0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #220 -: Юни 21, 2013, 11:55:47 am »
Аз правих ЕРА тест наскоро и все още чакам резулатите от него.

Да се надявам, че ще проработи и при нас.
Според мен трябва да се натрупат повече направени тестове и после опити, за да имат адекватни резултати.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #221 -: Юни 21, 2013, 13:36:16 pm »
Здравейте!
Имате ли представа колко от жените, които преди това са имали проблеми с имплантацията, след определяне на имплатационния прозорец са успели да забременеят?
Благодаря предварително!

според тази статия - http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_13199.html, цитирам:

Цитат
27% от жените, които са го направили, вече са бременни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #222 -: Юни 23, 2013, 08:18:07 am »
Благодаря за отговора момичета! :D
Аз също съм чела статии по въпроса, но ми се искаше да получа по-обективна информация, тъй като се колебая дали да се подложа на тази процедура преди следващия ни опит. Ние също сме с неизяснен степилитет и принципно отговаряме на показанията за прилагането й. Но, все пак е доста натоварваща финансово процедура и като се има предвид, че сме насочени и за ПИД, ще ни дойде малко вповече.  :? Ще трябва да съберем допълнителни средства, което със сигурност ще означава изчакване за нов опит... :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #223 -: Юни 23, 2013, 13:31:02 pm »
онзи ден в "На кафе" по нова телевизия имаше доста обстойно представяне на метода и на пациентки, бременни след прилагането му.

ето линк:

https://www.facebook.com/photo.php?v=453708224718458 - първа част
https://www.facebook.com/photo.php?v=454114874677793 - втора част
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #224 -: Юни 23, 2013, 20:40:33 pm »
онзи ден в "На кафе" по нова телевизия имаше доста обстойно представяне на метода и на пациентки, бременни след прилагането му.

ето линк:

https://www.facebook.com/photo.php?v=453708224718458 - първа част
https://www.facebook.com/photo.php?v=454114874677793 - втора част

Да, наистина бяха бременни и трите момичета, но при две от тях теста няма отношение. Само при Марги/която е мед.сестра в клиниката/ се оказва, че имплантационният прозорец е изместен. И аз съм в чуденка дали да го правя, но все пак той отхвърля една от възможните причини за неуспеха.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #225 -: Юни 24, 2013, 10:02:11 am »
Благодаря за отговора момичета! :D
Аз също съм чела статии по въпроса, но ми се искаше да получа по-обективна информация, тъй като се колебая дали да се подложа на тази процедура преди следващия ни опит. Ние също сме с неизяснен степилитет и принципно отговаряме на показанията за прилагането й. Но, все пак е доста натоварваща финансово процедура и като се има предвид, че сме насочени и за ПИД, ще ни дойде малко вповече.  :? Ще трябва да съберем допълнителни средства, което със сигурност ще означава изчакване за нов опит... :(
по какви показатели сте насочени към ПИД.
Относно ЕРА теста не мога да кажа мнение, може би щом сте с неизяснен стерилитет е добре да се направи.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #226 -: Юни 29, 2013, 10:48:24 am »
Няколко спонтанни бременостти завършили със спонтанен аборт в 6-7 седмица и един мисед в 7 седмица; установени гранични стойности на оплодителната способност при SDI теста; принципно добре развиващи се ембриони, но липсваща имплантация при АРТ процедури; при два от опитите ИКСИ - при една от яйцеклетките настъпва спонтанно делене преди да е била оплодена със сперматозоид. При неустановени проблеми за стерилитета възникват съмнения за евентуални нарушения в ДНК структурата на яйцеклетките, които не могата да се установят с обикновено оглеждане с микроскоп. Това налага ПИД на ембрионите, за да се види дали проблема не е генетичен... :? Просто няма друг вариант. :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #227 -: Юни 30, 2013, 14:44:54 pm »
Кариотип правили ли сте и какви са резултатите?
ПИД се прави при нарушение в кариотипа на един от партньорите.
Ако кариотипа на двамата е нормален- пак може да има генетично увреден ембрион, но това е по-скоро случайност. Та дори и да има такъв ембрион, то следващия най-вероятно ще бъде нормален. В тази връзка не виждам смисъл от ПИД- само ще си дадете парите- най-добре се консултирайте и с генетик по въпроса.
Ако има нарушение в кариотипа- е друг въпрос вече.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #228 -: Юли 03, 2013, 08:18:39 am »
Правили сме стандартни генетични изследвания и на двамата, като аз допълнително изследване за предразположеност към тромбофилия. Резултатите посочват нормални кариотип при мъжа /46, ХУ/ и жената /46, ХХ/ и нормален генотип за допълнителното изследване при мен. Представих всички изследвания на д-р Владимиров и след като ги рагледа препоръча ПИД.
Това, което написах в предишния пост, всъщност е становището на двама специалисти.
Правили сме консултации с двама генетици и според тях проблема по-скоро е психологически, поради твърде голямата ми напрегнатост образно казано "съм се заключила". Може би донякъде са прави, защото при последният ми опит миналата година успях максимално да се дистанцирам от работата и негативизма на хората около мен, останах си по-задълго в къщи и макар и за малко за първи път видях две черти. Предвид възрастта ми, не ми остава много време за опити и за това съм сколнна да направя всичко, което ме съветват лекарите, за да постигна мечтания резултат.  :wink:
Другата седмица см на преглед при д-р Владимиров и ще го попитам за необходимостта от ПИД.
Благодаря за съвета, Deizi_83! :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #229 -: Юли 03, 2013, 12:04:16 pm »
ПИД се прави само при горните показания, които ти бях написала.
А изказването на генетиците за "заключването" по-добре да не го коментирам :balk_132:
Интересното е, че това с деленето на яйцеклетката преди оплождане го чух тези дни от друга пациентка на Владимиров- на нея са й казали същото......явно е нова мода...... :wink:
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #230 -: Юли 03, 2013, 13:01:19 pm »
Момичета,ще си позволя да кажа,че успеха на една процедура зависи в не малък процент и от самите нас и нашето емоционално състояние не е хич за пренебрегване.И няма лошо да се интересуваме и четем и мислим и търсим причината за неуспеха заедно с лекаря,но ако не вярваме в преценката на лакарите и се нагърбваме сами да анализираме нещата- това не мисля,че е много полезно за нас.
Незнам защо след като и двама генетици са казали,че няма нужда от ПИД,защо Disi22 продължаваш да се съмняваш и да го мислиш?Моят съвет е отпусни се ,наслаждавай се на живота,радвай се на малките неща и се опитай да се настроиш на положителна вълна,колкото и клиширано да звучи :)
Успех на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #231 -: Юли 03, 2013, 13:48:12 pm »
аз пък съм силно изненадана, че генетици могат да говорят за такива имагинерни и неприсъщи на квалификацията им неща като "заключване" на жената в психологически аспект, което видиш ли, може да доведе  до проблеми с деленето на ембрионите.

