0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #260 -: Септември 20, 2013, 16:22:09 pm »
 За Декапептила д-р Владимиров специално ме предупреди, че трябва да се съхранява между 0 и 8 градуса. За Гонала и Мерионала-до 25 градуса
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #261 -: Септември 20, 2013, 20:09:10 pm »
ние още не можем да започнем стимулация , вчера бях на преглед но имам задържан фоликул, доктор Владимиров ми изписа Мервалон да го пия 21 ден след това като започне цикъла на 3-тия ден трябва да ида , дано се е махнал фуликула. Трябва ли да се притеснявам от задържания фоликул , започнах да се притеснявам вече
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #262 -: Септември 20, 2013, 20:33:19 pm »
Недей да се притесняваш.И аз съм имала д-р Владимиров и на мен ми изписа противозачатъчни и ми изчезна за следващия цикъл задържания.

Успех!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #263 -: Септември 20, 2013, 23:06:34 pm »
Аз на първия си преглед при д-р Владимиров отидох,защото нямах цикъл около 50 дена-оказа се 5 см. киста в левия яйчник(имаше съмнение да не е ендометриозна...  8O)-изчезна с Марвелон 2 по 1 за 20 дена,на петия ден след като ги спрях ми дойде със страшни болки,но кистата я намаше!  :D Имай доверие на доктора и успех!  :wink:
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #264 -: Септември 21, 2013, 12:45:47 pm »
моят случай е че забременях за 4 години 4 пъти първия път беше "кухо яйце" ппсле 3 извънматочни и се наложи да ми махнат тръбите , това ще е първият ми оит ИКСИ ... дано този път всичко е наред !
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #265 -: Септември 21, 2013, 14:23:23 pm »
Всичко ще бъде наред! Спокойно!  :bighug:
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #266 -: Септември 23, 2013, 14:41:07 pm »
Благодаря за информацията, ще се обадя за час след като ми дойде, за да спазим въздържанието и т.н. и да съм около 10ти- 14ти ден за евентуален преглед

По-добрият вариант е да си запазиш час за 2-5 ден на цикъла, за да може с един преглед да се направи оценка на яйчниковият резерв и да се пуснат хормони.

Запазих час днес за 12-ти ноември. Казаха ми да не правим спермограма предварително?!? Все пак няма да ми се падне нито началото, нито средата на цикъла, а към края по мои изчисления, но все пак първа консултация, важното е да си разкажа историята и да видим оттук накъде, предполагам :)


*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #267 -: Септември 23, 2013, 15:20:23 pm »
Обади се и запази час за СГ в предния ден ако можете, и така в деня в който сте на преглед резултатите ще са готови.А ако часът ти е по-късно през деня, може да запазиш час за СГ и рано сутринта като изрично попитай за колко време става готова, аз лично така направих и когато отидохме на първичен преглед имахме и СГ.

*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #268 -: Септември 23, 2013, 15:58:53 pm »
Благодаря, аз също го обмислях, но от друга страна не ми се губи периода с евентуална овулация преди това, заради въздръжанието и се чудех дали да не я направим съвсем предварително, докато съм в цикъл края на октомври.
Часът ми е за 11ч иначе, а и аз чувствам, че по-добре да отидем малко по-подготвени.


*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #269 -: Септември 23, 2013, 16:02:07 pm »
Аз за себе си исках да сме подготвени и да знам, че ако има проблем в спермограмата ще започнем лечение.Както знаеш ако има при мъжа проблем минималния срок за лечение е 3 месеца, та време ще се губи така или иначе.От тук нататък бърза работа няма, това да знаеш.Всичко е от цикъл в цикъл, от изследване до изследване.Важното е че сте тръгнали вече :)

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #270 -: Септември 23, 2013, 22:06:17 pm »
Момичета, подготвям се за замразен трансфер, ако всичко е наред в петък ще си прибера ембриончетата. Ако някой е правил ЗЕТ нека сподели как мина при него процедурата, мислех че ще ми бият прегнил за таймиране на овулацията, но доктор Белчева обясни че нямат такава практика. Също така не ми стана ясно защо всички ембриони се връщат на 6-ти ден след предполагаема овулация 8O, моите са замразени на 3-ти ден  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #271 -: Септември 23, 2013, 22:31:01 pm »
tsvety_t, аз нямам опит със ЗЕТ, но те съветвам да коментираш свободно с лекаря си по всички въпроси, които те вълнуват във връзка с твоето лечение и твоята процедура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #272 -: Септември 23, 2013, 23:27:30 pm »
мислех че ще ми бият прегнил за таймиране на овулацията, но доктор Белчева обясни че нямат такава практика.
Значи разчитат на спонтанна овулация.

