0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #200 -: Октомври 01, 2012, 23:43:33 pm »
Ива честито, много се радвам на такива новини. Моето ЧХГ на 16 ден беше 784, а бебето е 1. Дано е най-доброто за теб и всичко да е наред докрая. Пази се и го карай по-лекичко. Успех на всички момичета, които са в процедури и чакат времето за тест.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #201 -: Октомври 02, 2012, 00:30:56 am »
 Отдавна не съм писала тук, но следя всичко каквото се случва. Ива, толкова се радвам. Браво, момиче. Ти си такова вдъхновение. Плаках и се радвах с теб. Знаех си, че това е твоя опит. Момичета, не Ви  познавам, но сте ми по-близки и от най-близките ми роднини. Успех на всички в процедура. Рано или късно и при нас ще изгрее слънце.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #202 -: Октомври 02, 2012, 07:32:17 am »
Честито Ива,най-накрая,мила.Желая ти незабравими моменти и ревлив финал.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #203 -: Октомври 02, 2012, 09:22:42 am »
Мила, Ива честито и от мен ! Дай Боже този път да се извърви докрай с най-сладкия резултат :bori_015:! Стопляш сърцата ни на всички висящи и чакащи , по форуми , спирки и пред кабинетите. На всички момичета много късмет! :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #204 -: Октомври 02, 2012, 09:40:29 am »
Иве, след неколкодневен престой в Шейново, тази новина за хубаво ЧХГ при теб, ме направи много радостна. Знаех си, че няма начин Док да не намери начин.
Сега се зареди с още повече търпение, тъй като ще ти нужно. Търпение и вяра! Това ни спасява. С две бебчета е тежичко и притесненията са двойни. От личен опит го казвам. Мисля дали всичко е наред с тях почти през всяка секунда, през която бременелският ми мозък не е зает с нещо друго. Стискам палци и пак пожелавам да имаме търпение и вяра! Прегръщам и теб, Иве, и всички вас, които очаквате Чудото!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #205 -: Октомври 02, 2012, 09:48:49 am »
Благодаря за пожеланията, момичета!
Вчера ми беше много хубав ден, заради хубавите новини тук!
рара2011 - успешен трансфер.
mgstra - малко след мен си. Точно колкото аз след Ива.
Дано успеем да заформим една добра компания за другата тема.
Стискам силно палци и се моля само за хубав развой на събитията.
Много се надявам нашите доктори да са решили да се "отърват" от "тежките" случаи!!!  :wink:
Късмет на всички!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #206 -: Октомври 02, 2012, 10:33:57 am »
Благодаря още веднъж за пожеланията и за позитивната енергия, момичета  :bighug: Аз сега ходих при д-р Начев, увеличи ми дозата на еутирокса доста, да редувам 175 мг и 200 мг. Каза, ако имам пулс над 100 в покой да му се обадя :) Аз по-принцип съм си с леко холеричен темперамент и съм винаги на бързи обороти, та просто си представям с 200 мг еутирокс как ще съм :) Каза ми също да забравя за сладкото, тъй като аз съм с инсулинова резистентност и сега като спра метфогамата съвсем трябва да внимавам. Ама това са бели кахъри, важното е всичко да се развива добре.

Ива, честито! Няма как да не бъде възнаградена упоритостта ти и желанието за дете. Вярвай, че всичко ще се развие добре и се радвай на месеците, в които сте само ти и бебето. Има страхотни моменти, заради които забравяш всичко, което си изстрадала до този момент.
Mira_m66, papa2011, на вас още малко търпение и няма да е лошо да правите компания на Ива в другата тема, че без вас ще и бъде скучно.
А пък аз ще се постарая бързо да ви догоня. Днес мина успешно и моя трансфер на 2 ембриончета на 4-ти ден. Сега се надявам да успея и този път.
Абсолютно вярно :) Не трябва да разбиваме компанията :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #207 -: Октомври 02, 2012, 10:42:04 am »
Иве, така се зарадвах като прочетох новината  :D,няма нищо по-хубаво от това!Стискам палци да достигнеш успешно до един многоооо ревящ резултат!Стиснати палци и на останалите чакащи момичета!

Аз да дам отчет за случващото се- вчера бях на преглед и започвам отново  :).Напълно съм се възстановила от раждането и д-р Стаменов се спира този път на процедура на естествен цикъл,за да е по-щадяща за яйчниците.Ще правим и изследвания ,за да избегнем подобни неприятности, но все още се колебае какво точно да направим - ще има имунологични , биопсия, а главното колебание е за нова цветна снимка.И не на последно място ще се опитаме да избегнем многоплодна бременност.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #208 -: Октомври 02, 2012, 11:02:14 am »
Преди броени минути станах двойна леля благодарение на този екип.
Сори за спам.
Успех моми4ета :)))


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #209 -: Октомври 02, 2012, 11:24:20 am »
Иве, повишения пулс не е ли симптом на повишено ТСХ, т.е.от Л-тироксина/еутирокса не би трябвало да се повишава пулса, а напротив.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #210 -: Октомври 02, 2012, 11:41:36 am »
deizi_83, аз съм с хипофункция на щитовидната жлеза, т.е. ТСХ е високо, ако не се приема еутирокса. Повишеният пулс е симптом за хиперфункция на щитоводната жлеза, т.е. когато ТСХ е много ниско и под норма. И затова когато се лекува хипофункцията, ако дозата е прекалено висока, ТСХ пада много и може да се появи като страничен ефект ускорен пулс.

mimata_79, успешен старт и ти пожелвам този път да имаш една лека и безпроблемна бременност!

