0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #600 -: Януари 08, 2013, 23:46:19 pm »
Бубулина, да ти кажа, скоро няма да стане сам..Остоятелен :D Вече са на 7 и 4 децата и всяка вечер минавам, проверявам, имало е моменти, в които проверявам все още дишат ли :oops: И няма да забравя един пост на Мели, която вече има големи деца и беше казала, че все още си ги проверява :lol: Та това ще остане до живот, все за нещо да се притесняваме, все да се оглеждаме, ослушваме... Моите си спят в собствени легла от първия ден, но винаги аз съм си била с едното око и ухо нащрек. И така ще си остане :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #601 -: Януари 09, 2013, 08:20:53 am »
Аз бих преместила децата в самостоятелна стая ако имах такава възможност но най рано към година на детето.Преди това според мен е трудна работа.Но аз и нямам допълнителна стая така че тази дилема засега не седи пред мен.
Аз не съм се записала още официално ,но на 24,06,2013 чакаме две бебчета.
Мен също не са ме изледвали за токсоплазмоза но ние и нямаме домашни любимци и не контактувам с такива и акушерката каза че няма смисъл да се изследвам.
За натоварването с глюкоза аз съм го правила тъй като съм с ИР и е неприятно.Засега всичко ми е в норми и се надявам да не се налага да го правя пак,а и аз спазвам диета заради ИР.
Усмихнат ден и здрави бебета на финалната права.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #602 -: Януари 09, 2013, 09:02:08 am »
Здравейте! Дойде и моят ред  да се включа в темата на бременните. След 7г чакане, сме на път да сбъднем нашата мечта. Бременна съм в 8г.с. Чака ни дълъг път до края, но на 4.01 чухме сърчицето на нашето мъниче и вече сме по-спокойни.
Честито на вече успелите мами и лека браменост на всички в очакване.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #603 -: Януари 09, 2013, 09:34:54 am »
bebe_2013 с настоящата бременност ходих на 3 фетални морфологии -2 във Фемина при др. Цолова и доц. Димитрова и 1 в Токуда при др. Колева. И трите са добър избор. Лично на мен най-много ми допадна др. Цолова, беше най-подробна, но като цяло прегледите и при трите бяха на ниво. С предишната бременност ходих при доц. Томова. Тя също е много добра. И аз не бих препоръчала Мазнейкова, има нещо в нея, което не ми вдъхва доверие и спокойствие.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #604 -: Януари 09, 2013, 09:45:15 am »
Здравейте! Дойде и моят ред  да се включа в темата на бременните. След 7г чакане, сме на път да сбъднем нашата мечта. Бременна съм в 8г.с. Чака ни дълъг път до края, но на 4.01 чухме сърчицето на нашето мъниче и вече сме по-спокойни.
Честито на вече успелите мами и лека браменост на всички в очакване.

Опти, честито отново! Радвам се, че сте чули и сърчицето вече. Спокойна бременност и здраво бебе!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #605 -: Януари 09, 2013, 10:01:28 am »
Благодаря за отговорите момичета, аз съм на преглед в петък, само един ден ми се случи това с ПМС и изпих и две таблетки папаверин и една нош па, след това не са повтаряли болките, но ще споделя задължително с лекарката в петък.
ОПТИ, лека и спокойна.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #606 -: Януари 09, 2013, 10:09:02 am »
За гестационния диабет да се включа аз, кръвната ми захар си беше  в норми, около 4, изпратиха ме за изследване заради големия размер на човечето, с две седмици напредваше.
Според моите критерии изследването не е нито натоварващо, нито неприятно, а и е съвсем безплатно, поне в МД София.
Резултатите показаха че имам такъв, първата стойност беше в норми, но следващите две вече не. Вече всичко е в норми със съвсем лека диета, и установявам, че се чувствам доста по-добре, отпаднаха ми много ставания нощем и някак ми е по-леко.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #607 -: Януари 09, 2013, 10:19:20 am »
Добре дошли на новите бъдещи мамчета!
Аз също в началото се притеснявах за токсоплазмоза, но и на мен никой не ми предложи да го направя.
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #608 -: Януари 09, 2013, 10:25:54 am »
OPTI, bubkata добре дошли. Пожелавам ви леки оставащи месеци и здрави бебчета на финал :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #609 -: Януари 09, 2013, 10:58:23 am »
Добре дошли на новите бъдещи мамчета :) Желая ви лека бременност момичета и здрави бебчета до термин!
И аз по едно време се бях притеснила за гестационен диабет, тъй като бебето от самото начало върви напред с около седмица. Мислите ли, че една седмица напред е повод за това изследване?
Аз от известно време имам доста силни болки в таза, знам, че е от разтягането, а и бебето е разположено ниско долу. Но сега се замислям дали е проблем, че още в 20г.с. бебето е толкова ниско долу  8O Вие имате ли представа?


