0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #60 -: Септември 11, 2012, 13:11:10 pm »
здравейте пак,така като чета май не е много добле аз съм 8 ден от стимулация по къс протокол и имам незнайно колко фоликула около 52 в единия и 48 в другия яйчник,за първи път правя икси и направо не знам какво се случва,и още нещо лекаря държи да правим пункция след три дена без упойка и не мога да го обедя в обратното,не знам дали да се съглася,ако болката е като при цветната снимка няма да издържа :(ако на някой скоро са му правили пункция без упойка нека да сподели..намерих постове но много стари от 2005-2006г.Много много успехи от мен
Направо съм изумена- Николов се надявам, че знае какво прави- та защо ти е направил такава стимулация с 50 фоликула- това е изключително опасно за теб....и как ще иска пункция без упойка- това е пълен абсурд. Пункция без упойка се допуска само при 1 фоликул.....какъв е този лекар- направо съм изумена....
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 13:18:10 pm от deizi_83 »
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #61 -: Септември 11, 2012, 15:22:26 pm »
Направо незнам,така като си гледам Е2 е 1285 и доколкото знам делено на около 250 е равно на броя фоликули които ще извади(или зрели яйцеклетки)?Не ми е много ясно а и сама си чета и си разчитам изследванията :)Не ми се струва да разчитам схемата правилно-за броя на фоликулите,не е нормално,сигурно аз бъркам самия доктор не ми е казал бройка и ...като се замисля 100%бъркам ,ми така е като сама си ги измислям и като ми е неудобно да питам.Сега гледам листчето и пише 2x16-17/3x13-15 и в другия яйчник 2x16-17/2x14-16/4x12-14 май големите цифри означават големина а не бройка,еееее чак сега схванах.Sorry за заблудата момичета,но малко не ми достига :D от лекарствата е.А за пункцията се примирих,няма да се лигавя
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #62 -: Септември 11, 2012, 15:35:22 pm »
Това е друго нещо - 5 в единия и 8 в другия - Фоликули. Как ги докара 52 и 48 не знам. Аз се вцепених като прочетох, не посмях и да коментирам даже. Само си помислих как се носят тези 52 и 48 и кой те докарал така. Количеството не дава качество. За пункцията - не е лигавене. Все пак ти си решаваш. Не мисля, че имат право да ти откажат. Късмет. И успех. После да кажеш как е минало.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #63 -: Септември 11, 2012, 15:53:11 pm »
мерси непременно ще пиша,и само да отбележа ,че рядко изпростявам чак до толкова.Успех на всяка една от вас ,каквато и процедура да прави-само крайния резултат е от значение osi_9
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #64 -: Септември 11, 2012, 16:04:04 pm »
todorovaaa, предстои ти важна процедура, така че довери се на лекаря си и късмет на пункцията! За в бъдеще си задавай въпросите без страх, за да може лекарят да ти отговори, иначе само се объркваш и терзаеш.

Сега не се кори и дано имаш повод да се похвалиш скоро!
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #65 -: Септември 11, 2012, 16:58:11 pm »
Добре,  todorovaaa се е объркала, ами това кой доктор го сътвори?!
[...П.П. Аз имах извадени 51 яйцеклетки от 66 фоликула, в крайна сметка идеалните ембриончета бяха 9. Направи си изводи :)

Момичета и аз ви пожелавам много късмет и съвестни лекари, които да доведат процедурите ви до успешен финал. Не е важно количеството, а качеството :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноемвр
« Отговор #66 -: Септември 11, 2012, 17:50:48 pm »
todorovaaa, сега вече съм спокойна за теб и вярвам, че всичко ще бъде наред! Бройката си е добре, само още малко да пораснат! Пък после да станат и едни ревливи  :wink:
Да споделя и за мен: Чух се с доктора, днешните ми резилтати от хормоните са добри, специално пролактина ме притесняваше.





*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #67 -: Септември 11, 2012, 19:02:17 pm »
Момичета, да се запиша и аз. На 05.09 септември стартирах своя 7-и опит. Този път съм с новия медикамент Елонва, който е депо инжекция и действа няколко дни, никакви други лекарства не се слагат първите 5 дни. От вчера ми включиха фостимон. Имам 9 фоликула между 10-14 мм. Утре пак съм на преглед да видим как вървят. Искрено се надявам това да е моят последен опит :) Успех на всички :)

todorovaaa, не се притеснявай. Доктора ти си знае работата, никой няма да рискува да ти прави пункция, без да е сигурен, че обезболяващото, което  използва действа. Все пак не са 1-2 фоликула. Клиниката има опит, не е от вчера. Стискам ти палци.
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 19:04:13 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #68 -: Септември 11, 2012, 19:29:22 pm »
Ива, искрено ти желая успех!
Исках да те попитам - при предишните опити и стимулации по колко фоликула правеше? Изключвам ЕЦ.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #69 -: Септември 11, 2012, 19:54:52 pm »
papa2011 , и аз ти стискам палци, силно :) Това трябва да са нашите опити вече!  Ами първият път направих 13 фоликула по дълъг протокол, после по къс протокол направих 8, а с леката стимулация пак около 8, само че несъразмерни и в крайна сметка имаше две читави яйцеклетки от него. От първите ми два опита имах съответно 6 и 4 замразени ембриона, с които в последствие правих 3 пъти ЗЕТ. Сега пак съм по дълъг протокол. Ти кога ще стартираш?

