0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не е от филмите Боби, искаш да ми кажеш, че мъжът ми, свекър ми и свекърва ми ме лъжат най- безочливо?
Имам чувството, че нещо ме подцени. Много добре знам какво е гето, знам че не е обградено с телена ограда  :lol: И аз съм ходила по чужбината и съм виждала разни неща  :wink:

И при нас образованието е задължително и какво от това?
В Щатите им взимат децата, но нищо не променят. Хората ще продължат да си раждат, особено циганката. Ако и ние процедираме така, мислиш ли, че на циганката ще й дреме? Аз ще ти кажа- не. Тя ще нацвъка  още. И пак да й ги вземат, тя пак ще роди.  И основно образование да има, тя пак ще ражда по 10 циганета. Не е до образованието, Боби, не знам как не го разбра.

П.п. Никога, ама никога не говоря наизуст. Преди да напиша нещо съм проверила или допитала до някого, дали въпросното нещо е вярно!
« Последна редакция: Януари 12, 2013, 11:15:39 am от Мецани »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Боби, не ми отговори на въпроса. В щатите всички от гетата ли са образовани и ходят ли техните деца на училище?
да ходят и не, не са супер образовани. В САЩ е задължително или да си пратиш детето на училище или да го обучаваш сам в къщи и да ходи да взима изпита на края на годината ( или на срока). Ако не го направиш, държавата ще го обяви за неглект и ще ти го вземе. Някои щати имат по-високи други по-ниски изисквания за последната възраст, но дори и тези, които са най-зле, са поне до 14 г.

Май много стари филми гледаш :-).Ето ти снимчица на районното намираще се вътре в South Bronx http://www.flickr.com/photos/jag9889/2500674924/ Чудно как стигат до работа, ако седят въоръжени отвън. Въпросното гето, както се вижда тук http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bronxhub1.jpeg е квартал, но беден.  Я, и училищен автобус има на снимката.  
Много обичаш да си говориш наизуст - патрулки седят отвън, 'нам какво си...

САЩ е прекрасна страна със своите особености. И негативи- както всички останали страни. Това е голяма страна, която не може да се съди отдалеч, не познавайки специфичните граждански особености "на място".
Ако съдим само и единствено по резултатите, САЩ е една от малкото страни днес със запазен пълен потенциал.

Ако говорим за моята област и работа, Американската Педиатрия, заедно с Педиатрията на няколко Европейски страни, са еталон за това, как трябва да се работи Педиатрия в съвремения свят. И чудото тук е че, само преди век, век и половина, Американците идваха в Европа за да се учат. Добродетелите и качествата на американската нация, великолепните им Университети, силата на гражданското им общество са тези, правещи тази държава една от най-развитите в света.

Въпреки че често съм критичен към Англо-америкосите по политически теми, и ПОНЯКОГА имам МАЛКИ разногласия в научните теми, що се касае до моята специалност, трябва да призная с благодарност ( дълбока) че, в момента в който скъсах с ПОЧТИ всичко научено в Бг по моята специалност ( имам пред вид "научено" преди десетилетия... сега може да е по-различно в Бг) и се обърнах към други мнения и хоризонти, оцених напълно силата и продуктивността на техните знания и практики. За което никога не се срамувам да изразя моята човешка благодарност.

Относно циганите в Бг.
Тази част от Бг население буквално се качиха на главата на всички останали, и започнаха да доминират и паразитират. Това е така, защото Бг е ориенталска държава, където законите ги има само на хартия, но няма държава, която да ги прилага. Просто е.

Аз лично не мисля че НЯКОЙ изобщо е в състояние да реши циганските проблеми в Бг. Защото такова решение е само "принуда" по същество.
« Последна редакция: Януари 12, 2013, 12:23:03 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не е от филмите Боби, искаш да ми кажеш, че мъжът ми, свекър ми и свекърва ми ме лъжат най- безочливо?
Имам чувството, че нещо ме подцени. Много добре знам какво е гето, знам че не е обградено с телена ограда  :lol: И аз съм ходила по чужбината и съм виждала разни неща  :wink:

И при нас образованието е задължително и какво от това?
В Щатите им взимат децата, но нищо не променят. Хората ще продължат да си раждат, особено циганката. Ако и ние процедираме така, мислиш ли, че на циганката ще й дреме? Аз ще ти кажа- не. Тя ще нацвъка  още. И пак да й ги вземат, тя пак ще роди.  И основно образование да има, тя пак ще ражда по 10 циганета. Не е до образованието, Боби, не знам как не го разбра.
Не знам какво знаят и ти казват мъжът ти свекърът и свекървата ти, знам, че това, че нямало там полиция не е вярно. Сама го видя или и полицейският им участък ще отречеш че съществува, въпреки, че той така се казва? Или съшествува, или говориш наизуст, кое е, ти кажи :-)? Че е гадно, гадно е, затова му викат гето все пак.

Ти мислиш, че целта на взимането на деца е за да не раждат ли? :-) Целта е за да получат децата по-добър шанс за живот, от колкото в собственото си семейство, ако то не се грижи и да се откъснат от тази среда.

Според теб до какво е,ако не е до образование? хайде ти кажи да чуем ти как смяташ, че може да се реши проблема.


  
*
Айде,айде,сега нашите цигани ги сравнихме с гетата в САЩ.Много ви моля,прекалено много ги въздигнахте.В България има закони.Може да не са много добри,но са закони.В крайна сметка,по-добре някакъв не толкова добър закон,отколкото -беззаконие. Само дето не се спазват.Това ни е проблема. Не се контролира спазването на законите или само се маркира такова.На "белите" хора как ни ограничиха раждаемостта?? Ами с икономически "лостове".По същия начин може спокойно да се ограничи "раждаемостта" на паразитите. А лостове има- посещаемост на училище- помощ,минаваш матурите-помощ, получаваш помощи- обществено полезен труд,правиш деца на малолетна-прокурор-затвор,крадеш-затвор,и т.н.,т. н. Ама трябва и за това да се контролира! Ако полицая не си върши работата и не влиза в гетото,ако и да трябва-няма как да стане./нашите мангали не са като негърските банди все пак/.Просто полицая си казва,че за толкова пари му е през оная работа.. ДжиПи и акушери от АГ отделенията пишат документи  израждат малолетни майки,но колко от тях уведомяват прокуратурата??? А колко прокурори или райони полицаи след това се отзовават и продължават по законов ред? В училище си затварят очите за отсъстващи деца,пускат неграмотни в следващ клас за да защитят бройката си пред делегираните бюджети..?! Е,как да се получи тогава! Освен ,че има закони ,те са доста репресивни към този етнос,само дето ние трябва да ги изпълняваме и ние да контролираме изпълнението му.Защото ние сме държавата,а ако тя откаже като наш представител,то ние можем да и напомним!! Пример-Катуница! Само че,дали до този вариант сме опитали всички останали възможности???
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Айде,айде,сега нашите цигани ги сравнихме с гетата в САЩ.Много ви моля,прекалено много ги въздигнахте.В България има закони.Може да не са много добри,но са закони.В крайна сметка,по-добре някакъв не толкова добър закон,отколкото -беззаконие. Само дето не се спазват.Това ни е проблема. Не се контролира спазването на законите или само се маркира такова.На "белите" хора как ни ограничиха раждаемостта?? Ами с икономически "лостове".По същия начин може спокойно да се ограничи "раждаемостта" на паразитите. А лостове има- посещаемост на училище- помощ,минаваш матурите-помощ, получаваш помощи- обществено полезен труд,правиш деца на малолетна-прокурор-затвор,крадеш-затвор,и т.н.,т. н. Ама трябва и за това да се контролира! Ако полицая не си върши работата и не влиза в гетото,ако и да трябва-няма как да стане./нашите мангали не са като негърските банди все пак/.Просто полицая си казва,че за толкова пари му е през оная работа.. ДжиПи и акушери от АГ отделенията пишат документи  израждат малолетни майки,но колко от тях уведомяват прокуратурата??? А колко прокурори или райони полицаи след това се отзовават и продължават по законов ред? В училище си затварят очите за отсъстващи деца,пускат неграмотни в следващ клас за да защитят бройката си пред делегираните бюджети..?! Е,как да се получи тогава! Освен ,че има закони ,те са доста репресивни към този етнос,само дето ние трябва да ги изпълняваме и ние да контролираме изпълнението му.Защото ние сме държавата,а ако тя откаже като наш представител,то ние можем да и напомним!! Пример-Катуница! Само че,дали до този вариант сме опитали всички останали възможности???

Ей, добре че някой който живее в България го каза това, че да не ми се карат само на мен повече. докато оправдаваме тези, които не си вършат работата и тези, които си затварят очите, няма да се оправим.
« Последна редакция: Януари 12, 2013, 11:31:54 am от Bobbie »


  
*
ra40 как в България
Цитат
На "белите" хора как ни ограничиха раждаемостта?? Ами с икономически "лостове".По същия начин може спокойно да се ограничи "раждаемостта" на паразитите.
Тогава излиза че има двоен стандарт. За нас "белите" хора с едни лостове ни ограничиха раждаемостта, пък при циганите такива лостове няма?
Иначе съм съгласна, че законите ни куцат. Първо като такива, че са недомислени и второ, че не се прилагат.
И моля ви се нека не дискутираме и анализираме в Америка как е. Дори и за съпоставка няма място, камо ли за "челен" опит.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Боби, ся ще спорим за въпросното гето ли  :lol: не съм била там, ама и ти не си била, нали? Не отричам нищо, но вярвам, че семейството ми не ме е излъгало.

Ти мислиш, че целта на взимането на деца е за да не раждат ли? :-) Целта е за да получат децата по-добър шанс за живот, от колкото в собственото си семейство, ако то не се грижи и да се откъснат от тази среда.

Шанс могат да получат деца, които евентуално ще бъдат осиновени. Приемните семейства и детските домове в Бг знаем какви са. Доста от децата, живеещи в детските домове крадат, проституират и започват да се множат на малолетна възраст. 99% от тези деца са цигани.

За мен спирането помощи при многодетна майка ще е едно от решенията!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ДжиПи и акушери от АГ отделенията пишат документи  израждат малолетни майки,но колко от тях уведомяват прокуратурата???

Всеки път, Рачо, всеки път! Само че се уведомява полицията, а не прокуратурата, такава е процедурата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Цитат
За мен спирането помощи при многодетна майка ще е едно от решенията!
Кратко точно и ясно.
Ама смее ли държавата да го наложи? Угодно ли й е? Мислите, че не го знаят това горе - управляващите?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
За мен спирането помощи при многодетна майка ще е едно от решенията!
В цял свят, от Индия до Африка, най-бедните, които нямат никакви помощи, раждат по много деца. По-каква логика смяташ, че в България ще е обратното? Не казвам да не се прави, но няма да промени много. Единственият фактор, намаляваш раждаемостта, е образованието. Това са фактите, можем да ги отричаме, ама те няма да се сменят. В западният свят раждаемостта е по-ниска, въпреки по-високият стандарт. Защо смяташ, че е така? Един Германец може да си позволи да отгледа няколко деца, ама не го прави, а една индийка от гетата в Мумбай ражда по много без никакви помощи да получава. Богатите Идийци също нямат толкова много деца. 


