0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките - 3!
« Отговор #640 -: Януари 25, 2017, 11:32:07 am »
F_32, не смятам, че да си купиш скъпа количка е лудост или лигавщина, а въпрос на избор. Невинаги е лоша инвестиция, защото, ако някой планира 2 или 3 дечица някой ден, защо да не заложи на стабилна количка, която да ползва дълго време. Все пак количката е едно от най-важните неща при отглеждане на бебе.

Ние бяхме харесали количка с автоматично прибиране, дисплей, възможност да се зарежда телефон, а батерията се зарежда при въртенето на гумите. Като ни я показаха, гледах като индианец  :D В крайна сметка се отказахме, защото е нещо ново и не бяхме сигурни колко ще е качествена. Bunnylove, заслужава си да я видите, дори и просто от любопитство, след като сте решили да инвестирате в количка.  :wink: Цената й беше около 2300лв. Казва се 4moms origami. Нещо не можах да пусна линк, че пиша от телефона.


« Последна редакция: Януари 25, 2017, 11:33:51 am от Нани »
Re: Количките - 3!
« Отговор #641 -: Януари 25, 2017, 11:45:55 am »
Мами, знаете ли къде физически има най-голям избор колички за разглеждане. Аз още гледам само по сайтове и в повечето детски магазини нямат голям асортимент сякаш. Аз съм от Варна, но бих отскочила и до София, ако има вариант на едно място да видя повече модели и марки.
Re: Количките - 3!
« Отговор #642 -: Януари 25, 2017, 11:53:13 am »
За София аз останах очарована от магазин Дундьо(имат и онлайн магазин),има голямо разнообразие на колички и всички др. артикули за бебчета,другото от което се впечатлих е компетентноста на едната продавачка(последно време много рядко ми се случва)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #643 -: Януари 25, 2017, 12:12:04 pm »
За ПегПерего с уговорката, че беше преди 5-6години, съм бутала Ария, която е от по-ниския клас мисля. Мнението ми е толкова лошо, че като прочета марката и затварям количката. Нямам представа променило ли се е нещо или дали другите модели са по-добри.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #644 -: Януари 25, 2017, 12:20:36 pm »
Peg Perego-то е добра количка.Имах позната с такава, второ дете бута, лесна за бутане, голям сенник и достатъчно широка вътре за детето.Не знам как е със сгъването само.

За леглата е късмет.Плюса на дървеното в нашия случай е че взехме по-голямо.Тя расте висока и по-малко легло щеше да и умалее отдавна.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #645 -: Януари 25, 2017, 14:35:15 pm »
Ако имах 2000 лв щях да си направя всички изследвания отложени от незнам квога заедно с цветна снимка и лечение.  :jump12:
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #646 -: Януари 25, 2017, 15:27:33 pm »
Момичета за леглото мога да ви кажа как е при нас. Ние сме с две легла - едното в хола, където си прекарваме по-голямата част от деня и едно в спалнята, където слагам детето да спи нощно време. В хола сме с кошара, като през деня бебка си седи в нея и си играе ако не е в мен или на активната гимнастика. В спалнята сме с нещо такова: http://rayatoys.com/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D0%BB%D0%BA%D0%B0-Happy-Baby--%D0%A1%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B0-23682
Много е удобно, но вече ни е много малко и ще купуваме стандартно дървено. За спалнята моя съвет е да вземете дървено, защото като го приближите до вашето легло, ще може да си наблюдавате бебето, да му подадете ръка, да го погалите или да му дадете залъгалката през решетката без да ставате, ако сте с кошара това трудно ще стане без надигане от леглото...Поне за мен така е по-лесно. Също мисля да не взимам от обемните легла с чекмеджета, а най-обикновено като това например:http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Cots/9521/10652/ за да може пак да си го сложа близо до спалнята.
« Последна редакция: Януари 25, 2017, 16:03:57 pm от Aeryn »
Re: Количките - 3!
« Отговор #647 -: Януари 25, 2017, 16:49:01 pm »
Темата ще стане май колички + кошари :)
Аз също много харесвам дървени легълца, но избрах сгъваема кошара заради възможността да се пренася. В нея детето не се удря и не е необходимо да се мисли за обиколници и други щуротии.
Сега съм си харесала едни малки легла Next to me, които се прикрепят към спалнята и лежите до бебето без преграда. Повечето са скъпички и се ползват доста ограничено време, но ми харесват като замисъл. Доста се коментират по чужди форуми, но тук не познавам някой да е ползвал и да сподели мнение.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Количките - 3!
« Отговор #648 -: Януари 25, 2017, 17:06:13 pm »
За Peg Perego  аз не съм впечатлена като модели , но наблюденията ми са  върху модели отпреди 6 години  .Моя приятелка  тогава имаше такава    , но не знам кой модел  точно беше. Казваше ,че на първото дете много бързо му отесняла- през зимата с космонавта като е  бил по-голям му идвала тясна , а  с второто  й  дете  пък   се счупи рамата . Въпреки ,че ги водят   качествени и хубави колички.

