0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #180 -: Октомври 29, 2012, 22:53:25 pm »
Afrodita279, само да ми спре кървенето и няма и да помисля да се оплача :) Аз отначало много се шашках, че нямам симптоми, мислех си, че всичко е спряло. Нали ви казвах, че имам една спонтанна бременност преди няколко години, завършила с мисед и тогава много ми се гадеше. Явно наистина две бременности и при една жена не си приличат.

Heaven_new, да, на мен ми беше 7 опит (и една инсеминация имам, ама нея не я броя). Всичко е въпрос на време, просто при някои от нас става по-трудно.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #181 -: Октомври 29, 2012, 23:32:39 pm »
Прибрах се,момичета.Тук системата е такава,че няма дежурен гинеколог.Обадиха се на моя доктор и ми дадоха да говоря с него.Той ми каза,че неможе нищо да направи в момента,нито може да каже дали е спонтанен аборт,възможно е да съм изгубила единия ембрион,а възможно е и двата или нищо подобно.Едва на 9 Ноември може да ме види на ултрашалтер и да каже какво е положението. А утре отивам пак да пусна кръвен тест,доколкото разбрах да видя дали все още има бременност,но се чудя ако е станал спонтанен аборт толкова ли бързо изчезва ЧХГ-то в кръвта,или какво ще покаже утре,нямам представа,но от зор само да ме видите как проговорих немски. :oops:
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #182 -: Октомври 29, 2012, 23:41:40 pm »
Aldita, а не можеш ли утре да отидеш на друг гинеколог, някой на частен прием? За да си спокойна, ти до 9-и ще откачиш. Просто като чета и нашата здравна система ми се струва много достъпна, поне в големите градове.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #183 -: Октомври 29, 2012, 23:45:54 pm »
Ами незнам,те тук искат доста обяснения,документации,не е като в бг отиваш ,казваш,че искаш ултразвук и готово,щом го плащаш получаваш.Аз се надявах да има дежурен лекар,да ме прегледа,но..нищо подобно,разпитваха ме коя съм,на кого съм пациентка,за какво идвам и му звъннаха на моя гинеколог.А той каза,че единственото което може да направи е да пусна кръвен тест и да видим дали има още бременост,доколкото разбрах
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #184 -: Октомври 29, 2012, 23:50:13 pm »
Ив4е а ти има6 ли болки в кръста или в корема?
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #185 -: Октомври 29, 2012, 23:56:19 pm »
алдита, ако кървенето е само зацапване, вероятно няма опасност за бебето ти. Ноооо това, което трябва да направиш, е да си почиваш и да си вземеш болничен. И да си лежиш. Докторът не ти ли каза да спреш аспирина? Противопоказен е при кървене. И какво друго взимаш?
И аз имах три седмици зацапване при първата бременност. Моят гинеколог беше много притеснен, но ме преглеждаше всяка седмица или щом се обадех. В крайна сметка, седях си вкъщи, ходих да ми бият прогестероновите инжекции, взимах и утрогестан и в някакъв момент зацапването само си спря.  

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #186 -: Октомври 30, 2012, 00:01:18 am »
Aldita, в кръста имам много рядко. В корема различни усещания - придърпвания, бодежи, спазми и напрежение понякога, но силни болки не съм имала. Моля те, опитай да се успокоиш. То направо си в безизходица в тая немска здравна система. Кървенето намалява ли? На мен лекарката ми каза, че макар и алено червено, ако зацапване може и да е нормално. Стискам ти палци за теста и дано са напразни тревогите ти!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #187 -: Октомври 30, 2012, 00:50:27 am »
Алдита, в момента и да отидеш на гинеколог, той няма да може да види нищо с на ехографа. Много ранна бременност е това. Не случайно първи преглед се прави десетина дни от уринарен положителен, в най-общи линии. ЧХГ-тест също на този етап нищо не може да каже, за съжаление.

Кажи повече за болките в кръста, защо питаш, да не би да имаш?
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #188 -: Октомври 30, 2012, 07:50:01 am »
MONK, IrinaMMM ,момичета не е лесно,но ви пожелавам бързо да се възтановите и да продължите с нови сили и това да са вашите последни опити :bighug:.

Aldita момичетата са ти дали добри наставления,дано да спре това кървене и всичко да е наред :crossfingers:

Момичета вчера ми почна стимулацията с Puregon по 150 и Мерионал 75IU по 2 ампули за три дни и в четвъртък пак на преглед.Сигурно ще ми вливат и Октагам 10 дни преди ЕТ.Дано този път да се получат нещата :)

Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #189 -: Октомври 30, 2012, 09:38:53 am »
MONK, IrinaMMM, съжалявам и ви  :bighug: Aldita моля, се всичко да е ОК.
При мен всичко мина чудесно. Имах много хубави ембриончета и сега  :balk_177:
Amanda много късмет и стиснати палци. С теб сме.
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #190 -: Октомври 30, 2012, 09:46:23 am »
amanda стискам палци.
хриси-б наслаждавай се на почивката и много положителни мисли.
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #191 -: Октомври 30, 2012, 09:48:12 am »
Добро утро на всички.Аз днес не се чувствам много добре.Едно ми е замаяно,сякаш ще се разболявам:((Пък може и от друго да е :lol:
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #192 -: Октомври 30, 2012, 09:55:22 am »
хриси-б ,bubkata благодаря ви  :bighug:
хриси-б радвам се и ще чакаме голямо ЧХГ

migra дано ,дано :crossfingers:

Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #193 -: Октомври 30, 2012, 09:58:34 am »
migra А дано е от друго!!
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #194 -: Октомври 30, 2012, 10:04:23 am »
Аз съм на кръвен в събота на 03.11. смятате ли,че мога да направя преди това пиклив ей така да видя какво ще стане.Трансфера беше на 3-ти ден а днес ако броя деня на трансфера ми е 7-ми.
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #195 -: Октомври 30, 2012, 10:04:43 am »
Добро утро на всички.Аз днес не се чувствам много добре.Едно ми е замаяно,сякаш ще се разболявам:((Пък може и от друго да е :lol:
Мигра,и мен така ме започна ;) Не прави пиклив, ще се разстроиш-много е рано...
Алдита, вярно е, знам,че ти е трудно за болничен и училище,но при течение,дори слабо и положителен тест, трябва да лежиш.Съвсем сериозно.Жалко,че системата е сложна,знам,че е така в някои страни и това понякога е доста неприятно, но щом нямаш друга опция,моля те,само си почивай,колкото и да изостанеш от лекции или работа,помисли кое ти е по-важно.И като ти кзваме почивка,имаме предвид истинска-лягаш и ставаш само до тоалетна и да хапваш.
Ти имаше кървене и преди, взимаш ли някакъв прогестеронов препарат?
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #196 -: Октомври 30, 2012, 10:09:18 am »

Мигра,и мен така ме започна ;) Не прави пиклив, ще се разстроиш-много е рано...


Гърдите ме болят,но само като си пипам иначе чета,че някой момичета имат непоносимост към дрехите при мен не е така може би си въобразявам вече знам ли...Толкова силно искам да се е получило този път
*
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #197 -: Октомври 30, 2012, 10:14:06 am »
migra рано е за пиклив,в никакъв случай не го прави,ще истърпиш до събота  :D.Ще е положителен разбира се.

Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2012 - част 2
« Отговор #198 -: Октомври 30, 2012, 10:14:39 am »
При всеки е различно,мен също ме боляха само при допир,като имаш предвид,че това може да е от лекарствата,а не симптом,но имаме и примери за много бременни без никакви болки (което си е най-добиря вариант),още мъничко ти остава,на теб поне са ти казали по-ранна дата за теста,аз бях за 15-ти ден, но си направих на 13-ти, защото не издържах.Можех и на 11 ден,но имах РД и така ме беше шубе да не си разваля деня,че предпочетох да си тъна в неведение :D
Re: Ин витро / икси - октомври, ноември, декември 2
« Отговор #199 -: Октомври 30, 2012, 10:33:14 am »
migra, много е рано за уринен тест. Изчакай си датата на кръвния! Иначе симптомите ти ми харесват ;)
amanda, желая ти успешна стимулация и да завърши с високо ЧХГ!
aldita, лягай и пази леглото нпколко дни за да не отидат по дяволите всичките ти усилия да се сдобиете с детенце. afrodita279 те е попитала дали взимаш прогестеронов препарат. Ако не са ти предписали и нямаш възможност да си набавиш от там помоли някой оттук да ти изпрати.
хриси-6, колко ембриончета върнахте? Сега се наслаждавай на почивката си :)
Успех на всички момичета, на които им предстоят тестове!