  
*
Bobbie ти явно не можеш (или не искаш) да разбереш, че за циганите в българия това е източник на доходи, за тях това е бизнес, раждането е средство за препитание.... как по друг начин да ти го кажа.
Едва ли в Индия или Африка получават помощи, в добавка и това че там е друга религиозната им принадлежност, която не им позволява някои неща. Моля те, отново залиташ към невъзможни аналогии.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
ОК,Мели,нямам основание да не ти вярвам,защото няма по-надежден източник от теб.В такъв случай,веригата след АГ отделенията се къса.Дали в полицията,дали след нея,но има слабо звено.Кое е то? Защо не изпълнява задълженията си? Нали това им работа и имат съответните права,а и получават възнаграждение ,при това от нашите данъци!? Ето така трябва да се търси и когато се крие нередността ,да се поставя въпроса където трябва.Абе,разказвали са ми случаи в Австрия,когато преди много години също са ги приучавали да си изхвърлят боклуците разделно/защото и те не са се родили научени/ как са се "топели" съседи.Само че,аз използвам думата "топели",а там човека просто е подавал сигнал за нередност.Ето една разлика,върху която си струва да се замислим.Сигурен съм,че икономическия подход,доста ще "вразуми" раждащите заради бизнеса.Просто иска време и за това.за жалост,наистина има "двоен аршин" при прилагането му. Използва се,че все пак като по-образовани,по-организирани и по-социализирани,ние сме учени да спазваме закона и се страхувам от него.При манго това не е така и явно ораните ,които трябва да му покажат грешката,не го правят!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Ама ra40 той манго много добре знае къде му е грешката ,няма какво да му я показват органите. Проблема е че на манго не му пука и спродължава да си прави каквото му е кеф, а последствия от това няма.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Ама то за това е закон,щом има престъпление-има и съответното наказание. Аз винаги съм се чудил,абе явно има някакви ромски ,нерегистрирани организация,които наричам "просветителски",които при приемането на някакъв социален закон,веднага организират разясняването му сред "общността" и начините за максимално възползване от него. Абе тия наистина знаят тези закони наизуст!! 8O Направо са професори!  :lol: Нямало места в затворите,казват.Ами да построим затвори,бе,какво толкова,щом има хора да ги пълнят.Ако приемем,че манго обикновено върши не толкова тежки престъпления,че да стои  на строг режим,то само от "цветните" престъпници,пръснати по различните лотове на магистралите,можеха да се спестят 30% от разходите.манго,поне чакъл може да носи и бетон да бърка.Тя Маги ще каже,по е запозната,ама все има неквалифицирана работа и в строителството на високо-технологични магистрали!? :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
За мен спирането помощи при многодетна майка ще е едно от решенията!
В цял свят, от Индия до Африка, най-бедните, които нямат никакви помощи, раждат по много деца. По-каква логика смяташ, че в България ще е обратното? Не казвам да не се прави, но няма да промени много. Единственият фактор, намаляваш раждаемостта, е образованието. Това са фактите, можем да ги отричаме, ама те няма да се сменят. В западният свят раждаемостта е по-ниска, въпреки по-високият стандарт. Защо смяташ, че е така? Един Германец може да си позволи да отгледа няколко деца, ама не го прави, а една индийка от гетата в Мумбай ражда по много без никакви помощи да получава. Богатите Идийци също нямат толкова много деца.  
Защото образователния и имуществен ценз са в пряка връза с тези неща. И защото в развитите общества човек има други житейски стимули и ориентири.
Образованието не намалява раждаемостта. Просто образованието измества житейските ценности.

Няма по-просто нещо от две, три неща:

* да не се дават на циганите парични помощи, а купони за храна или помощ във вид натура.
* да се обвърже даването на материална помощ, в натура, със задължението, поне един член от семейството задължително да работи.

Общо взето, бедата е че, каквито и мерки да се вземат срещу циганите, те винаги по същност ще са принудителни.
Това ще предизвика "вой" в широки кръгове Европейски интелектуални онанисти и "соц демократи", и така нищо от вътрешните Бг мерки няма да може да бъде приведено в изпълнение.
« Последна редакция: Януари 12, 2013, 12:32:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Че кой е казал, че работа няма за неквалифицирания манго. Има, ама е за малко пари. А за какво му е на манго да се напъва, като си пийне ракиица, ще си направи кефа и точно като по часовник на две години жена му ще ражда и ще взима от социални толкова колкото ако манго се поти да товари чакъл някъде - примено. Ако пък е и работа от която няма какво да се крадне .... какво да го търсим там манго.
И верно че манго е толкова осведомен по конкретни въпроси, че просто не можем и да си представим. И пак питам дали дъжавата няма връзка с тази осведоменост на манго .... как така се пръкват разни осведомителни организации от нищото, хайде да не се заблуждаваме. Един богат ром си финансирал организация и ходи да пръска собствените си пари да осведомява събратята си - хе, хе, хе .... за к'ъв му е.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Birdie не съм съгласна. По принцип да - образованието образованието може да "измества ценностите", НО да задължавайки циганите да ходят на училище не ги правим автоматично образовани. Образова се човек, който иска и който полага някакви усилия да учи. Те може и 16 пъти да повтарят 1-ви клас и пак да не могат да четат и да пишат. Ноооо да смятат помощите винаго ще могат, защото са заинтересовани.
Друго,не е целта да се прилагат принудителни мерки срещу циганите, които да предизвикат "вой в широки кръгове Европейски интелектуални онанисти и "соц демократи". Целта е да има права и задължения ... и ограничения наложени и спазванисъс закони, които да важат за целокупното българско население, без оглед на етнос, произход и вероизповедание.Това може, при това с категорично с подкрепата (в това съм убедена) от мнозинство, което все още сме. През 2050 г. ще бъдем малцинство етническите българи. Това вече е ясно и за жалост е необратим процес или почти необратим, ако сега, днес не се предприемат мерки .... утре вече ще е късно. Управляващите обаче не им пука. И както се изказват вече дори и официално доста компетентни хора дори в момента не е толкова важно дали ще има АЕЦ Белене, колкото сега, в момента да се реши как да се съхрани българската нация в Р България. Когато едни мерки са за всички с подкрепата на мнозинство, с волята на парламент, президент и прочие, когато е държавна политика с подкрепата на народа си няма кой да надава вой.

Французите като изритаха циганите от държавата си  .... какво - нададе се някакъв рахитичен вой . Отговора беше нещо от сорта "ами като ги защитавате толкова приберете ги вие". И какво настана - тишина.
Иначе социалните в натура - да също е вариант. С две думи начини много. Желание - липсва.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джаме, докато Боби ги защитава, ще ги образоваме непрекъснато, друг е въпроса какво ще излезе от това образоване :lol:
Рачо, докладват ги и като отидат на място и като има неизвестен извършител, полицаите какво да направят??? И на калъп да ги хванат, все тая. Не могат да докажат, че е имало насилствен акт, не могат да докажат и бащата и си върви следствие срещу неизвестен извършител, малолетната циганка продължава да ражда като по часовник на определен период и пак от неизвестен и така до безкрай...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Съгласна съм с avallon , че ходенето на училище по задължение не е равносилно на образоване. Нито пък "образован" е равнозначно на някой научил нещо, натрупал определени знания за света, или пък специфични в някаква област. Всички тези неща могат да бъдат надграждани у даден индивид при поне две изпълнени предварително условия - индивидът да иска да се развива и обучава и същият да има основа, база върху която това да се случва. Тази база може да я даде единствено и само семейството! За добро, или лошо е така и винаги е било така. И не се отнася само за циганите, а за всички нас и за нашите деца - също. Образователните институции и най-добрите и с "най-космическите" програми за обучение и с най-кадърните специалисти - само спомагат развитието и обучението на децата /юношите/, но те няма как да компенсират тотална липса на "първите 7". Те не могат институционално и в кратки срокове да изградят онези неща, които нормалните и грижовни родители дават и създават у децата си от самото им раждане все пак. Те не могат набързо да изградят едно ново, "по-правилно световъзприятие" у дете родено и раснало в гетото, което и себе си и света край себе си възприема коренно различно от това, което на нас ни се ще да бъде.

В този смисъл - хубаво образование, образование, ама как да "избиеш на циганина циганията", като същата се нарича "особеност на етноса" т.е. нещо, което по презумпция нямаме право да пипаме, все едно с какви цели. Не учели, не работели, деца правят секс и раждат деца, защото...такъв им бил обичая на тях.  8O Сакън, ако някой посмее да каже, че подобни обичаи нямат място в едно нормално общество и в държава от ЕС. Писък, че ги дискриминираме, че им посягаме на човешките права и в този ред. Правото на "различност" на някои групи - всъщност ги поставя в привилегировано положение, спрямо всички останали в същото общество, което уж не би трябвало да е възможно в една правова държава.
"Правова държава", противно на това което си мислят драгите цигани не означава "държава в която имам само права"  :lol:
В преамбюла на Конституцията на България и чл. 4, ал. 1 от основния закон на страната понятието е дефинирано така: "Република България е правова държава. Тя се управлява според Конституцията и законите на страната."  Концептуално правовата държава се крепи на три постулата: върховенство на закона, върховенство на правото и върховенство на правосъдието.   

