0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #340 -: Януари 30, 2013, 22:21:21 pm »
единственото, което аз мога да добавя е чай от босилек (проспана е екстракт от босилек, та това е логиката)
Проспана е с екстракт от бръшлян, а не босилек.

Теди,ако искаш да си спокойна, че дробовете са чисти, направете снимка. Някакъв сироп даваш ли в момента?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #341 -: Януари 31, 2013, 14:02:58 pm »
В допълнение на Рали само ще кажа, че не е добре детския организъм да се лишава от животински продукти. Това е организъм,който се развива с огромни темпове и му трябва балансирано хранене.  Не налагайте своят начин на живот на едно бебе, защото то няма избор. Когато поотрасне и види алтернативата на хранене с жив. продукти и му хареса да е вегетарианец/веган - ок, това ще е негов избор. Но сега е бебе и за мен е рисковано да си играете така със здравето му.

Решението си е ваше, при всички случаи. Но консултирайте с лекар режима да бебето.
:good_post:

Православната църква забранява майките кърмачки и децата до 7 г. възраст да постят! Също така, при здравословни проблеми ПОСТЪТ ПРИ ДЕЦАТА ДО 18 Г. ВЪЗРАСТ Е ЗАБРАНЕН!

Освен това сега въвеждаш храна на бебето и ако това, че не въведеш месни продукти увреди неговото храносмилане за в бъдеще????
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 14:07:20 pm от rosefromstars »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #342 -: Януари 31, 2013, 14:23:37 pm »
Ходихме и при друг лекар,който също каза че засега не вижда нужда от по сериозно лечение...За снимка и дума не може ад става,сигурно ме взеха за луда,че изобщо питам.Явно прилагат такива мерки само при сериозни показания.Пак ми обясняват ,че няма как да има усложнения ,като бронхит и пневмония без да има повишена температура,да но в случая на Ники на Лиско,точно така е станало...Днес кашля по малко,но все така с храчки.През нощта се усилва.Дано наистина отмине и всичките ми тревоги да са напразни.Разстройството спря,кога мода ад дам пюре от картоф и морков?
Мими сироп го спрях,че от него кашлицата ставаше ужасна.
За избора на майката да не дава животински продукти на детето си...мнението ми толкова негативно,че по добре да го запазя за себе си.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #343 -: Януари 31, 2013, 17:27:00 pm »
Картоф и морков щом е захранена мисля, че даже не е било нужно да спираш при разстройството.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #344 -: Януари 31, 2013, 18:34:21 pm »

Освен това сега въвеждаш храна на бебето и ако това, че не въведеш месни продукти увреди неговото храносмилане за в бъдеще????
Аз направо не мога да повярвам, че съществува/т такива.... казуси (да не се изказвам по-крайно)!! Да лишаваш детето си от жизнено важни храни  и вещества, в периода, когато са му най-нужни! За тези, които ще ме упрекнат, че не е моя работа да казвам кой как трябва да си гледа детето, ще кажа, че ако има една майка с подобни намерения, които е променила след всички постове, значи написаното е имало смисъл!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #345 -: Януари 31, 2013, 18:56:36 pm »

Освен това сега въвеждаш храна на бебето и ако това, че не въведеш месни продукти увреди неговото храносмилане за в бъдеще????
Аз направо не мога да повярвам, че съществува/т такива.... казуси (да не се изказвам по-крайно)!! Да лишаваш детето си от жизнено важни храни  и вещества, в периода, когато са му най-нужни! За тези, които ще ме упрекнат, че не е моя работа да казвам кой как трябва да си гледа детето, ще кажа, че ако има една майка с подобни намерения, които е променила след всички постове, значи написаното е имало смисъл!
 Ако прочетете ще видите, че тя дава животински продукти, а само месо не дава. При това положение от нищо не си лишава детето.

rosefromstars, нищо няма да и стане на храносмилането.

Оставете момичето на мира. В месото няма нищо, което да не може да си набави от мляко и яйца!
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 18:59:34 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #346 -: Януари 31, 2013, 19:37:03 pm »


Оставете момичето на мира. В месото няма нищо, което да не може да си набави от мляко и яйца!

Само не разбрах как стана ясно, че момичето ще дава на детето си мляко и яйца  :wink:. Да, написала е, че са и казали кога да даде жълтък и че не и се искало, но май ще даде. Да, ама "май". Същата майка е направила избор да не ваксинира детето си и да не дава АР АМ. Предполагам, че това според нея е най-доброто за детето и. Всеки носи глава на раменете си и взема решения. Лошо е, когато тези решения може да са опасни за някой друг.
 
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #347 -: Януари 31, 2013, 20:49:34 pm »


Оставете момичето на мира. В месото няма нищо, което да не може да си набави от мляко и яйца!

Само не разбрах как стана ясно, че момичето ще дава на детето си мляко и яйца  :wink:. Да, написала е, че са и казали кога да даде жълтък и че не и се искало, но май ще даде. Да, ама "май". Същата майка е направила избор да не ваксинира детето си и да не дава АР АМ.
И аз направих избор да не давам АР АМ, сгъстявах с оризова каша, но ако бяхме на кърма нямаше да давам нищо, както и други майки във форума направиха.
От това, което пише, аз разбрах,че някой и е казал да не дава за рефлукс, т.е. като мине рефлукса ще дава, при положение, че дори и сега не иска да е крайна.   А детето е на мляко ( кърма или АМ)и без това. Ако е на АМ, дори и само на него да е, там си има всичко.
 
Това за ваксините е лудост, но не е само тя в този форум, която мисли така, за съжаление. Това за мен е невежество на н-та степен, нямам как по-мило да го определя.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #348 -: Януари 31, 2013, 21:05:20 pm »
Боби, майката е "оставена на мира", вкл. от педиатъра както става ясно.

