0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #380 -: Декември 18, 2012, 19:09:09 pm »
Kremkaramel добре дошла. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност :)

Да се отчета и аз :) Днес бях на преглед и бебчо вече е 640 грама. Колко бързо расте малкото съкровище... Отново ми взеха секрет за микробиология, че нещо не мога да се отърва от гадната стафилококова инфекция. Вече два пъти я лекувам и се надявам да не се налага и трети път.
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #381 -: Декември 18, 2012, 19:33:45 pm »
Мили момичета, искам да ви помоля за много стиснати палчета, имам огромна нужда от тях. Преди около час ми зацапа, но понеже не съм в бг трябва да ходя до спешното. Много ме е страх, че всичко ще се повтори за трети път...
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #382 -: Декември 18, 2012, 19:41:26 pm »
malkoto_dqvolche имаш стиснати палчета. Отивай на лекар и дано всичко да бъде наред. Понякога в началните месеци се случва, за това недей да мислиш лоши неща от сега. Бъди спокойна и вярвай, че всичко ще бъде наред.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #383 -: Декември 18, 2012, 20:20:28 pm »
Благодаря, момичета!
malkoto_dqvolche, не се притеснявай! Аз бях така и с предишната бременност и сега. Първо е червена кръв, след това 2-3 дни кафеникаво зацапване. Звънях на д-р Стаменов, каза че било нормално. На прегледа след това се видя, че наистина няма проблем. До 11-12 г.с. се случи при мен и двата пъти.
barbaron0708, по-палаво от Йоана няма как да е! :D Тя ако застане на едно място и кротува 5 мин., веднага и меря температурата. :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #384 -: Декември 18, 2012, 21:40:48 pm »

barbaron0708, по-палаво от Йоана няма как да е! :D Тя ако застане на едно място и кротува 5 мин., веднага и меря температурата. :D

Хихихи - като гледам на снимките - кротко ми се види детето бре  :wink:
Аз на Злато не мога да му направя снимка от месеци - все или е размазана или му снимам къдриците отзад  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #385 -: Декември 19, 2012, 06:59:26 am »
Привет, момичета!
Ето ме отново в най-хубавата темичка!  :D
Честито,много се радвам за теб :-)


  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #386 -: Декември 19, 2012, 10:16:53 am »
Emilia_k - съжалявам, че така се случва. Но пък със серклажа ще сте доста по-скопойни и всичко ще бъде наред. Лежането и в двата случая не ти мърда.
И аз се притеснявам за това - ще се решава при следващия преглед през януари.
Малко дяволче - стискам палци всичко да е наред. Често се получава така за жалост и е доста стресиращо, но в повечето случаи няма проблем, а ако има малък - се овладява с лежане и спазмолитици.
На новите мами - честито и лека бременност!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #387 -: Декември 19, 2012, 10:30:24 am »
Привет, момичета!
Ето ме отново в най-хубавата темичка!  :D
Добре дошла и лека бременност ти желая.  :D
Malko dqvolche, аз също имах зацапване и с двете бременности и всичко си е наред - бебчо си расте :-) Успокой се, но отиди на преглед все пак.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #388 -: Декември 19, 2012, 10:44:19 am »
Добре дошли на новите мами :) Лека бременност до термин ви жалая и здрави бебчета на финала!
Malko dqvolche, стискам палци зацапването да спре  :crossfingers:
zuzenceto, emilia_k, много сте големи вече :) Успех със сeрkлажа emilia_k!



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #389 -: Декември 19, 2012, 11:38:01 am »
Добре дошли на новите бъдещи мами! В началото на тази бременност, точно след положителния тест и аз имах зацапване. Отидох по спешност на лекар, той от своя страна не беше голям оптимист дали ще се развие тази бременност, но ми назначи инжекции пролутон и утрогестан и Слава Богу след седмица всичко беше наред.
Аз си напоравих ДНК тест за стрептококите, за да съм сигурна има ли, няма ли след двата различни резултата в две лаборатории, та потвърди се носителство и сега си взимам лекарствата с чиста съвест. Иначе бебчо пак се е обърнал и в момента е седалищно разположен, но предвид, че раждането така или иначе ще бъде секцио, това е без особено значение в случая. Иначе си расте добре. След нова година трябва да ходя на запис на тонове всяка седмица.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #390 -: Декември 19, 2012, 11:47:39 am »
kremkaramel, честито и тук и лека и безгрижна бременност ти желая
Барбаронче, като ти е хубаво тук, може и живот и здраве и ти да се запишеш пак  :balk_21: Много се радвам на всяко ново бебе тук.
Дяволче, пиши после как си. Стискам палци и на краката.

Аз онзи ден пак имах зацапване и ходихме да видим бебка - слава Богу добре е, няма отлепяне този път, но отново си изкарах акъла. Не разбирам защо става така :( Трябва ли нещо да изследвам. Сега лежа и ставам само до 00. Дано този път всичко е наред, пък ако трябва ще лежа през цялата бременност.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #391 -: Декември 19, 2012, 12:45:44 pm »
Бебе,майка му е лежането.и аз бях така.Дълго време не ми спря течението след кръвоизлива и тъкмо спря, след 2-3 дни пак-но само леко кафяво,и аз се изстрелях до клиниката,но ми казаха,че отлепянето още заздравява,не е фатално,обаче да не мърдам много много...и се доизчисти.При мен бавно се съсирва кръвта и дълго се чистя,може би и това има значение. Нищо не можеш да изследваш,тр.само да почиваш и да чакаш,за съжаление.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #392 -: Декември 19, 2012, 13:59:58 pm »
Добре дошли на новите мами! Успешна и спокойна бременност ви желая!
И аз имах зацапвания в началото и то доста пъти през 7-8 дни (накрая спрях да ги броя). Всеки път се шашках разбира се, тичах до Док, пазех леглото, пиех сума лекарства. После забелязах, че зацапването е по-обилно сутрин, когато изтича остатъка от утрогестана, който съм сложила рано сутринта. Тогава започнах да го пия през устата и от тогава не съм имала зацапване - явно се нараняваше лигавицата при поставяне.
Аз вчера бях на фетална морфология - бебенцето ни е добре, вече е 411 гр. Но измъчи д-р Павлова - постоянно се криеше, беше ниско долу, седалищно и с гръб - изобщо всички екстри  :wink: Тя едва успя да му види всички органи, а аз се измъчих докато го мъчихме да се обърне. И накрая цяла нощ ме измъчваха адски болки в корема, явно от натискането.
Ноо, не съм сигурна в пола - нашия татко реши, че не иска да знае, важното е да е добре, и аз не настоях. Док само тихичко ми прошепна, но...  :balk_90:


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #393 -: Декември 19, 2012, 17:21:41 pm »
bebe_2009 аз съм имала 4 или 5 пъти кървене, като всичките пъти нямаше отлепяне, нищо. Тъй като кървенето ми беше винаги около датата на цикъла, стигнах до извода, че сигурно е от него:) Сега вече два месеца не съм имала. Съгласна съм с afrodita279, че няма какво да изследва, а просто трябва повече лежане.
desita_r браво на вас и вие вече сте големи :) Важното е бебчо да бъде добре, пък пола няма значение.
emilia_k важното е и ти, и бебчо да сте добре. Всичко ще бъде наред.
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #394 -: Декември 19, 2012, 18:17:17 pm »
Здравейте милички, много ви благодаря за стиснатите палчета. Снощи бяхме в спешното, докторката каза, че няма нищо страшно, не ме е преглеждала, само ми измери ТТ и кръвното. Каза че това се случва, ако има недоизчистена кръв от последната менструация. Аз и казах, че около датата на М, когато видях двете чертички, имах много бледо зацапване няколко дена и тя предположи, че е от това. Каза, че няма какво да направи, много рано било още, майката природа си знаела работата. Нищо не ми каза за лежане, не ми каза и какво да пия... абе странна работа са тези англичани... От снощи до днес на обяд нямаше нищо и преди малко като отидох до тоалетната пак почна да цапа. Гледам много много да не мърдам, ама не ме свърта
Лека и спокойна вечер мамчета :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #395 -: Декември 19, 2012, 21:55:17 pm »
... абе странна работа са тези англичани...

Дяволче, ако си в Англия - НЕ ходи в спешното, а в Early Pregnancy Assesment Unit на местната ви болница. Там може да те прегледат до 12 седмица и да ти дадат някакви насоки. Спешното е смях :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #396 -: Декември 19, 2012, 22:09:49 pm »
Оливче, гледам ти лентичката и що ми се струва, че с малката ще сме астрални близнаци  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #397 -: Декември 20, 2012, 01:06:04 am »
Момичета, макар и късно,влизам да ви кажа, че Перличка снощи, на 19 декември в 20.00 часа, стана мама на малката принцеса Цветелина.

Да и е жива и здрава малката принцеса, да радва мама и тате, да расте щастливо и безгрижно, да е късметлийка , Бог да бди над нея и да я закриля.

Още едно Коледно чудо, още една сбъдната мечта.Тази Коледа за Перличка ще е най-щастливата - вече са трима: мама, тате и Цвети !!!

Бързо възстановяване Перличка и целувки за малката принцеса.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #398 -: Декември 20, 2012, 09:19:11 am »
Честито на мама Перличка. Това е най-прекрасния коледен подарък. Много щастие и късмет на цялото семейство. Нека малката принцеса расте жива, здрава и безгрижна, и винаги да радва мама и тати:)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #399 -: Декември 20, 2012, 09:53:49 am »
Честита радост на Перличка! Нека Цвети да расте здраво, весело и безгрижно дете! А на мама бързо възстановяване  :ballons: