0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #320 -: Октомври 09, 2013, 11:16:00 am »
 Значи взимам само мъжа под мишница и право в клиниката :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #321 -: Октомври 09, 2013, 12:11:33 pm »
     Момичета, кажете ми моля ви трябва ли да нося с мен нещо за пункцията-чехли, нощница или каквото и да било друго?
Не, нищо от изброените неща не ти е необходимо. Само трябва да си положително настроена, че всичко ще е мине по план и финалът ще бъде прекрасен :)

точно така :)

в тази връзка, видяхте ли, че вече предлагат сеанси с акупунктура преди трансфер?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #322 -: Октомври 09, 2013, 16:43:13 pm »
Jam, ти къде видя, че живо ме интересува тази опция, четох че доста добре се отразява на кръвообръщението, а от там и на целия опит.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #323 -: Октомври 09, 2013, 22:46:33 pm »
Jam, ти къде видя, че живо ме интересува тази опция, четох че доста добре се отразява на кръвообръщението, а от там и на целия опит.

ами във фейсбука им видях, а и на сайта е дадено:
http://www.ivf.bg/dom/index.php/akupunktura
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #324 -: Октомври 09, 2013, 23:24:17 pm »
Днес за първи път бяхме при д-р Владимиров и ми беше много приятно да си говоря с него  :D
Здравей CatCat,
можеш ли да ми кажеш как протече прегледа ти при д-р Владимиров. Този месец и на мен ми предстои първи преглед при него. Може и на лични да ми пишеш. Благодаря ти  yahoo_33
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #325 -: Октомври 10, 2013, 15:11:36 pm »
 Момичета, аз съм направо срината.От 12-те фоликула извадиха само една яйцеклетка. Другите били празни. Даже думите не ми стигат да опиша как се чувствам.......
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #326 -: Октомври 10, 2013, 15:18:56 pm »
Момичета, аз съм направо срината.От 12-те фоликула извадиха само една яйцеклетка. Другите били празни. Даже думите не ми стигат да опиша как се чувствам.......

Честно казано не съм много изненадана от този резултат. Странно беше като стойност и ЛХ-то и Прогестерона. Надявах се заради теб, нещата да са овладяни и наистина да са потръгнали както ти бяха казали на някой от прегледите. Като имам предвид доста високия Е2 ми е чак странно, че е имало само 1 Я, по-скоро бих си помислила, че яйцеклетките са се скапали от високия ЛХ и Прогестерон, а не че са празни ...
Съжалявам за случилото се, но не губи надежда. Точно тази 1 яйцеклетка може да е твоето бебе. Стискам ти здраво палци !
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #327 -: Октомври 10, 2013, 16:21:59 pm »
Лиони, съжалявам много, според мен е редно да потърсиш отговорност от лекаря.
Аз отдавна ти казах, че с тези хормонални нива, трябва да се прекрати стимулацията....
Яд ме е, защото ние-пациентите сме потърпевши от цялата работа :? :?
П.С. С този естрадиол няма как да са били празни- вероятно ЛХ-то е скапало нещата....
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #328 -: Октомври 10, 2013, 17:59:55 pm »
Лиони, съжалявам, представям си как се чувстваш, но задължително искаи да си поговорите сериозна с доктора и си задаи всички въпроси. При моя ЗЕТ миналия месец и аз бях доста претупана и за много неща сама търсех варианти и ги предлагах  :o, което доста ме разочарова от подхода. Пожелавам ти тази яйцеклетка да е твоето бебе!
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #329 -: Октомври 10, 2013, 18:28:19 pm »
 Мерси за подкрепата, милички! За съжаление нищо не може да се докаже. И да се карам и да се моля, само лекаря ще си прецени какво да ми каже и аз няма как да му го оспоря. И в друга клиника да бях , каква ми е гаранцията, че нямаше да стане същото-дали са се скапали или са се спукали преди пункцията само те си знаят. От началото на стимулацията всичко ми е на карък- и лекарствата от Турция, и ходенето до самата клиника и хормоните. Абе още от началото нищо не беше като хората и сигурно пак съм в един моите "късметлийски" периоди. Утре чакам обаждане от ембриолозите да кажат какво става с яйцеклетката и предполагам след това ще имам и по дълъг разговор с д-ра.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #330 -: Октомври 10, 2013, 23:08:50 pm »
Лиони, съжалявам много, според мен е редно да потърсиш отговорност от лекаря.
Аз отдавна ти казах, че с тези хормонални нива, трябва да се прекрати стимулацията....
Яд ме е, защото ние-пациентите сме потърпевши от цялата работа :? :?
П.С. С този естрадиол няма как да са били празни- вероятно ЛХ-то е скапало нещата....

аз направо се дивя на някои коментари тук. вие откривате нови хоризонти в науката...

