0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #220 -: Декември 06, 2012, 14:49:21 pm »
Аз пък се питам тези 180 дни за календарна година ли са или от 2013 нови 180 дни започват да текат? Това не ми е ясно.
Аз съм в болничен след пункцията. След това ползвах малко отпуск. Няма да ми стигнат дните ако са просто 180.
Bogi - ти ги герой. Още малко и ще гушкаш твоите сладури и то веднага, защото ще са във форма. Браво на теб!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #221 -: Декември 06, 2012, 14:51:29 pm »
Нещо не ми става ясно на мен. Четох обясненията в линка, даден от Врабчо, но пак не ми стана ясно.  Майчинството се изчислява на база на брутен или нетен доход? Ако е на база брутен, ОК, няма как да влияе болничния, но ако е на нетен доход, то тогава докато си в болничен доходът ти е по-малък и няма как да не влияе.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #222 -: Декември 06, 2012, 15:07:48 pm »
Мами, ето ви една тема, където до сега е разисквана темата за болничните и майчинството. Може пък там да намерите отговор на вашите въпроси.
 http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=37818.0


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #223 -: Декември 06, 2012, 15:11:26 pm »
Мешко, в последната таблица има малка разлика в случаите, в които е ползван и когато не е ползван болничен, но тя е малка. Затова казах, че болничните не влияят особено, както е казано и в статията.

Сега ще ида да чета и темата, която ra4ko75 е посочила. Аз съм я чела, но последните няколко страници. Сега ще я прочета по-подробно. Мерси Рачко.
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 15:19:52 pm от Врабчо »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #224 -: Декември 06, 2012, 15:16:43 pm »
Това което знам е следното, ако ти изтекът болничния 180 календарни дни преди 45 те за раждане си длъжен или да ползваш отпуска или да отидеш на ТЕЛК или да се върнеш на работа. Ако ползваш болничен за обещетението, което ще получиш се изчислява като се взима брутното възнаграждение 18м. назад, първите дни се плащат от работодателя, а останалите от НОИ на 70%. Ако няма прекъсване на болничния, среднодневното възнаграждение се изчислява еднократно, ползва се по време на целия болничен и сумата за обещетението зависи. от работните дни в месеца. Ако имаш прекъсване на болничния дори за един ден, при издаване на новия болничен се взимат отново 6м. назад, но вече в тези 18м. влиза дните от стария болничен, което мисля,  че намалява брутното възнаграждение, а от там рефлектира върху среднодневно възнаграждение за новия болничен. После това рефлектира върху сумата за майчинство защото за него се взимат 24м. назад. Ако нямаш прекъсване на болничния дните в които сме били в болнични не рефлектират върху образуването на майчинството,за това е важно да няма прекъсване...Поне аз го разберам така, не претендирам да съм права и за това исках някой по компетентен да каже.
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 16:33:06 pm от krasunka »
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #225 -: Декември 06, 2012, 15:48:37 pm »
такааа, вече съвсем се обърках  8O
Всъщност питането ми беше как ще се отрази на сумата за майчинство при двете ситуации: болнични с прекъсване /през което си работя/ или болнични + платен отпуск.
За тези 180 дни болнични разбрах, че се касае само за болнични във връзка с бременността. Когато бях в болницата изрично ме питаха дали съм ползвала друг болничен за бременността, защото имало значение. Болничните са само за календарни дни, така че би трябвало тези 180 дни да са календарни, а не работни.
Отивам в другата тема "Болничен и майчинство", че тук май не е мястото. Извинявам се!


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #226 -: Декември 06, 2012, 15:57:50 pm »
Момичета, в този сайт може да си изчислите евентуално сумата на майчинството: http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php Трябва първо да се регистрирате!