Vali, честито! Да са ви живи и здрави :)
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 11:43:55 am от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #211 -: Октомври 02, 2012, 11:56:21 am »
Иве, незнаех, аз по принцип съм с по-висок пулс и понякога имам сърцебиене, и понеже от 1 седмица съм на Л-тироксин, заради ТСХ над 3 и отдавах повишения пулс на повишеното ТСХ, ама явно не съм била права :?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #212 -: Октомври 02, 2012, 12:01:06 pm »
Ами различно е.Аз и при ниско и при високо ТСХ съм имала висок пулс.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #213 -: Октомври 02, 2012, 12:25:21 pm »
Като сте заговорили за висок пулс аз също съм така,вдигала съм го до 130.Сега си погледнах изследванията ТСХ последно е било 1.909 и ми казаха,че не е от щитовидната жлеза.Предполага се,че е от анемията и много ниско желязо.Пия си бета-блокерчето и желязото,но на моменти пак го вдигам.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #214 -: Октомври 02, 2012, 12:38:45 pm »
Да Пими, анемията и ниско желязо могат да доведат до учестен пулс.На мен ми бяха обяснили взаимовръзката, че аз бях с много ниско желязо и много ускорен пулс, но сега не мога да пресъздам обяснението.

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #215 -: Октомври 02, 2012, 12:40:46 pm »
Аз написах какво ми е казал д-р Начев. Иначе ти от самия еутирокс може да си имаш сърцебиене, като страничен ефект на лекарството, но по-принцип това е сигнал, че дозата ти е висока. А иначе високият пулс и свалянето безпричинно на теглото е симптом за ускорена фунцкия на жлезата. Но ако не си диагностициран и не пиеш лекарства. Вече почнал си да пиеш еутирокс/л-тироскин, докато ти преценят дозата, докато ти свикне организма, съвсем нормално е да е ускори пулса. Аз пия еутирокс от години и пулса ми рядко е под 90. Д-р Начев ми каза, да му се обадя, ако е над 100 удара в минута, за да намалим дозата.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #216 -: Октомври 02, 2012, 13:03:26 pm »
Ива, ясно, разбрах. Аз проблема със свалянето на кг. го нямам :lol:
За пулса съм ходила на кардиолог, обясниха ми, че имам някакъв "дефект"(ако може така да се нарече) на клапата и това предизвиквало сърцебиене. Този дефект го имали 2/3 от жените, но изобщо незнаели.....а и да знаят все тая...той не пречел и не бил опасен. Моя пулс нормално е 85-90, но над 100 го вдигам като съм болна.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #217 -: Октомври 02, 2012, 13:25:29 pm »
Леле Ива,не бях влизала няколко дни и каква хубава новина виждам- направо ми се насълзиха очите докато четох всички коментари.Браво момиче,време ти беше да ни зарадваш.Ще се моля много за теб да доведеш нещата до успешен и ревлив финал!!!И за всички други момичета в процедура- всички тук ви чувствам особено близки,макар и да не се познаваме :)
Да продължавате да пълните темата с хубави новини!!! :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #218 -: Октомври 02, 2012, 13:34:42 pm »
deizi_83 - причините за ускореният пулс могат да бъдат много и различни.
Аз имах такъв и също така имам дефект на клапата - кардиолозите веднага го приписаха на това и естествено ми назначиха бетаблокер, който пих точно 2 седмици и се ядосах. TSH е в норма.
Регулирах пулса с повече двигателна активност (в моя случай - народни танци). От 110 в покой, сега е 80.
Но винаги трябва да се търсят причините, разбира се. Просто не е задължително да е от проблем със щитовидната жлеза.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #219 -: Октомври 02, 2012, 22:17:04 pm »
Момичета, днес имах трансфер на 4 ембриончета. И четирите са добри - едното беше се разделило сигурно на 8, беше като цветенце, а другите 3 не чак толкова. Едно с едно не си приличаха. Трансфера мина много леко, др. Шефкетова го прави, беше много внимателна и нежна. Днес за куриоз ми смениха часа като го изтеглиха 1 час назад вместо да закъснеем с 1 час  :lol:. Дано това е добър знак. yahoo_17