0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #540 -: Януари 03, 2013, 21:55:20 pm »
На 28.12.2012 се роди нашето слънчице Стефан-3200/51 см.
С голяма благодарност на всички в болница "Токуда", д-р Димитров, невероятния екипен дух там и съм безкрайно шщастлива, че въпреки колебанията си къде и при кого да родя, избрах точно тази болница и този лекар. (Това не е безплатна реклама:)
Вече сме вкъщи, аз се възстанових много бързо, след предишното ми секцио в Тина Киркова не можех да отлепя 3 седмици. Оказа се, че съм имала много сраствания, които сега бяха отстранени и седмица по-късно-сега- сякаш нищо не е било.
Леко раждане на всички бъдещи майчета и щастлива 2013! :D :D :D

Честито!Да сте живи и здрави!
Имел, тъй като и на мен ми предстои секцио при д-р Димитров , като имаш възможност моля те напиши как минават нещата ако искаш и на лични!Благодаря ти предварително!ЦЕЛУВКИ ЗА МАЛКОТО ЧОВЕЧЕ!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #541 -: Януари 04, 2013, 08:50:27 am »
Добре дошли на новите бебета на Зачатие - най-желаните и най-прекрасните!
Гледам, че доста мами очакват скоро срещата със своите слънчица - леки оставащи дни до нея и леки раждания на всички.
следващата вълна сме пак една групичка с близки термини - дай Боже да си ги дочакаме!
Ние вчера доста се поуплашихме - получих болезнени контракции, а сме мнооого далече от финала. Започнах магнерот и слава Богу вече спряха. Не смея вече нищо да изчаквам или да остава на случайността. Видяхме бебчо - добре е и си отговаря на седмиците. Даже май се закача вече и ме гъделичка, но е още лекичко. Чакам хубавите ритничета :)


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #542 -: Януари 04, 2013, 12:09:50 pm »
Имел, Честита рожба. Да расте здрав и щастлив и да радва много мама и тати!
melani, Още малко остава и до вашата среща с втората рожба! Желая ти леко раждане!



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #543 -: Януари 04, 2013, 12:30:03 pm »
Имел, да ви е живо и здраво малкото юначе! Да донесе много радост и усмивки на гордите мама и тати!!!
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #544 -: Януари 04, 2013, 16:37:23 pm »
Имел,Марморанка, честити рожбички. Пожелавам ви само безоблачни дни, пълни с невинни детски игри...
Ние бяхме на преглед вчера. Нашто юначе е 1956 гр., всичко е наред. Напазарували сме вече доста неща, растем спокойно и чакаме, защото всеки изминал ден ни доближава до срещата с нашето дългоочаквано детенце...


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #545 -: Януари 04, 2013, 17:19:28 pm »
Пиша за раждането в Токуда тук, защото мисля, че ще е полезно, аз лично доста търсих в нета и всяка информация ми беше добре дошла.
Когато решихме, че се спирам на д-р Димитров-това беше октомври месец,  отидох да го видя-т.е. дали написаното по форуми и препоръките за него ще съвпаднат с моето впечатление. Видяхме се за много малко-беше делови, не ми отказа, стига да е по празниците в София, защото беше ясно, че ще се ражда някъде около Нова година. Запазих два часа за прегледи декември в началото. Прегледите минаха добре, в смисъл-макар да ме беше виждал само веднъж, извади ендо листче, на което си беше записал всичко важно за мен-лекарства, проблеми, патологии и т.н.Т.е. нямаше чуденка "ти коя беше". Насрочихме датата 28.12.
До момента се бяхме видяли три пъти.
Постъпих в болница на 27.12,Димитров ме беше чакал, но явно не му бяха казали, че съм постъпила, защото документи се оправят на един етаж, а отделеноето е на друг. Звъннах му-не вдигна-явно непознат номер, пуснах смс, че имам планирано секцио и ми се обади веднага, поговорихме.
Всички бяха много мили-сестри, санитари, понеже беше между празници, нямаше почти никакви жени, бях сама в стая. Условията в стаята са много добри-стаята е голяма, има места за четири легла, но всяко легло може да бъде "отделено" с пердета и да се създаде известно лично пространство, ако човек го иска.Всяка стая има собствена баня.Носи се ранна вечеря и след това гладен и жаден до сутринта.
Прави се консултация с анестезиолог, питат те имаш ли въпроси.
Сутринта слагат системата, аз бях ужасно уплашена, просто не можех да се позная, цялата треперех в буквалния смисъл, хората се опитаха да ме успокоят:)))
Операцията продължи около 50 минути, чувах как коментират многото сраствания, но аз знаех още отпреди, че нещо не е наред с първото секцио, възстановяването ми тогава не беше нормално.
След това те връщат в стая, водят таткото, по-късно и бебето.
Искам да сложа акцента точно да факта, че лекарите са "заместяеми", в смисъл-всеки лекар, когато идваше да си види пацеиента всеки път питаше абсолютно всички в стаята кой как е, сестрите също, не се чувстваш задължен да си чакаш твоя доктор, усещането да сигурност го имах през цялото време.Дори когато параноично търсех неонатолог през нощта, никой не ми направи проблем, дойде лекарка, каза ми да не се притеснявам, че бебето е добре и бебетата просто си кихат:))
Относно д-т Димитров-професионалист без излишни думи, не те омайва, ако има проблем го казва, в смисъл-доста спокоен и сдържан, създава усещане за "мога да се справя със ситуацията", уважават го, води се много добър хирург, не само акушер-гинеколог, а аз точно това търсех.
За раждането в Токуда-може да е едно от най-скъпите, не знам, цената е 2100 лева заедно с бебешкия пакет, но това са събития, които ще се случат броени пъти в живота и определено да се даде сумата за раждане е много по-оправдано за мен, отколкото за бебешка количка от порядъка на 1000 лева и нагоре.
Успех на всички бъдещи майчета.:)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #546 -: Януари 05, 2013, 12:11:13 pm »
Имел, благодаря за информацията!
Доколкото разбирам в Токуда и при секцио бебето стои при теб през цялото време, дори през нощта!?!? Първото ми раждане беше в Тина Киркова и там при секцио ни водеха бебетата само за кърмене и вечер към 12ч. ги вземаха. Сестрите ги къпеха, преобуваха и нищно време те ги хранеха. Но това беше преди 6 години, може сега и там нещата да са се променили.
А тази цена предполагам е една и съща независимо от лекаря, който си избрал...


