0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #140 -: Февруари 21, 2013, 19:34:05 pm »
то е ясно че без изследвания няма как да се пристъпи към процедура, въпроса е ако се направят всички изследвания, може ли без няколко месечни фоликулметрии да се пристъпи директно към процедура и с лекарства да се предизвика овулация. Че вече и двамата много искаме бебе, а повече от година нищо не става, а годинките минават :(

може, но както и мини е казала - обсъдете желанията си и намеренията си с доктора, той ще ви изложи медицинското си мнение и ще намерите заедно пресечната точка.

нека първо се види каква е причината да не става.

обикновено, за 1-2 месеца се извършват почти всички необходими изследвания. многомесечни фоликулометрии никой добър специалист вече не прави.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #141 -: Февруари 25, 2013, 13:23:45 pm »
Моят първичен беше средата на юли, като вече в края му след известни изследвания доктора се произнесе - намаляващ ЯР и ин витро. Предложи да го обмислим и в октомврийския цикъл да стартираме. И аз като теб бях нетърпелива, но времето мина, дойде октомври, а цикълът никакъв го няма, дойде и ноември, все още нищо. Оказа се, че има задържан фоликул, и така чак в края на ноември стартирахме. Та ние плануваме едно, то излиза друго. Затова спокойно нещата се нареждат. И успех!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #142 -: Февруари 25, 2013, 17:32:17 pm »
то е ясно че без изследвания няма как да се пристъпи към процедура, въпроса е ако се направят всички изследвания, може ли без няколко месечни фоликулметрии да се пристъпи директно към процедура и с лекарства да се предизвика овулация. Че вече и двамата много искаме бебе, а повече от година нищо не става, а годинките минават :(

може, но както и мини е казала - обсъдете желанията си и намеренията си с доктора, той ще ви изложи медицинското си мнение и ще намерите заедно пресечната точка.

нека първо се види каква е причината да не става.

обикновено, за 1-2 месеца се извършват почти всички необходими изследвания. многомесечни фоликулометрии никой добър специалист вече не прави.

Здравейте отново:)
Доктора ме зарадва днес че фоликулът,който беше останал от предния месец вече го няма:)
Назначи ми почти всички изследвания от един голям списък-ДХЕА, естрадиол,фсх, инхибин б, лх, тестостерон, пролактин, тсх, амх и др. + хламидии. Другия понеделник съм на преглед на тръбите, но малко ме е страх  :?
Иначе половинката направи спермограма, но резултатите не са много добри, ниска подвижност и лоша морфология, докторът каза че морфологията не го притеснява, повече го тревожела ниската подвижност и назначи още една спермограма с още 3 изследвания като каза че от едното ще проличи дали няма да преминем директно към инвитро:(
Уж на майтап реших да отида на преглед, така или иначе не бях ходила на гинеколог от 7-8 месеца, а то в какъв филм се вкарахме. Казват че при 1 година опити не трябвало да се тревожим, ама след като решихме да пуснем всички изследвания и почва да ме хваща страх дали може изобщо да стане по естествен път :(
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #143 -: Февруари 26, 2013, 09:12:31 am »
Уж на майтап реших да отида на преглед, така или иначе не бях ходила на гинеколог от 7-8 месеца, а то в какъв филм се вкарахме. Казват че при 1 година опити не трябвало да се тревожим, ама след като решихме да пуснем всички изследвания и почва да ме хваща страх дали може изобщо да стане по естествен път :(
Здравей Пух бъди спокойна в добри ръце сте. Знам, че всичко сега ти се вижда много сложно, страх те е от неизвестното, задаваш си хиляди въпросчета на които не намираш отговори... постарай се да си спокойна, трудно е знам. Следвайте плана на д-р Владимиров и вярвайте, че всяка следваща стъпка ще ви доведе до така желания финал -  :babyflips: Не се отчайвайте от лошите резултати на съпруга ти, надежда винаги има!
Ние сме с тежък мъжки фактор. Преди 3г, когато Владимиров ни постави диагнозата и каза - единствено ICSI, бях уплашена , отчаяна, не вярвах че някога ще видя  :bfp: но с времето повярвах на доктора и екипа му. През 2011 направихме ICSI - неуспешно, в началото на 2012 направихме ЗЕТ - отново нищо. Подадохме документи към ФАР и зачакахме. Месеците се изнизваха и дойде Коледа, а цикълът ми закъсня... и о`чудо - бременна съм.
Във форума има много момичета с подобни истории, затова мила Пух вярвай и се надявай. А когато ти е най-трудно - ние сме тук, за да помагаме.
Доста дългичко стана, извинете ме. Хубав и успешен ден на всички.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #144 -: Февруари 26, 2013, 09:47:32 am »
Пух, и аз мога да се включа с история, подобна на тази на Опти. Само дето ние започнахме с инсеминации, направихме три неуспешни, а после се наложи да минем към ИКСИ, заради влошени мъжки показатели. Имам две неуспешни ИКСИ процедури, които ме бяха докарали почти до пълно отчаяние. Вече бяхме решили да подаваме документи във фонда, когато се оказа, че месец след втората съм забременяла спонтанно. Държа да отбележа само, че тръбите са ми проходими, защото ако не е така, просто шанс за естествено забременяване няма.
Опитай да не се притесняваш, наистина си в добри ръце. В началото винаги е кофти, когато се разбере, че има проблеми, но ще се справите. По-добре да действате преди годините на неуспешни опити да са станали доста повече от една. Успех и дано скоро има с какво да се похвалиш!  :)
« Последна редакция: Февруари 26, 2013, 09:53:58 am от -Теди- »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #145 -: Февруари 26, 2013, 11:18:29 am »
Opti, Теди, благодаря ви за окуражителните думи, момичета  :)
Надявавам се поне моите изследвания да са добри. Като изключим инсулина, винаги са били в граници, но тази овулация не знам има ли я няма ли я. Но докторът ме успокои че е по-малкото злото от това изобщо да не се образува фоликул както е често при инсулинова резистентност.
Така че стискам палци и се надявам и нашето чудо да стане скоро.
А може ли да ми кажете какво е ЗЕТ  :oops:

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #146 -: Февруари 26, 2013, 11:21:56 am »
Замразен ембриотрансфер. Останалите след процедурата ембриони се замразяват. Ако е неуспешна, се размразяват по-нататък и се връщат. Така се избягва стимулация.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #147 -: Февруари 27, 2013, 17:26:55 pm »
blue_sky мерси мила
Иначе моите изследвания без АМН и Инхибин Б излязоха. Всико е в граници (само неутрофили % е 71.4 при граници 40-70, но мисля че няма нужда от притеснения)и отношението ФСХ/ЛХ е 1.26 което май е доста добре  :dance2:, надявам се и АМХ и Инхибин Б да са в норми. Ще видим как ще са тръбите и какво ще каже докторът в понеделник :) за да знаем дали да "мъча" половинката   :pleasantry:
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 17:33:02 pm от Пух »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #148 -: Февруари 27, 2013, 18:52:27 pm »
Клиниката на д-р Владимиров сключила ли е договор с ФАР (ЗК) ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #149 -: Февруари 27, 2013, 18:59:09 pm »
с ЦФАР да, със здравната каса предстои подписване на документи, никоя клиника не е подписала със НЗОК
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #150 -: Февруари 27, 2013, 22:37:49 pm »

Уж на майтап реших да отида на преглед, така или иначе не бях ходила на гинеколог от 7-8 месеца, а то в какъв филм се вкарахме. Казват че при 1 година опити не трябвало да се тревожим, ама след като решихме да пуснем всички изследвания и почва да ме хваща страх дали може изобщо да стане по естествен път :(

:lol:
И аз на майтап отидох първия път, само за едни читави хормони, за да преборя една киста. И от там се "вкарахме във филма" по същия начин. Не се притеснявай, после разбираш, че не е филм. Това е реално здравословно състояние на двама души, които щом искат бебе не трябва да губят време в сладки приказки. Щом се установи какво пречи, то трябва да се отстрани като причина. Успех ти желая, в златни ръце сте!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #151 -: Март 02, 2013, 00:58:25 am »
Здравейте! Съвсем неопитна съм в темата. Признавам изпитвам огромно притеснение с предстоящата ми инвитро процедура.

Моля, кажете хормоналната терапия, която се назначава от лекаря подлежи ли на коментар от пациента ? Доколко е възможно човек да направи информиран избор за терапията си..... въобще има ли възможност за избор?

Притеснявам, че са ми изписани големи дози Декапептил и Гонал и се страхувам от последствията.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #152 -: Март 02, 2013, 01:00:12 am »
Алиста, по принцип трябва да можеш да разговаряш с лекаря си за всичко, което те смущава.
Какви са ти дозите? Декапептилът депо ли е или не, т.е. една инжекция ли ще слагате или повече?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #153 -: Март 02, 2013, 07:35:06 am »
Само лекарят е този, който преценява как да се случат нещата, прави преглед, гледа хормоналните изследвания- разбира се, можеш да попиташ има ли причина да са високи дозите, но това не е е като да те боли гърло и да се чудиш прополка ли да смучеш или ефизол
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #154 -: Март 02, 2013, 07:43:18 am »
Започнах от втори ден след цикъла с
Гонал 450 и Декапептил 1/2
От случаен коментар на сестрите разбрах, че това е много висока доза ГОНАЛ
Сигурно има причини да ми е назначена в такова количество, но да си призная за мен е много трудно да правя тази хормонална терапия без разяснение и съм много притеснена от възможните рискове и последствия
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #155 -: Март 02, 2013, 08:01:54 am »
твърде вероятно ще ти е първата и последна такава доза :) като старт на стимулацията, а в хода й ще ти се намали
просто питай
Лиско тук от форума при д-р Александров е била през цялата стимулация на 450 Гонал, има три прекрасни лисичета
вероятно има причина да ти изпише тази доза
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #156 -: Март 02, 2013, 08:58:50 am »
Много благодаря за отговора! Споделеното във форума много помага!!!
Започвам активно да чета и да се надявам това да намали тревожността ми  :wink:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #157 -: Март 02, 2013, 10:28:56 am »
Алиста, щом пишеш в тази тема, значи си при д-р Владимиров. Не се притеснявай да го питаш. Щом ти е назначил тази доза, значи това е правилното лечение за теб, за момента. Лекарствата се коригират в хода на стимулацията, затова и ще пускате хормони през 2-3 дни, за да се следи как реагираш. На база хормоналните ти нива към момента, така е преценил да започнете. Не се притеснявай и говори с доктора. Не е отказал да разясни никога нищо, въпреки, че е по-сдържан в приказките ;) Но не се заблуждавай, че ще се пазарите за едно или друго лекарство или за дозата му  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #158 -: Март 02, 2013, 11:25:53 am »
alista,

винаги питай лекаря за нещата, свързани с лечението, които не са ти ясни.
д-р Владимиров разяснява и отговаря на въпроси, просто му ги задай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #159 -: Март 02, 2013, 14:23:34 pm »
Благодаря Ви момичета!!!! Много сте мили !!!
Продължавам с големите дози до понеделник, дано да им реагирам добре.

Моля, дайте съвет в неделя къде може да се поставят инжекциите - още нямам кураж сама да ги поствям