0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Tina 81, здравей!

Идея нямам за какви изследвания те викат на 3-5 ден от цикъл, след като ти на практика имаш всичко.
Вероятно за тези, които са задължителни преди инвитро съгласно наредбата - микробиология на секрет, хепатит, спин, сифилис - те има кратък срок на валидност. За мъжа също са задължителни.

За спермограма, ако прецени докторът, че е нужна отново, трябва да си запишете час предварително. Но питайте го дали е нужна нова.

ЕРА тест правят обикновено при наличие на репродуктивни неуспехи. Ако ще правите инвитро за първи път, не е сигурно дали ще ви предложат. Тук пише повече за изследването и кога се препоръчва: http://ivf.bg/kakvo-predlagame/era
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Тина, здравей,

Сигурно ще ви пуснат ПКК и както е казала Джам, вирусология и микробиология (за двамата). Докторът обикновено иска да види и нова спермограма. Ще ти пуснат и хормони на 2ри ден задължително. Инхибин и АМХ може и да признаят, понеже са ти скорошни. На мен за това, което изброих, плюс два УЗ прегледа, ми струваше около 800 лева.

Като започнете, пускат Естрадиол и ФСХ, плюс правят УЗ (фоликуметрия), на всяко посещение. Горе долу през ден! На база на тези резултати, докторът преценява дали и как да променя дозата на стимулациите.  Лекарствата също се плащат на всяко ходене.

Ако си по фонд той поема част от разходите описани по-горе.

И аз мисля, че ЕРА тест би имало ако евентуално има поне един имплантационен неуспех.

Успех! :)
« Последна редакция: Май 13, 2016, 11:27:29 am от Раши »


*
Според мен микробиология на 3 ден няма да се взем защото може още да има менструация и не съм чувала да се взима толкова рано на някой.
Тина според мен задължително ще бъде спермограма щом имате стари. За друго смятам че щом те викат 3-5 ден ще ти пуска хормони. Със сигурност какво точно не мога да кажа, мога да ти споделя на мен какво и кога пускаха тъй като съм сравнително прясна. Предния цикъл пускахме изследвания за започване на опит и сега трябяаше да започнем стимулация но ме отложиха за следващия цикъл. Та при мен пускаха;
Пролактин по предния цикъл понеже съм на лекарстваи трабваше да се прецени дали ще се промени дозата.
цитонамазка искаха но аз имах направена и занесох резултата.
на 3 ден като ни викаха ни пускаха вирусология, спин, сифилис, хепатити това и за мен и за мъжа ми. Вирусологията е 98.80 лв за единия и още толкова за другия. Пуснаха ни и кръвни крупи и резус фактор и на двамата. Цената е 15.50 лв за единия и още толкова за другия. На 3 ден на мен ми пуснаха хормони:
Ft4 , ТСХ, ФСХ, тестостерон, ДХЕА-С , АМХ, инхибин Б като цени за всеки хормон има в сайта на клиниката. После ни извикаха на 22 ден и пускаха микробиологии и на двамата цената е 29.30лв за единия и още толкова за другия. На мъжа ми пуснаха спермограма мисля че е 55лв май ние не сме плащали и карам по спомен от ценоразписа. Пак на него му пускаха sdi тест за днк фрагментация който е 185лв и HBA тест който е 142лв. И двете ходения на 3 и на 22 ден имах и ехограф които също не съм плащала. Общо като пари дадохме на 3 ден 430 лв и на 22 ден 385.60 общо 815.60лв които са без 2 та ехографа и спермограмата които не сме плащали.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Благодаря ви за отговорите :) Долу-горе се ориентирах :) Вера следобед ми дойде и в понеделник ще отидем до клиниката. Казаха ми, че щом доктора ме вика 3-ти - 5-ти ден не се записва час, а направо отиваме между 8:00 и 10:00 сутринта. После ще споделя какво се е случило.
*
Да, МБ се взима в чистите дни :) При мен я взеха дори преди да започне цикъла. :)


Успех!


