0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
На моменти си мисля, че е по-добре да се спрат всички стимулации и помощи за бременност, раждане и отглеждане на дете, че да спрат да се раждат и циганчета или поне и те да имат по 1-2-3 деца, а не по 16 и да не им знаят имената, но да знаят сумата, която ще получат. Но вероятно циганите пак ще намерят начин да се облагодетелстват  :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Едно време по комунизма помощите бяха до 3то дете, но циганките мисля, че пак си раждаха по много.


  
*
Ами то за раждане до тук, но следват още камара подпомагания и превенции(като пари давани за превенция от изоставяне-до 3 пъти). Коя майка с 2 деца ще има нужда от превенция от изоставяне, вече няколко гледам, които без ток и в крайно затруднено положение си гледат децата някак, значи като са бели може да мизерстват, а държавата ни да не ги подпомага, а на циганите да им бичат климатиците и държавата да плаща тока и водата.
*
Ами то за раждане до тук, но следват още камара подпомагания и превенции(като пари давани за превенция от изоставяне-до 3 пъти). Коя майка с 2 деца ще има нужда от превенция от изоставяне, вече няколко гледам, които без ток и в крайно затруднено положение си гледат децата някак, значи като са бели може да мизерстват, а държавата ни да не ги подпомага, а на циганите да им бичат климатиците и държавата да плаща тока и водата.
То само това да е.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Какво ще кажете за случая във Враждебна? Как се гледат 10 деца в гараж 10 години и минават проверки от социалните?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Не обичам кафявото мислене, не ми харесва и статията. Загриженият Карбовски може например да отгледа поне 3 деца, но към момента има едно. Някой пречи ли му да размножи силно арийския си генотип?
В очакване ....
*
А, ако автора не беше Карбовски? Мисля ,че малко се опростяват нещата  коментари от сорта "Първо той да даде пример,пък после да дава акъл". Автора просто маркира причините,които ще ни доведат до претопяването на българския народ. Някои от причините,според него. Сигурно има още поне стотина с поне стотина първоизточника към тях.За жалост, в момента,това е положението,независимо дали ни харесва или не.За 23 години се стигна до тук.Бавно,безотговорно,не ми се иска да казвам-целенасочено,че направо ме побиват тръпки ако е вярно.за жалост в отчаяния си опит да не приемаме този факт,с тежкото демографско положение на българския етнос,ние се опитвамче да ограничим увеличаването на "конкурентните" ни етноси. А дали това е правилния подход?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Действителността е такава. Фактите са на лице, независимо дали Карбовски или някой друг ще ги каже/покаже. Често обаче си затваряме очите и запушваме ушите точно по ей такива щекотливи теми. Не знам дали е кафяво мислене, но е ужасяващ факта , че етническите българи изчезваме прогресивно, бавно, но почти (вече) необратимо..... като глобалното затопляне - връщане няма. И не толкова е проблем раждаемоста, колкото причината за това. Циганите не раждат щото много искат да имат повече рожби и това всички много добре знаем, няма какво да се лъжем и обвиняваме в расизъм.
Цитат
не ми се иска да казвам-целенасочено,че направо ме побиват тръпки ако е вярно
ra40 и на мен ми настръхва косъма само като се сетя че май, май натам отиват нещата. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не само Карбовски е чел данните на статистиката:
http://pressadaily.bg/publication/8464-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%84.-%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%98%D0%92%D0%90%D0%9D%D0%9E%D0%92:-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0/

от статията:

Цитат
ТОП 10 на най-печалните демографски събития у нас за 2012 г.

1. Българското население намаля под 7 милиона.

2. Броят на новородените бебета е спаднал за последните две години със 17,%%.???

3. По смъртност на населението (14,32%) България зае първо място в Европа.

4. Вече има 183 напълно обезлюдени села фантоми.

5. В 1398 градове и села (26,2% от всички селища) етническите българи вече са малцинство.

6. България е европейски шампион по безработица (официална 11%, реална 25%).

7. Разходите от бюджета за издръжка на ромите станаха 3,2 млрд. лв.

8. Нарастват социалните конфликти - блокадите, масовите протести са с 21% повече от 2011 г.

9. По благополучие падаме на 140 място, между Чад и Сенегал, от 155 страни.

10. Намалява интелигентността на нацията ни, вече сме на 47-о място.

гледам, че и в други държави се вълнуват от същите проблеми:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2260067/White-Britons-minority-Leicester-Luton-Slough-Birmingham-set-follow-end-decade.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Който ще да е автора ... никой не ни е виновен, че отглеждаме по 1, 2 по изключение 3 суфистицирани продукта, вместо 5.
Това не е бг проблем единствено, по-скоро е цивилизационен. Ето ви пример с моето семейство. На този етап сме преценили че можем да отгледаме едно дете (дай боже да можем и още едно)- ама за да можем хем да му платим добро образование, хем курсове, хем кефове за нас и за него. С нашите доходи и ресурс би  трябвало да можем да изгледаме 3 деца, ама с безплатно образование и без кефове ... Въпрос на избор е и не мога да обвинявам, че друг на мое място и 5 деца би изгледал

Какво значи да си затваряме очите точно по тая тема... наистина не мога да разбера. Да, българите намаляваме ... циганите раждат повече - факт. За това обаче циганите не са ни виновни - сори!

ПС
Под кафяво мислене имам предвид от една страна метафората на самия Карбовски в статията - кафява цивилизация, от друга правя препращане към кафявите ризи на Третия Райх.
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 19:57:52 pm от Fussii »
В очакване ....
Ако някой го е пропуснал :)
http://grajdani.bg/?p=4362

Да се поразсеете :)
[/url][/url]
*
фузи, напълно съм съгласна с теб. децата се превърнаха в лукс и то не само за хората с репродуктивни проблеми. образованието, например, на мен ми е голям дерт и отсега съм се закъхърила какво да избера и морално ли е въобще една средна годишна заплата да отива за частното училище на дете, което е на 4? е, да ама ако не отиде от на 3, то няма да влезе в частно училище, гимназия, университет, защото те са навързани. пък това значи, че няма да има "най-добрият шанс в живота" (макар да не съм сигурна за това, но ...)

не виждам защо да казваме, че бедните българи нямат достъп до социални помощи, в закона никъде не се казва да има разлика в мин доход, който те квалифицира като социално слаб за цигани и за българи. друг е въпросът как и по какъв начин "българите" (пиша ги в кавички, щото и циганите са българи) ползват или не социалната система.

за мен по-големият проблем е "затъпяването" на нацията, не цветовите нюанси.

и последно - чудя се какви щяхме да сме ние днес ако славяните бяха мислели така през 680 година - а не ги щем тези, те са черни, говорят странен език, идват от не-нам къде си, нямат истински дом, живеят с конете си и само гледат с кого да се сбият. примерът може и да изглежда опростен, но миграцията и асимилацията са нормални процеси, важно е да се запази културата, езикът, интелектуалните постижения и аспирации на дадена общност, според мен поне.
*
Да, циганите не са виновни, че българската нация намалява. С намаляването на българите, намаляват и данъкоплатците в бъдеще, на това трябва да обърне внимание държавата, щото нея това много я касае. Трябва да обърне внимание на раждаемостта на циганите, които я обърнаха на доходоносен бизнес.

Притеснявате се какво образование ще дадете на детето си ( едно единствено), но не ви ли притеснява и фактът, че за в бъдеще единственото ви дете, независимо придобития ценз, ще трябва да гърби яко, за да издържа заплашително увеличаващата се група тътеи, които ще смучат държавата?

Много по-рано трябваше да се алармира за този проблем и да се вземат мерки.

и последно - чудя се какви щяхме да сме ние днес ако славяните бяха мислели така през 680 година - а не ги щем тези, те са черни, говорят странен език, идват от не-нам къде си, нямат истински дом, живеят с конете си и само гледат с кого да се сбият. примерът може и да изглежда опростен, но миграцията и асимилацията са нормални процеси, важно е да се запази културата, езикът, интелектуалните постижения и аспирации на дадена общност, според мен поне.

Елена, ти какво предлагаш, да се поомесим с циганите ли  8O
*
Ама какви мерки да вземе някой страничен за моето семейство, за да се решим на 2, 3 деца ... Как да стане ... Повече социални придобивки - ами нали някой трябва да ги изкара - кой - пак работещите данъкоплатци.

Хич не е толкова просто Ето днес си говорим с Калин и аз добросърдечно :wink:  казвам "Който роди под 18 години, да не му се полагат НИКАКВИ, ама никакви помощи и обезщетения" и Калин веднага ми отговаря "Чудесно и тогава или почнат да си хвърлят децата по кофите или ще увеличат кражбите или ще карат децата 2 пъти повече да просят и да крадат"... Ами прав е
В очакване ....
*
мецани, а може би да забраним със закон смесените бракове, да ги изпратим в отделни училища, гета, ние сме се омесили, ние живеем в един свят, в една държава, в един квартал. нали тук всички дружно казвате, че не ви е проблем това, че са цигани, а поведението им. е има и такова нещо като културна асимилация (това се е случило с пра-българите, между другото). да, ама това е моркова, а не пръчката. и моля ви, не ми цитирайте избиването на болярите, като държавнически жест, надявам се сме отвъд това и ще си останем на "по-меките" фантазии за социално инженерство.
*
мецани, а може би да забраним със закон смесените бракове, да ги изпратим в отделни училища, гета, ние сме се омесили, ние живеем в един свят, в една държава, в един квартал.

Хм, ти ли беше или не беше точно два коментара по-горе за годишна заплата за частно училище на 4-годишно дете?
Ама защо изобщо го мислиш, нали няма дерт - един свят, един квартал, едно училище. Пускай го в общественото школо в Лондон и покажи на практика, че си толкова надрасла предразсъдъците, колкото и на приказки. Защо ти е да плащаш на частното и елитното?
« Последна редакция: Януари 11, 2013, 23:17:04 pm от цигу »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
И бе, Цигу, едно е смесен брак, друго е частно елитно училище, недей ся така :D
Ей виж, аз си признавам, кандидат снахата е черна :D И съм намерила и позитивната страна - майка й е от Коста Рика, поне ваканциите на топло съм уредила. Е ся, че внуците ще са мляко с кафе, кво да правим, важното е, че ще е елитно смесено :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Фуси, предпочитам парите на данъкоплатците да отиват за социални придобивки, които да ни стимулират нас българите да се решим на повече от 1 дете, отколкото да отиват за малолетните цигани, които започват да се множат от 11-годишни.

Циганите и сега си хвърлят децата по кофите, карат ги да крадат, да проституират, продават ги. Нищо няма да се промени ако  се спрат помощите на малолетните родители или  на тези с повече от 3 деца.

Елена, ти пак явно не разбираш за какво говоря - къде си го измисли това за забраната на смесените бракове :lol: къде отиде просто не знам.

И като говориш за асимилация, от думите ти да разбирам ли, че циганите трябва да асимилират българите така както е станало между прабългарите и славяните?
*
Елена, омесили сте се с тези, с които споделяте един стандарт, хайде сега да не залъгваме ...
Тук е същото, с тези, които споделят стандарта ни, ерго се трудят никой няма проблем
В очакване ....
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
За съжаление всичко, което се казва в интервютата е живата истина. Няма какво да се залъгваме, аз това съм го прозряла от доста време, не ми трябват дори цифри и статистики, за да си направя съответните изводи. Да, белите не раждат. Защо? Наистина ли не знаете отговора на този въпрос? Аз мисля, че е брутално очевиден :(
Напълно подкрепям Мецани, изразява и моето виждане по въпроса.
Елена, забравяш еволюцията, а явно и историята. Няма значение какво са си казали славяните, понеже не са имали много избор :lol: Това няма много общо с казуса, който разискваме тук, защото причините за намаляването на етноса ни са много и далеч не се изчерпват с циганите. Макар последните да са една от причините за ниската ни раждаемост, разбира се, по косвен начин. Мисля, че се досещате точно каква е връзката, няма да се спирам на това, нищили сме го вече. Факт е, обаче, че държавната политика има огромен принос за тези черни прогнози. И дори и да вземем да се поомешаме с братята :lol:, това няма да реши проблема, защото така няма да съхраним етноса си, ще го доубием окончателно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!