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #610 -: Януари 09, 2013, 11:07:17 am »
Но сега се замислям дали е проблем, че още в 20г.с. бебето е толкова ниско долу  8O Вие имате ли представа?

Моята хубавица също доста често я усещам ниско долу. Вчера и на прегледа беше пак застанала там. Казаха ми да си пия магнезия и да се пазя. Не знам, ама и аз се чудя дали това положение може да доведе до проблеми.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #611 -: Януари 09, 2013, 11:13:51 am »
Честно да си призная, до този момент не съм и замисляла дали това може да бъде някакъв проблем :ask:. Аз моето мъниче, от самото начало го усещам долу ниско.
И аз ще се радвам ако някой по-запознат се включи :)
  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #612 -: Януари 09, 2013, 11:14:40 am »
не знам защо се продължава с това набеждаване на котките с токсоплазмозата.Вероятността да се заразите с тази гадост от не добре измит плод или в заведение,е много по-голяма от това да се заразите от домашна котка,гледана изцяло у дома.Така че,това изследване по-добре си го направете,независимо дали имате животни.
 За гестационен диабет - същата работа,масово се подценява от лекарите.А никак не е безопасно .Освен това се поема от касата.
<br />
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #613 -: Януари 09, 2013, 11:28:44 am »
А не е ли късно за токсиплазмозата вече в тези седмици,които съм аз?Ще пусна и за стара и за нова инфекция,че да съм по-спокойна.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #614 -: Януари 09, 2013, 11:39:50 am »
В старите теми четох доста хубави отзиви за Мазнейкова и си записах час за нея. Предполагам, че всеки лекар е малко или много комерсиален и повечето сякаш с времето стават по-, но нали важното е да е с опит и да вижда. Един УЗ преглед няма да навреди. Много благодаря на всички ви, които писахте. При всички положения ще споделя с вас как е минало и какво впечатление ми е оставила докторката.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #615 -: Януари 09, 2013, 13:00:28 pm »
ДОбре дошли на новите бременни мами! Лека бременност до термин ви желая :)
Токсопласмоза и аз не съм изследвала. Никой не ме е питал, а ходя при трима лекари.
Аз правих първата ФМ при д-р Врагалева от Фемина. Втората ще я правя пак при нея.
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 13:03:11 pm от linapoli »



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #616 -: Януари 09, 2013, 13:07:22 pm »
 :welcome_1: на новозаписаните бъдещи мами :) Лека и безпроблемна бременност до термин им пожелавам. Ако всичко е наред, трябва да сме в рамките на месец с тях :)
Да питам за токсопласмоза и гестационен диабет кога се правят изследванията?
Да не взема да пропусна нещо. Ако вървенето напред на бебето е симптом - и ние сме със седмица напред...
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #617 -: Януари 09, 2013, 13:13:31 pm »
Искам да споделя едно притеснение  - какъв трябва да е размера на близнаци в различните гестационни седмици. НА мен кръвния ми тест показваше по-скоро наличието на едно ембрионче- 173.80 ( 15 дни от датата на трансефера вкл. и самата дата), на прегледа се показаха два плодни сака. В 7г.с и 2 дни според апарата ембрионите бяха 1.10 и 1.14 см... Не са ли мънички?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #618 -: Януари 09, 2013, 13:24:07 pm »
Мери Попинз, моето ембрионче в 7седмица + 1 ден беше 1,21см. Абсолютно нормално се развиват, нормално е да има разлика между тях. Не се притеснявай. Ето една табличка за размерите на бебето по седмици от 8ма седмица нагоре: http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/-razmeri-na-bebeto-po-sedmici/menu-id-117.html И нашето бебе върви седмица напред. По термин в 18та седмица го измери 273 грама и каза, че върви със седмица напред.



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #619 -: Януари 09, 2013, 14:52:42 pm »
Чакайте и аз да си защитя котарачетата отново :D както вече съм писала на няколко места,няколко лекаря ми казаха,че е по-верочтно да се заразиш от токсоплазмоза от недобре изпечено месо или немити зеленчуци и плодове,отколкото от домашната маца. Винаги можеш да си направиш токсоплазмоза- ако пуснеш първо за стара инфекция и е положителна,значи си я прекарала и имаш имунитет, тогава няма смисъл и от изследване за нова. :a_cat_04: