0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
При нас също паднаха само с мазане на зехтин и сресване - след две-три такива процедури се изчистиха напълно.
Не виждам смисъл да се маже и мие с химии разни.
Д-р Бърди, препоръката на Фунгорал означава ли, че млечните крусти се дължат на гъбички?
А какво бихте препоръчали за измиване(сапун, пяна за вана, душ-гел, шампоан) на дете с АД? Или само сапунът на Дав, който препоръчахте?
Да, в повечето случаи, особено упоритите и в по-малка възраст.
За измиване, само "Дав" върши чудесна работа.

Може да се маже с мазни субстанции, макар че това НЕ винаги работи добре, а понякога може и да влоши нещата ( рядко).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Много благодаря за отговора!
Ние май сме от редките случаи, мазането не се отразява добре  :D
Иначе ми се иска да намеря подходяща пяна за ваничката - сега ползваме на Уриаж, но като че не съм много доволна...
*
Тези крусти кога и от какво се появяват?  Моят син мисля, че не е имал, но като го подстригах 0 номер и някак отгоре му стана главата като олющена. Сега се чудя от машинката ли е или е крусти?! Има и пъпчици по главата в тази зона.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Докторе, да докладвам - нещата започнаха да се регулират при Карина. Изхожданията са кашести, няма напъни, по-спокойна е. Започнах да обличам малко по-леко и детето не се претопля. Количеството мляко е добро, изчаквам пяната да се утаи, храня 10-на минутки по-рано,  преди да се е размрънкала, за да не гълта лакомо и да суче добре. Но мисля, че и бебето си укрепва, все по-добре суче, не плюе млякото. Няма да го сменям, а за сега и шишетата няма да сменям.
За две седмици е наддала 400 грама, като през втората седмица повече от първата.
 :bighug:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Иначе ми се иска да намеря подходяща пяна за ваничката
От раждането им до момента ползвам "Себамед" пяна за вана. Пробвала съм и други, но от "Себамеда" съм най-доволна.
*
Къпя атопичната му кожа с тоалетно блокче на А-дерма, както и косата. Доволна съм!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Много благодаря за отговора!
Ние май сме от редките случаи, мазането не се отразява добре  :D
Иначе ми се иска да намеря подходяща пяна за ваничката - сега ползваме на Уриаж, но като че не съм много доволна...
Аз не бих киснала дете с ад в каквото и да е., освен ако не е нещо специално за болестта. Андреа имаше Ад, а и Ивана направи 2 пъти, но малко. Андреа обаче имаше доста като беше съвсем малка. Аз само набързо сапунисвах и измивах и то сапун не всеки ден там където и се получаваха най-много ( на нея беше на свивките на ръката и краката). За ад знаеш, че  е важно много да се пази  да не изсъхне кожата. Кисненето в каквото и да е, не мисля, че е от помощ. Има примерно на Aveno baby разни специализирани за Aд неща за миене, ама аз не ги ползвах много, понеже бяха много мазни, имах чувството, че нищо не измиват. Мажех кожата после пак с крем на Aveno но да си кажа честно за Ад аз не съм видяла разлика дали със специализирания крем на Aveno  ще мажа или с Aquaphor baby или с прост вазелин. Мазала съм с вазелин, когато ми е свършил крема, същото върешеше.  Лекарката  го потвърди, че е така понеже идеята е да не изсъхва. И понеже си обичам Aquaphor-a, като свърши онзи после до края с него си мазах.


