0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спешна нужда от помощ!
« -: Октомври 10, 2012, 06:52:05 am »
Здравейте, момичета! Имам много спешна нужда от отговор на въпрос: възможно ли е тестовете за бременност- уринарните, да не отчитат наличие на такава след втори и трети месец? Въпросът ми е малко нелеп, но изчетох какво ли не в интернет, и имаше мнения, че при много високи нива на хормоните, уринарните тестове не отчитат?
*
Re: Спешна нужда от помощ!
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2012, 07:12:49 am »
Мисля, че ако са в срок на годност, трябва да отчетат при нива на ЧХГ над 40 например, зависи от чувствителността им. Възможно е да има дефектен, ама 2-3 месеца ми е странно. Това с различни марки тестове ли е? Най-добре пусни кръвен тест за бременност и посети лекар.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 07:14:56 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Спешна нужда от помощ!
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2012, 10:21:38 am »
не мисля,че е възможно....ако нивата на чхг са над 20....ще отчете
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Спешна нужда от помощ!
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2012, 11:05:13 am »
при липса на цикъл в продължение на 2-3 месеца е редно да се посети гинеколог, а не да се купуват един след друг тестове за бременност от аптеката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Спешна нужда от помощ!
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2012, 11:58:17 am »
не мисля,че е възможно....ако нивата на чхг са над 20....ще отчете
и аз мисля така  :balk_103:
Re: Спешна нужда от помощ!
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2012, 17:24:38 pm »
Проблемът е, че от месец юни до сега имам смущения в цикъла- намаля от 3-4 дни на около 2, като последният месец- септември ми се появи само кафяво неменструално кървене. От септември до сега съм направила три теста за бременност, като и трите са отрицателни и са на различни марки. Не знам какво да си мисля вече.... :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Спешна нужда от помощ!
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2012, 17:25:43 pm »
ами има и други причини за липса на цикъла, освен бременност - кисти, хормонални смущения и прочие.

посети гинеколог.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Спешна нужда от помощ!
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2012, 19:39:24 pm »
ами има и други причини за липса на цикъла, освен бременност - кисти, хормонални смущения и прочие.

посети гинеколог.
Бих добавила и посещение при ендокринолог (можеш за тях да вземеш направление от джипито си).
При мен, преди 5-6 години, така имаше проблеми с МЦ, ходих на гинеколози и ендокринолог, който откри проблема, решихме го с подходящо лечение и МЦ се възстанови :P Успех!