П.П. И забравям, че една инсеминация имам с лека стимулация. При нея три фоликула имах, ама тя беше съвсем лека наистина.
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 19:58:51 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #70 -: Септември 11, 2012, 20:00:15 pm »
Здравейте момичета :) Да се отчета и аз - стимулацията ми приключи само с Пурегон по схемата, която описах по-горе - 75 единици сутрин и 150 единици вечер от 2ри до 9ти ден на цикъла, като на 6,7,8,9 ден включихме и Цетротид 0,25 вечер. Днес е 10ти ден и слагаме Прегнил. При прегледа вчера имах 9 фоликула от 14.5 до 18мм. Пункцията ще е 36 часа след прегнила в четвъртък сутринта. Благодаря на всички за успокоенията за броя на фоликулите, но сега имам друго притеснение - възможно ли е да изпуснем фоликулите и те да се пукнат преди пункцията? Имам една инсеминация, при която 36 часа след прегнила фоликулите се бяха пукнали :(

todorovaaa, Пожелавам ти успех на пункцията, имай доверие на лекаря и всичко ще бъде наред!

iva17, Успех и на теб и дано ти е последен опитът ;)



*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #71 -: Септември 11, 2012, 20:43:38 pm »
todorovaaa ,радвам се че сте уточнили нещата.Успех!
rum4e,браво това ще е твоят опит нали знаеш osi_9
iva17, linapoli  ,успех и на вас!
Хайде момичета нека да напълним темата с положителни тесчета

Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #72 -: Септември 11, 2012, 20:58:39 pm »
Линаполи, на мен ми бият същите. Днес бях за инжекции и се осмелих да попитам за какво са тези 2 инжекции. Акушерката ми обясни, че те задържат фоликулите, за да не се пукнат. Мен лично това ме успокои,защото и при мен след прегнил, още на другия ден ми се пукаха при инсеминациите.По-вещите да се изкажат  :D Стискам палци за пункцията-моята се очертава в събота, живот и здраве...
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #73 -: Септември 11, 2012, 21:17:10 pm »
Много късмет linapoli и на другите момичета само + тесчета накрая :)

Ние трябва да започнем вторият си опит сега другата седмица,но днес ми излязоха кръвните изследвания и май ще отложим :(Имам доста повишени показатели на ASAT i ALAT,хормоните и др изследвания са ми ОК.Докторът изобщо не ги гледа чернодробните,но аз се страхувам честно казано.Незнам какво се случва ,ще полудея!!! Някой бил ли е в подобно положение??? :( :(
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #74 -: Септември 11, 2012, 21:43:36 pm »
lagrimita , колко много са завишени? За хепатити си пускала изследвания предполагам, нали? И моите са над норма, но дори не са завишени двойно. Аз пия от години еутирокс и метфогама в доста високи дози и е нормално те да дават отражение и на черния дроб. Каза ми лекарката да не се притеснявам, но да си ги следя. Иначе при чернодробни заболявания АСАТ и АЛАТ са завишени в пъти. Ти пиеш ли или пила ли скоро някакви медикаменти? Шом лекарят ти не се притеснява, може би наистина няма за какво, не си поставяй сама диагнози. Кажи му следващия път, че си обезпокоена за тези показтели и го питай за мнението му.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #75 -: Септември 12, 2012, 07:29:04 am »
papa2011 , и аз ти стискам палци, силно :) Това трябва да са нашите опити вече!  ...  Ти кога ще стартираш?

Да, това трябва да са нашите опити.  :lol: Чакам всеки момент лелката да ме посети и на 2-3 ден трябва да бъда при любимия ми доктор за преглед, изследвания и ако имам късмет започвам стимулация.
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #76 -: Септември 12, 2012, 11:02:05 am »
iva17, този път наистина ще стане, ще видиш!
linapoli, фоликулите няма да се пукнат, всичко е пресметнато.
amanda, надявам се това да е моят успешен опит. Имам още изследвания да пускам до края на месеца.





*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #77 -: Септември 12, 2012, 12:14:02 pm »
Аз също имам да пускам към края на месеца още изследвания и се надявам да започнем началото на месец Октомври.Вече нямам търпение :balk_62:

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #78 -: Септември 12, 2012, 14:04:16 pm »
Момичета, мина и днешния ми преглед. Вече имам 11 фоликула в ляво (между 12 и 20 мм)и 3 в дясно (11, 12 и 16 мм). Д-р Стаменов иска и утре да ме види и каза, че най-вероятно това ще е последният ми преглед и отивам към пункция. Довечера съм на инжекции и утре пак ще ви пиша. Нещо много ми се гади при тази стимулация, не знам дали не е от фостимона. Каквото и да ям веднага почва да ми се повръща. 
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Ин витро / икси - септември октомври ноември 2012
« Отговор #79 -: Септември 12, 2012, 14:09:50 pm »
amanda, както вървят нещата с теб май ще стартираме по едно и също време  :)
Аз пък този път не усещам как минава времето, сигурно защото съм затрупана от работа  :balk_172: