0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #360 -: Октомври 18, 2013, 15:02:58 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #361 -: Октомври 18, 2013, 16:49:58 pm »
Благодаря момичета за съпричастността, шефката ги знае тези наредби, работим във финансов отдел. Дали болничен или отпуск, няма значение, въпросът е, че е планирано отсъствие, не е като да си се разболял внезапно. И по-скоро споделих заради отношението, но ще се оправя.
Хайде чакаме вече положителни тестове  :D
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #362 -: Октомври 18, 2013, 17:28:19 pm »
Благодаря момичета за съпричастността, шефката ги знае тези наредби, работим във финансов отдел. Дали болничен или отпуск, няма значение, въпросът е, че е планирано отсъствие, не е като да си се разболял внезапно. И по-скоро споделих заради отношението, но ще се оправя.
Хайде чакаме вече положителни тестове  :D
Мила tsvety_t, аз съм почти в същото положение, като твоето:Шеф, който мрази болничните и лекуващ лекар, който не е от най-отзивчивите когато става въпрос за направление, камо ли за болничен.Знам, че това създава много нерви. Знам също, че за нас сега е важно да сме спокойни, което си е парадокс. За това пожелавам и на теб, и на мен, както и на всички жени в нашето положение едно - да сме силни до край!Заслужава си!


Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #363 -: Октомври 19, 2013, 10:59:33 am »
Момичета, в петък пуснах и НК клетки по свое усмотрение, чакам резултатите в понеделник. Някой пускал ли е в клиниката и дали имат имунолози, ако от там излезе нещо? Евентуално трансфера ще е след 10-тина дни, дали е късно да се предприеме нещо и още едно въпросче - каква е разликата между ковиог, имувелин и интралипи (не съм сигурна че ги написах правилно)?
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #364 -: Октомври 19, 2013, 11:27:27 am »
6-ти ден от стимулацията имаме 5 фоликула , доктора не направи добра физиономия , чак се плаша !
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #365 -: Октомври 19, 2013, 13:35:47 pm »
E&Z, важното е да са хубави, нищо че са малко!  :crossfingers:
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #366 -: Октомври 19, 2013, 15:30:26 pm »
За изследванията днес нищо не казаха явно са си в норма изписаха ми наред с менопура и гонала Cetrotide незнм наистина какво става малко сме претиснени ! а за какво е точно Cetrotide и дея си нямам
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #367 -: Октомври 19, 2013, 18:32:05 pm »
с тези 5 фоликула май първият ни опит ще е неуспешен изследванията са в норма но с тези 5 фоликула май нещата не вървят добре. Но  ако може някой да сподели минавал ли е през това с 5 фоликула и качествени яйцеклетки, защото минимума е 10 - 11 фоликула ние сме много под този минимум, може би и затова изписа Цетродид да задържи овулацията и да се появят още. Днес освен прегледа да каже, че фоликулите са пет и са прекалено малко нищо не е казал, не обърна достатъчно внимание не ми обясни за какво става въпрос изписа Цетродид и в понеделник пак ме вика, притеснени сме с мъжа ми задаваме си много въпроси, а отговори нямаме ....още не е дошла пункцията и сме се отчаяли
« Последна редакция: Октомври 19, 2013, 18:38:42 pm от E&Z »
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #368 -: Октомври 19, 2013, 21:16:13 pm »
Момичета, в петък пуснах и НК клетки по свое усмотрение, чакам резултатите в понеделник. Някой пускал ли е в клиниката и дали имат имунолози, ако от там излезе нещо? Евентуално трансфера ще е след 10-тина дни, дали е късно да се предприеме нещо и още едно въпросче - каква е разликата между ковиог, имувелин и интралипи (не съм сигурна че ги написах правилно)?
Къде пуска имунологията? Аз съм правила в Александровска и там ми ги коментираха /резултатите/.


*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #369 -: Октомври 19, 2013, 22:41:27 pm »
с тези 5 фоликула май първият ни опит ще е неуспешен изследванията са в норма но с тези 5 фоликула май нещата не вървят добре. Но  ако може някой да сподели минавал ли е през това с 5 фоликула и качествени яйцеклетки, защото минимума е 10 - 11 фоликула ние сме много под този минимум, може би и затова изписа Цетродид да задържи овулацията и да се появят още. Днес освен прегледа да каже, че фоликулите са пет и са прекалено малко нищо не е казал, не обърна достатъчно внимание не ми обясни за какво става въпрос изписа Цетродид и в понеделник пак ме вика, притеснени сме с мъжа ми задаваме си много въпроси, а отговори нямаме ....още не е дошла пункцията и сме се отчаяли
Не се притеснявай толко много. Ако тези 5 вървят еднакво като размери и са с правилна форма, голяма е възможността да ги извадите всички и да си имат яйцеклетка. Голямата бройка не е гаранция за успех. Последният път, когато забременях, имах 6 фоликула.
Късмет!


Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #370 -: Октомври 20, 2013, 14:05:23 pm »
  И аз мисля, че 5-6 фоликула е не е зле, а и ако вървят еднакви, дано във всичките има яйцеклетки. Цитротайта е за да задържи овулацията, според мен ще тръгнат още 3-4 фоликулчета.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #371 -: Октомври 21, 2013, 07:28:07 am »
Имам направени всички изследвания- генетични, имунологични ,НК клетки. Всичко е в норма. Единствено не успяхме с ПГД , защото не правя вече достатъчно добри Я за изследването. Изискват поне 5 добри Я.

На мене са ми правили ПГД на един ембрион само 8O, никой не ми е споменавал за такова ограничене. (аз съм пациент на друга клиника обаче)
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #372 -: Октомври 26, 2013, 17:58:21 pm »
И аз тогава бях пациентка на друга клиника. Да се отчета какво свърших досега. Подадохме документи за донорска Я. Явно че трябва да чакаме много време докато намерят, а на мен въобще не ми се искаше :balk_144:. Но няма друг начин
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #373 -: Октомври 26, 2013, 21:09:22 pm »
Момичета, имам огромна нужда от Вашата помощ тъй като смятам, че загубих доверие в лекаря си. След поредния преглед днес за който чаках буквално три часа ( не издребнявам, но имаше хора които дойдоха много по-късно, а влязоха веднага) докторът ми погледна изследванията, които бяха добри. Това и аз можех да го видя гледайки референтните стойности. Стоях в кабинета не повече от 10 мин. заедно с прегледа. Докторът пак нищо не ми каза за по-нататък какво ще правим. Миналия път ми каза, че след днешните изследвания ще може да се направи план за действие. Днес пак не може да се каже. Прати ме аз да се изследвам за антитела, но каза, че не е спешно и да не бързам. Имам чувството, че не ме взема насериозно и съм му скучна с моите нормални изследвания и мрънкането ми,че нямам бебе. Кажете ми имали ли сте такъв момент, в който да ви писне всеки път да си разчитате резултат от някое изследване и да отивате на ново ( не може ли всичко наведнъж??) Иска ми се да чуя някакво предложение, аз и сама си знам, че от изследваното дотук няма нищо обезпокоително. Много тъпо се чувствах днес след прегледа, все едно бързаше да ме отпрати  :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #374 -: Октомври 26, 2013, 23:04:29 pm »
Catcat, не смяташ ли, че си прекалено припряна и прекалено бързаш да губиш доверие в лекаря си?
От постингите ти разбирам, че първият ти преглед при д-р Владимиров е бил 7-ми октомври 2013 г., а днес сме 26-ти октомври!

За 20 дни, ти  вече си загубила търпение и доверие в лекаря, защото още не ти е обяснил защо нямаш бебе, въпреки добрите изследвания...

Прощавай, но това е нелепо. Нещата не стават така светкавично в никоя област на медицината. Има си утъпкани пътища за действие и диагностика, ти си нов пациент, имай търпение и се огледай около себе си.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #375 -: Октомври 26, 2013, 23:20:29 pm »
И след няколко години в клиниката, безброй изследвания и няколко опита, отговор на въпроса "Защо не става" пак няма ...Тъй, че няма значение от колко време си пациент, ако не се чувстваш на правилното  място.
В такива случаи не е необходимо да губиш време, средства и надежди, само защото там си успял да запишеш час в най-скоро време ...
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #376 -: Октомври 26, 2013, 23:23:08 pm »
Да, разбирам, че може да е така, jam. Но миналия път ми каза, че след днешните изследвания вече ще може да каже какво да правя. Сега се оказва, че пак не може. Аз не очаквам с вълшебна пръчица да ми се появи бебето, но имам чувството, че и той незнае какво да ме прави. А пък с това висене днес и избирателно влизане се чувствах все едно" ти си стой, първо хората с истинските проблеми"
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #377 -: Октомври 27, 2013, 07:39:44 am »
Catcat, същия ден и аз бях на преглед. Разбирам, че отскоро си пациент на клиниката, затова ще ти обясня. В клиниката редът е такъв - с предимство са момичетата, които са в процедура по стимулация за ин витро, за инсеминация или са минали пункция и се подготвят за трансфер, такива които минават консултации с доктора и ембриолозите, за да обсъдят качеството на ембрионите и т.н. Затова тези момичета, макар и да са дошли след теб, ще влязат преди теб.
Знам какво е усещането. В началото и на мен ми беше неприятно, когато не знаех защо едни момичета идват след мен, а влизат преди мен. Но питах на регистратурата и оттам ми обясниха какъв е редът. Не съм била пациент на други от по-известните клинити в София, но доколкото съм чела май и в "Надежда" редът е такъв. И имай предвид, че се чака навсякъде. Понякога с часове.
Вчера, вероятно съм била една от тези, които са дошли след теб и са минали преди теб, тъй като в момента съм в стимулация за ин витро. Въпреки, че се ползвам с предимствата на бързото минаване на преглед и аз чаках час и половина. Това ми се случва за първи път откакто съм в стимулация, просто деня беше много натоварен и със страшно много пациенти (имаше и правостоящи в един момент). Но така или иначе това са дребните неща, с които трябва да се примирим в името на мечтите си.
По отношение на доктора: Признавам, че не е от най-приказливите.  Но никога не е оставил зададен от мен въпрос, без отговор. Питай каквото не ти е ясно. Още от втория ми преглед при него поисках да си съставим план за действие. Веднага започнахме с инсеминации, но се откри проблем, който наложи друго развитие на нещата и сега съм директно на ин витро.
Имам пълно доверие на доктора и вярвам, че заедно ще успеем. Ако ти още в началото нямаш доверие на лекаря си, по-добре го смени с друг. Но се подготви за чакане и в другите клиники.
Успех!
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #378 -: Октомври 27, 2013, 20:33:39 pm »
Напълно подкрепям мнението на Викси и Джам. Ако прочетеш по-стари мои постове, ще видиш, че и аз понякога се предавам и обвинявам доктора за не предприети мерки, но в крайна сметка той е лекаря, а аз пациента, сигурна съм че има основание за всяко действие или "бездействие". Като чета постовете на момичета от други клиники, навсякъде е така, явно колкото и да сме информирани, не знаем всичко (и това е нормално от позицията на пациенти). Не те убеждавам да не сменяш клиниката, но се снабди с търпение. Пожелавам ти да видиш двете чертички в най-скоро време и да не ти се налага да правите план за действие с доктора.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #379 -: Октомври 28, 2013, 15:32:08 pm »
Благодаря за отговорите, момичета  :) Все пак смятам да направя тези изследвания (антиспермални, антитела, антиовариални и антитела срещу z.pellucida) незнам дали това са имунологичните. Докторът каза да не бързам, а да изчакам този цикъл, така че на следващия ще ги пусна. А относно чакането аз не се притеснявам, време имам, но понеже незнаех какъв е редът и се почувствах тъпо, все едно си измислям проблеми. Пожелавам на всички прекрасни бебчета и по възможност по-скоро  :D
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 15:35:08 pm от Catcat »