0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #360 -: Февруари 01, 2013, 22:16:40 pm »
Уау, ние въпреки малкото време, през което бяхме на кърма, винаги имахме аки почти след всяко хранене. Вече, когато започнахме АМ, тогава акитата намаляха и станаха всеки ден или през ден. Сега, на 4 месеца, са или всеки ден, или през ден, най-много два... А, стане ли през 3-4 дни - тогава бебо има запек и е на бабунки. Може би е от нещо, което сте яли... 7 дни без аки си е направо задръстване....
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 22:19:51 pm от rosefromstars »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #361 -: Февруари 01, 2013, 22:22:07 pm »
Елена, хайде смени плочата вече. Оливия достатъчно ясно е обяснила защо е на такова хранене в другата тема.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #362 -: Февруари 01, 2013, 23:01:45 pm »
На първо място, както са ти казали спри или замени капките, много веротяно те да са причината. Моят бебок от 2 до 4 месеца беше само на кърма и акаше на 4-5 дни и на няколко пъти направо паузата от 7 дни. Което уж било нормално, вярно имаше течна консистенция ако, не запек. След това така се случи, че на няколко пъти дадох АМ и в момента,който го дадох , веднага следваше хубаво изакване. Ако като спреш или смениш капките не се регулира, може да обмислиш смяна на добавката с някаква друга, например у нас Лактаната винаги действа, но това вече с педиатъра се обсъжда. Съшо да пробваш чрез кърмата с разни храни, но това както и да го пробвах не успях да разбера кой са тия храни, дето да действат.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #363 -: Февруари 01, 2013, 23:02:07 pm »
Оливче, вероятно има доза истина в това, че АМ затруднява изхождането. Казвам "затруднява", а не "запича", защото има разлика - в първия случай, бебето си ака с нормална за течната храна консистенция, а при запека- изпражненията са по-твърди. Иначе съм съгласна с Боби, моята педиатърка е на същото мнение. Аз давах Инфакол и като, че ли, както някой по напред спомена, това "затегна" положението- Ивайло взе да ака веднъж на ден или през ден. Освен това, да ти кажа честно, никога не бях сигурна заради колики ли плаче или просто, защото се мъчи да се изака... :? Какво ми помогна? Купих Био гайа и вече два месеца му я давам. Детето си ака редовно, всеки ден, дори понякога по 2 пъти на ден. Разбира се, за всяко дете е различно, но в моя случай така стана...А и като ,че ли коликите му намаляха от нея... :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #364 -: Февруари 01, 2013, 23:12:51 pm »
4 дни може, но 7 дни без аки???? 8O и това е нормално??? някъде има грешка....
Вико и по 10 дни не е акал докато се кърмехме - на около 2-3 месеца, после в един момент се регулира. Въпреки че имам опит от Кате, която ми прави  същия номер пак се бях попритеснила, дори давах една седмица всеки ден дуфалак, ама без никакъв ефект. При нас обаче и той и Кате бяха спокойни, стомахчетата също. Ако бебето има колики по-добре други капки, аз също съм давала саб-симплекс и бях изключително доволна.
На около тая възраст започват повече да усвояват, така че не е проблем.
P.s.: давала съм на Кате добавка аптамил комфорт, който е точно за нервни стомахчета - нито запек нито разстройство е имала :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #365 -: Февруари 01, 2013, 23:15:41 pm »
А, може би просто да му е период на бебчето. Ние още даваме Инфакол и не съм видяла някаква разлика в акито при нас. БиоГая-та пък на нас не ни подейства много добре - взе бебо да се плюнчи от нея страшно - едни лиииииииииииииииигиииииииии текнаха като чешма  :D  Винаги, най-късно на 4-5тия ден има аки и тогава има запек. Доки препоръчваше Лактулоза Мип, ако бебо няма аки 5 дни, но така и нея не ми се наложи да я ползвам. Може би е моментно функционално отклонение, което ще изчезне след време при захранването. Може би, сега, ако няма аки и утре и я боли много коремчето би трябвало да се обадиш на доки да погледне бебо. Мерила ли си температура?
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 23:24:13 pm от rosefromstars »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #366 -: Февруари 01, 2013, 23:23:01 pm »
А, може би просто да му е период на бебчето. Ние още даваме Инфакол и не съм видяла някаква разлика в акито при нас. БиоГая-та пък на нас не ни подейства много добре - взе бебо да се плюнчи от нея страшно - едни лиииииииииииииииигиииииииии текнаха като чешма  :D  Винаги, най-късно на 4-5тия ден има аки и тогава има запек. Доки препоръчваше Лактулоза Мип, ако бебо няма аки 5 дни, но така и нея не ми се наложи да я ползвам. Може би е моментно функционално отклонение, което ще изчезне след време при захранването.
Ха, защо реши, че плюнченето е от БиоГайа-та  8O Ивайло също се плюнчи, но си лапа и ръчичките, аз го отдавам на втвърдяване на венците по-скоро...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #367 -: Февруари 01, 2013, 23:28:48 pm »
Ми, Бубулинче, защото той си се плюнчи, което е нормално, но когато давах БиоГая-та - точно след това - се затооооооооооооочваха едни километрични лиги, които като я спрях и те спряха. Но, може и да е ставало така, защото ги капех директно в устичката на бебо. Най-накрая, когато ги спрях на бебо, реших да ги изпия за да не ги изхвърлям и си ги капех в устата, и при мен стана същото - едни слюнки като започнаха да ми се отделят в устата, можех да се удавя в тях..... :D
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 23:32:00 pm от rosefromstars »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #368 -: Февруари 02, 2013, 00:12:10 am »
Имам нужда от съвет: Дребосъчето ми е много неспокойно последните няколко дни - колики, газове. Гушкаме се, слагам топличко на коремчето, а от вчера започнах и капки Infacol. Газовете намаляха значително, но не е акала вчера и продължава да е много неспокойна. На смесено хранене сме. Някакви идеи за акането?

1. на тази възраст, коликите са нещо нормално. всички бебета, с малки изключения, имат колики.

2. според д-р Бърди, нормално е и до 3-4 дни да не ака.

относно обобщенията за връзките между тая или оная марка капки за колики (или на АМ) със "запека" (липсата на изхождане), аз лично не съм наблюдавала такава. детето ми е било изцяло на АМ, давала съм и Саб Симплекс, и Инфакол - не е имал запек.
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 00:15:56 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #369 -: Февруари 02, 2013, 02:46:52 am »
Благодаря ви на всички за съпричастността и идеите :) нали страх лозе пази, та заведохме детето на доктор следобяда, че идва уикенд. Добре си е, надебеляла :) 3 185кг, а за акането казаха да отидем отново, ако нищо не произведе до вторник.
Естествено в Англия Саб Симплекс не продават, но нета е велика работа :) докато дойдат и купих Gripe water, но мога да я давам от 1 месец, което е добре защото тя днес го навършва, НО нали сме недоносени с 5 седмици почти, незнам коя възраст да взема предвид  :?
Изчистих от моята диета каквото мисля, че може да е проблем и ще се наблюдаваме. Засега няма да сменям АМ-а, защото този, който ползваме е доста добър. Кои храни мислите, че биха действали разхлабително? Имам кивита?
Между другото да споделя, че борим коликите с топла баня и масаж, и мисля че има ефект :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #370 -: Февруари 02, 2013, 11:02:24 am »
Оливче, круша, сини сливи, тиква (само внимавай, че да не стане при теб обратното  :lol: ). Просто намали за ден-два приема на запичащите като картофи и ориз. Наблягай на месото и зеленчуците (без зеле - според мен при моите от него се усилваха коликите), плодовете също.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #371 -: Февруари 02, 2013, 11:56:45 am »
Оливче, круша, сини сливи, тиква (само внимавай, че да не стане при теб обратното  :lol: ). Просто намали за ден-два приема на запичащите като картофи и ориз. Наблягай на месото и зеленчуците (без зеле - според мен при моите от него се усилваха коликите), плодовете също.
Не само според тебе :)Ивайло също плачеше, ако съм яла зеле...А един път, имах неблагоразумието да ям паниран карфиол /много обичам :oops:/ и не ме питай какво стана!! Цял ден рев и газове....така и не повторих повече. :oops:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #372 -: Февруари 02, 2013, 17:07:09 pm »
Естествено в Англия Саб Симплекс не продават, но нета е велика работа :)

ollivia, каква ирония... когато аз гледах бебе с колики, тук давахме Саб Симплекс, но не помагаше, а майките бяха чували за вълшебния Инфакол, който тогава го имаше само в Англия, та всеки се мъчеше да намери начин да се снабди. сестра ми ми прати и Инфакол тогава - е, и той не помогна. сега гледам, ти имаш Инфакол, ама мислиш, че Саб Симплекс ще се окаже вълшебната пръчица... :)

истината е, че: а) съставът на двата вида капки е абсолютно еднакъв - симетикон; и б) както пише д-р Спок, победата над коликите се извоюва тогава, когато родителят най-после разбере, че лечение няма и просто трябва да се изчака да отмине този период. но това всеки си го минава на свой гръб отново, никой не вярва отначало...

