0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #540 -: Февруари 16, 2013, 23:48:28 pm »
Благодаря ви. Добре, че попитах. Бях чела някъде, че споменавате такива неща, но бях още бременна. Днес се сетих и ето, оказва се че добре помня. Ние нищо нямаме, нищо не ни е споменавано, ходим всеки месец на педиатър и това е  :?
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 23:50:58 pm от Krisi88 »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #541 -: Февруари 17, 2013, 01:32:51 am »
криси, доколкото си спомням ти си във франция, тук в англия също не правят нищо без да има проблем. има едно health review, което се провежда от представител на министерство на образованието  8O и това е. та вероятно затова никъде не са те пращали. иначе аз ходих на ортопед като беше на около 6 месеца, ортопеда направи ултразвук и каза "следващия път като навърши 3".
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #542 -: Февруари 17, 2013, 15:41:53 pm »
Някъде бях чела, че има някакви периоди да се заведе детето на ортопед и очен лекар. Може да се бъркам, но имам някакви спомени че е преди 1год? Също така имам някакъв спомен за даване на кръв на 6м? Има ли някакви норми? Аз никъде не съм я водила, но педиатърката не е споменавала нищо. Ще бъда благодарна ако споделите вие дали сте водили децата си и кога. Мерси
Ти в България ли живееш? На 6 месеца педиатъра трябва да те прати задължително на кръв и урина. Аз не знаех, но като бяхме на ваксинация на 6 месеца, тя ни даде направление за кръв и урина и понеже видя пишлето и ни даде и за забелване да ходим в Пирогов. Та благодаря на всички мамчета,които са се включвали по въпроса с забелването :)
И ако има отделна тема за кръвните изследвания на 6 месчни бебета,моля дайте линк да прочета и аз малко.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #543 -: Февруари 17, 2013, 16:49:29 pm »
Тук не пращат на ортопед всички а само който има нужда. Педиатърът преглежда крачетата и ако види проблем тогава праща. За кръв и урина пращат на 9 месеца,не знам защо, но мисля, че е понеже анемиите тогава се приявяват. На нас така ни я хванаха.
За очен лекар не съм чувала въобще.


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #544 -: Февруари 17, 2013, 22:27:09 pm »
На ортопед водих дъщеря ми когато беше на 4 м., после като проходи. На очен я водех от самото начало, но защото се роди недоносена и имаше риск от ретинопатия. Иначе не знам за профилактичен преглед при офталмолог при нормално родени деца. Кръв й взеха на годинката.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #545 -: Февруари 17, 2013, 22:55:42 pm »
Аз заведох Рая на ортопед на 7м, защото личната каза "Не виждам проблем, но за по-сигурно". На очен я заведох на 8м, по повод едни обриви по горните и долните клепачи, но направихме и преглед на очите. Лекаря каза че е достатъчно голяма. Следващия преглед е след година време от първия.
Съвет от очния лекар, ако детето има наследствена обремененост (както в нашия случай) през година на контролен преглед (поне няколко години).
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #546 -: Февруари 18, 2013, 00:42:56 am »
Тук не пращат на ортопед всички а само който има нужда. Педиатърът преглежда крачетата и ако види проблем тогава праща.
....
За очен лекар не съм чувала въобще.

това едва ли е еталон за медицински правилно поведение. по-скоро е пример за икономически съобразно поведение.

не всички проблеми с тазобедрените стави се виждат с просто око при обикновен преглед и далеч не всички педиатри са компетентни да извършат такъв преглед.

тук пък самите очни лекари казват, че е добре детето да мине профилактичен очен преглед до третата годинка - поне веднъж.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #547 -: Февруари 18, 2013, 06:06:31 am »
това едва ли е еталон за медицински правилно поведение. по-скоро е пример за икономически съобразно поведение.

не всички проблеми с тазобедрените стави се виждат с просто око при обикновен преглед и далеч не всички педиатри са компетентни да извършат такъв преглед.

тук пък самите очни лекари казват, че е добре детето да мине профилактичен очен преглед до третата годинка - поне веднъж.
А ортопеда какво му прави ? Не го ли преглежда само. Кости се виждат с ренгтен- това ли правят?

Аз не виждамнищо лошо  да ходят, просто казвам как е тук. Вероятно в България не ги тренират педиатрите това да правят. Системите са различни, направено е да спести пари, но не значи, че е по-лошо за децата.  Педиатрите не са по-малко компетентни, след като в тази система те са обучени да го правят и го правят непрекъснато.

За очния не знам - казвам, че не съм чувала. Аз лично няма да мъкна моите, а ше им направят скрининг при педиатъра само( те това го рпавят и без това) и тогава, ако има пролбем, ще ходим на очен.

