0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #380 -: Октомври 30, 2013, 11:04:39 am »
Здравейте, утре съм на трансфер. От пункцията от 8 фоликула излезнаха 5 яйцеклетки от тях 3 се олодиха, от трите оплодени 3-тата не се развивала добре утре ще се реши колко да инпламтират 3-те или само двата ембриона! Първи опит ми е и съм оплашена !
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #381 -: Октомври 30, 2013, 12:19:19 pm »
Напълно разбирам притеснението ти, но се опитай да бъдеш колкото се може по-спокойна. Два ембриона са си добра бройка. Успех!  :crossfingers:
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #382 -: Октомври 30, 2013, 17:53:30 pm »
E&Z, пожелавам ти успех. Два ембриона е добър резултат. Поне знаеш, че ги имаш  :) На мен ми предстои пункция и все още си задавам въпроса ще извадим ли яйцеклетки, ако да колко, пък колко от тях ще се оплодят, пък колко ще се развият до деня на трансфер....всичките ми страхове изплуваха  :?
Можеш ли да споделиш подробности - на кой ден ще ти връщат ембриончетата?
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #383 -: Октомври 30, 2013, 18:46:05 pm »
E&Z, пожелавам ти успех. Два ембриона е добър резултат. Поне знаеш, че ги имаш  :) На мен ми предстои пункция и все още си задавам въпроса ще извадим ли яйцеклетки, ако да колко, пък колко от тях ще се оплодят, пък колко ще се развият до деня на трансфер....всичките ми страхове изплуваха  :?
Можеш ли да споделиш подробности - на кой ден ще ти връщат ембриончетата?
Вик трансфера ще го направят на 3-тия ден от пункцията
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #384 -: Октомври 30, 2013, 19:00:39 pm »
E&Z като чета поста ти все едно аз съм го писала.По съвсем същия начин завърши и моята стимулация от 5 оплодени - 3 се развиха като 2 останаха до 5 ти ден.Върнаха и двечките.Сега вече едното от тях спи сладко до мен.При предишни стимулации съм имала къде къде повече бройки ембриони и накрая нищо.Така че вярвай и дано успееш!
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #385 -: Октомври 30, 2013, 20:55:31 pm »
На мен ми предстои пункция и все още си задавам въпроса ще извадим ли яйцеклетки, ако да колко, пък колко от тях ще се оплодят, пък колко ще се развият до деня на трансфер....всичките ми страхове изплуваха  :?
хей Викси,
(не съм от вашата клиника, но не можах да се стърпя)
това все едно аз съм го писала - имам абсолютно същите страхове

успех Е&З
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #386 -: Ноември 01, 2013, 22:07:02 pm »
Момичета, може ли някоя да ми каже резултатите от  изследванията при мен  за антиспермални антитела, антиовариални тела и анти зона pellucida колко време се бавят в лабораторията на клиниката?
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #387 -: Ноември 02, 2013, 07:09:31 am »
Момичета, може ли някоя да ми каже резултатите от  изследванията при мен  за антиспермални антитела, антиовариални тела и анти зона pellucida колко време се бавят в лабораторията на клиниката?
Здравей Catcat, не сме правили такива изследвания и не бих могла да кажа. Защо не се обадиш в клиниката и не попиташ? На нас винаги са ни казвали след колко време се очаква да излезнат резултатите от дадено изследване.
E&Z какво стана с теб, мила?
delusion22 успех  :crossfingers:
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #388 -: Ноември 10, 2013, 11:07:11 am »
на 31.10 направихме трансфер на 2 ембриона вчера трябваше да дойде но тази сутрин има кафеникаво зацапване , май опита приключи !
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #389 -: Ноември 10, 2013, 11:19:55 am »
на 31.10 направихме трансфер на 2 ембриона вчера трябваше да дойде но тази сутрин има кафеникаво зацапване , май опита приключи !

А тест прави ли? Кръвен, разбира се.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #390 -: Ноември 10, 2013, 15:25:56 pm »
на 31.10 направихме трансфер на 2 ембриона вчера трябваше да дойде но тази сутрин има кафеникаво зацапване , май опита приключи !

А тест прави ли? Кръвен, разбира се.

Утре ще е кръвния , днес на обяд направих с урина но е отрицателен !
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #391 -: Ноември 11, 2013, 16:28:26 pm »
опита за нас преключи с отрицателен тест за бременност. Първи и неуспешен опит.  :(
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #392 -: Ноември 12, 2013, 16:16:53 pm »
опита за нас преключи с отрицателен тест за бременност. Първи и неуспешен опит.  :(

  Много е трудно да се приеме неуспехът от първия опит :( Бъди силна и обсъди с д-р Владимиров всичко, което те вълнува. Вярвай, че следващият опит ще бъде твоят успешен, няма място за отчаяние или за упрекване.  Имала съм 4 неуспешни трансфера, но радостта при 5-ия успешен  не може да се сравни с нищо друго!  :bighug:
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #393 -: Ноември 12, 2013, 16:23:55 pm »
Стискам палци следващият да е успешен!
При нас днес мина първия преглед с мъжа ми. Чувствах, че не съм достатъчно организирана и май не зададох всички въпроси, които ме вълнуваха. То и мъжът ми не беше много от помощ - хехе! Но скоро ще имам и следващи възможности, все пак ние тепърва тръгваме по пътя на по-пълната диагностика на проблема ни. Бях много притеснена преди прегледа, надявам се другия път да съм по-отпусната.


*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #394 -: Ноември 12, 2013, 16:49:04 pm »
 С всеки следващ преглед ще ви става все по-лесно да разговаряте.  Дори и 50 жени да чакат пред вратата, винаги съм получавала подробни отговори на всички въпроси :) Не се притеснявайте да питате и разговаряте с доктора. Успех на всички !
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #395 -: Ноември 18, 2013, 17:49:49 pm »
Здравейте момичета,
не знам дали има тема за това, което ще ви питам но не намерих. Та питането ми е, днес д-р Владимиров ми е написал в бланката за преглед "Липсва течност в СД" - какво значи това? Същото и миналата седмица е написала е д-р Белчева. Каза, че има съмнения в яйчниковия резерв, това да ме притеснява ли? Дал ми е да си направя 12 кръвни изследвания, всякакви... :)
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #396 -: Ноември 18, 2013, 17:56:59 pm »
"Липсва течност в СД" - какво значи това?

означава "Липсва течност в Corpus Douglasi" - в кухината на Дъглас. това е област в таза, където скоро след овулация се събира малко течност от спукалия се фоликул.
ако има такава течност там - значи скоро е имало овулация.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1145.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #397 -: Ноември 18, 2013, 18:57:19 pm »
"Липсва течност в СД" - какво значи това?

означава "Липсва течност в Corpus Douglasi" - в кухината на Дъглас. това е област в таза, където скоро след овулация се събира малко течност от спукалия се фоликул.
ако има такава течност там - значи скоро е имало овулация.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1145.0
Благодаря Джам, разбрах за какво става на въпрос.  :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #398 -: Ноември 18, 2013, 20:32:42 pm »
благодаря на една съфорумка, която любезно ми посочи грешката ми - не е корпус Дъгласи, а кавум Дъгласи (не тяло, а кухина).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #399 -: Ноември 19, 2013, 22:54:22 pm »
Здравейте,
В момента не ми зарежда сайта на клиниката, а ми е спешно да разбера цената на спермограмата. Помагайте  :?
Благодаря  :D
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 22:59:24 pm от Ники »