0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #200 -: Декември 05, 2012, 21:00:13 pm »
Момичета, имам следното питане:
Колко дни преди планираното секцио/влизане в болница смятате да си направите коламаска долу?
Аз определено не искам да ме бръснат.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #201 -: Декември 05, 2012, 23:18:29 pm »
Ох, аз така и не посмях да отида на кола маска от както съм бременна - страх ме е...:-(. Според мен 3,4 дни, до една седмица си е ОК.
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #202 -: Декември 06, 2012, 09:18:35 am »
Коламаската може да предизвика контракции, така че най-добре 1-2 дни преди датата, че ако стане нещо, да е своевременно.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #203 -: Декември 06, 2012, 09:44:17 am »
Аз като забременях първия път отидох(2-3 месец) на коламаска и ме боля много, та не повторих. Пък като родих, така и не стигах до нея та с бръсначката за по-бързо. :oops: Сега пак не смея.
Meshko, това че може да предизвика контракции не е много сигурно, защото тук във форума една мама беше писала, че докторът й казал, че ако имало такова нещо, щяли да го използват в практиката :D
И да се похваля. Вчера бях на преглед и за БХС - бебчо много е пораснал, почти 6 см. е и около 60 гр. :D Имаме си и много хубави снимки, дори и клипче как шава  :lol:
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 09:46:31 am от ivanita »


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #204 -: Декември 06, 2012, 09:54:20 am »
Момичета, и аз имам питане. Как стои въпроса с вземането на болничен. Кой го дава /от ЖК или?/, по колко дни дават и изобщо всичко свързано с болничните по време на бременност.
Аз знам само, че като лежиш в болница ти дават 30 дни болничен, но ако след това се върнеш на работа, за следващ болн. пак ли трябва да лежиш в болница?
Малко объркано го написах, дано сте ме разбрали  :oops:
Боги, и аз мисля, че поне 2-3 дни преди операцията трябва да се направи кола маската, за да може все пак кожата да се успокои. а за контракции ако до момента си нямала проблем с такива, мисля че вероятността е малка.


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #205 -: Декември 06, 2012, 10:03:32 am »
desita_r, аз съм в непрекъснат болничен от няколко месеца. За целта, от ЖК ме пратиха за кратък болничен престой откъдето получих болничен 30 дни. После ми издават продължение от лекарска комисия за 30 дни и така всеки месец. Моят доктор по ЖК членува в лекарска комисия и става лесно.

Не знам как стоят нещата ако искаш с прекъсване.



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #206 -: Декември 06, 2012, 10:30:22 am »
Аз съм в болничен от почти три месеца,не съм влизала в болница.Само първия болничен беше 14 дни и после ми го удължават с 30 дни.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #207 -: Декември 06, 2012, 10:52:58 am »
Аз съм в болничен от почти три месеца,не съм влизала в болница.Само първия болничен беше 14 дни и после ми го удължават с 30 дни.
Керита, а кой/от къде ти пуснаха първия болничен и кой ти го удължава?


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #208 -: Декември 06, 2012, 11:18:12 am »
Аз реално съм ползвала два пъти болничен - веднъж от Шейново за 30 дни след 3-ри дневен престой и втория път от ЖК с ЛКК. Третият болничен е 45-дневния.

А за това, че кола маската не предизвиква контракции, ми го е казал не един, а трима много добри гинеколози. След 3-тия месец си правя редовно. И аз си мисля като Десита, че ще трябва време кожата да се успокои, затова си записах час за 5 дни по-рано.
Момичета, да се пооплача. Тия дни просто ме мога да спя през нощта. Малките тежат, ритат и мира не ми дават. Наистина ми тежат страшно много. Ако съм по гръб все едно гюле съм глътнала и се задушавам.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #209 -: Декември 06, 2012, 11:47:10 am »
Благодаря ви момичета за отговорите! Аз лежах миналия месец в Токуда заради контракции и от там ми дадоха 30 дни болничен. Като изтече се чувствах добре и се върнах на работа. Но вчера пак почувствах дискомфорт, може би контракции и се прибрах да полежа в къщи. Затова сега се замислих как мога да си взема още болничен.
Но имам и друг въпрос: Какво е по-добре да ползваш за размера на майчинството - отпуск или болничен? Ако майчинството ще ми се намали ако ползвам болничен, то по-добре в началото на годината да си пусна целия отпуск за 2013г.?!?!? Къде мога да прочета подробности?
Боги, не мога да си представя как се чувстваш с две големи бебета, сигурно е някакъв кошмар накрая. Стискай зъби, малко остана :)
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 11:49:04 am от desita_r »


