops:
Десита  :D почти мога да се хвана на бас кой лекар го е казал, или има страхотен дублаж,защото последния път като бях при моя и той ми каза: Оплачи ми се от всичко,което не смяташ,че е ок...и аз започнах да изброявам: ниско кръво, киселини, газове, гастрит, повдигане, болки в корем(ама мускулни)...и той: значи до тук нищо нередно не ми казваш, казваш ми, че си бременна...Давай нататък :D
Относно гестационния диабет, на мен ми каза,че задължително ще правим изследване,защото при близнаци често се проявявал. Но то явно е различно от стандарното взимане на кръв,т.е. тр.да напомня на ЖК като му дойде времето, или не минава по здравна каса?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #629 -: Януари 10, 2013, 18:57:27 pm »
минава,правила съм и с двете бременност по няколко пъти и никога не съм плащала.Сега трябва пак след раждането,но с тази моята пиявичка,не знам кога ще стане. :lol:
<br />
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #630 -: Януари 10, 2013, 20:56:27 pm »
По здравна каса е,а колко глюкоза се изпива и в какво количество вода е разредено.Чудя се дали ще мога да изпия всичкото колоичество,да не ми стане лощо от толкова сладко?
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #631 -: Януари 10, 2013, 21:13:29 pm »
По здравна каса е,а колко глюкоза се изпива и в какво количество вода е разредено.Чудя се дали ще мога да изпия всичкото колоичество,да не ми стане лощо от толкова сладко?
75г глюкоза разредена в 300мл вода.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #632 -: Януари 10, 2013, 21:20:42 pm »
О нееееее :( пак ли е това с глюлкозата,ужас,аз не мога да го правя,предният път щях да погина,прилоша ми,чувах шумове,а сега си представям...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #633 -: Януари 11, 2013, 08:48:36 am »
По принцип има и едни шейкърчета с различни вкусове,ама тях много рядко ги дават.Аз два пъти с тях съм го правила теста и не е толкова гадно.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #634 -: Януари 11, 2013, 09:51:46 am »
Здравейте. Моля тези, на които им предстои скорошно раждане да споделят с какви дрешки мислите да облечете бебето на изписването. Аз твърдо съм решила, че този път няма да купувам комплект за изписване -изобщо не си заслужава парите. При Мия всички дрешки й бяха големи, а пък при племенницата  ми обратното -сестра ми каза, че ги е ползвала само на изписването, след това вече били малки. Аз си поръчах страхотни дрешки от Англия. Мислех за изписването да взема боди,  плътно гащеризонче и космонавт или плътно одеало отгоре. Чета обаче в бг-мамата, че повечето майки с февруарски бебета ще ползват хем плътни гащеризони, хем космонавти, а и одеала. Струва ми се много, ама не знам. Споделете какво мислите? Мия я държах много на топло, все се притеснявах, че й е студено, затова пък сега ходи облечена като за лято, полугола вкъщи ии все казва, че й е топло.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #635 -: Януари 11, 2013, 10:56:56 am »
meshko106, стигнахме до най-сладкия момент - избор на дрешки :)
Аз мисля да облека бебето с боди с дълъг ръкав, чорапки, плътно гащеризонче (моето даже има и качулка), шапка. И да го обвия в одеялце. В моя случай май няма нужда от космонавт, защото навън почти няма да бъдем - от входа на болницата в колата, от колата във входа на блока.



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #636 -: Януари 11, 2013, 11:46:17 am »
Ооо, колко вълнуващ момент!!!
Аз сега като разглеждам комплектите за изписване и си харесвам много, но може би имате право, че са скъпички за времето, което се ползат, но пък те май висчки бебешки дрешки се носят по веднъж, два пъти най много.
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #637 -: Януари 11, 2013, 11:49:10 am »
За киселините нямам думи - получавам от всичко, което хапна. Има дни, в които не се издържа, ама няма как :)
zuzeto, това е защото сме бременни :-) Аз вечер преди лягане си пийвам една чаша прясно мляко и като че ли ме облекчава, поне не са така изгарящи гадните киселини. Иначе Док ми изписа Талцид на сашета и ако не помогне, едно друго, което сега не помня. Но още не съм ги пробвала. Аз получавам киселини дори от водата :(
И аз съм така - киселини от абсолютно всичко. Аз ги оправям със сода, но понякога има дни, в които са толкова силни, че содата само ги облекчава, но не и премахва.

И аз нямам търпение да дойде момента, в който да избирам дрешките :) Със сигурност това е един от приятните момента от бременността.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #638 -: Януари 11, 2013, 12:49:23 pm »
Привет, супер разговор сте подхванали, много мил момент с избора на дрешки, с такава любов ги купувах, перях, гладех и нареждах по шкафовете...
Родих миналата година в началото на януари, страшен студ беше, на изписването бебето беше с боди с къс ръкав, памучно гащеризонче и дебел космонафт + шапка, одеало не съм ползвала, наистина само за няколко метра е била навън.
Аз да се оплача днес нещо се разболявам,носа ми тече, гърло ме боли, голяма гадория, мрън :(
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #639 -: Януари 11, 2013, 14:26:44 pm »
Аз съм приготвила за изписването боди,ританки,шапка,терлички,ръкавички,плюшено гащеризонче и дебела пелена.Мисля,че е достатъчно.Всичко ми е изпрано и изгладено,вече нямам търпение. :)
От тези киселини няма спасение,и мен ме успокоява от чаша топло мляко.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!