и да - знам колко е ужасно, когато така чаканото миниатюрно създание се дере неистово и се гърчи като червей от болка часове наред. изпитала съм го. при нас помагаше носене на ръце в поза "тигър върху клон" - бебето по коремче, върху ръката на тати, легнало така, че точно коремчето да е притиснато върху топлата длан.

« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 17:09:17 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #373 -: Февруари 02, 2013, 17:51:34 pm »
Братовчед ми е фармацевт и баща на 2ма сина, естествено се обърнах към него за съвет какво да давам с-у колики и отговора му беше: "Докато нямаше Инфакол в БГ и го взимахме от Англия много помагаше, откакто го има тук и той не работи  :wink: "
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #374 -: Февруари 02, 2013, 18:28:24 pm »
Братовчед ми е фармацевт и баща на 2ма сина, естествено се обърнах към него за съвет какво да давам с-у колики и отговора му беше: "Докато нямаше Инфакол в БГ и го взимахме от Англия много помагаше, откакто го има тук и той не работи  :wink: "

При нас по същата логика се развиха нещата, ама с "Лефакс"  :lol: И той много помагал, ама...в Германия, на местна почва - нъц. При Дани видимо и трайно се овладяха /не спряха тотално/ коликите с "Колийф" в комбинация с определено АМ. Ама при Дани това, при други деца никаква файда от този препарат, според споделено от майките. В общи линии като стана на 5 месеца се оправи... :lol: Знам, че не е утеха, ама такива са фактите. Докато не минат сами коликите, май нищо особено не можем да направим ние.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #375 -: Февруари 02, 2013, 18:34:57 pm »
При Рая коликите минаха след като спрях Инфакола и не дадох нищо такова повече, аз и без това не бях особено редовна и пропусках по ден, два. Но може би седмица след като спрях да и давам разни капки, и остана само на кърма и всичко се оправи, а още нямаше 3 месеца.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #376 -: Февруари 02, 2013, 18:40:02 pm »
И на мен ми доставиха Инфакол от Англия, точно преди официално да навлезе на бг. пазар. И Саб Симплекс давах - разлика никаква. Дъщеря ми е хранена само с АМ и първият месец със сигурност имаше изхождане след всяко хранене. Така че може и да има някаква зависимост, ама не при всички деца, все пак не са часовников механизъм. Колкото и странно да ми се струваше в началото това 2,5 килограмово нещо е човек - със своите особености и характер.
За твоята храна - тиквата наистина помага, ама много внимателно, че една приятелка хубавичко се надумкала с печена тиква и после проблем.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #377 -: Февруари 02, 2013, 21:19:05 pm »
Също давах Инфакол, докато забелязах, че няма смисъл и три месеца просто изтърпяхме рев и свиване всяка нощ, повече масажи и носене по котем, както е обяснила Джам. Пробвахме уникално, прехваления, новаторски Колийф. Докара запек на бебето и то озверя още повече, но пък на други деца им действа добре.
Моето бебе се буди почти всяка нощ в 4 часа- яде и след това е готово да си поиграе. Уж го приспивам, но до 6 часа си стоим будни, защото и не играе само, иска компания- хили се, скубе ме, дращи по леглото си , ако го взема при мен ми дърпа завивките...абе голяма игра пада. Имате ли идея как да му махна този навик.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #378 -: Февруари 02, 2013, 21:28:34 pm »
Уж го приспивам, но до 6 часа си стоим будни, защото и не играе само, иска компания- хили се, скубе ме, дращи по леглото си , ако го взема при мен ми дърпа завивките...абе голяма игра пада. Имате ли идея как да му махна този навик.

Идея нямам, но пък втора година се опитвам да реша подобен казус с моя син. Ще ми е интересно да прочета все пак нещо, което не съм опитвала още.  :lol: Успех ти желая и дано е временно положение при вас това.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #379 -: Февруари 02, 2013, 21:42:08 pm »
Колийф помага при проблеми с разграждането на лактозата, ако не е това проблемът няма да има ефект. Симетикон (Саб Симплекс) облекчава при газове и подуване на червата.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.