0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #360 -: Октомври 18, 2012, 10:27:45 am »
Кажете ми моля ви в коя г.с. го спират този медрол. Вече ми е много зле от него. Аз трудно понасям каквито и да било лекарства, но това е върхът....
Та поне психически да се настройвам колко още ще го пия!!!!

Мира , задължително кажи ,че не ти действа добре медрола .При мен беше същото и д-р Стаменов веднага ми го спря!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #361 -: Октомври 18, 2012, 12:42:04 pm »
А, на мен при последния ни опит, въобще не ми даде каквито и да било кортикострероиди - нито медрол, нито преднизолон. Много съм доволна, че нещата се получиха и без тях.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #362 -: Октомври 18, 2012, 12:46:17 pm »
А всички ли имате естрофем? На мен послединя път ми даде медрол, но не ми даде естрофем. Чудих се дали го забрави или нарочно, но не звъннах да питам.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #363 -: Октомври 18, 2012, 12:54:34 pm »
Да, и аз при успешния си последен опит не приемах медрол вече .
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #364 -: Октомври 18, 2012, 13:49:09 pm »
А всички ли имате естрофем? На мен послединя път ми даде медрол, но не ми даде естрофем. Чудих се дали го забрави или нарочно, но не звъннах да питам.
аз нямах естрофем последния път, но беше ЗЕТ, дори се попритесних и попитах дали не е пропуск.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #365 -: Октомври 18, 2012, 14:18:57 pm »
и  аз ЗЕТ, pop4o, благодаря ти.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #366 -: Октомври 18, 2012, 18:53:29 pm »
момичета да ви се похваля вчера си взех заповедта от фонда занесахме я в клиниката и взехме на мъжа SDI TESTA,от който зависеше всико и той е ок,говорихме с д-р Шефкетова и от 20.11 стартираме мн съм щастлива да знаете,ще чакам с нетърпение да започнем.....успех на всички борбени момичета...
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #367 -: Октомври 18, 2012, 20:00:19 pm »
marieta25 чудесна новина,честито!От тук натам много късмет ти желая!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #368 -: Октомври 20, 2012, 10:08:55 am »
marieta25 честита заповед! Желая ви много късмет, съпроводен с успех от първия път!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #369 -: Октомври 20, 2012, 10:41:43 am »
Момичета, док. ми изписа преднизолон кортико след трансфер, но забравих преди или след ядене се приема. Някой знае ли :?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #370 -: Октомври 20, 2012, 11:06:31 am »
Преднизолон кортико се приема след храна.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #371 -: Октомври 20, 2012, 11:44:52 am »
благодаря ви момичета..... :youwoman:
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #372 -: Октомври 21, 2012, 10:30:00 am »
Момичета, вас от клиниката изпращали ли са ви на ендокринилог след поредица от неуспешни процедури? Мен дори не са ме питали дали имам някакъв проблем  :?
Преди 2 години ми казаха, че имам начален стадий на Хашимото, бяха ми изписали само селен за около 3 месеца защото имам завишен МАТ и след това нищо. Да не би там да е разковничето на моя неуспех  :?. Трябва пак да отида на преглед, да пусна нужните изследвания, но не знам при кого. В пловдив нямаме добър специалист-ендокринолог, който да е наясно с репродукцията. Взех координатите на др.Начев пак тук от форума, но той не приемал събоат/неделя, а аз вече не мога да отсъсътвам от работа.
Какво да правя?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #373 -: Октомври 21, 2012, 11:02:45 am »
Papa2011,според мен пусни си хормоните за да видиш накъде вървят нещата.Ако имаш някой близък в София ,изпрати му резултатати те и той да отиде вместо теб при д-р Начев.Аз лично така процедирам,пускам си в Шумен изследванията и ги пращам на брат ми,той отива при д-р Начев.От там ми се обаждат по-телефона и д-р ми дава инструкции как да приемам л-тироксина.Аз също като теб преди няколко години като започвахме с опитите и на мен ми казаха,че имам леки наченки на Хашимото,но до там.Не ми предписаха нищо,след това забременях и направих аборт и ототгава я следя редовно.Сега вече като бременна пускам всеки месец изследвания.Дано да съм ти била полезна и при теб всичко да е наред.Успех!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #374 -: Октомври 21, 2012, 11:55:58 am »
Здравейте момчета,
след четвъртата си неуспешна инсеминация в друга клиника и благодарение на съдбата и късмета след не особено дълго чакане от началото на лятото на 26.10 съм на първичен преглед при д-р Шевкетова. Много се радвам, че отварям нова глава от историята ми в борбата  да се случи чудото да имаме детенце. Разбира се, много се тревожа и имам хиляди питанки.