Аз имах с Калоян  дървена люлка , каквато  Aeryn е показала  -  наистина беше много удобна, но  и бързо става малка   .


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #649 -: Януари 25, 2017, 21:08:39 pm »
Фейт, познавам няколко мами, които са ползвали от тия прикрепящите за леглото на родителите. Доволни са. Поне едната съм сигурна, че имаше и преграда, която може да се сложи между нея и бебето, това в по-късен етап явно и предполагам, че може и по-голямо да е било самото легло. Аз също не съм ползвала, но със сигурност е удобно, защото малките човечета могат да заемат едно 90% от леглото ти  :lol:
Виждала съм в Мадъркеър такива, мисля в Амазон или Ибей също ще има. В Амазон продуктите имат коментари и може да потърсиш за да прецениш плюсове и минуси.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #650 -: Януари 25, 2017, 23:30:46 pm »
Аз имах такова легло, което беше закрепено със скоби към нашето. Не помня вече как се казваше оригиналът, но моето беше някакво копие от ибей на половината от цената. Ползвахме го около 5-6 месеца (при положение, че бебето не беше особено голямо), след това му стана тясно и го преместихме в друго легло.
Намерих го. Ето това е оригиналът (в Германия за 140 евро някъде, моето беше към 65): http://www.baby.bg/babybay-bebeshko-leglo-natur-lak.html
« Последна редакция: Януари 25, 2017, 23:40:45 pm от blue_sky »

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #651 -: Януари 26, 2017, 08:35:45 am »
Една позната ползва такова легло, но много бързо и умаля на детето.Да плюсовете на дървеното легло са, че го залепваш за вашето и е много по-лесно с детето така.Само не се хвърляйте на скъпи.И нашето е като на Усмивки, чекмеджето му пада.То май са и една марка нашите.Иначе плюса е, че е голямо, ние взехме 140/70 и Моника още спи в него.Ако беше стандартно, трябваше сега да го сменяме.

Re: Количките - 3!
« Отговор #652 -: Януари 26, 2017, 20:03:09 pm »
И обикновено дървено бебешко легло може да се залепи за спалнята на родителите, само трябва да се види височината на различните нива и да е сигурно, че преградата се сваля.
Нашето все още е залепено, нищо че младежът ще стане скоро на 3 ....

Маги, да, на една й съща фирма ни бяха леглата, но май различни модели.
Нашето е и от малките - 120 на 60 и още се ползва, но дрвбният обича да се прехвърля на нашето нощем ...
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #653 -: Януари 26, 2017, 22:39:21 pm »
За количките - аз случих на бебета, които обичат да се возят, или поне не протестират много :) И понеже са с две години разлика, горката количка е в непрестанна експлоатация вече четири години всеки ден. Но вече сдава багажа, един лагер се счупи, багажника пропадна. И мисля, че трето бебе няма да избута. Затова сега я оставям във входа - дори и да изчезне, няма да ми е жал. Но нашето ежедневие беше наистина само с количката - на пазар, дълги разходки, дневен сън  движение. И всичко това из кварталните разбити улички и тротоари. За Мутси Ево говоря. Много съм доволна.