не ми стана ясно защо всички ембриони се връщат на 6-ти ден след предполагаема овулация 8O, моите са замразени на 3-ти ден  :)
Защото например оплодената по естествен път яйцеклетка достига по тръбите за 4-6 дни до матката, където ще ти сложат ембриона, за да се имплантира.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Human_Fertilization.png
Седмица след овулацията прогестеронът, произвеждан от жълтото тяло (при естествени условия), е максимален в продължение на няколко дни за подпомагане на имплантацията. При ин витро се приема допълнително прогестерон, защото при пункцията се нарушава (разрушава) образуването на жълтото тяло, което произвежда прогестерон.

ПП. След освобождаването на яйцеклетката фоликулът се превръща в т.нар. “корпус лутеум” или ”жълто тяло”. Фазата се нарича “Лутеална”.

« Последна редакция: Септември 23, 2013, 23:56:36 pm от mammita2012 »
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #273 -: Септември 24, 2013, 09:41:25 am »
Hде и тук да попитам:
Бих искала да помоля пациентки на д-р Владимиров, правили изследвания за НК клетки в клиниката да споделят информация относно цени(видях ги в сайта, но не знам кой точно се пускат от изброените) и за колко време стават готови? Също дали има значение кога ще се пускат(кой ден от цикъла)? И д-р Владимиров ли назначава при нужда медикаменти/лечение или трябва да се обърнем към друг специалист?
   
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #274 -: Септември 28, 2013, 18:00:52 pm »
 Здравейте! Днес ми е първи ден от стимулацията с Декапептил 1/2, 300 гонал и 150 мерионал. Това са дозите и за утре. Ето че и аз стартирах моето първо инвитро. Показаха ми как да се слагат инжекциите и поне днес си ги поставих без проблем. На преглед съм пак в понеделник  :) Моля някой ако има информация от къде мога да купя Мерионал за понеделник да ми пише. Или ако имате телефон на някоя по-специализирана аптека? В клиниката на д-р Владимиров няма. Аз моите лекарства ще ги взимам от Турция и може би затова имам изписано лекарство, което няма в неговата аптека. Предварително купих само за два дена, защото не знаех дали ще стартираме този месец, а следващите би трябвало да пристигнат във вторник.
« Последна редакция: Септември 28, 2013, 18:05:31 pm от lioni1985 »
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #275 -: Септември 28, 2013, 18:08:33 pm »
Здравейте! Днес ми е първи ден от стимулацията с Декапептил 1/2, 300 гонал и 150 мерионал. Това са дозите и за утре. Ето че и аз стартирах моето първо инвитро. Показаха ми как да се слагат инжекциите и поне днес си ги поставих без проблем. На преглед съм пак в понеделник  :) Моля някой ако има информация от къде мога да купя Мерионал за понеделник да ми пише. Или ако имате телефон на някоя по-специализирана аптека? В клиниката на д-р Владимиров няма. Аз моите лекарства ще ги взимам от Турция и може би затова имам изписано лекарство, което няма в неговата аптека. Предварително купих само за два дена, защото не знаех дали ще стартираме този месец, а следващите би трябвало да пристигнат във вторник.
Мерионал има в аптеката на Щерев- ако си от София.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #276 -: Септември 28, 2013, 18:10:54 pm »
 Благодаря за бързия отговор. От София съм. А случайно да имаш телефон на аптеката, за да звънна предварително да ги питам?
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #277 -: Септември 28, 2013, 19:26:09 pm »
Благодаря за бързия отговор. От София съм. А случайно да имаш телефон на аптеката, за да звънна предварително да ги питам?
не, виж в сайта на клиниката, ако го има...
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #278 -: Септември 30, 2013, 19:07:47 pm »
Здравейте момичета :) и аз днес стартирах моето първо ин витро -Гонал 150 и Менопур 150. Желая успех на всички ви :)
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #279 -: Септември 30, 2013, 19:39:09 pm »
Успех, момичета!