нещо не ми звучи....

бих препоръчала да се успокоявате колкото си искате, но да следвате съветите на лекаря, на който сте се доверили. някои работи с отпускане не се преодоляват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - част 6
« Отговор #232 -: Юли 04, 2013, 20:58:27 pm »
"СБАЛАГРМ "София" ще работи без прекъсване през летните месеци.

Д-р Владимиров ще бъде в отпуск от 29.07. до 08.09.2013 г.

Д-р Белчева ще бъде в отпуск от 15.07 до 07.08.2013 г.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #233 -: Август 01, 2013, 07:58:33 am »
 Записвам се и аз тук. Днес правих тест-отрицателен след третата за мен инсеминация и първа при д-р Владимиров.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #234 -: Август 31, 2013, 16:17:09 pm »
Вече съм щастлива мама на дъщеричка Божидара.Роди се на 15 август с чудесните мерки 3200г и 50 см.......Благодарствените думи към д-р Владимиров няма да са достатъчни.С негова помощ СЛЪНЦЕТО озари дома ни!!!!
Късмет на всички.....и ТЪРПЕНИЕ-нужни ми бяха 12 години!!!!  :)
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #235 -: Август 31, 2013, 17:23:02 pm »
Честита дъщеричка motek! Да ви е  жива и  здрава. Поздравления към д-р Владимиров и неговия екип.
Надявам се доктора да помогне за едно малко чудо и в нашия дом.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #236 -: Август 31, 2013, 22:05:12 pm »
Честита дълго очаквана радост, motek!  Да е жива и здрава!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #237 -: Септември 03, 2013, 11:01:26 am »
 Здравейте, момичета! Първо честита дъщеричка на мама motek-много да ви радва, много здраве и щастливо детство! Днес бях в клиниката за преглед, преди предстоящо първо инвитро. Засега всичко изглежда нормално. Около 23-24 ще ходя да се види дали няма да има някой задъжан фоликул и ако всичко е ок, октомври ще е процедурата. Ако някоя от вас ходи по същото време, можем да се разберем нещо и да се запознаем. Този опит ще е самофинансиран и при мойто високо ФСХ, се предполага че стимулацията ще е по-силна, т.е. за лекарствата ще отидат доста парички. Затова мисля, като получа първата рецепта да я дам на една позната и тя да ми вземе лекарствата от Турция. Но изобщо не съм наясно как седи въпроса там-най-обикновена рецепта ще е достатъчна ли? Някой ако има инфо ще помоля да ми пише тук или на лично. Началото на октомври, ако се наложи промяна в лекарствата или дозите сигурно ще отидем с моя приятел до Турция(ако излезе, че ще е по-евтино). Така че, ако някой иска можем да ходим заедно до там-хем за компания, хем да си облекчим разходите. Ние сме от София и имаме кола, с която можем да отидем. Някой ако има интерес да ми пише. Успех на всички
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #238 -: Септември 06, 2013, 22:44:22 pm »
Здравейте момичета пожелавам на всички ви само положителни резултати  :D
lioni1985 на мен също ми е първи опит ,вчера бях в клиниката ,изписаха ми Марвелон и към 23,24 ще ходя.Дано всичко е ок и при следващия МЦ започваме.Стискам палци на всички ни  :wink:
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #239 -: Септември 07, 2013, 11:12:35 am »
Здравей,emilia04! Тази тема хич не върви-никой почти не пише :) Какъв е проблема при вас? Аз ту съм в еуфория, ту съм изплашена.....Пиши ми на лично, ако искаш и ще ти дам моя фейсбук-така по-лесно ще се познаем в клиниката и ако имаш време може да изпием по едно кафе след прегледите :)