 Знам че на зъболекар ги мъкнат от 6 месечни, когато и зъби още нямат :-). Питах зъболекаря за тази работа и той ми каза след 2 годинки да го мисля. Тези от 6 месеца са на държавни помощи и държавата ги кара от тогава да започнат, но  основното е да ги започнат от рано да ги учат на здравословни навици.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #548 -: Февруари 18, 2013, 07:09:57 am »
аз съм водила и двете на ултразвуков преглед до втория месец
има си специфични неща, които се виждат до определено време, ортопеда- ако е добър, знае какво да търси :) не съм такъв, не мога да ти конкретизирам :)
разбира се, и за двете си платих прегледите- не се поемат по ЗК
и двете са водени на очен лекар, профилактично по веднъж, нямат предпоставка за слагане на очила за сега
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #549 -: Февруари 18, 2013, 08:10:22 am »


разбира се, и за двете си платих прегледите- не се поемат по ЗК


Прегледа на 2м се поема от ЗК. Друг е въпросът, че ние си водихме децата при лекар, който не работи със ЗК.
На очен лекар водих Теодора преди 3 месеца, значи почти на 2,6.
     
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #550 -: Февруари 18, 2013, 13:17:08 pm »
Така е полага се направление и за ортопед, и за очен. Аз си ги исках и го водих и на двата прегледа. За очен ми казаха, че е важно да се заведе отново на 3 и 5 години.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #551 -: Февруари 18, 2013, 13:27:33 pm »
Така е полага се направление и за ортопед, и за очен. Аз си ги исках и го водих и на двата прегледа. За очен ми казаха, че е важно да се заведе отново на 3 и 5 години.

Гери , кога се полага очен?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #552 -: Февруари 18, 2013, 13:30:51 pm »
това едва ли е еталон за медицински правилно поведение. по-скоро е пример за икономически съобразно поведение.

не всички проблеми с тазобедрените стави се виждат с просто око при обикновен преглед и далеч не всички педиатри са компетентни да извършат такъв преглед.

тук пък самите очни лекари казват, че е добре детето да мине профилактичен очен преглед до третата годинка - поне веднъж.
А ортопеда какво му прави ? Не го ли преглежда само. Кости се виждат с ренгтен- това ли правят?
Боби, ортопеда ги гледа на ехограф, с който педиатрите не разполагат. Идеята на този преглед е да се види как са се развили тазобедрените стави вътреутробно.
И, ако има проблем да се корегира :wink:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #553 -: Февруари 18, 2013, 15:59:14 pm »
Дани, моля те
ултразвуков преглед НЕ се поема от ЗК
прегледа, който ти се полага е разчекването в поза жабка на детето :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #554 -: Февруари 18, 2013, 16:06:48 pm »
Дани, моля те
ултразвуков преглед НЕ се поема от ЗК
прегледа, който ти се полага е разчекването в поза жабка на детето :)

Да, полага се клиничен преглед в поза жабка. Ехото се плаща :P

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #555 -: Февруари 18, 2013, 16:17:06 pm »
Може, не съм се замисляла, защото знаех, че при този лекар прегледа е платен. Помня, че ни дадоха направление.
     
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #556 -: Февруари 18, 2013, 16:21:39 pm »
Сега като се замисля, на нас също ни даваха направление, но аз не го исках, защото така или иначе лекаря, при който исках да заведа Дани не работи със ЗК. Но никой не ми обясни тогава, че всъщност направлението ще покрие един общо взето бошлаф преглед.
На УЗ до колкото разбрах от лекаря следят и вкостяване на ставите. Имаше разлика в снимките от двата УЗ прегледа, на втория ставата определено се виждаше по-бяла, т.е.човека ми обясни, че се калцирала добре. Това с "жабката" не знам как може да се установи.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #557 -: Февруари 21, 2013, 15:14:12 pm »
При Мия прегледа при ортопед беше на 2 месеца, първият й очен преглед на 6 месеца, но имаше предпоставки за него. Иначе профилактично се прави на 1 година. На Явор сега му направиха ехография на тазобедрените стави още при раждането и всичко е ок, та няма да има нужда да го водя на 2 месеца.
<br />[link=http:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #558 -: Февруари 22, 2013, 10:22:19 am »
Вчера бяхме на педиатър, тя каза че няма смисъл, ако нямам оплаквания, както Елена и Боби са писали. Явно системата е различна, ние до сега ходихме всеки месец на педиатър, което не мисля че е много икономично, освен ако навсякъде е така   :lol:, според мен го правят по-скоро,за да не се натоварва системата.

Тази нощ ни се случи много странно нещо, малката ака 4 пъти за 4-5 часа, но не бих казала че е диария. Струва ми се нормална консистенцията, ама чак пък 4ри пъти? Незнам какво да мисля, да я слагам ли на някаква диета с по-твърда храна или е нормално да се случи такова нещо веднъж за 10м? В яденето нищо не съм променила, на обяд яде пюре (цвекло, морков, чушка, аспержи, карфиол, картоф, телешко) и десерт (ябълка с круша). Благодаря ви.


*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #559 -: Февруари 22, 2013, 12:20:07 pm »
Да ви попитам- вчера бяхме на консултация и педиатърката ни изписа Имунокол- (течна коластра). Било много хубав имуностимулатор в този грипен сезон. Давали ли сте на вашите бебчета?