Моля ви да ми кажете как протича прегледа, дали трябва да съм с мъжа ми, дали ще ме преглежда, защото можеби ще съм в МЦ-3-4ден. Естествено ще си нося всички изследвания, които имаме.  Също така не съм сигурна каква е цената на първичния преглед :oops:.
Sorry ако поста стана дълъг, желая упех на всички-чакащи да стартират процедури, очакващи + резултати и не на последно място на тези силни дами, на които им предстой най-вълнуващата среща с прекрасните им рожби. :balk_103: 
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #375 -: Октомври 21, 2012, 12:08:38 pm »
Papa2011,на мен първото изследване,което ми беше поискал да повторя при тях д-р Стаменов ,когати отидох за първи преглед при него беше Tsh.Е резултата ми тогава беше3.14,което по принцип е в норма и аз така си мислех,пък и предишната лекарка не ми беше казала нищо за този резултат.Тогава обаче разбрах,че за успешна бременност стойностите на Tsh трябва да са под 2.5.Така ,че мила пусни си Tsh,Tat i Mat и се консултирай с д-р Начев.
Успех и да ни зарадваш при следващия опит!!!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #376 -: Октомври 21, 2012, 12:09:46 pm »
Здрасти Мила, браво, имаш голям късмет,д-р Шефкетова ми е слабост, т.к. тя ми прави трансфера и после с нея видяхме сърцата, иначе съм пациентка на д-р Стаменов, но там всички работят в екип.Хубаво е да си с мъжа ти,ще ти разгледат изследванията.Ще ти направят преглед, но тя ще каже дали е ок като си още в цикъл.Напиши си въпросите, да не се шашнеш,че аз така се бях спекла,че нищо не измъцах.За първичния преглед,не мога да кажа, на мен ми взеха 20 лв.аз бях безкрайно учудена,мислех,че е 200,но е забравил да ми напише втората нула :D но не. Предполагам,че зависи как ще протече самият преглед.
Успех!:)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #377 -: Октомври 21, 2012, 12:35:47 pm »
Мила, аз имах кървене на първия преглед (като теб бях 2ри-3ти ден) и доктор Стаменов не ме преглежда, а само го запознахме с проблема и ми определи ден за нов преглед, за да ми проследят цикъла. Не съм плащала нищо и даже разпитвах, защото ми беше неудобно.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #378 -: Октомври 21, 2012, 14:33:51 pm »
Мила, не се притеснявай. Доктора ще прецени дали ще те прегледа, понякога преглеждат и по време на цикъл.
Като отидеш в клиниката, първо се обади на регистратурата, от там ще ти дадат карта за прегледа, с която отиваш в кабинета на докторите. След прегледа, доктора пише в нея какво трябва да заплатиш и с тази карта отново се връщаш на регистратурата и тогава заплащаш. Цената за първичен преглед е 20 лв.


*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #379 -: Октомври 21, 2012, 14:49:54 pm »
Мила, аз също на първичен преглед бях в цикъл - втори ден. Прегледа - пое ме д-р Шевкетова за да запише основното, докато дойде д-р Стаменов. Когато й казах, че съм във втори ден тя каза "жалко". След това д-р Стаменов ме попита защо не съм си отложила часа за да не ме разхожда. Мина ми през главата, но толкова дълго бях чакала и ми му казах, че не не съм посмяла. Действително прегледи се правят на 3-4ти ден от МЦ, но само когато веднага ще започва стимулация, малко е вероятно да стартирате веднага, тъй като са необходими доста изследвания, а не всички се правят за инсе. Според мен се обади и се опитай да си отложиш часа (не вярвам да ти откажат като им обясниш), особено ако не си от София.
Каквото и да решиш - не е фатално.
Успех.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.