Здравейте момичета,новичка съм в форума,и аз да се присъединя към вас,след две неуспешни инсета и ние с доки решихме да преминем към икси,но ще чакаме фонда,защото няма финанси вече,много ми е притеснено,хич не знам какво ме чака,с мъжки фактор сме,имаме много направени изследвания,но предполагам,че че има и още,успех на всички и от мен,а за доки няма друг като него замен,с някой от вас може би даже сме се виждали по коридорите хихи
*
Добре дошла, emetodani! Пожелавам ти успех на ИКСИ-то.  :)


Добре дошла, emetodani! Пожелавам ти успех на ИКСИ-то.  :)
Благодаря мила,успех и на всички вас :)
*
Здравейте момичета.
Вчера ми дойде и днес бяхме в клиниката на преглед и изследвания. Започнахме и стимулацията ☺☺☺
резултатите от хормоните ми са:
Прогестерон 2,33 nmol/l ( 0,6-4,7)
E2 203,10 pmol/l (46-607)
LH 7,39 IU/l ( 2,4-12,6)
Пролактин 456,20 mlU/l (127-637)

Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Момичета да ви питам в събота и неделя клиниката работи ли, в смисъл дали има някой който да е там да ми постави инжекциите или да търся на друго място сестра?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
в събота работят до 14 часа и има кой да постави инжекция. помоли сестрите да ти покажат как да си ги поставяш сама или партньорът ти - много е лесно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Честито начало, evm123
Стискам палци за успешен край :)
Да, има кой да ти постави инжекциите в събота в клиниката. Но предполагам, че до ден-два и сама ще се престрашиш да си ги слагаш. Поне при мен беше така.



   La vita è bella
[quote author=eliza156 l
*
Здравейте отново :)
за престрашаване не ме е страх но ми става гадно като гледам и ми се разтреперват ръцете а мъжа за нищо не става зачервява се в главата вдига кръвно и е на косъм от припадане 😂😂😂 така че ще си ходя да си ми ги слагат. Говорих за неделята и ми казаха да търся Токуда там да ми ги сложат и ако нещо не им е ясно аз да си направя разтвора и само да ми ги бият така че ще се оправим някак си :) сутринта пуснахме хормони но още чакаме резултатите. На ехографа видяхме 13 яйчица. 6 в дясно и 7 в ляво ☺☺☺ казаха че щели още да тръгнат направо не ми се мисли сега са миниатюрни а вече ме боцкат яйчниците като порастнат пък и ако тръгнат още направо не знам ☺☺☺ сега чакаме и резултатите и ще видим днес дали ще има промяна на доза нещо или медикамент. За сега нямам никакъв блокаж само менопур 300 единици първите 3 дни и днес е 4 ден и ще видим какво ще бъде и колко.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Пропуснах да кажа понеже имам фиброаденом на гърдата че до сега от стомулацията изобщо нямам никакъв проблем с него. Нито е порастнал, нито ме боли нито усещам напрежение в него. Дано така остане и до края че ми е притеснение той.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

Хормоните от сутринта са:
Естрадиол 2178.00 pmol/l като приравня с калкулатора излиза 593.29 pg/ml
Прогестерон 2,91 nmol/l приравнен в другата мерна е 0,91 ng/ ml
LH 2,61 ng/ml то приравнено си също толкова и в другата мерна.

Естрадиола не знам как е на този етап като е толкова рано. Лх интерестно е паднало а мен ме беше страх да не литне, прогестерона леекичко се е повишил но е под 2 така че са супер според мен. 
Продължаваме и днес с менопур 300 единици като включиха и цетротид. Други ден пак на преглед и хормони 
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Здравей, evm123. Аз също започнах стимулация в понеделник на 06 Юни, но като чета явно се разминаваме - аз бях на преглед днес и следващият ще е в понеделник. При мен стимулацията е с Менопур 600, а от неделя ще включим цетротид. Засега нещата вървят трудно и бавно - така се изрази доктора, но щом не прекъснахме стимулацията може би все още имаме шанс. Хормоните от днес са LH 9,1; E 281 и Prog 1,1.
*
Здравейте отново :) вече имаме 19 яйчица демек фоликули не се знаят вътре има ли няма ли яйца просто така си ги наричам че ми е по миличко :) доколкото успях да видя на ехографа доминантния е 11мм а лигавицата 7мм днес ми е 6 ден стимулация. Чувствам се чудестно. Нямам никакви странични ефекти все едно не съм в стимулация :) дано всичко така хубаво да остане до края. Сега чакаме резултатите от хормоните и да видим как продължаваме. Много съм щастлива ☺☺☺
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Тина разминаваме се защото ти си на единия ден а аз на другия, но със сигурност трябва да сме се виждали въпреки това тъй като аз ходя всеки ден дори когато нямам преглед там да си ми слагат инжекциите :) сутрин ходя към 9-10ч след обяд ако нямам хормони ходя към 15 ч ако имам хормони да чакам когато излязат резултатите. Пожелавам ти успех :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Благодаря, evm! Успех и на теб и на всички останали, които са в процедура или очакват😃