0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
2 дни гледам една снимка и реших да ви кажа за нея - който иска, да иде на Фейсбук страницата на клиниката и да я види. Благодарни пациенти на клиниката са направили един интересен фотоколаж с текст, който направо ме разби. Толкова искрено и честно изразени чувства на пациент към лекар не бях срещала... Замислих се за това, че инвитрото не е просто лечение на някакъв здравословен проблем, не е просто нещо, за което изсипваш една торба пари и си отиваш. Че това е акт, който те обвързва и психологически с лекаря, с екипа в клиниката... Че лекарите, колкото и да работят за пари все пак, също не остават незасегнати от човешки чувства, че имат нужда успелият пациент да сподели радостта си с тях. Даже не е нужно да им благодари - просто да сподели! А колко много хора има, които дори не се обаждат на лекарите си, за да им кажат, че са успели...

Та така, просто размисли по снимка...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Много мило наистина :)
Отсега почвам да мисля за нещо подобаващо за благодарност за нашата предстояща втора сбъдната мечта :)



   La vita è bella
*
Може ли линк към снимката?? Нямам ФБ,но мисля ,че с линк мога да я видя :wink:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Еее,много мило наистина...д-р Владимиров е страхотен :)
*
Страхотно е ,наистина!!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Много истинско признание наистина!!!

това е акт, който те обвързва и психологически с лекаря, с екипа в клиниката...
Много си права jam...
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Здравейте дами. Скоро ми предстои икси при др Владимиров,но се оказа,че имам проблем. На последния видеозон ми видя"нещо"според него е хипоехогенна сянка(не знам какво е това) и каза,че няма никакъв проблем. Но според моята гинеголожка това е полип и трябва да се махне веднага,защото от хормоналната стимулация може да се превърне в злокачествен тумор или да наппавя спонтанен аборт. Моля да споделят мнение момичета,които са преживели подобни ситуации ,защото съм много притеснена и не знам какво да правя,а скоро започваме :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Здравей, Карина!

А д-р Владимиров смята ли, че това е полип - не стана ясно от разказа ти?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Според него е хипоехогенна сянка(не знам какво е това) и каза, че не било опасно и нищо притеснително на този етап.  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
значи има разминаване в мненията на двамата лекари относно това, което се вижда на ехографа.

въпросът е на кого имаш доверие повече и дали да не потърсиш още едно мнение, ако не можеш да решиш кому да се довериш от двамата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Според него е хипоехогенна сянка(не знам какво е това) и каза, че не било опасно и нищо притеснително на този етап.  :?
[/quote
Според него е хипоехогенна сянка(не знам какво е това) и каза, че не било опасно и нищо притеснително на този етап.  :?
Може би ще бъде най добре да потърся и трето мнение... :oops:
Карина, а защо не направиш цветна снимка, за да се види какво е? През 2011г. Владимиров и при мен видя полип, направиха хистероскопия в клиниката за премахване на полипа, а години по-късно разбрах, че просто са направили кюртаж, с което ми остъргаха лигавица и до днес не може да се възстанови. В новата клиника направих цветна снимка и се видя, че имам септум, който са пропуснали тогава  :? и правих втора хистероскопя. Не се доверявай сляпо, защото аз още се боря с последствията  :(
Цвети, само искам да те попитам как точно години по-късно разбра какво точно ти е правено и защо толкова убедено смяташ, че от кюретаж /ако такава е била манипулацията/ лигавицата се уврежда трайно?! Аз лично имам кюретаж поради мисед и лигавицата ми се възстанови на втори цикъл след него, има жени и с доста повече кюретажи и без проблеми с лигавицата. Обратно, при множество хистероскопии също е възможно увреждането и. Иначе съм съгласна, че при съмнение относно липсата или наличието на полип за лично успокоение следва да се потърси трето мнение.
Цвети, само искам да те попитам как точно години по-късно разбра какво точно ти е правено и защо толкова убедено смяташ, че от кюретаж /ако такава е била манипулацията/ лигавицата се уврежда трайно?! Аз лично имам кюретаж поради мисед и лигавицата ми се възстанови на втори цикъл след него, има жени и с доста повече кюретажи и без проблеми с лигавицата. Обратно, при множество хистероскопии също е възможно увреждането и.