  
*
Естествено, че не е добре да се къпе бебе или дете с АД в корито. Моето никога не е къпано в корито. Бързо, с течаща вода, топла към хладка и не всеки ден. Попиване леко с хавлийка и докато е леко влажна кожата мазане с подходящ крем.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Пяната за вана може и да се ползва като шампоан за коса и тяло под душа (поне на "Себамед" става и аз така го ползвам), не е задължително да се кисне във вода.
*
Много ви благодаря, момичета!
Здравейте докторе. Има следното питане: пак закъсняваме с реваксинацията при Явор. Трябваше да поставим на 31.05 втората доза на пентаксим и на синфлорикс, но той кашляше  и я отложихме. Сега вече е добре, но педиатърката е в отпуск, а и дъщеря ми пак е болна. Днес ми я върнаха от градината с температура. двамата са в контакт естествено, няма как да ги изолирам. Ще се създаде ли необходимия имунитет при бебето, при положение, че отделните дози  на ваксините се поставят при по-големи интервали от предвиденото?
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте докторе. Има следното питане: пак закъсняваме с реваксинацията при Явор. Трябваше да поставим на 31.05 втората доза на пентаксим и на синфлорикс, но той кашляше  и я отложихме. Сега вече е добре, но педиатърката е в отпуск, а и дъщеря ми пак е болна. Днес ми я върнаха от градината с температура. двамата са в контакт естествено, няма как да ги изолирам. Ще се създаде ли необходимия имунитет при бебето, при положение, че отделните дози  на ваксините се поставят при по-големи интервали от предвиденото?
Зависи за коя доза говорите.
Поставете възможно най-скоро, ако времевите интервали са ок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Др Бърди, моля ви за съвет. Дъщеря ми подържа две вечери поред ниска температура 37,1-37,2-37,3 и отказва да се храни, затова пък пие много вода. Заведох я днес сутринта на лекар и казаха, че гърлото и е възпалено и изписаха антибиотик  - първият ни :? Аз бях леко шокирана, защото знам, че тук не изписват антибиотици на деца често.  Детето е добре като цяло, но следобедите унива, започва да хленчи и е неспокойна.Въпроса ми е да го давам ли или да изчакам?
Aко го давам - дозата достатъчна ли е? - Amoxicillin 125mg/5ml - 2ml x 3 за 5 дни
Ако е по-добре да изчакам - за какво да наблюдавам?
Благодаря ви предварително!


ПП. Забравих да напиша, че малката тежи 6.5кг
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 17:09:25 pm от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Strep-test?
Данни за уроинфекция?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
не са правени никакви изследвания освен преглед - гърло, уши и температура на място в кабинета.
Не отчитам повече изпишквания от нормалното или някаква нетипична миризма на пелената. Урината и е бистра - изненада ме  днес, докато я сменях - и не забелязах да има дискомфорт при изпишкването.  Незнам дали това е достатъчно информация, за да се изключи уроинфекция.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Оценката, дали е нужен АБ, зависи от прегледа.
Детето е малко, и без пряк поглед, не мога да кажа за нуждата от АБ, за съжаление :(
Избягвайте 5 дена курсове с АБ...ако има нужда- дайте нормално- 7-8-9 дена, съответно.
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 18:51:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Нямаше температура по време на прегледа, ушите бяха ок, само гърлото възпалено.
Разбирам ви!

В момента няма температура 36,9, имаше към 5часа 37 и към 3часа 37.1.
Все още не съм дала антибиотика, а не съм давала и перетик. Има ли нещо, което мога да дам за облекчаване на симптомите на възпаленото гърло?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Здравейте д-р Бърди. Благодаря за отговора ви. Днес поставихме и двете ваксини. При измерването обаче се оказа, че за период от месец и половина е пораснал 4 см. на ръст, но е наддал само 600 грама, което по всички стандарти е супер малко.  на 4 м. тежи 5 650 кг. и е 63 см. Изцяло на кърма сме. Педиатърката посъветва 2 неща -или да давам добавка от 30 мл. на всяко кърмене или да захраня със зеленчуково пюре. Като цяло няма признаци на недохранване. Детето е спокойно, усмихнато, след кърмене не плаче, но се храни на кратки интервали -около 2 часа между храненията, а върна и нощните си хранения -2 на брой. Иначе е много подвижен, ведър и енергичен. През деня спи много малко, което също би могло да е причина за слабо наддаване. Какво ще ни посъветвате? искаше ми се да изчакам със захранването.
<br />[link=http:
Мешко, аз не съм доктор Бърди, но съм майка, кърмила година и 7 месеца /започнах захранване на 6 навършени/ и според мен щом детето е спокойно, няма от какво да се притеснявате.
Моят син също имаше периоди, в които почти нищо не беше качил на килограми, но растеше на сантиметри и обратно, а педиатъра ни го приемаше за нормално.