При нашите цигани - начинът на живот, отношението към децата им и към околните изобщо - е почти винаги в нарушение на всякакви закони, норми, правила. Те са му хванали цаката, чрез ползването "за заложници" именно на децата си. При всеки опит възрастните индивиди да бъдат "плеснати през ръцете" - непременно се оказва, че санкции спрямо тях ще навредят И на децата им. Още повече отколкото самите родители им вредят. Децата във всяка бяла държава имат особен статут и поради това, ако приложението на какви да е разпоредби и закони има шанс да навреди /някак/ на деца - поне у нас се започва едно суетене и кършене на пръсти. Приказки как: "И това е лошо, ама и онова е лошо, няма идеално, как да решим кое е по-добро...". Което идеално устройва циганите и те го ползват на макс както се казва. Тези неща сме ги бистрили безкрайно в темата за "безхаберните родители".

Ами да - няма добро и лесно решение на въпроса. Така е. Ама лутането и философстването по същия - правят батака само по-голям и все по-трудно разрешим. Да се приеме най-после една господстваща позиция в тези щекотливи казуси и да се действа твърдо и повсеместно според нея. Не да се тюхкаме до безкрай... Да било лошо в гетото, не можело така без отопление и течаща вода, та дори без стъкла по прозорците да се отглеждат скотски няколко деца, ама...от друга страна пък било най-важно същите да растат с мама, тати и племето и ся...адска чуденка, кое е по-зле от злето.  8O Недоумявам, че през 2013-а изобщо нормални хора управляващи държава /било и нашата/, могат да имат чуденки по такива въпроси.

Който не си гледа добре децата - просто му се отнемат и той не може повече да се издържа за тяхна сметка. Ама не на един-двама да се вземат, ами масово. Не го гледаш добре - няма дете и точка. И пари няма за теб. Така и така за гледането на техните деца плащаме пак ние, поне да ги гледаме по-добре отколкото го правят "родителите" им. За една нощ - няма да сгреят въпросните, че авантата е приключила завинаги, но за няколко години - ще. Тогава и образованието и квалификационните курсове ще им станат привлекателни и ще са принудени да плащат всичко, което ние сега плащаме. Ако не го плащат - не го получават. И няма вече да я има опцията, "ама то децата...". Децата ще са на светло, топло и на училище, ако и не при семейството си. Пък семейството, ако иска да си гледа децата наистина - напъва се както всички ние се напъваме /не само на думи/ и си ги получава обратно. Като ДОКАЖЕ, че може да ги гледа свястно. Сега - все едно на диабетик да бутаме захарни петлета и да чакаме да му се подобри състоянието. Някой друг път...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Който не си гледа добре децата - просто му се отнемат и той не може повече да се издържа за тяхна сметка. Ама не на един-двама да се вземат, ами масово. Не го гледаш добре - няма дете и точка. И пари няма за теб. Така и така за гледането на техните деца плащаме пак ние, поне да ги гледаме по-добре отколкото го правят "родителите" им. За една нощ - няма да сгреят въпросните, че авантата е приключила завинаги, но за няколко години - ще. Тогава и образованието и квалификационните курсове ще им станат привлекателни и ще са принудени да плащат всичко, което ние сега плащаме. Ако не го плащат - не го получават. И няма вече да я има опцията, "ама то децата...". Децата ще са на светло, топло и на училище, ако и не при семейството си. Пък семейството, ако иска да си гледа децата наистина - напъва се както всички ние се напъваме /не само на думи/ и си ги получава обратно. Като ДОКАЖЕ, че може да ги гледа свястно. Сега - все едно на диабетик да бутаме захарни петлета и да чакаме да му се подобри състоянието. Някой друг път...
100% съм съгласна,но колкото пъти го кажа, се отрича  и ми се казва, че не е възможно описаното от теб.Защо да не е възможно аз не знам, но не виждам какъв е проблема като не си водиш детето на училище да ти го вземат. Има минимален стандарт за грижи като не го изпъняваш, взимат го.

 Авалон, казваш, че образованието било насила - ми аз не помня да съм ходила на училище по собствено желание. Ходех, щото беше задължително и ме караха и защото имаше последствия, ако не ходя. Но това не означава, че ходенето не ми се е отразило положително, нали? Образованието ти променя средата и ти измества ценностите както каза докторът. Само да висиш в тази среда има някаква разлика, от колкото да седиш в гетото по цял ден.