викаш, имало е яйцеклетки във фоликулите, ама са изчезнали?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #331 -: Октомври 11, 2013, 08:03:35 am »
 Аз продължавам да вярвам на доктора, колкото и да съм разстроена от резултата. Вчера ги мислих какви ли не глупости, само и само да не си призная, че имам по голям проблем от колкото предполагах. Аз също съм разочарована от много лекари, но засега д-р Владимиров не е сред тях. След пункцията го питах дали са се спукали предварително, но той каза че е пунктирал всичките 12 и му вярвам, че е така. Точно за естрадиола го питах и аз-каза, че при добър естрадиол не са вадили и нищо при други пациентки. Дано им намери цаката на моите хормони следващия път.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #332 -: Октомври 11, 2013, 10:41:51 am »
Ако не подхождаме с доверие към лекарите (които ние сме си избрали, в повечето случаи след доста дълго обмисляне) няма никакъв смисъл да се подлагаме на кавато и да е процедура. За мен лично (като преминала през АРТ) въпреки напредналата медицина в тази област, зачеването, износването и раждането на едно дете си остава едно ОГРОМНО чудо и е добре да сме подготвени на всеки един етап какво би могло да се обърка. Това не е математическо уравнение. Винаги има толкова много неща, които на даден етап могат да се объркат. Моето лично мнение е че:
1. Да изземваме функцията на докторите (с догадки, измислени/предполагаеми диагнози) е абсолютно излишно.
2. Да приписваме вината на лекарския екип за неща, които все пак не зависят изцяло от тях също ми се струва безмислено. Това няма да помогне на никой - най-малко на пациента.
Пожелавам кураж и търпение на неуспелите досега, и успех на започващите!
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #333 -: Октомври 11, 2013, 11:49:36 am »
 Обадиха ми се ембриолозите и май приключи моя първи опит безславано. Я. не давала признаци да е започнала да се опложда. Щели да я изчакат до утре, но май няма големи надежди...... Утре трябва да отида до клиниката и ще разбера повече. Дано просто да е лош късмет. Може пък и другия път различна стимулация да даде различен резултат. Молете с мен да е така, че иначе не знам какво ще правя. Успех на останалите  :) Започвам още от днес да събирам сили за следващите стъпки
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #334 -: Октомври 11, 2013, 12:22:16 pm »
1. Да изземваме функцията на докторите (с догадки, измислени/предполагаеми диагнози) е абсолютно излишно.
2. Да приписваме вината на лекарския екип за неща, които все пак не зависят изцяло от тях също ми се струва безмислено. Това няма да помогне на никой - най-малко на пациента.

подкрепям това.

понякога се учудвам на лекотата, с която неспециалисти раздават тук мнения, оценки на лекари и поставят диагнози. ясно е, че ние сме много по-квалифицирани от обикновения пациент, повечето от нас имат и доста опит, за съжаление, чели сме доста, но това не ни прави лекари.

коментирахме случая вчера с други потребители, минали през не една инвитро процедура - общото мнение беше, че действително високият естрадиол не е показателен за наличие на добри или изобщо някакви яйцеклетки, както и че високият ЛХ може евентуално да повлияе на качеството на яйцеклетките, но не може да доведе до тяхната липса (празни фоликули).

lioni1985, добре е, че си се успокоила след шокиращата информация и си готова за нови действия. тук имаме доста хора, преминали през подобно фиаско, които след това са се преборили успешно!
млада си, времето е пред теб!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #335 -: Октомври 11, 2013, 13:19:48 pm »
 Благодаря за всички коментари. Аз май още не съм осъзнала какво се случва и съм притеснително спокойна. Дано не е затишие пред буря, че както обикновенно ще го отнесе моя приятел  :) Моля ви дайте идеи какво мога да поискам като изследвания или нещо което вие бихте направили в моето положение. Дано утре съм си събрала мислите и да обсъдя с доктора какво следва
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #336 -: Октомври 11, 2013, 14:26:06 pm »
lioni1985, аз не мога да ти дам съвет, тъй като едва започвам да посещавам клиниката, но искам да ти пожелая много късмет и да се подредят нещата с едно малко бонбонче  :babyflips:
Момичета, не искам да издребнявам, но сега видях, че изследванията на прогестерон и хламидия, които ми ги правиха в клиниката са от Цибалаб, а пък ми взеха 70,40 лв. В Цибалаб са много по-евтини, вие винаги ли в клиниката ги правите въпреки разликата?
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #337 -: Октомври 11, 2013, 17:04:35 pm »
Ако не си в процедура, може да си пускаш изследванията навсякъде, доктора ги признава. Въпреки че е Цибалаб лабораторията в клиниката работи с по-високи цени.
Лиони, дано бързо избистрите проблема и следващата стъпка да те доведе до едно пухкаво бебче.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #338 -: Октомври 11, 2013, 17:57:50 pm »
 Catcat, в много от случаите съм си пускала изследванията на друго място. Аз конкретно имам на близо друг клон на Цибалаб и си ги правя предимно там-те имат и доста добри пакети, а и поне ще са сравними с резултатите от клиниката(различните лаборатории малко или много работят по различен начин). Даже можеш от лабораторията в клиниката да си вземеш оригинали на резултатите, ако са правени в друг клон на Цибалаб-трябват ти само ИД и парола за проверка по интернет.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #339 -: Октомври 11, 2013, 22:08:48 pm »
Момичета, благодаря за отговорите, много са ми полезни, не знаех, че става и така:) пожелавам на всички успех и гръмогласни резултати  :bighug: stork-boy