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #547 -: Януари 05, 2013, 13:14:34 pm »
Десита, бебетата са една стая по средата на отделението, виждат се отвсякъде. Можеш да го оставиш там , може да си го вземеш през деня. През нощта не спят при теб, взимат ги за преобуване преди всяко кърмене.По принцип след секцио те изписват на петия ден, първите два дни бебето само ти го водят да го видиш и да го слагаш на гърда, след втория можеш да го храниш с добавка, да го кърмиш и да си стои основно при теб. На този етап, знаеш, те основно спят, не плачат и не пречат на другите да си почиват, ако искат.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #548 -: Януари 05, 2013, 15:37:43 pm »
Имел, много ти благодаря за изчерпателната информация, защото и на мен ми предстои секцио след 10дена при д-р Димитров.Дано всичко да мине успешно както при теб.Бъдете здрави и щастливи с бебчо.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #549 -: Януари 05, 2013, 16:31:10 pm »
Бебе_2013, радвам се ,че вече всичко е наред,дано това е единственото ти притеснение да края.Много се радвам де те видя тук отново:))))))))))))
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #550 -: Януари 06, 2013, 11:30:23 am »
Здравейте милички, как сте днес?
Честити рожби на Имел и Мърморанка, да растат здрави, щастливи и много да радват мама и тати :)
Момичета, искам да ви попитам нещо... Понеже съм в Англия, мисля напролет да се прибера да Бг, знаете ли до кой месец пускат в самолета? Аз мисля май месец да пътувам, а живот и здраве тогава ще съм към 7-я месец? Какво мислите?
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #551 -: Януари 06, 2013, 11:57:01 am »
malkoto_dqvolche, Повечето компрании пускат само до 7ми месец, но има такива, с които можеш да пътуваш до последно. Трябва да провериш компаниите, с които искаш да летиш.



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #552 -: Януари 06, 2013, 12:16:53 pm »
Провери на сайта на авиокомпанията! Ще ти трябва за всеки случай и бележка от лекаря с термина ти. Последно летях в осмия месец с Луфтханза. Никой нищо не ме е питал. Лека бременност на всички!

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #553 -: Януари 06, 2013, 18:04:50 pm »
Да се запиша и аз при вас! :) В 8г.с. съм! Поздрави и лека бременност на всички!:)))
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #554 -: Януари 06, 2013, 20:25:40 pm »
Добре дошла, furiqta !
Лека и спокойна бременност и сладко, пухкаво бебче около термин!


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #555 -: Януари 06, 2013, 22:53:37 pm »
благодаря ти, dara ivanova! :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #556 -: Януари 07, 2013, 00:12:58 am »
Добре дошла furiqua! Лека бременност с красив финал!
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #557 -: Януари 07, 2013, 10:48:25 am »
furiqta, добре дошла при нас  :) Лека бременност до термин и здраво бебе на финала!!!



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #558 -: Януари 07, 2013, 11:39:55 am »
furiqta добре дошла. Пожелавам ти лека бременност и един здрав и пухкав бебок на финал :)
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #559 -: Януари 07, 2013, 12:29:59 pm »
Furiqta, честито и  добре дошла! Лека бременност и здраво бебче около термин!