0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #460 -: Декември 26, 2012, 20:55:00 pm »
Благодаря ви:) обадих се и ми казаха да изпия един индометацин...аз за първи го чувам,ама още утре сутрин ще го взема:) спокойна вечер!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #461 -: Декември 26, 2012, 20:57:30 pm »
Никоя,добре дошла! Хич не ти е рано за включване в темата.Приятно изкарване до термин и живо и здраво бебенце!:) :bori_015: :bori_004:


Аfrodita279, за контракциите може да пиеш магнерот/д-р Михова ми каза,че може да се пие след 16г.с с тази цел/-той успокоява матката,може да го комбинираш заедно с нош па и се опитай повече да лежиш на лявата страна.
Бъди спокойна  и ще видиш,че скоро ще изчезнат! :bighug:

[/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #462 -: Декември 26, 2012, 22:11:16 pm »
Аз си слагах свещички Индометацин,иначе и аз пия Магнерот  като имам болки,може да се взима до 3 пъти на ден по 2,но д-р Сигридов не е много привърженик на Магнерот,все ми казва,че до някоя анемия ще ми докара,но ЖК ми го исписа и се чувствам добре от него.Успех и дано отшуми неразположението скоро.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #463 -: Декември 27, 2012, 08:58:26 am »
Моят преглед е утре... Безумно съм притеснена. Непрекъснато мисля, че нещо не е наред (защото от самото начало нямам никакви симптоми). Стискайте палци, защото с моето черногледство... Ако случайно всичко е наред - трябвало да му се види сърчицето... Някой така ми каза :)
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #464 -: Декември 27, 2012, 09:25:45 am »
Весели празници, момичета  mc101

никоя, стискам палци за прегледа, всичко ще е наред  :goodluck:

И аз утре съм на преглед (ФМ) - нашите неуморни доктори се раздават до последно тази година, да си ни живи и здрави  :balk_81:



   La vita è bella
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #465 -: Декември 27, 2012, 09:38:24 am »
Моят преглед е утре... Безумно съм притеснена. Непрекъснато мисля, че нещо не е наред (защото от самото начало нямам никакви симптоми). Стискайте палци, защото с моето черногледство...
Стискам палци. За да те поуспокоя, аз не съм имала никакви симптоми като напрегнати гърди или нещо подобно и през 2те бременности.


  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #466 -: Декември 27, 2012, 10:06:47 am »
Афродита, дано контракциите изчезнат и да се почувстваш по-добре. Аз също имах и им изписаха манерот - 3х2 за месец, след което го намалих на 3х1. От него определено се чувствам по-добре.
Никоя, добре дошла. Стиснати палчета за прегледа и ще видиш, че всичко ще бъде наред. То и аз в началото нямах никакви симптома, за това недей да ги търсиш. Някой имат, други не:)
  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #467 -: Декември 27, 2012, 10:53:50 am »
Афродита, хубаво че си се обадила- по-добре да се обадиш излишно, отколкото да пропуснеш нещо важно. Дано се успокои коремчето.
Никоя, стиснати палци и от мен за прегледа.
Румяна, каква е тази ФМ в 32 седмица? Мислех, че последно около 20та седмица се прави.


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #469 -: Декември 27, 2012, 12:00:22 pm »
Честита Коледа на всички! Много здраве, късмет и любов за всички вас и много здрави бебета през новата година!
И аз ходих на трета фетална морфология в 32 седмица. Не е задължителна, но е добре да се завърши цикъла на всички специализирани изследвания, та затова я правих.
Афродита и аз пия магнерот от 16 седмица, та до края и то в доста големи дози. Не се притеснявай, пий го и ще се успокоят нещата.
По повод усещането на движенията на бебето -и с първото и сега истински ги усетих в 20 седмица.
« Последна редакция: Декември 27, 2012, 12:07:27 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #470 -: Декември 27, 2012, 22:00:52 pm »
Благодаря ви момичета:) и днес контракциите продължават въпреки магнерота и включихме и индометацин.утре съм на преглед,но се бадявам да няма нищо фатално.
Никоя,стискам палци да кажеш хубаво новини!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #471 -: Декември 27, 2012, 22:19:36 pm »
afrodita279, почивай повечко, аз като получа контракции лягам и те се успокояват. Стискам палци всичко да е наред на прегледа утре!
никоя, успех на прегледа! Да се отчетеш после :)