Също така по-нагоре други се опитаха да определят невежеството на въпросната майка по-мило и да й кажат, че рефлукс не се лекува с неядене на месо, което вярвам тя добре знае. Просто тя е веган и кой знае какво още там като убеждения и така е решила да си гледа и детето. Ок, нейна си работа. Ама по обясними причини - няма кой тук да й каже как се гледа здравословно бебе "по вегански", защото за никой от нас това не може да бъде здравословно гледане на дете. По същите причини, поради които и не отказваме нашите да бъдат ваксинирани.

Можело ли да дава спанак, ама можело ли коприва, че така да набавяла желязо? Какво да й кажем? Може бе, по 3 кила на ден и сте екстра...мани ти млечни, яйца, месо. Нейните въпроси са "в контекст", а не "по принцип".

Отговори й се коректно какво е мнението тук относно балансирано хранене на дете на възрастта на нейното. Ако отговорите не й допадат - да си намери такива, които й допадат на убежденията. Никой не е длъжен да променя своите за нейно удобство и да я аплодира. Лично за мен - поведението й спрямо детето й е безотговорно, знам че няма смисъл да я убеждавам в това, поради което и не се хабя да го правя.

Мишле82 просто изрази на глас това, което мислим повечето тук /без Елена/ и толкова. Никого не "тормози".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #349 -: Февруари 01, 2013, 14:09:57 pm »
Имам нужда от съвет: Дребосъчето ми е много неспокойно последните няколко дни - колики, газове. Гушкаме се, слагам топличко на коремчето, а от вчера започнах и капки Infacol. Газовете намаляха значително, но не е акала вчера и продължава да е много неспокойна. На смесено хранене сме. Някакви идеи за акането?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #350 -: Февруари 01, 2013, 14:14:18 pm »
оливия, на колко е бебето. от един момент нататък кърмените деца не акат всеки ден и това не е запек. казваш на смесено хранене - какво значи това - на всяко хранене ли дохранваш или? има ли период от деня, когато детето е неспокойно или е постоянно?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #351 -: Февруари 01, 2013, 14:19:53 pm »
Утре става на 1 месец, а храненето е 50:50. Отначало беше само вечер, но от два дни е постоянно и дори като спи не я оставям в нейното легълце.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #352 -: Февруари 01, 2013, 14:34:18 pm »
Аз съм с впечатление, че всички капки против колики правят запек ако се прекалява с тях. Иначе е нормално от един момент да не ака всеки ден. Бих предлагала повече добавка, ако евентуално не стига храната.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #353 -: Февруари 01, 2013, 14:35:52 pm »
Оливия, аз давах Саб Симплекс (доколкото знам и доктора тях препоръчва). Чувала съм от познати, че Инфакола запичал. Зависи и на какво АМ сте, може и от него да се позапича. Като съвет мога да ти кажа ти да хапваш незапичащи храни за известно време и да видиш как ще се отрази на бебето. Един ден без ако не мисля, че е проблем.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #354 -: Февруари 01, 2013, 16:43:46 pm »
Оливия, не само кърмените, а въобще всички бета, ако не акат до 4 дена не се смята запек, който да се лекува, според моята педиатърка.  Андреа първите 2 месеца акаше на 4 дена, после разреди. Сега сме по 2 пъти на ден :-). Ивана пък първо акаше, после направи 4 дена без, когато се паникьосах, щото още не знаех, че е нормално, после пак си продължи всеки ден. Те се променят, червата им сега се учат да храносмилат и е нормално да има вариации. 


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #355 -: Февруари 01, 2013, 17:50:58 pm »
оливия, аз бих предлагала гърда когато е нервна. след един месец започват да става "по-будни" бебетата и е възможно просто това да й липсва (не храненето, а задоволяването на сукателния рефлекс, например или просто близостта и затова да се успокоява като е на ръце). мислиш ли да намаляваш/спираш добавката? питам защото понякога от ам-то могат да правят проблем - то се храносмила по-трудно, например.

иначе, това не е запек, аз за него не бих се притеснявала. дано се успоките и двете скоро
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #356 -: Февруари 01, 2013, 19:53:04 pm »
Елена, не е ставало въпрос за твърдо ако, значи няма проблем с добавката. Не се опитвай да я филмираш или да си натрапваш метода на отглеждане Спомням си моето дете като не ака 4 дни как се ошашках, а чета и чета, че може и 7 дни да не ака бебе на кърма  :D Всеки е решил за себе си.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #357 -: Февруари 01, 2013, 21:02:47 pm »
4 дни може, но 7 дни без аки???? 8O и това е нормално??? някъде има грешка....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #358 -: Февруари 01, 2013, 21:53:58 pm »
Елена, не е ставало въпрос за твърдо ако, значи няма проблем с добавката. Не се опитвай да я филмираш или да си натрапваш метода на отглеждане Спомням си моето дете като не ака 4 дни как се ошашках, а чета и чета, че може и 7 дни да не ака бебе на кърма  :D Всеки е решил за себе си.
   7 дни е все пак различно от 4 :-),  а и е вярно за АМ. Нищо не натрапвам, аз също съм хранила с АМ, но това е известен проблем на АМ, не мога да кажа на черното бяло.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VIII
« Отговор #359 -: Февруари 01, 2013, 22:09:14 pm »
4 дни може, но 7 дни без аки???? 8O и това е нормално??? някъде има грешка....

Ами моето дете точно толкова дни не беше акало /на около 2 месеца и половина/.
Храненето беше изцяло на кърма, послушах си педиатърката и не дадох нищо.
След 7 дни си се изходи съвсем спокойно...