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #227 -: Декември 06, 2012, 16:28:41 pm »
Мерси Рачко :)
Ще прегледам обстойно темичката, пък дано ми се проясни малко повече :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #228 -: Декември 06, 2012, 19:45:42 pm »
Момичета, да се похваля малкия ни мъж е вече 1300 гр., пораснали сме доста, даже лекарката каза че е шишкав и щял да се роди с гривнички.... :D


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #229 -: Декември 06, 2012, 22:31:17 pm »
Браво на момченцето, все така да расте! :D
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #230 -: Декември 07, 2012, 09:19:37 am »
Дара браво на вас :) Все така да расте малкото юначе. Аз честно казано харесвам пухкави бебчета :) То както е тръгнало май и моето юначе ще бъде меченце :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #231 -: Декември 07, 2012, 09:57:16 am »
Дара, браво на "шишкавото" момченце. Все така добре да се развива  :P


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #232 -: Декември 07, 2012, 19:08:07 pm »
Благодаря ви, момичета, да ви радват малките ритничета..


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #233 -: Декември 07, 2012, 19:27:51 pm »
Момичета,аз съм притеснена много тези дни и се чудя какво да правя.Ходих тези дни на преглед и шийката ми е започнала да се скъсява,в момента е 2,7 см.В понеделник пак съм на преглед,много ми е притеснено,д-р Сигридов е страшно зает в момента и няма как да ме приеме,а прегледа ми е на 18.12,В понеделник пак ще ходя пр моята лекарка да видим как вървят нещата,дали още се е скъсила.Страх ме е да взема бързо решение за серклаж.Въобще от тази процедура си ме страх,масово пишат,че до 20 седмица се прави,а аз почти съм в 20 седм.Д-р Сигридов ми каза,че може и след 20 седм,но с тази отпуска и наближаващите празници си ме хваща страха.Няма ли да е по-добре сега да го направя.Всичко беше наред,но за 10 дни се е скъсила със 7мм,което е много,започнах да смятам,ами след 2 седмици може да е около 1 см.Все едни черни мисли,леквоцитите ми и те завишени,добре че поне влагалищния ми секрет е ОК и любимата ми щитовидна жлеза е в норма.Някоя от вас правила ли е серклаж и в коя седмица?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #234 -: Декември 07, 2012, 20:08:39 pm »
Мила, защо вместо да се трвожиш и напрягаш не отидеш да се видиш с д-р Сигридов, а не да се щураш между мненията на различни лекари?Той приема между часовете извънредни пациентки няма да те върне.Мисля че е най-добре с него да се консултираш.Аз лично му имам пълно доверие за всичко,още повече той самия прави тази процедура.Така ще се успокоиш.Желая ти късмет!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #235 -: Декември 07, 2012, 21:42:03 pm »
Еми, ако наиситна можеш да се вредиш при др. Сигридов - не отлагай. А междувременно лягай и никакво напрежение в/у шийката на матката, само до тоалетна.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #236 -: Декември 07, 2012, 21:56:06 pm »
Оливче, много ти се радвам на лентичката, как се увеличават седмиците  :D
П.С. Извинявайте за спама, но си ми е слабост  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #237 -: Декември 07, 2012, 22:22:58 pm »
Емилия, въобще не го мисли повече - иди до клиниката. За такова нещо д-р Сигридов ще те погледне между другите прегледи. И мен са ме гледали без час, когато беше почнала да се скъсява шийката. С правилната терапия избегнахме серклажа.
Днес беше последният ни преглед при него. Вярно прегледите вървяха с голямо закъснение, но не съм чула някой да е върнал. Той ще прецени най-добре.

Нашите две мишки са пораснали още. Той е вече почти 3000 гр., а тя - 2500 гр. Ясно е защо ми тежат, нали?! :lol:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #238 -: Декември 07, 2012, 22:54:24 pm »
Мале Боги,браво:) Те са чудесни дундачета :D
Емилия, отиди при Сигридов,аз го бях питала ако нещо се случи извънредно (Понеже бях с отлепване)дали на спешния да звъня и той ми каза- няма какво да звъниш,направо идваш.Така че по-добре да те ивид той,отколкото да се тревожиш.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #239 -: Декември 07, 2012, 23:00:09 pm »
Боги, страхотно! Браво на дечицата, да са живи и здрави!!!
Краси