   La vita è bella
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #654 -: Януари 27, 2017, 09:09:04 am »
Какви столчета ползвате за големите деца. Тези с височина 120-30см.?
Re: Количките - 3!
« Отговор #655 -: Януари 28, 2017, 19:19:25 pm »
Някой има ли наблюдения за колички Barletta?



Моя позната я купи, но все още не я е изпробвала. Предполагам спада към класа на онези полските колички. Пише, че шаси + кошче е 12 кг., но на мен лично ми се стори по - тежка - бих казала около 15 кг. Трудно ми беше да я бутам, да завивам.
Иначе продавача в магазина се постара да обясни как тази марка била най - добрата, най - здравата и Mima Xari и Stokke - китайските "боклуци" не стрували пред нея. Честно казано, когато видях столчето за след 6м, спокойно отговаря на моя размер. Мога да си седна вътре и да направя една обиколка на квартала с нея... Доста е голяма.

Ако не сте ги чували, можете ли поне да ми препоръчате някаква количка до към 1200 лв., която е симпатична, лека и с 2 - 3 коша? Благодаря.

А тези колички добри ли са? Много ми допада и е по - лека. http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/sistemi-3-v-1/hauck-kombinirana-kolichka-3v1-twister-360-trio-set-lime
« Последна редакция: Януари 28, 2017, 21:01:45 pm от rayaq »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #656 -: Януари 29, 2017, 08:36:19 am »
М-и, вече и двамата ми са със столчета на Рьомер.



Има и такива със странични възглавници, едното е с, а другото - без, но заемат много повече място.
« Последна редакция: Януари 29, 2017, 08:38:06 am от blue_sky »

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #657 -: Януари 29, 2017, 14:07:37 pm »
Някой има ли наблюдения за колички Barletta?



Моя позната я купи, но все още не я е изпробвала. Предполагам спада към класа на онези полските колички. Пише, че шаси + кошче е 12 кг., но на мен лично ми се стори по - тежка - бих казала около 15 кг. Трудно ми беше да я бутам, да завивам.
Иначе продавача в магазина се постара да обясни как тази марка била най - добрата, най - здравата и Mima Xari и Stokke - китайските "боклуци" не стрували пред нея. Честно казано, когато видях столчето за след 6м, спокойно отговаря на моя размер. Мога да си седна вътре и да направя една обиколка на квартала с нея... Доста е голяма.

Ако не сте ги чували, можете ли поне да ми препоръчате някаква количка до към 1200 лв., която е симпатична, лека и с 2 - 3 коша? Благодаря.

А тези колички добри ли са? Много ми допада и е по - лека. http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/sistemi-3-v-1/hauck-kombinirana-kolichka-3v1-twister-360-trio-set-lime
Здравей, аз ти препоръчвам тeзи:
http://cybex-online.com/bg/pushchairs/agismair4.html
http://cybex-online.com/bg/pushchairs/baliosm.html
Това, което си качила е от типа на прословутите полски колички, които вече коментирахме.
За Hauck не мога да дам мнение.
« Последна редакция: Януари 29, 2017, 14:10:21 pm от kati_vm »
Re: Количките - 3!
« Отговор #658 -: Януари 29, 2017, 14:18:26 pm »
Ммм, тези Cybex изглеждат много добре. Аз бях предубедена, че са тежки, защото съм бутала лятната количка на една приятелка и беше мега тежка.... Обаче този първия модел е 8.2 кг, което си е направо добре.

Нашата беше 6.5 кг с летния кош и затова всички останали ми се виждат много тежки.

Иначе столчето ни е Cybex и също е много хубаво.
Re: Количките - 3!
« Отговор #659 -: Януари 29, 2017, 16:20:43 pm »
Благодаря. Cybex Balios M изглеждат доста добре. Всеки следващ кош се заплаща отделно, нали? Т.е. общо трите с количка са около 2000 лв?
« Последна редакция: Януари 29, 2017, 16:56:14 pm от rayaq »