За съжаление е вярно - това е възможно усложнение след кюретж. Тъй като той се прави "на сляпо" (при хистероскопията се гледа с хистероскопа), е възможно да се престърже, т.е. да се махне и част от долния слой от лигавицата, така че горния, този, който нараства и отпада с менструацията, да не може да се възстанови. Във форума имаше момиче след мисед, на което се наложиха няколко последователни кюретажа. Тя дълго време беше с лигавица до 4 мм, какво ли не пи, какви ли не добавки й правиха, включително с виагра. Е, след дълга борба забременя и роди прекрасно детенце.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цвети, само искам да те попитам как точно години по-късно разбра какво точно ти е правено и защо толкова убедено смяташ, че от кюретаж /ако такава е била манипулацията/ лигавицата се уврежда трайно?! Аз лично имам кюретаж поради мисед и лигавицата ми се възстанови на втори цикъл след него, има жени и с доста повече кюретажи и без проблеми с лигавицата. Обратно, при множество хистероскопии също е възможно увреждането и.

За съжаление е вярно - това е възможно усложнение след кюретж. Тъй като той се прави "на сляпо" (при хистероскопията се гледа с хистероскопа), е възможно да се престърже, т.е. да се махне и част от долния слой от лигавицата, така че горния, този, който нараства и отпада с менструацията, да не може да се възстанови. Във форума имаше момиче след мисед, на което се наложиха няколко последователни кюретажа. Тя дълго време беше с лигавица до 4 мм, какво ли не пи, какви ли не добавки й правиха, включително с виагра. Е, след дълга борба забременя и роди прекрасно детенце.

момичето от форума не беше кюретирано по време на хистероскопия, обаче. и кюретажът беше извършен от един от най-добрите български гинеколози. та случват се и такива неща, но от тях не могат да се правят обобщения. иначе 2/3 от жените в България щяха да ходят безплодни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

момичето от форума не беше кюретирано по време на хистероскопия, обаче. и кюретажът беше извършен от един от най-добрите български гинеколози. та случват се и такива неща, но от тях не могат да се правят обобщения. иначе 2/3 от жените в България щяха да ходят безплодни.

Какво съм казала, което да не е вярно?!
Вижте не исках да предизвиквам спор, а да убедя момичето да се погрижи добре за себе си, защото някои последствия са непоправими.
Относно кюртажа - д-ра тъкмо беше отворил новата клиника и май бях първата пациентка за хистероскопия, бях му пациентка от около половин година и наистина му вярва сляпо. Процедурата мина добре, в смисъл нямах кървене, болки, възпаление и т.н. Казах си чудесно, наистина не сгреших, но ........... цикъла не ми дойде два месеца. Отидох на преглед и д-ра ми обясни, че е нормално и е от кюртажа. Какъв кюртаж по дяволите, аз платих за хистероскопия, точно за да се избегне стъргане и т.н., та нали се борехме за дете и това трябваше да е стъпка напред  :?
И така от лигавица 10-12 мм, повече никога не видях 6-7мм, дори при стимулацията. Смених клиниката, когато загубих доверие и в новата клиника направихме хистероскопия за премахване на множество сраствания и септум, който Владимиров за 4г. лечение не беше видял. За това препоръчвам цветна снимка, за да се види какво е образованието.
« Последна редакция: Май 03, 2015, 14:33:46 pm от tsvety_t »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Какво съм казала, което да не е вярно?!

не съм казала, че си казала нещо невярно. коментирам и доуточнявам.

tsvety_t,
кой ти прави процедурата и в крайна сметка хистероскопия ли беше или не?
« Последна редакция: Май 03, 2015, 15:18:07 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

"според него е хипоехогенна сянка(не знам какво е това) и каза,че няма никакъв проблем. Но според моята гинеголожка това е полип и трябва да се махне веднага,защото от хормоналната стимулация може да се превърне в злокачествен тумор или да наппавя спонтанен аборт. Моля да споделят мнение
Съветвам те да махнеш полипа, може да попречи на имплантацията на ембриона. Аз имах множество полипи, които предизвикваха удължаване на кървенето при МЦ, много продължителен предменструален синдром (силни болки повече от седмица преди МЦ), кървене при трансфера и пречене на имплантацията.
След оперативната хистероскопия малко ме боля като излязох от упойка, докато подейства допълнителният аналгин, а веднага след това всички оплаквания, които описах по-горе, отпаднаха. Лигавицата преди и след махането на полипа си остана нормална. Моята оперативна хистероскопия я правиха в клиниката на доктор Стаменов и като процедура я препоръчвам на всички жени със съмнения за полип, и особено при ин витро.
ra40 често наминава в нашата тема, та и аз като него да ви погледна, как я карате във вашата тема :-)
« Последна редакция: Май 03, 2015, 22:16:50 pm от mammita2012 »