И аз мисля да направя един извънреден преглед утре. Нещо ми е притеснено, май пак в някакви филми сым се вкарала :(



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #472 -: Декември 27, 2012, 23:06:55 pm »
Здравейте мамчета, днес на прегледа се оказа, че болките ниско долу и около интимните органи :oops: са били контрикции и доки ми изписа магнерот :( и май повечето сме на едно дередже :(

afrodita279 а с теб вървим ръка за ръка :)
« Последна редакция: Декември 27, 2012, 23:09:20 pm от andi_s »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #473 -: Декември 28, 2012, 08:07:20 am »
Момичета исках да ви се похваля че вечерта на 22.12 срещу 23.12 точно в 01.00ч. се роди още едно бебче-моето малко момченце Михаил.Избърза с 24дни,роди се 2,450кг. и 46см.Добре сме и двамата.Изключително съм доволна и благодарна на всички лекари,акушерки и на неонатолозите в АГ Шейново и като отношение към мен и бебето и като грижи за двамата,без да съм избирала екип и никой не ми е поискал и стотинка за нищо.Благодаря и на вас всички че бяхте до мен и ми давахте безценни съвети.Обещавам да продължавам да ви досаждам,тепърва имам още много въпроси в главата.Лек ден!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #474 -: Декември 28, 2012, 09:46:52 am »
Честито, Валентина! Да е жив и здрав бебокът, и много да ви радва!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #475 -: Декември 28, 2012, 10:06:48 am »
Валентина, да е жив и здрав малкият Михаил и много да ви радва!  :balk_7:
Афродита, как е днес коремчето? Ще мине, но трябва да се насити организма с магнезия, не се притеснявай. Когато аз имах силни контракции и лежах в болница, минаха три дни на системи с магнезий, докато отшумят напълно. Сега си пия Диаспорал по два пъти на ден и не смея да го намаля, че да не почнат пак контракции  :oops:
Аз днес си пуснах пак изследвания...дано този път са добри  :balk_91:


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #476 -: Декември 28, 2012, 10:15:11 am »
Валентина, да е жив и здрав малкия Михаил.
Афродита, надявам се контракциите вече да са отшумели и коремчето да е спокойно. desita_r е права, че магнезия трябва да се насити в организма, за да подейства.
linapoli и аз съм същата - като си вкарам муха в главата, веднага на лекар:) Нищо, поне така се успокоявах винаги.
andi_s мойте контракции бяха именно там. Пий каквото ти е казал лекаря, малко повече почивка и течности, и ще отшумят.

  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #477 -: Декември 28, 2012, 10:44:12 am »
Валентина, честито ти момченце с прекрасното име Михаил. Жив и здрав да ти е и мнооооого щастие да има в дома ви!
Ники, благодаря за информацията за 3-тата ФМ. Като не съм стигала до там до сега и не съм знаела. Сега чакаме живот и здраве втория БХС+ ФМ.

За конракциите наистина помага лежането, но на една страна, повече на лявата. На мен ми се случи няколко пъти с тази бременост, но ги овладяваме с но-шпа и само лежане. На гръб ако легна усещам, че ми се напряга коремът, макар и не болезнено. Днес празнувам началото на нова седмица - дано поне още толкова да устиска бебчето в мене :)


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #478 -: Декември 28, 2012, 11:10:47 am »
Бебе, вече си в 17 седмица, можеш да пиеш Магнерот за контракциите. Говори с лекаря, който следи бременността ти и го попитай за Магнерота.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #479 -: Декември 28, 2012, 11:16:48 am »
Валентина, живо и здраво да е малкото юначе!!!
Бебе, да ви е честита новата седлица и всичко да е наред до края!
Краси