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #210 -: Декември 06, 2012, 12:10:33 pm »
desita_r,лекарката,която ми следи бременността ми дава болничния.Тя е в лекарската комисия и съм имала проблеми.
Не съм много сигурна,но мисля че не се намаля майчинството при болничен.Аз преди да изляза в болничен си ползвах отпуската за 2012 год.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #211 -: Декември 06, 2012, 12:20:24 pm »
desita_r, аз съм болничен от втория месец. Първия болничен ми го издаде моята АГ за 14 дни, след което всеки следващ ми беше по 30 дни, който минава през лекарска комисия.
За това кое е по-добре да ползваш - болничен или отпуск не знам, но със сигурност знам, че това, че си в болничен по никакъв начин не оказва влияние върху размера на майчинството. На този въпрос съм получила отговор от служител в НОИ.
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #212 -: Декември 06, 2012, 12:48:59 pm »
Zuzeceto, сигурена ли си, че болничния не оказва влияние върху майчинството? Аз съм в болничен от втори месец и няма да ми стигнат 12 от 180 те, които са позволени преди 45 дни преди раждането. Говорих с ЖК от където взимам болничен и тя ми каза - Ами за тези 12 дни ще си пуснеш отпуска, аз обаче неискам за да не ми се намали майчинството... Лекарката при която ще раждам ми казва, че мога да се явя на ТЕЛК, тази от ЖК пък ми каза, че нямало смисъл защото нямало да ме пуснат...и за това питам, много съм объркана, неискам да постъпя глупаво...Парите не са най-важното, но след опита...пари ни трябват и всяка стотинка ни е важна...
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 12:50:40 pm от krasunka »
Краси

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #213 -: Декември 06, 2012, 13:02:56 pm »
Този въпрос ме касае и мен. Аз също съм в болничен, обаче 180-те дни няма да ми стигнат до 45-те преди раждането. И се чудех дали има друг вариант, освен отпуска, за да се запълнят недостигащите дни.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #214 -: Декември 06, 2012, 13:10:15 pm »
Здравей Теди, единствения начин който знам е да се явим на ТЕЛК...Мисля след празниците да ве заема сериозно с този въпрос. Нека които знае повече да удари едно рамо :-)
Краси

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #215 -: Декември 06, 2012, 13:42:45 pm »
Момичета, а защо не искате да си ползвате отпуската? при новите разпоредби, тя не може да се натрупва и реално ще я изгубите. Аз не съм ползвала нито 1 ден болничен откакто забременях, но всеки месец си взимам по 2 дни отпуск в дните, в които имам  прегледи или излседвания.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #216 -: Декември 06, 2012, 13:46:51 pm »
Красунка, сега като споменаваш 180-те дни се замислям :ask:
Със сигурност знам, че когато го коментирах със служителката от НОИ, тя каза, че той по никакъв начин не оказва влияние върху размера на майчинството, но пък с нея сме коментирали какво би станало ако дните в болничен надхвърлят 180 дни.
Ще хвана и аз да се поинтересувам повечко, че на края да не остана изненадана :)
Когато имам повече информация ще пиша.
meshko106 аз до сега не съм мислила да ползвам отпуск, защото от самото начало съм в болничен и смятах, че не е удачно да прекъсвам болничния, за да чистя отпуска. Мисля че отпуската по време на майчинство се прехвърля, но не съм много сигурна :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #217 -: Декември 06, 2012, 13:50:02 pm »
Момичета вижте тази статия, за влиянието на болничния върху размера на майчинството: http://осигуровки2011.com/?p=298&cpage=5. На мен ми даде яснота по същите въпроси, които ви вълнуват и вас. Само не знам при прекъсване на болничния как стои въпроса.
Болничните не влияят особено върху сумите на майчинството, както и върху други болнични. Те влияят обаче на заплащането, което взимате, по време на тези болнични.

Аз излязох в болнични в края на 4-ти месец. Първо ЖК ми издаде 14 дни, след това ЛКК ми удължи още 30 дни, след това бях три дни в болница, съответно болничния ми беше удължен с 34 дни от АГ отделението към болницата и последния болничен преди 45 дневния пак ми го издаде ЛКК - 26 дни. 45 дневния го издава ЖК. След това трябва да ви издаде обменна карта и направление за хоспитализация, които ви трябват при постъпване в родилния дом.

Аз също не знам какво става, ако се надхвърлят тези 180 дни. ЛКК всеки път като ми удължаваше болничния много внимаваше и смяташе точно тези дни, но така и не попитах какво се случв, ако бъдат надхвърлени.

Боги, още мъничко  :)
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 13:53:18 pm от Врабчо »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #218 -: Декември 06, 2012, 13:57:01 pm »
Врабчо, съгласна съм с това, че болничния не влияе върху размера на майчинството. По-скоро питането е за това, дали би имало някаква промяна, ако преди 45 дневния болничен си бил в такъв повече от 180 дни? Красунка като постави така питането, се зачудих и аз :)
Във връзка с тези 180 дни имам още едно питане. Взимат се в предвид 180 работни дни или 180 календарни болнични дни. Защото ако се взимат в предвид първите (т.е. тези за които ние получаваме реално суми от НОИ), нещата определено стоят по различен начин :)

Май стана малко объркано :wink:
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #219 -: Декември 06, 2012, 14:20:51 pm »
Врабчо, съгласна съм с това, че болничния не влияе върху размера на майчинството. По-скоро питането е за това, дали би имало някаква промяна, ако преди 45 дневния болничен си бил в такъв повече от 180 дни? Красунка като постави така питането, се зачудих и аз :)
По-нагоре в темата Десита се чудеше и дали въобще влияе болничния на майчинството, и какво да ползва болничен или майчинство. Разяснението беше към нея и други момичета, които се чудят същото. Иначе за тези 180 дни и аз не знам.
Ами то си е сложно, затова по-добре се обърнете към специалист, за по-сигурно.